خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 59
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

ریاضیات در حد صفر هستم لطفاً کمک کنید

سلام دوستان من ریاضیاتی درحد صفر است و نمی دونم باید چیکار کنم لطفاً کمکم کنید از کتاب های درسی خوب تا جزوات درسی همه چیزی که بتونه به من کمک کنه ممنون میشم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علی۲ نمایش پست ها
      سلام دوستان من ریاضیاتی درحد صفر است و نمی دونم باید چیکار کنم لطفاً کمکم کنید از کتاب های درسی خوب تا جزوات درسی همه چیزی که بتونه به من کمک کنه ممنون میشم
      https://alaatv.com/set/217
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا تا بچه ها حس میکنن درسی رو ضعیفن یا تا حالا کاری براش نکردن اولین کاری ک میکنن میان سراغ گشتن دنبال بهترین منابع ، بهترین جزوه ، بهترین دبیر و ...
      هیشکی دنبال این نمیره چطور باید خواند؟ چطور باید شروعش کرد؟ از کجا؟ هدف چیه؟ میخواد تو کنکور چیکار کنه اون درس رو؟
      در مورد منابع خوب که سوال کردی _ اگر با درسنامه خوندن اوکی میشی و خیلی ضعیف هستی پیشنهادم شگفت انگیز خیلی سبزه که حداقل بیای فصل 1 تا 5 از ریاضی دهم و فصل 1 از ریاضی یازدهم رو از درسنامه این کتاب بخونی چون معمولا بچه هایی که ریاضی فوق العاده ضعیفن نمیتونن حتی یه معادله ساده رو سریع حل کنن بعد طرف میره کلاس ریاضی یا میره سراغ کتابای جامع شروع میکنه به خودندن میبینه یه تعیین علامت ساده رو هم اشکال داره و ناامید میشه و انواع اقسام منابع رو عوض میکنه و بازم نتیجه نمیگیره. بعدا که این فصل ها رو خوندی و یه پایه خوب واسه خودت ساختی حالا بیا فصل های تابع + مثلثات + لگاریتم + حد و پیوستگی و اگر فرصت کردی مشتق رو از کتاب های جامعی مثل مهروماه یا خیلی سبز (هر دو خوبن ولی خیلی سبز بیشتر به دردت خواهد خورد با توجه به سطحت) بخون و تستاشو بزن. و در انتها انقدر آزمون جامع بزن و تحلیل کن و رفع اشکال کن تا به بازه 4 از 10 الی 6 از 10 ثابت در آزمونای جامع برسی. از اون لحظه به بعد اگر تایمی باقی آوردی که بعید میدونم میتونی بری سراغ یه سری فصل های دیگه مخصوصا احتمال و ترکیبیات و ... اونارو هم کار کنی و درصدتو بیشتر رشد بدی.
      اما در مورد روش خوندن ریاضی که از داشتن بهترین منبع خیلی مهم تره قبلا مفصل تو دو تا پست توضیح دادم لینکش پایینه میتونی مطالعه کنی =
      http://forum.konkur.in/thread77095.html#top
      در مورد هدف گذاری ریاضی هم لینک پایین رو یه نگاه بنداز =
      http://forum.konkur.in/thread77102.html#top
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

نمیدونم چرا تا بچه ها حس میکنن درسی رو ضعیفن یا تا حالا کاری براش نکردن اولین کاری ک میکنن میان سراغ گشتن دنبال بهترین منابع ، بهترین جزوه ، بهترین دبیر و ...
      هیشکی دنبال این نمیره چطور باید خواند؟ چطور باید شروعش کرد؟ از کجا؟ هدف چیه؟ میخواد تو کنکور چیکار کنه اون درس رو؟
      در مورد منابع خوب که سوال کردی _ اگر با درسنامه خوندن اوکی میشی و خیلی ضعیف هستی پیشنهادم شگفت انگیز خیلی سبزه که حداقل بیای فصل 1 تا 5 از ریاضی دهم و فصل 1 از ریاضی یازدهم رو از درسنامه این کتاب بخونی چون معمولا بچه هایی که ریاضی فوق العاده ضعیفن نمیتونن حتی یه معادله ساده رو سریع حل کنن بعد طرف میره کلاس ریاضی یا میره سراغ کتابای جامع شروع میکنه به خودندن میبینه یه تعیین علامت ساده رو هم اشکال داره و ناامید میشه و انواع اقسام منابع رو عوض میکنه و بازم نتیجه نمیگیره. بعدا که این فصل ها رو خوندی و یه پایه خوب واسه خودت ساختی حالا بیا فصل های تابع + مثلثات + لگاریتم + حد و پیوستگی و اگر فرصت کردی مشتق رو از کتاب های جامعی مثل مهروماه یا خیلی سبز (هر دو خوبن ولی خیلی سبز بیشتر به دردت خواهد خورد با توجه به سطحت) بخون و تستاشو بزن. و در انتها انقدر آزمون جامع بزن و تحلیل کن و رفع اشکال کن تا به بازه 4 از 10 الی 6 از 10 ثابت در آزمونای جامع برسی. از اون لحظه به بعد اگر تایمی باقی آوردی که بعید میدونم میتونی بری سراغ یه سری فصل های دیگه مخصوصا احتمال و ترکیبیات و ... اونارو هم کار کنی و درصدتو بیشتر رشد بدی.
      اما در مورد روش خوندن ریاضی که از داشتن بهترین منبع خیلی مهم تره قبلا مفصل تو دو تا پست توضیح دادم لینکش پایینه میتونی مطالعه کنی =

دقیقا! بیشتر بچه ها احساس میکنن که دلیل نتونستن در حل و تست زنی صحیح ریاضیشون اینه که معلم و منبع نتونسته با اطلاعات کافی درس رو یاد بده! در حالی که خیلیا ندونسته قوانین بنیادی ریاضی رو بلد نیستند! همین : |a> |x رو از خیلیا بپرسی میگن خب ایکس که زیر قدر مطلقه کوچیکه از آ و تمام!
      البته بعضی دبیرای بی انصاف که جنرال منرال میگن به خودشون اومدن میگن اینا اصن لازم نیس بدونین اصن جدول تعیین علامت به چه دردی میخوره و.... و بچه هارو از ارجاع به اصول باز میدارن!
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کلاس استاد ملاک پور میتونه گزینه خوبی باشه میخواید یک جلسه کلاس ایشون رو ببینید بعد تصمیم بگیرید برای ادامه کلاس ها

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ژنرال میگفت اینا هیچی نمیدوننن فقط حرفن لان اثبات شدم بهم بابا لامصب دیگه اینجوری شو ندیده بودم اصلا اریان اول جزوه یا کادر خوشگل گذاشته به نام معادله و نامعادله اتفاقا اولین چیزیم که تو کادر قدر مطلق نوشت همین بود.. اخه واقعا چرا ندوسته هی حرف میزنین بابا دو دقیقه تحقیق کنین یارو 540 تست برای تابع زده بعد هر 540 تاشم باگزینه زده؟ خنده دار نیست بی منطقی نیست بابا یکم انصاف داشته باشیم اگه اریا 10 تست گذاشته با عدد گذاری 20 گذاشته بدون عدد گذاری اصن تو تعیین علامت که شاهکاره کامل و بی نقص حلا اگرم قبول ندارین همن سوال تعیین علامت میدم اگر تونستید زیر 3 دقیقه حلش کنین من فیلدز میدمتون
      واقعا یکم انصاف داشته باشم... من نمیگم همه برن کلاس اریان یا نرن چون میدونم سلیقه ای هستش مثلا برای منی که همیشه 20 درصد بود الان به راحتی از هر 10 تست ایکیو 8 تارو میزنم
      حالا شاید یکی با ی معلم دیگه ارتباط میگیره.
      لطفا ندیده قضاوت نکنین تروخدا اون بالایی همه چیو میبینه وقتی
      اصلا ژنرال هیچ لطفا تو زندگیتون بدون پایه محکم تهمت نزنید که جزاش خیلی براتون سنگین تموم میشه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rebi نمایش پست ها
      ژنرال میگفت اینا هیچی نمیدوننن فقط حرفن لان اثبات شدم بهم بابا لامصب دیگه اینجوری شو ندیده بودم اصلا اریان اول جزوه یا کادر خوشگل گذاشته به نام معادله و نامعادله اتفاقا اولین چیزیم که تو کادر قدر مطلق نوشت همین بود.. اخه واقعا چرا ندوسته هی حرف میزنین بابا دو دقیقه تحقیق کنین یارو 540 تست برای تابع زده بعد هر 540 تاشم باگزینه زده؟ خنده دار نیست بی منطقی نیست بابا یکم انصاف داشته باشیم اگه اریا 10 تست گذاشته با عدد گذاری 20 گذاشته بدون عدد گذاری اصن تو تعیین علامت که شاهکاره کامل و بی نقص حلا اگرم قبول ندارین همن سوال تعیین علامت میدم اگر تونستید زیر 3 دقیقه حلش کنین من فیلدز میدمتون
      واقعا یکم انصاف داشته باشم... من نمیگم همه برن کلاس اریان یا نرن چون میدونم سلیقه ای هستش مثلا برای منی که همیشه 20 درصد بود الان به راحتی از هر 10 تست ایکیو 8 تارو میزنم
      حالا شاید یکی با ی معلم دیگه ارتباط میگیره.
      لطفا ندیده قضاوت نکنین تروخدا اون بالایی همه چیو میبینه وقتی
      اصلا ژنرال هیچ لطفا تو زندگیتون بدون پایه محکم تهمت نزنید که جزاش خیلی براتون سنگین تموم میشه�������������� ����������

فشار نخور

چنتا تست گذاشته بودم بودو بینم میتونی حل کنی با روشای جنرالت

محض اطلاع زمانی که هنوز دبیرستان نیومذه بودی شما بنده کلاس ایشون رفتم.
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

فشار نخور

چنتا تست گذاشته بودم بودو بینم میتونی حل کنی با روشای جنرالت

محض اطلاع زمانی که هنوز دبیرستان نیومذه بودی شما بنده کلاس ایشون رفتم.
      دقیق یادمه
      سال کنکورِ خودم داشتیم از جلسه بر می گشتیم
      نشستیم تو یکی از این اتوبوسای داخلی دانشگاه صنعتی که بیایم دم در اصلی
      4 برابر ظرفیت اتوبوس بچه ها چپیدن توش
      از اون جمعیت انگار همه آرین دیده بودن
      و همه از کلاس آرین نالون بودن
      اگه اون چند تا وویس پخش نشده بود الان خیلیا دکتر مهندس شده بودن : ))))
      اینم یه آهنگ تقدیم به ژنرال با عشق (تهش اون وویس معروف هم هست :-) )
      https://uupload.ir/view/dasssan_qf6e.mp3/
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

دقیق یادمه
      سال کنکورِ خودم داشتیم از جلسه بر می گشتیم
      نشستیم تو یکی از این اتوبوسای داخلی دانشگاه صنعتی که بیایم دم در اصلی
      4 برابر ظرفیت اتوبوس بچه ها چپیدن توش
      از اون جمعیت انگار همه آرین دیده بودن
      و همه از کلاس آرین نالون بودن
      اگه اون چند تا وویس پخش نشده بود الان خیلیا دکتر مهندس شده بودن : ))))
      اینم یه آهنگ تقدیم به ژنرال با عشق (تهش اون وویس معروف هم هست :-) )
      https://uupload.ir/view/dasssan_qf6e.mp3/
      ببین دیگه معلمی که بیاد برا ریاضی تجربی 98 توی سال تحصیلی 99 بگه که سخت بود تا لای گندایی که زده رو ببنده ، چه انتظاری میمونه برا ریاضی 99 ، حالا 1400 رو نمیگم که بی انصافی بود
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله حتما بفرستید سوالات رو فقط لطفا اگر ممکنه از بحث تابع باشه چون هنوز تو بقیه مباحث ورود نکردیم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اوکی اصن ژنرال بدترین معلم تاریخ کنکور و حق باشماست برای من همین مهمه منو از صفر مطلق رسونده 70 یا 80 بقیش دیگه حرفه باید گذاشت زیر پا چون ارزش نگاه کردن ندارن

12. Top | #12
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

خیلیییییی ممنون واقعا
      اگه امکانش هست ی توضیحاتیم از این قبیل واسه فیزیک بدید
      فیزیکم داغونه هیچ جوره نمیفهممش و نمیدونم باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rebi نمایش پست ها
      بله حتما بفرستید سوالات رو فقط لطفا اگر ممکنه از بحث تابع باشه چون هنوز تو بقیه مباحث ورود نکردیم
      این معادله چند تا جواب داره؟
      x-2| - |x-1| + |x| - |x+1| + |x+2| = 2/5|
      بیا اینم گزینه که راحت تر بتونی جای گذاری کنی=
      1) 2
      2) 4
      3) 6
      4) 8
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      خیلیییییی ممنون واقعا
      اگه امکانش هست ی توضیحاتیم از این قبیل واسه فیزیک بدید
      فیزیکم داغونه هیچ جوره نمیفهممش و نمیدونم باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم
      شروعش از ریاضی باید باشه
      بشین این مباحثی که میگم رو در حدی که بتونی استفاده شون کنی (در مسائل) اوکی کن=
      1- معادلات (درجه دوم، کسری و رادیکالی) و نامعادلات (درجه اول و دوم و هموگرافیک) و تعیین علامت
      2- رسم نمودار (تابع خطی، درجه دوم و روش کلی انتقال)
      3- هندسه تحلیلی (فاصله دو نقطه در صفحه، نقطه وسط پاره خط، مساحت ها، مفهوم شیب خط، محل تلاقی میانه های مثلث، معادله خط، فاصله نقطه از خط، فاصله دو خط موازی، تجزیه بردار ها)
      4- مشتق (تعریف مشتق، قواعد مشتق گیری توابع ساده)
      5- مثلثات (در حدی که بدونی سینوس 37 درجه میشه چند؟ و شناخت کلی دایره مثلثاتی)
      6- لگاریتم (تعریف لگاریتم، جمع و تفریق و باقی فرمول های مهمش)
      7- انتگرال (قضیه مقدار میانی)
      8- فصل 1 فیزیک دهم (شامل اندازه گیری، پیشوند های SI، نماد گذاری علمی، تبدیل یکاها)
      اینا رو بلد نباشی و ورود کنی به فیزیک دیگه چیزی از مطلبی که داری میخونی قابل استفاده نیست و مطلقا مجبور میشی بری سراغ حفظ کردن و فیزیک رو عین تاریخ جغرافی بخونی.
      و اما در مورد روش خوندن
      فیزیکم عین توضیحاتی که واسه ریاضی قبلا دادم باید بخونی و بیای جلو
      فقط چند تا نکته اضافه می کنم:
      - تستای کنکور تو این درس اولویت اول تستای آموزشی شما باشه. یعنی چی؟ یعنی وقتی درسنامه یه قسمت رو خوندی سریع نرو رگباری تست تالیفی حل کن، اول تستای کنکور همون بخش رو در میاری ، یکی یکی حل می کنی و تحلیل دقیق انجام میدی بعدا میای سراغ تستای تالیفی و اونارو زوج / فرد جواب میدی.
      - ممکنه تو مرحله تست آموزشی حل یه سوالی رو بلد نباشی، باید حتما پاسخ رو دقیق بخونی و اون سوال رو همون موقع دوباره واسه خودت حلش کنی (نگی خب اینو که دیگه بلد شدم برم بعدی) اون سوال به همون روش ریاضی باید فرداش دوباره تکرار بشه و اگر تکرار نکنی هیچ فایده ای نداره.
      - تو فیزیک میتونید یه صفحه a5 بردارید فقط فرمول ها تکرار میکنم فقط فرمول های اصلی همون فصل رو تو مرحله آموزش (یعنی مطالعه درسنامه) داخلش یادداشت کنید و هر روز قبل از شروع کردن مبحث بعدی وقتی میاید سراغ تکرار تست های روز قبلی اون برگه رو بردارید یه نگاه بندازید بهش.
      - برای اونایی که خیلی ضعیفن درسنامه کتاب شگفت انگیز شهریاری خیلی عالیه و راه میندازه کارتونو
      - یه اولویت بندی ساده واسه مطالعه فصل های مختلفش برای اونایی که فرصت زیادی ندارن که بدن به خوندن فیزیک یا یه درصد خاصی (مثلا 40-50) میخوان، 1) فشار 2) گرما 3) ساکن 4) مغناطیس و القا 5) نوسان و موج 6) اتمی و هسته ای. اینا مجموعا یه چیزی حدود 60-65 درصد فیزیک کنکور میشن. بعدش میتونید بیاید روی 1) حرکت 2) دینامیک 3) کار و انرژی 4) جاری کار کنید.
      - دقت کنید سر جلسه کنکور فیزیک 37 دقیقه زمان داره ولی شما max دور اول باید 30 دقیقه به این درس بدین حالا یه عده کمتر از این میدن ولی خب روتینش همینقدره ، تو این 30 دقیقه باید بتونید یه چیزی بین 12 تا 18 سوال فیزیک رو جواب بدین. (یعنی هر سوال بین 120 تا 180 ثانیه یا 2 تا 3 دقیقه) پس باید حتما پروسه ((آزمون جامع > رفع اشکال)) رو جدی بگیرید و همیشه زمان بندی اولیه رعایت بشه وگرنه تمام اطلاعاتی که خوندین سر جلسه پودر میشه میره هوا.
      - یه سبک مرور فیزیک حل سوالات تشریحیه. (مثلا سوالات تشریحی امتحانات یا سوالات آخر فصل شگفت انگیز و ...) به این روش که شما میاید فصل به فصل میخونید وقتی فصل 1 و 2 تموم شد میاید سوالات تشریحی فصل 1 رو زمان میدین و حل می کنید، وقتی فصل 3 تمام شد سوالات تشریحی فصل 2 رو حل می کنید اینم یه مرور خیلی خوب روی مفاهیم و فرمول های کلی هر فصل محسوب میشه. (البته بهترین مرور قبلا گفتم که تکرار سوالات علامت دارتونه)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      گزینه 3؟؟

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن