خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: درحین مطالعه ی این تاپیک، دچار پرش ذهنی شدید یا همزمان

رأی دهندگان
    11. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • آره

9 81.82%
    • نه

2 18.18%
    نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

در دنیایی از توجهِ گم شده

...

ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:39

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ببخشید زیرو من آدمای اطرافم خیلی بهم با توجه های منفی شون ضربه میزنن همش بهم میگن درس فایده ای نداره الان کی دیدی با درس به جایی برسه ،فلانی رو دیدی این همه درس خوند الان کار براش نیست،این همه درس میخونی که به کجا برسی، فلانی از هشتم راهنمایی داشت برای کنکور میخوند هیچی قبول نشد،الان دیگه پزشکی هم فایده نداره، تو سه ساله پشت کنکوری پس امسال هم هیچی نمیشی، برو دانشگاه آزاد یه رشته ای بخون شاید رفتی سرکار، و هزار تا حرف دیگه

که وقتی دارم درس میخونم مدام تویه سرم رژه میره از یه طرف خیلی ناراحتم که این ادمای اطرافم چطور یهو رنگشون عوض شد واین همه بی شعور شدن وفشاری که به یه کنکوری با این حرفا میاد رو درک نمیکنن از یه طرف از خودم ناراحتم که چرا این قدر کم کاری میکنم و قبول نمیشم که دیگه نتونن از این حرفا بزنن و باهاشون برخورد کنم یکم اگه میتونی راهنماییم کن از این حرفا چطور ذهنمو خارج کنم و کمتر درگیری ذهنی داشته باشم.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DOCTOR SARA79 نمایش پست ها
      سلام ببخشید زیرو من آدمای اطرافم خیلی بهم با توجه های منفی شون ضربه میزنن همش بهم میگن درس فایده ای نداره الان کی دیدی با درس به جایی برسه ،فلانی رو دیدی این همه درس خوند الان کار براش نیست،این همه درس میخونی که به کجا برسی، فلانی از هشتم راهنمایی داشت برای کنکور میخوند هیچی قبول نشد،الان دیگه پزشکی هم فایده نداره، تو سه ساله پشت کنکوری پس امسال هم هیچی نمیشی، برو دانشگاه آزاد یه رشته ای بخون شاید رفتی سرکار، و هزار تا حرف دیگه

که وقتی دارم درس میخونم مدام تویه سرم رژه میره از یه طرف خیلی ناراحتم که این ادمای اطرافم چطور یهو رنگشون عوض شد واین همه بی شعور شدن وفشاری که به یه کنکوری با این حرفا میاد رو درک نمیکنن از یه طرف از خودم ناراحتم که چرا این قدر کم کاری میکنم و قبول نمیشم که دیگه نتونن از این حرفا بزنن و باهاشون برخورد کنم یکم اگه میتونی راهنماییم کن از این حرفا چطور ذهنمو خارج کنم و کمتر درگیری ذهنی داشته باشم.
      سلام

موضوعی که مطرح کردی رو میشه از جنبه ی خاصی بهش پرداخت
      آره شاید اشتباه نباشه که بگیم دیگه روند دنیا اینجوری نیست که هرکی درس بخونه قراره به جای عالی ای برسه یا زندگی آنچنانی ای برای خودش شکل بده
      دنیا الان مهارت محور تر شده و درس خوندن به تنهایی اغلب راهی به جایی نمیبره
      شخصی که مهارت هایی در خودش شکل داده میتونه درجهت اون مهارت ها نتیجه هایی هم کسب کنه و پیشرفت کنه و حتما لازم نیست تحصیلات عالی داشته باشه

درس خوندن هم الان یجورایی خودش یک مهارت محسوب میشه و مسیری هست که باید توسط شخص باتوجه به شخصیت و خواسته های خودش انتخاب بشه

اما این دست از حرف ها که "درس فایده ای نداره الان کی دیدی با درس به جایی برسه و..."
      حکم هایی هستن که اغلب توسط کسایی صادر میشن که خودشون نه آگاهی خاصی و نه تجربه ی بخصوصی دارن و صرفا دو سه تا حرف از این ور اونور حفظ کردن یا چندتا آشنا و دوست و همسایه رو درحال غر زدن دیدن

تا دلت بخواد هم اینجور غر زدن ها بین همه هست ، ربطی هم به درس نداره ، بین هر حرفه و شغل و زمینه ای افرادی که با غر زدن هاشون فرکانس منفی میفرستن یا از ناامیدی هاشون میگن تا دلت بخواد فراوونه ، هرکاری توش افراد موفق هستن افراد ناموفق هم هستن اشخاص هدفمند هستن آدمای هرلحظه به راهی هم هستن ، هرکسی که رفته توی کار آزاد موفق نشده هرکسی هم که رفته سراغ درس خوندن ناموفق نشده !

اگه واقعا مسیر خودت رو در درس خوندن دیدی و داری براش زحمت میکشی
      تحمل حرف شنیدن و تجربه ی این چیزا هم جزئی از مسیره موفقیته زیاد نگران این چیزا نباش
      سعی کن زیاد باهاشون بحث نکنی ، بپرداز به کار خودت ، زمان های آزادت رو با چیزایی پر کن که نخوای زیاد بری سراغ بحث با آدم هایی که افکار و صحبت هاشون فرکانس منفی داره

قبلا تجربه ی خودم رو دراین مورد توی تاپیک zero نامه نوشته بودم ، اون بخش رو برات نقل قول میکنم
      موفق باشی

...حرف وحدیث دیگران...

مگه میشه کنکوری باشی و این مورد رو تجربه نکنی ؟؟؟ !!!
      اگه پشت کنکوری هم باشی که دیگه بدتر...قرار نیست توی این بخش خیلی از خاطره هام بگم...فقط از کارایی که باعث شد این فشار و افکار رو کمتر و کنترلش کنم میگم.
      مهمترین مواردی که بهم کمک کرد :

1_به حداقل رسوندن ارتباط با این دسته از افراد که بهتون فرکانس منفی میفرستن = هرچه قدر که توی سال کنکور از اینجور افراد و فضاها دورتر باشید بهتره...اگه خودتون رو درگیرش کنید هم افکار و هم عملکردتون تحت تاثیر قرار میگیره و از کنترل خارج میشه.

2_انجام ورزش مستمر = حتمن درهفته حداقل 3 روز رو به ورزش اختصاص بدید...این مورد برای تقویت اراده و افکار مثبت به من خیلی کمک کرد...انرژی های منفی رو با یه آهنگ و ورزش بیرون بریزید .

3_تبدیل افکار منفی به سوخت انگیزه و تلاش بیشتر= همه مون تجربه کردیم...خیلی ها بارها به خود من گفتن تو هیچی نمیشی (البته اینجا هیچی رو باید جایگزین یه سری القاب کرد) ...حالا انتخاب با من وشماست میتونیم این حرف رو توی ذهنمون حک کنیم و بپذیریمش یا برای اثبات خودمون این حرف رو به آتیش بکشیم و شعله ورتر به سمت هدف حرکت کنیم....با شنیدن این چیزا ساکن و متوقف نشو...فقط به راه خودت ادامه بده....کجان اون آدمایی که یه زمون هرچی میخواستن بار من میکردن...کجان....کوشن...چرا الآن پیداشون نیست....اینا همش درحد توهم هم برات ارزش نداشته باشه بذار هرچی میخوان بگن...من بهت ایمان دارم پس با تمام قلب و تمرکزت ادامه بده رفیق.

4_رها کردن گذشته و نترسیدن از آینده =
      بذار ببرمت توی ذهن یه کنکوری (مکالمه یه کنکوری با خودش ) :
      وای دیدی کنکور رو چقدر گند زدی...حالا به بقیه باید چی بگم...چجوری دهن ملت رو بسته نگه دارم....چرا دوباره شکست خوردم....دیدی فلانی قبول شد من نشدم....حالا اگه بخوام پشت کنکور بمونم بقیه چی میگن....اصلن اگه سال دیگه هم خراب کردم چی کار کنم....وااااااااای اگه سال بعد رو هم گند بزنم دیگه بقیه نابودم میکنن.

اینا یه خلاصه از چیزایی که توی ذهن خیلی هامون گذشته و میگذره بود....به هیچ عنوان نمیتونم بگم که اینجوری فکر نکن چون این افکار ناخودآگاه میان سراغ آدم...ولی کنترل کردن یا دامن زدن بهش کاملن دراختیار ماست...ازت میخوام خودت رو براساس گذشته قضاوت نکنی باید شجاعت پذیرش اشتباهات گذشته رو داشته باشی ولی اون گذشته ی تو بوده حالا باید یه آدم جدیدی رو متولد کنی باید تغییر کنی....از آینده ترس نداشته باش...امروز رو نگاه کن...اگه به اون نقطه ی مقصد خیره بشی نمیتونی جلوی پات رو ببینی نمیتونی همین امروز رو عالی بگذرونی....فقط ازت میخوام روی همین امروز تمرکز کنی ازت میخوام امروز رو بهترین عملکرد رو داشته باشی...امروز قراره امروز رو زندگی کنی نه گذشته نه آینده.

ویرایش توسط Zero_Horizon : 20 آذر 1400 در ساعت 15:03

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصلی ترین مشکل ما برای رسیدن به هر هدفی،تمرکز نداشتنه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DOCTOR SARA79 نمایش پست ها

یه روز یه بنده خدایی سوار ماشین میشه میره شمال تو راه تصادف میکنه و یه آسیبی میبینه . از اونجا به بعد دیگه با کراهت از شمال و سفر و ... یاد میکنه چه برسه بخواد بره. حکایت اون آدما هم مث این دوستمونه که چون خودشون یه چیزی رو به زور مدرک و مشروط نشدن پاس کردن و در واقع عرضه کار درست حسابی نداشتن به نظرشون چرته. حتی ته دل اونطرف هم بری میبینی خودش میدونه مشکل از سفر رفتن یا شمال نبوده ولی با خودش میگه حداقل ظاهرو حفظ کنیم. حالا آدم بره بهشون بگه چه کاری هست که اگه یکی سطحی و الکی انجام بده موفق میشه ، نمیدونم چه جوابی دارن بدن.
      ویرایش توسط aminlmnop : 20 آذر 1400 در ساعت 19:03

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتاب کارعمیق کال نیوپورت توی این زمینه خیلی کمک کرده وقت کردید حتما بخونید

علی بندری توی پادکست بی پلاس هم این کتابو بررسی کرده که میتونید از این لینک گوش بدید

https://bpluspodcast.com/podcast/sec...5%DB%8C%D9%82/
      ویرایش توسط Amir__m : 20 آذر 1400 در ساعت 19:37

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چقدر عالی نوشتید.دقیقااا تک تک سلولام این نوشته رو درک کردن.و همیشه هم خودمو بابت این پریشونی سرزنش میکنم.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من این رو امروز گوش دادم
      گفتم شاید به دردتون بخوره

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir__m نمایش پست ها
      کتاب کارعمیق کال نیوپورت توی این زمینه خیلی کمک کرده وقت کردید حتما بخونید

علی بندری توی پادکست بی پلاس هم این کتابو بررسی کرده که میتونید از این لینک گوش بدید

https://bpluspodcast.com/podcast/sec...5%DB%8C%D9%82/

بر خلاف محتوای زرد کتابایی که امروزه مد شده، این کتاب واقعا حکمت عملی داره و میشه ازش تو زندگی استفاده کرد؛ بهترین کتاب شبه زردی بود که خوندم
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام آقای زیرو
      متن خیلی جالب و قابل تاملی بود...همون همه کاره هیچکاره که از قدیم میگفتن ...

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

13. Top | #13
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)