خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

التماس اندکی تفکر

ویرایش توسط من همان سیزدهم : 27 مهر 1401 در ساعت 22:16

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط من همان سیزدهم نمایش پست ها
      سلام دوستان سریع برم سر اصل مطلب این روزها طبق معمول هر سال خبر ها و حواشی زیادی پیرامون کنکور در جریان هست و خوب با توجه به رسالت فروم کنکوری این خبرها اینجا هم منتشر میشه و بحث و گفتگو راه میوفته آخرین و مهمترین این اخبار یکی مصوبه 1402 و دیگری افزایش ظرفیت رشته های پزشکی بود و طرفداران و مخالفانی در این فروم داشت که نظرات بعضی ها باعث تاسف من شد و تصمیم گرفتم دیدگاه خودم رو درباره این موضوعات با شما درمیان بگذارم تا اگر حتی حس میکنید نمیتونید در تصمیمات گرفته شده اثر گذار باشید و سرنوشت خودتون رو محتوم و نوشته شده میبینید حداقل حقیقت رو بفهمید و ندانسته در جبهه اشتباه صف آرایی نکنید چون شخصی مثل من با این سن و سال اگر تصمیم بگیره تغییری در راه زندگیش ایجاد کنه صرفا به خاطر یک آرزوی قدیمی یا ارتقا بخشیدن به زندگی هست که تقزیبا نصفش رو گذرونده و قاعدتا این اخبار برای من باید خوشایند تر باشه اما این تصمیمات برای یک بچه 18 ساله میتونه به قیمت تمام زندگی و آیندش تموم بشه . من الان وارد رشته پزشکی بشم تا اتمام درسم تقریبا 50 ساله شدم پس برای من تغییر رشته جنبه حیاتی نداره من زندگیم رو دارم کارم رو دارم پس اینجا نیومدم نظرم رو به کسی تحمیل کنم فقط نظرم رو میگم و میرم اگرم به کسی جواب ندادم از روی بی ادبی نیست قصد بحث ندارم قصدم روشنگری هست . به قول سام درخشانی الان دیگه همه میدونن که راه علوم پزشکی از اون بیل فروشش که مدرسه و معلم کنکوری و آزمون آزمایشیش باشه تا دانشگاه و آموزش عالی و حتی خود کسی که پزشکی قبول میشه همش سوده خالص هست و برای همین هم داره یک پروژه خیلی هوشمندانه چیده میشه تا کل این سود یک جا به یک منبع خاص سرازیر بشه وگرنه چه لزومی داره وقتی دبیر شورای عالی فرهنگی انقلاب خودش تو مصاحبه میگه الان فقط 15 % رقابت دانشگاه ها با کنکور مشخص میشه یعنی 85% رشته ها بدون دغدغه در دسترس هست انقدر همت و تلاش باشه که این 15% برداشته بشه ؟ اونم تو شرایطی که شاهد هستیم بسیاری از مطالبات به حق اجتماعی که بیشتر از 80 %مردم به دنبال احقاق اون هستن اصلا حتی مطرح نمیشه چه برسه تبدیل به قانون و مصوبه بشه!!!! جواب ساده ای داره سود و منفعت کلانی که در این پروژه وجود داره . استارت پروژه با تغییر شکل پذیرش از یک آزمون علمی رقابتی که در اون هر کس که بیشتر درس خونده فارغ از محل زندگی وضعیت مالی سن و سال و مقام اجتماعی و آنچه در گذشته بوده و انجام داده زرنگ بوده یا تنبل و تغییر آن به دادن اختیار پذیرش به دانشگاه ها با مطرح کردن شرط معدل وامتیاز گذاری داوطلبان توسط مدارس برای آسان کردن ورود افراد خاص آغاز شد ( لطفا قضیه سهمیه ها رو وارد نکنید که این سهمیه ها هم تلاش همین افراد قانون گذار برای بهره مند شدن آسان از مزایای همین رشته ها بود که الان دیگه براشون کمه و همش رو میخوان ) پس از مطرح شدن مصوبه و با هموار شدن راه برای مشتریان خاص حالا بحث افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی استارت خورد با علم به اینکه افزایش ظرفیت امکانات فیزیکی مثل استاد و دانشگاه و بیمارستان لازم داره و این امکانات زیر بنایی در حال حاضر در دسترس نیست پس پروژه اصلی استارت خواهد خورد انتقال علوم پزشکی از وزارت بهداشت به وزارت علوم و بازگشایی دانشگاه های خصوصی آموزش پزشکی که از یک طرف صاحبان این دانشگاه ها که همان حامیان این قبیل مصوبه ها هستند از امکانات دولتی مثل وام های بلند مدت ناچیز و زمین های و ساختمان های مفت بهره مند می شوند وهم به درآمد کلان پذیرش دانشجوی پزشکی میرسند از طرف دیگر تمام وابستگان این افراد به راحتی و بدون هیچ سنجشی وارد همین دانشگاه ها شده و جمعیت پزشکان آینده را تشکیل خواهند داد پس لطفا شما دوست عزیز که از خواندن 4 کتاب عمومی ناخرسندی و اینجا نظر میذاری" خوش به حال کنکوری های 1402 کاشکی برای 1401 این طرح اجرا میشد تا من مجبور نبودم لم و لما بخونم "و شما دوست عزیزی که فکر میکنی با افزایش ظرفیت از فردا با یک ساعت درس خوندن پزشک خواهی شد بدان و آگاه باش که افزایش ظرفیت نصیب شما نخواهد شد و تمام منفعت این مصوبه ها به جیب کسان دیگری خواهد رفت
      خلاصه حرفتون؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مشکل دهه 90 همین سرعت و خلاصه خواهی و زود تند سریع رسیدن به هدف حتی به قیمت نابودی آینده هست اگر مطلب را مطالعه میکردی حرفم شفاف و واضح بود با تشکر
      خب اصلاح میکنم هدف حرفتون؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

هدفم این بود که وقتی از چیزی طرفداری میکنید فقط ظاهر قضیه را نبینید و کمی تامل و تفکر بفرمایید
      خیلی ممنون
      ویرایش توسط Black_Hawk : 01 آذر 1400 در ساعت 16:41

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دقیقا با حرفاتون موافقم. و نکته مهمی که در نگارش شما وجود داشت این بود که خیلی دقیق و جامع از زاویه دید کنکوری ها به قضیه نگاه کردید. متاسفانه خیلی از کنکوری ها فکر میکنن که اجرای این طرح ها به نفعشون خواهد بود.
      و حالا نکته ای رو که من قبلا در یک تاپیک دیگه ای هم بهش اشاره کرده بوده لازمه دوباره متذکر بشم که خوشبختانه با تلاش های دکتر مرندی، دکتر عین اللهی و معاونانشون و همچنین تلاش های شورای صنفی، طرح خبیثانه شورای انقلاب فرهنگی مثل طرح مجلس خنثی و لغو شد‌.
      فقط امیدوارم که این حواشی مربوط به افزایش ظرفیت که نتیجه ای جز آزار قشر مظلوم علوم پزشکی و کنکوری ها نداره، حداقل برای امسال پرونده‌ش بسته شه و با مطرح شدن طرح های کارشناسی نشده جدید بیشتر از این ادامه پیدا نکنه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر شبها همه قدر بودی، شب قدر بی قدر بودی.

گر سنگ همه لعل بدخشان بودی
      پس قیمت لعل و سنگ یکسان بودی

سعدی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      بچه هایی که موافق افزایش ظرفیت هستین لطفا یه سر تشریف بیارید بیمارستان.
      تو همین بیمارستان یا دانشگاه/دانشکده ش متوجه میشین به حدی امکانات کم میاد که آدم میمونه
      کلاسای حضوری مارو چون کلاسا بزرگ نیستن به اندازه ما، تو آمفی تئاتر برگذار میکنن
      این میدونی یعنی چی؟
      آفرین. یعنی همین الان هم به خودی خود بیشتر از حد ما ظرفیت داریم، چه برسه بیای افزایش هم بدی
      تازه این سر کلاس درسه، 5 تا اسلاید میذاره استاد میخونه میره امتحانش. فردای بیمارستان چی؟ من استیجر میخوام چی کنم وقتی امکانات نباشه، ازون بدتر بیمار! بیمار بنده خدا چی کنه؟
      ازون بالاتر! وقتی فردا میخوای بری سرکار ببینی هزار تا دکتر دور و ورته، بیمارا که بیشتر نمیشن.(ایشالا هم همه بیمارای دنیا درمان بشن، هرچند که به ضرر خود پزشکاس این) درنتیجه، یک کسر داریم که صورتش ثابت و مخرجش در حال افزایشه. نتیجه: کاهش خروجی!

این افزایش ظرفیت رو برای من و تو نمیزنن. برای اقوام خودشون میزنن که 300 400 تایی بیشتر سالیانه وارد کنن.
      لطفا قبل هرچیزی فکر کنین. رو هوا صحبت نکنین. تحقیق کنین. آزمایش کنین. واقعیات جامعه رو ببینین. تو خونه با شلوار کردی نشینین نظر بدین، اونم بدون هیچ تحقیقی. ممنون.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این طرح به دو دلیل کاملا غلطه
      اولا که اینهابه اسم فشار و استرس قصد دارن بااین کار از راه غیرانتفاعیو آزاد پولی بجیب بزنن (همونکاری که با مهندسیا کردن)وگرنه اگر دغدغه استرس کنکورو داشتن یک فکری برای آینده شغلی مبهمه بچه ها میکردن تا تمام هم و غم وامیدو آرزشون کنکور نباشه
      دوما که بالفرض زیاد هم شد ایناهم پزشک شدن(که حتی زیر20کا کشورم نیستن و همون موق هم نمیارن)حالا چی میشه؟
      مثل رشته های مهندسی دانشگاهها رنک بندی میشن و عملا دوباره پزشکی اینا از رده خارج میشه!بهمین راحتی پزشکیاشون کشک میشه میره
      +
      البته مسئولین چون در سایر موارد اختیاری ندارن مجبورن به کنکورو حیوان خانگیو... گیربدن تا بیکار نباشن . هیچکودوم از طرح هاشونم (بجز صیانت) اجرایی نمیشه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      افزایش ظرفیت ب کنار اخرش گفتی خش بحال ۱۴۰۲ چون عمومی ندارن تو کنکور بنظرم سوال امتحان نهایی خرداد عمومیارو دانلود کن ببین ک دقیقن فرم کلیش شبیه کنکوره و جالب اینه زیر ۲۰ بشی پزشکی بای بای اوج بدبختیه حالا سال بعد میفهمین

درباره افزایش ظرفیت تو ی پست دیگ گفتم ولی این همه دانشجو پزشکی مخالف کسی ج نداد من میگم ۱۵ سال ظرفیت پزشکی تهران حدود ۷۰۰ نفر بود چطور ممکنه از حدود سال ۸۲ به بعد ظرفیت نصف بشه یهو امکانات غیب شد؟ دانشجوی عزیز کلاسا شلوغه چون دارن صندلیارو میفروشن طرف کنکور نداده پیشه نشسته کاش بفهمن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها

دوست عزیز درباره اون عدد تحقیق کردید یا همینطوری میگین؟ اصلا 700 عدد منطقی نیستا چون اولا باید به 7 گروه صدنفره تقسیم کنن تا بشه تو کلاسا نشست حالا هرگروه باید یه روز از هفته رو بره و فرداش گروه بعدی . اینطوری 15 سال طول میکشه ها
      در ضمن من رفتم دفترچه انتخاب رشته سال 81 رو بررسی کردم شما گفتی 82 نصف شد گفتم پس 81 باید بیشترین حد دانشجو باشه دیگه
      این نتیجش
      فایل پیوست 99181
      نیمسال اول 96 نفر نیمسال دوم 94 نفر که جمعا میشن 190 نفر. الان که ظرفیتا خیلی بیشتره که
      در ضمن خواستی دفترچه های سنجش رو ببینی این سایتش
      https://academics.ut.ac.ir/fa/page/4...86%D9%88%D9%86
      اینم یه آمار دیگه که نشون میده ظرفیتا از 79 به اینور حدود 400 هزارتا افزایش داشته
      فایل پیوست 99183
      از 150 هزار قبولی شده 530 هزار قبولی
      در کل بنظر میاد رفته رفته همه چی زیاد شده تا کم و من چندتا دفترچه از سال های 70 هم دانلود کردم و هیچ سالی 700 نفر ظرفیتو نداشته ممنون میشم پیدا کردین کدوم سال بود بهم بگید چون کنجکاو شدم
      دانشجویی یا دانش آموز؟ مگه مدرسه ۱۰۰ نفر امروز برن ۱۰۰ فردا ۳ تا دانشگاه پزشکی دولتی در تهرانه خیلی علاقه ب تحقیق داری تو نت سرچ کن طرح افزایش ظرفیت پزشک در دولت جهاد سازندگی

عددایی ک تایپ کردی یه دور بخون دقیقا چی ۴۰۰ هزار تا !!!!! افزایش داشته ؟ !!! ما داریم درباره ۳ رشته حرف میزنیم
      از اون جمله ک گفتی ۱۰۰ نفر فردا برن حدس میزنم دانش آموزی اگه اینطوره فکرتو درگیر نکن برو سر درست

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۹۹ درصد اونایی ک با طرح افزایش ظرفیت مخالفن، همون سوزشی های رشته پزشکی هستن.
      با امار و ارقام، کشور نیاز به پزشک های بیشتر داره حالا هرچقدر هم مخالف باشین این واقعیته و اجرا هم میشه.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza9001 نمایش پست ها
      اگر شبها همه قدر بودی، شب قدر بی قدر بودی.

گر سنگ همه لعل بدخشان بودی
      پس قیمت لعل و سنگ یکسان بودی

سعدی

این پست باید یه تاپیک جداگونه داشته باشه. احسنت. خلاصه کلام همینه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها

فک کنم شما دیگه خیلی از مرحله پرتی نه دانش اموز نیستم و فارغ التحصیل فوریت پزشکی دانشگاه تهرانم اتفاقا برای همون برام جالب بود که این 700 تا چطور میشه؟
      بله عزیز من شما در جریان نیستی وگرنه تو تمامی دانشگاه هایی که ظرفیت کلاسشون زیاده و نه فقط پزشکی این تقسیم بندیا هست
      مثلا الان پزشکی تهران رو به دو دسته الف و ب تقسیم کردن و میگن ورودی 1400 الف یا ورودی 1400 ب
      حتی پرستاری هم این تقسیم بندیا رو داره
      و عزیز من انتظار نداری که 240 نفر تو یه کلاس جمع بشن؟اونم مثلا کلاسای دانشگاه تهران که بعضیاشون واقعا تنگن
      بزار عکس کلاسمونو بفرستم شما نگاه به صندلیاش و اینا بنداز بعد بگو

فایل پیوست 99185
      اینجا کلاس تشریحه با استاد نکونام یادش بخیر ولی شما صندلیا رو ببین عزیزم تا 120 بیشتر نیس
      وقتی دو گروه الف و ب کردن مثلا اگه بلوک قلب داشتن گروه الف امروز میره کلاس و گروه ب یه درس دیگه میخونه اونروز با یه استاد دیگه و بلوک قلب رو فرداش میره
      در ضمن این جملت که 3 دانشگاه دولتی هست تو تهران اوج ناپختگیه ها انتظار داری دانشجوی دانشگاه تهران مثلا بره شهید بهشتی بخونه؟
      یا نه دوست دارم بدونم کاراموزی 700 نفر چطوریه؟ اگه اینجام بگم گروه بندی میکنن میترسم اعتراض کنید ولی باور کنید 700 نفرو نمیشه تو یه بیمارستان جا داد و معمولا به گروه های ده نفری تقسیم میکنن... ظرفیت بیمارستان های آموزشی هم که در اختیار دانشگاه هاست محدوده و باز سالها طول میکشه که به 700 نفر نوبت برسه
      میدونم اونم 400 هزار تا کل ظرفیتو میگفت ولی در کل منظورم اینه تو این سالها همیشه سیاست افزایش ظرفیت بوده چه وزارت بهداشت و چه وزارت علوم و باز پای حرف هستم بچه های انجمن هم شاهدن شما برو دفترچه های سنجش که بالا لینکشو بفرستم رو ببین پیدا کن کدوم سال طبق ادعای شما پزشکی دانشگاه تهران 700 تا ظرفیت داشته پیدا کردی شماره کارت بفرست من سه میلیون براتون میفرستم
      قبول؟
      https://www.google.com/amp/s/www.tas...%25AA/amp#ip=1

منبع خواستی بهت کد سرچ دادم بجای سرچ کردن ۲۰ خط تایپ کردن فایده نداره فقط اعداد پست قبلیتو یه دور بخون متوجه میشی کلن داری اشتباه میکنی
      یه لینک دادم بازم سرچ کنی بیشتر متوجه میشی دومن برای یه درس در یه دانشکده چند کلاس میتونه تشکیل بشه و البته در ترمای بالاتر طرف قرار داد دانشگاه با بیمارستانای متناسب ظرفیت در قبل بود خیلی واضحه این مسئه لینک منبع هم فرستادم
      در ضمن ظرفیت دولتی + پردیس جدا جمع کنی به اعداد منبع میرسی چیزیم ک من گفتم جزو اسنادیه که طبق همون دارن الان ظرفیت زیاد میکنن
      اینا ب کنار پزشکی یه شغل خدماتیه ن بنگاه اقتصادی تو شهرستانا پزشک متخصص نیستن فقط کافیه یخورده تو بیمارستانای شهرا عبور کنی
      ویرایش توسط mojtabamessi : 02 آذر 1400 در ساعت 18:32

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamessi نمایش پست ها
      https://www.google.com/amp/s/www.tas...%25AA/amp#ip=1

منبع خواستی بهت کد سرچ دادم بجای سرچ کردن ۲۰ خط تایپ کردن فایده نداره فقط اعداد پست قبلیتو یه دور بخون متوجه میشی کلن داری اشتباه میکنی
      یه لینک دادم بازم سرچ کنی بیشتر متوجه میشی دومن برای یه درس در یه دانشکده چند کلاس میتونه تشکیل بشه و البته در ترمای بالاتر طرف قرار داد دانشگاه با بیمارستانای متناسب ظرفیت در قبل بود خیلی واضحه این مسئه لینک منبع هم فرستادم
      در ضمن ظرفیت دولتی + پردیس جدا جمع کنی به اعداد منبع میرسی چیزیم ک من گفتم جزو اسنادیه که طبق همون دارن الان ظرفیت زیاد میکنن
      اینا ب کنار پزشکی یه شغل خدماتیه ن بنگاه اقتصادی تو شهرستانا پزشک متخصص نیستن فقط کافیه یخورده تو بیمارستانای شهرا عبور کنی
      در حقیقت شما نباید به حرف نماینده هایی که به بنزو بی ام و قطعه ارسال میکنن
      و معتقدن با زدن واکسن جی پی اس وارد بدن میشه
      و اینکه معتقدن شیعیان میشیگان ترامپ رو پایین کشیدن
      و اینکه زادواری معیوب و فروش اعضای بدن اشکالی نداره
      و تنها دستاوردشون طرح صیانت و ممنوعیتای متواتر هستش استناد کنید
      بهترین سند دفترچه های انتخاب رشته هستش که از سال 50 توی نت هستن
      +
      اصلا با دودوتا چهارتا هم میشه متوجه شد چجوری دوران طاغوت ملعون برای ورود مردم به دانشگاه التماس میکردن
      یه دفه در دهه 60 با همون زیرساختها 1500 تا پزشکی فقط تهران میگرفته؟
      و اینکه اصلا گنابادو زابلو جهرمو شاهرودو اینا پزشکی نداشتن ولی ظرفیت از الان بیشتر بوده ؟(((التماس تفکر)))

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها
      در حقیقت شما نباید به حرف نماینده هایی که به بنزو بی ام و قطعه ارسال میکنن
      و معتقدن با زدن واکسن جی پی اس وارد بدن میشه
      و اینکه معتقدن شیعیان میشیگان ترامپ رو پایین کشیدن
      و اینکه زادواری معیوب و فروش اعضای بدن اشکالی نداره
      و تنها دستاوردشون طرح صیانت و ممنوعیتای متواتر هستش استناد کنید
      بهترین سند دفترچه های انتخاب رشته هستش که از سال 50 توی نت هستن
      +
      اصلا با دودوتا چهارتا هم میشه متوجه شد چجوری دوران طاغوت ملعون برای ورود مردم به دانشگاه التماس میکردن
      یه دفه در دهه 60 با همون زیرساختها 1500 تا پزشکی فقط تهران میگرفته؟
      و اینکه اصلا گنابادو زابلو جهرمو شاهرودو اینا پزشکی نداشتن ولی ظرفیت از الان بیشتر بوده ؟(((التماس تفکر)))
      چیزی وجود داره به اسم گوگل ک میتونی سرچ کنی حتی وزارت بهداشت هم اینو قبول داره تعداد ورودی دانشگاها اعدادش هرسال مشخصه فقط ی نفر نماینده نگفتن همه گفتن بقیه حرفاتم ک حرفای خز سیاسی چنلای زرده
      من دارم میگم ظرفیت ته این میگه جهرم شاهرود
      وزارت بهداشت قبول داره خده دانشکده قبول داره ی حرفیو تاییدم کرده و استدلالای دیگه داره ولی همچنان ما باید ب فلان ایکس از فروم کنکور اثبات کنیم بقیه اسناد هم دیگ گوگل هست کسی ک میخواهد درباره چیزی اظهار نظر کنه یه سرچ ساده قبلش بکنه خبه وگرنه تیکه های لول پایین سیاسی ک همه بلدن
      دیگ ج نمیدم اگه یکی دیگم تعجب کرد ازین امار = مراجعه ب گوگل و اسناد رسمی موجود ( ن حرفای از رو هوا )

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن