خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 59
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [attach=config]99166[/atimg_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B1%DB%B1%DB%B2%DB%B0_%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B5%DB%B3%DB%B1.jpgبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۱۱۱۲۰_۰۸۱۵۳۱.jpg
مشاهده: 252
حجم: 13.7 کیلو بایتtach]
      بفرمایید لطفا این دوتا تست رو شماهم حل بفرمایید فقط چون از شانس خوبتون خودم گزینه درست زدم شاما مقدا عددی هر پارامتر رو بگین کافیه و جواب اخرم نمیخوام
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B1%DB%B1%DB%B2%DB%B0_%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B3%DB%B4%DB%B4.jpg  

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [attach=config]99166[/atبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

حجم: 13.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

حجم: 13.7 کیلو بایتtach]
      بفرمایید لطفا این دوتا تست رو شماهم حل بفرمایید فقط چون از شانس خوبتون خودم گزینه درست زدم شاما مقدا عددی هر پارامتر رو بگین کافیه و جواب اخرم نمیخوام

3. Top | #18
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

شروعش از ریاضی باید باشه
      بشین این مباحثی که میگم رو در حدی که بتونی استفاده شون کنی (در مسائل) اوکی کن=
      1- معادلات (درجه دوم، کسری و رادیکالی) و نامعادلات (درجه اول و دوم و هموگرافیک) و تعیین علامت
      2- رسم نمودار (تابع خطی، درجه دوم و روش کلی انتقال)
      3- هندسه تحلیلی (فاصله دو نقطه در صفحه، نقطه وسط پاره خط، مساحت ها، مفهوم شیب خط، محل تلاقی میانه های مثلث، معادله خط، فاصله نقطه از خط، فاصله دو خط موازی، تجزیه بردار ها)
      4- مشتق (تعریف مشتق، قواعد مشتق گیری توابع ساده)
      5- مثلثات (در حدی که بدونی سینوس 37 درجه میشه چند؟ و شناخت کلی دایره مثلثاتی)
      6- لگاریتم (تعریف لگاریتم، جمع و تفریق و باقی فرمول های مهمش)
      7- انتگرال (قضیه مقدار میانی)
      8- فصل 1 فیزیک دهم (شامل اندازه گیری، پیشوند های SI، نماد گذاری علمی، تبدیل یکاها)
      اینا رو بلد نباشی و ورود کنی به فیزیک دیگه چیزی از مطلبی که داری میخونی قابل استفاده نیست و مطلقا مجبور میشی بری سراغ حفظ کردن و فیزیک رو عین تاریخ جغرافی بخونی.
      و اما در مورد روش خوندن
      فیزیکم عین توضیحاتی که واسه ریاضی قبلا دادم باید بخونی و بیای جلو
      فقط چند تا نکته اضافه می کنم:
      - تستای کنکور تو این درس اولویت اول تستای آموزشی شما باشه. یعنی چی؟ یعنی وقتی درسنامه یه قسمت رو خوندی سریع نرو رگباری تست تالیفی حل کن، اول تستای کنکور همون بخش رو در میاری ، یکی یکی حل می کنی و تحلیل دقیق انجام میدی بعدا میای سراغ تستای تالیفی و اونارو زوج / فرد جواب میدی.
      - ممکنه تو مرحله تست آموزشی حل یه سوالی رو بلد نباشی، باید حتما پاسخ رو دقیق بخونی و اون سوال رو همون موقع دوباره واسه خودت حلش کنی (نگی خب اینو که دیگه بلد شدم برم بعدی) اون سوال به همون روش ریاضی باید فرداش دوباره تکرار بشه و اگر تکرار نکنی هیچ فایده ای نداره.
      - تو فیزیک میتونید یه صفحه a5 بردارید فقط فرمول ها تکرار میکنم فقط فرمول های اصلی همون فصل رو تو مرحله آموزش (یعنی مطالعه درسنامه) داخلش یادداشت کنید و هر روز قبل از شروع کردن مبحث بعدی وقتی میاید سراغ تکرار تست های روز قبلی اون برگه رو بردارید یه نگاه بندازید بهش.
      - برای اونایی که خیلی ضعیفن درسنامه کتاب شگفت انگیز شهریاری خیلی عالیه و راه میندازه کارتونو
      - یه اولویت بندی ساده واسه مطالعه فصل های مختلفش برای اونایی که فرصت زیادی ندارن که بدن به خوندن فیزیک یا یه درصد خاصی (مثلا 40-50) میخوان، 1) فشار 2) گرما 3) ساکن 4) مغناطیس و القا 5) نوسان و موج 6) اتمی و هسته ای. اینا مجموعا یه چیزی حدود 60-65 درصد فیزیک کنکور میشن. بعدش میتونید بیاید روی 1) حرکت 2) دینامیک 3) کار و انرژی 4) جاری کار کنید.
      - دقت کنید سر جلسه کنکور فیزیک 37 دقیقه زمان داره ولی شما max دور اول باید 30 دقیقه به این درس بدین حالا یه عده کمتر از این میدن ولی خب روتینش همینقدره ، تو این 30 دقیقه باید بتونید یه چیزی بین 12 تا 18 سوال فیزیک رو جواب بدین. (یعنی هر سوال بین 120 تا 180 ثانیه یا 2 تا 3 دقیقه) پس باید حتما پروسه ((آزمون جامع > رفع اشکال)) رو جدی بگیرید و همیشه زمان بندی اولیه رعایت بشه وگرنه تمام اطلاعاتی که خوندین سر جلسه پودر میشه میره هوا.
      - یه سبک مرور فیزیک حل سوالات تشریحیه. (مثلا سوالات تشریحی امتحانات یا سوالات آخر فصل شگفت انگیز و ...) به این روش که شما میاید فصل به فصل میخونید وقتی فصل 1 و 2 تموم شد میاید سوالات تشریحی فصل 1 رو زمان میدین و حل می کنید، وقتی فصل 3 تمام شد سوالات تشریحی فصل 2 رو حل می کنید اینم یه مرور خیلی خوب روی مفاهیم و فرمول های کلی هر فصل محسوب میشه. (البته بهترین مرور قبلا گفتم که تکرار سوالات علامت دارتونه)
      کلا ریاضی و فیزیک توی اوایل شروع واسه همه انقدر وقت گیره ؟!
      من پانزده تا تست اموزشیو توی ی ساعت میزنم
      و اینکه برای فیزیک من کتاب خیلی سبز دارم اون بدرد نمیخوره ؟!
      حتما باید منبع ام رو عوض کنم !!؟؟؟

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگر دقت کنین منم گفتم دبیر سلیقه ای هستش و لزومی بر موفقیت با یک دبیر خاص نیست.. دقیقا حرف شما درسته ولی من بدم میاد یمی بیاد یه دبیری رو بکوبه اصلا فرض کنیم کلاسای اریانم رفته باشه و نتیجه نگرفته بازم حق قضاوت نداره
      برای من که تا الان نتیجه داده و چشم بعد کنکور درصد ریاضی خودمو همینجا میگم و ضمنا دوستمون که سوالی گذاشتم تو دو دقیقه درست جواب دادم (البته به نظر دوستمون سوال خیلی سختی بود و شاگردان اریان نمیتونستند جواب بدنش بش)
      و موضوع دیگری که هستش اینکه شما سر جلسه کنکور ایا وقت ترشیحی نوشتن دارین؟ کنکور 1400 اگه شاگردای اریان تو وقت خودش 40 درصد یا 30 درصد زدن نتیجه خیلی بهتری داده از اون درنش اموزی که ریاضی 50 زده ولی وقت زیستش رو ****** داده
      بنظرتون برای سوالای 1400 ایا میشد تشریحی هر سوالو تو 1 دقیقه و 30 ثانیه حل کر؟

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      معذرت میخوام اگر متن غلط املایی داره
      خیلی وقته با گوشی تایپ نکردم برا اینه

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      هرکسی با هرکی میخواد بره!

اقا میان میگین خیلیا باش نتیجه نگرفتن
      خب این طبیعیه
      سر هر کلاس هر معلمی خیلیا نمیخونن و نتیجه نمیگیرن
      همین رفعتی که سنگشو به سینه میزنن یه عده از انجمنیا
      تو شهر ما میاد اموزشگاه درس میده
      از۱۰۰تا شاگردش تاجایی که خبر دارم کمتر از۲۰ نفر‌ پیشرفت داشت ریاضیشون
      بقیه چی؟ زارت
      چون که کم کاری کردن

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      درضمن من بین معلمی که فقط میاد تشریحی میگه مثل ذهبی با درسنامه کتابی مثل شهریاری یا حتی درسنامه مهروماه تفاوتی نمیبینم!

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دقیقا وقتی بخوایم تشریحی بخونیم چه لزومی به کلاس کنکور داره کلی کتاب خوب تو بازار هست که با اونا برای تشریحی خوندن نیازی به معلم نیست مث شگفت انگیز خیلی سبز یا......و حتی در وقتم صرفه جویی میشه

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mh81 نمایش پست ها
      هرکسی با هرکی میخواد بره!

اقا میان میگین خیلیا باش نتیجه نگرفتن
      خب این طبیعیه
      سر هر کلاس هر معلمی خیلیا نمیخونن و نتیجه نمیگیرن
      همین رفعتی که سنگشو به سینه میزنن یه عده از انجمنیا
      تو شهر ما میاد اموزشگاه درس میده
      از۱۰۰تا شاگردش تاجایی که خبر دارم کمتر از۲۰ نفر‌ پیشرفت داشت ریاضیشون
      بقیه چی؟ زارت
      چون که کم کاری کردن
      خوبه که یه عده معلم با 3000 4000 دانش اموز 200 نفر با زور قبولیشون میشه البته تا جایی هم که میتونن از این دانش اموزا پول درمیارن لامصبا حتی دوتا تحلیل ازمونم میخوان بکنن میذارنش یوتیوب تا یه پولی هم از اونجا در بیارن
      ویرایش توسط Amir__m : 29 آبان 1400 در ساعت 14:28

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یوتوبش اتفاقا تبلیغ نداره و این یعنی ازش پول در نمیاره

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rebi نمایش پست ها
      گزینه 3؟؟
      راه حل؟
      این دو تا سوالم به سبک چنرال حل کن واسمون=
      1.png
      2.png

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 29 آبان 1400 در ساعت 18:29

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      کلا ریاضی و فیزیک توی اوایل شروع واسه همه انقدر وقت گیره ؟!
      من پانزده تا تست اموزشیو توی ی ساعت میزنم
      و اینکه برای فیزیک من کتاب خیلی سبز دارم اون بدرد نمیخوره ؟!
      حتما باید منبع ام رو عوض کنم !!؟؟؟
      اره واسه همه همینطوره

اول برو سراغ تستای کنکور اونارو حل کن بعدا تستای تالیفی همون قسمت
      15 تا تست تو یک ساعت اونم شروع کار خوبه خود معلمشم وقتی یه مبحث رو درس میده تو 1 ساعت نهایت 10 تا دونه تست جلوت میزنه و تحلیل میکنه پس نگرانش نباش.

منتهی باید تستای دیروز رو دوباره تکرار کنی وگرنه هیچ فایده ای نداره خوندن با نخوندنت. ممکنه از اون 15 تا سوالی که روز قبلی زدی 10تاش علامت دار بشه باید حتما فرداش دوباره هر ده تا رو واسه خودت حل کنی و سوالات مهم تر علامت شون باقی بمونه و بقیه پاک بشه. بعدا بری سراغ خوندن مبحث جدید یا زدن ادامه تستای مبحث قبلی.

به نظر من اونی که فیزیکش خیلی ضعیفه یا تو قسمت ریاضیش مشکل حاد داره یا واقعا درک مفاهیم واسش سخته که بازم برمیگرده به تسلط روی یه سری پیش نیازا...اگه مباحث پایه ای ریاضی رو مشکل نداری و همینطور از نظر درک مفاهیم اصلی اوکی ای خب فرقی نداره از رو چه کتابی بخونی و تست بزنی ولی اگه مشکل داری بهتره از رو یه درسنامه قوی تر و مفصل تر بخونی و بعد تستای کنکور و آخرم اگر وقت کردی تستای تالیفی سخت تر و منتخب خود مولف کتاب رو حل کنی. به هر حال هدف خریدن یا خوندن یه کتاب تموم کردنش نیست. این کارو که چند ده هزار دانش آموز تو یه سال انجام میدن. مهم تر اینه بتونی نتیجه در بیاری از اون منابع و سر جلسه از دیتایی که کسب کردی بهره ببری.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 29 آبان 1400 در ساعت 17:23

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

اره واسه همه همینطوره

اول برو سراغ تستای کنکور اونارو حل کن بعدا تستای تالیفی همون قسمت
      15 تا تست تو یک ساعت اونم شروع کار خوبه خود معلمشم وقتی یه مبحث رو درس میده تو 1 ساعت نهایت 10 تا دونه تست جلوت میزنه و تحلیل میکنه پس نگرانش نباش.

منتهی باید تستای دیروز رو دوباره تکرار کنی وگرنه هیچ فایده ای نداره خوندن با نخوندنت. ممکنه از اون 15 تا سوالی که روز قبلی زدی 10تاش علامت دار بشه باید حتما فرداش دوباره هر ده تا رو واسه خودت حل کنی و سوالات مهم تر علامت شون باقی بمونه و بقیه پاک بشه. بعدا بری سراغ خوندن مبحث جدید یا زدن ادامه تستای مبحث قبلی.

به نظر من اونی که فیزیکش خیلی ضعیفه یا تو قسمت ریاضیش مشکل حاد داره یا واقعا درک مفاهیم واسش سخته که بازم برمیگرده به تسلط روی یه سری پیش نیازا...اگه مباحث پایه ای ریاضی رو مشکل نداری و همینطور از نظر درک مفاهیم اصلی اوکی ای خب فرقی نداره از رو چه کتابی بخونی و تست بزنی ولی اگه مشکل داری بهتره از رو یه درسنامه قوی تر و مفصل تر بخونی و بعد تستای کنکور و آخرم اگر وقت کردی تستای تالیفی سخت تر و منتخب خود مولف کتاب رو حل کنی. به هر حال هدف خریدن یا خوندن یه کتاب تموم کردنش نیست. این کارو که چند ده هزار دانش آموز تو یه سال انجام میدن. مهم تر اینه بتونی نتیجه در بیاری از اون منابع و سر جلسه از دیتایی که کسب کردی بهره ببری.

از یک از استادا پرسیدم گف واسه فیزیک فقط سوالات کنکور 10 سال اخیر کافیه تالیفی نمیخواد

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rebi نمایش پست ها
      یوتوبش اتفاقا تبلیغ نداره و این یعنی ازش پول در نمیاره ���������������� �������
      این دو تا سوالم به سبک چنرال واسمون حل کن=
      1.png
      2.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi7070 نمایش پست ها
      از یک از استادا پرسیدم گف واسه فیزیک فقط سوالات کنکور 10 سال اخیر کافیه تالیفی نمیخواد
      نمیشه گفت یهو دیدی امسال فیزیک رو عین ریاضی 1400 از نظام قدیم و المپیاد و ... دادن
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن