خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 49

موضوع: سوال ریاضی

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

سوال ریاضی

سلام. من یه سوال ریاضی واسم پیش اومد ولی کسی رو نمیشناسم که بتونم ازش بپرسم برای همین تاپیک زدم. البته اگر کسی هم نیاز داشت شاید بتونیم از همین تاپیک برای پرسیدن سوالای ریاضیمون استفاده کنیم. مثل تاپیک سوالات زیست شناسی
      این سوال مربوط به اماره و از کتاب خوشخوان هست. متاسفانه پاسخنامه تشریحی ازمون هاش رو نذاشته (به علت خوشمزگی بازی) جوابش هم شده گزینه ۱
      اگه کسی بلده ممنون میشم توضیح بده.
      20211207_145641.jpg

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها
      سلام. من یه سوال ریاضی واسم پیش اومد ولی کسی رو نمیشناسم که بتونم ازش بپرسم برای همین تاپیک زدم. البته اگر کسی هم نیاز داشت شاید بتونیم از همین تاپیک برای پرسیدن سوالای ریاضیمون استفاده کنیم. مثل تاپیک سوالات زیست شناسی
      این سوال مربوط به اماره و از کتاب خوشخوان هست. متاسفانه پاسخنامه تشریحی ازمون هاش رو نذاشته (به علت خوشمزگی بازی) جوابش هم شده گزینه ۱
      اگه کسی بلده ممنون میشم توضیح بده.
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20211207_145641.jpg
مشاهده: 279
حجم: 57.2 کیلو بایت

راهنمایی کنم یا یهو کل جواب رو بگم بهت ؟

راهنمایی :

از طریق این نکته میشه راحت حل کرد =
      نکته : وقتی داده ها تشکیل دنباله ی حسابی میدن ، میانگین کل داده ها مساوی هست با حاصل میانگین داده ی اول و آخره دنباله

توی این سوال هم ، هردوتا داده ی آماری ، دنباله ی حسابی هستن ، پس میشه از این نکته برای حل استفاده کرد

فایل پیوست 99240

این از راهنمایی
      ولی اگه بازم به جواب نرسیدی بگو جواب و راه حل کامل رو بذارم
      برای اینکه تنبل نشی و خودت هم یکم بیشتر فکر کنی و دست به قلم بشی از همون اول جواب کامل رو نذاشتم

موفق باشی

ویرایش توسط Zero_Horizon : 16 آذر 1400 در ساعت 17:07

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

راهنمایی کنم یا یهو کل جواب رو بگم بهت ؟

راهنمایی :

از طریق این نکته میشه راحت حل کرد =
      نکته : وقتی داده ها تشکیل دنباله ی حسابی میدن ، میانگین کل داده ها مساوی هست با حاصل میانگین داده ی اول و آخره دنباله

توی این سوال هم ، هردوتا داده ی آماری ، دنباله ی حسابی هستن ، پس میشه از این نکته برای حل استفاده کرد

فایل پیوست 99240

این از راهنمایی
      ولی اگه بازم به جواب نرسیدی بگو جواب و راه حل کامل رو بذارم
      برای اینکه تنبل نشی و خودت هم یکم بیشتر فکر کنی و دست به قلم بشی از همون اول جواب کامل رو نذاشتم

موفق باشی
      اقا یه سوال! از کجا استدلال میکنین که دنباله حسابیه؟ حتی اگه ایکس ها هم یه رابطه با هم دیگه داشته باشن (که نمیدونیم دارن یا نه! زیروند ایکس ها فقط برای شماره بندی داده هاس) باز میشه الگوی توان دویی.. من همینشم متوجه نشدم.
      و یه چیز دیگه اینکه اگه میانگین داده های اولی رو در ان ضرب کنیم دراصل اعدادی که بعد هر جمله هست هم دران ضرب میشه! اصن جیزز کرایست

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حلش کردمممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممم
      photo5870755411123092320.jpg
      از اون نکته استفاده نکردم، ولی حل شد. و چندین دنیا () ممنونم ازت @Zero_Horizon
      البته اگه شما با راهی که از نکته استفاده کردین تونستین به جواب برسین ممنون میشم بفرستید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اخیش..! سبک شدما

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

اقا یه سوال! از کجا استدلال میکنین که دنباله حسابیه؟ حتی اگه ایکس ها هم یه رابطه با هم دیگه داشته باشن (که نمیدونیم دارن یا نه! زیروند ایکس ها فقط برای شماره بندی داده هاس) باز میشه الگوی توان دویی.. من همینشم متوجه نشدم.
      و یه چیز دیگه اینکه اگه میانگین داده های اولی رو در ان ضرب کنیم دراصل اعدادی که بعد هر جمله هست هم دران ضرب میشه! اصن جیزز کرایست

آره از اون زاویه حواسم به ماجرا نبود پیر شدیم بعد از دوسال ریاضی یادمون رفته

ولی اگه زیروندها رو فقط بعنوان تعیین شماره ی مرحله درنظر بگیریم دنباله حسابی میشن دیگه ، توی داده های اولی که هرجمله نسبت به جمله ی قبلی داره یکی بیشتر میشه ، توی داده های دوم هم که هرجمله داره نسبت به جمله ی قبلی یکی کمتر میشه...این کجاش الگوی توان دویی هست ؟ نمیدونم شایدم من یادم رفته

ولی من با اون نکته حل کردم به گزینه ی یک رسیدم شایدم شانسی شده ولی من شانسم خرابه پس نتیجه میگیریم نیت طراح در راستای نیت من بوده

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

آره از اون زاویه حواسم به ماجرا نبود پیر شدیم بعد از دوسال ریاضی یادمون رفته

ولی اگه زیروندها رو فقط بعنوان تعیین شماره ی مرحله درنظر بگیریم دنباله حسابی میشن دیگه ، توی داده های اولی که هرجمله نسبت به جمله ی قبلی داره یکی بیشتر میشه ، توی داده های دوم هم که هرجمله داره نسبت به جمله ی قبلی یکی کمتر میشه...این کجاش الگوی توان دویی هست ؟ نمیدونم شایدم من یادم رفته

ولی من با اون نکته حل کردم به گزینه ی یک رسیدم شایدم شانسی شده ولی من شانسم خرابه پس نتیجه میگیریم نیت طراح در راستای نیت من بوده
      والا دکتر جان اگه جسارت برداشت نمیکنی حرفم رو، فکر کنم شانسی شده
      ولی میشه جهت اطمینان و حالا..آشنا شدن با یه راه دیگه برای حل راه حلتون رو بفرستین؟ لطفااااااااااا

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

والا دکتر جان اگه جسارت برداشت نمیکنی حرفم رو، فکر کنم شانسی شده
      ولی میشه جهت اطمینان و حالا..آشنا شدن با یه راه دیگه برای حل راه حلتون رو بفرستین؟ لطفااااااااااا

فایل پیوست 99245

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مهم اینکه حل شد
      مرسی اه

من از اولم آمارم ضعیف بود

صدبار به تو نگفتم دیگه پیر شدی دست به قلم نشو زیرو ، گفتم یا نگفتم ؟

حالا برو مثل بچه آدم تکلیف خودت رو انجام بده ، میاد برا من سوال ریاضی حل میکنه

پ.ن = خوددرگیری هم خودتونید

ویرایش توسط Zero_Horizon : 16 آذر 1400 در ساعت 18:25

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چه خفن بود راه حلتون! شاید واقعا دنباله حسابی بودن داده ها
      ایولا دارینا

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      چه خفن بود راه حلتون! شاید واقعا دنباله حسابی بودن داده ها
      ایولا دارینا

نه دیگه افسردگی گرفتم
      تعریف و تعارف فایده ای نداره )))

خب خداروشکر خودت تونستی حل کنی
      حالا مثل بچه آدم برو سر درس و مشقت بخاطر یه سوال کلی توی انجمن چرخ زدی ( یکی میخواد به خودم بگه )

ایجاد اسپم : آقا انجمن چرا بخش دانشجوییش تعطیله ؟ حداقل مام سوالامون رو از یکی میپرسیدیم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      screenshot-2022-03-25-235549.png

بچه ها میشه یکی اثبات این فرمول یا توضیحشو بهم بگه

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ainz نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot 2022-03-25 235549.png
مشاهده: 164
حجم: 40.1 کیلو بایت

بچه ها میشه یکی اثبات این فرمول یا توضیحشو بهم بگه
      فیثاغورس از این گرفته شده و زیر مجموعه اینه. منم جایی که اینو دیدم اثبات نکرد و اینو برای مسائل فیزیک گفت

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezawww نمایش پست ها
      فیثاغورس از این گرفته شده و زیر مجموعه اینه. منم جایی که اینو دیدم اثبات نکرد و اینو برای مسائل فیزیک گفت
      حفظ کردنش ارزش داره بنظرتون؟

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ainz نمایش پست ها
      حفظ کردنش ارزش داره بنظرتون؟
      هم تو دینامیک فیزیک کاربرد داره هم تو ریاضی و هندسه. من حفظش کردم چون ممکنه یه سوال خیلی سخت رو راحت کنه

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن