خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

سلام
      امیدوارم حال و احوالت روبه راه باشه

راستش میدونی چرا خیلی جزئی درموردش صحبت نکردم ، چون توی مسیر کنکور یسری اوقات باید و فرمول و نسخه ای وجود نداره که بشه گفت باید حتما اینجوری پیش رفت ولاغیر
      میشه درمورد کلی یات موضوع ها صحبت کرد و یا درمورد جزئیات فقط تجربه شخصی رو بازگو کرد
      اما نمیشه خیلی از جزئیات رو براش لفظ "باید حتما اینجوری باشه" بکار برد
      چون ممکنه روش ها و بازدهی ها برای افراد ، مختلف باشه و خیلی از این جزئیات رو فقط خود شخص میتونه برای خودش طبق برسی ها و آنالیز و نتایجی که میگیره بچینه

حالا منم صرفا براساس تجربه شخصیم میخوام جواب سوال هات رو بدم
      من آخرهفته ها آزمون های موازی پارسال رو دانلود میکردم و بصورت تک درس یا شبیه سازی شده کار میکردم یا جزوه ها و یادداشت برداری هایی که درطول هفته انجام داده بودم رو برای مرور مطالعه میکردم به همراه چندتا از تست هایی که توسط خود کتاب بعنوان تست های مروری علامت گذاری شده بودن رو کار میکردم ، یسری برگه هایی هم داخل پوشه نگه داری میکردم که اونام جزو منابع مروری آخرهفته هام بودن یا ممکن بود فیلمی رو توی دور تند نگاه کنم یا اینکه فیلم های تحلیل تست آزمون ها رو طبق بودجه بندی ای که مطالعه کرده بودم ، اول قبل از پخش فیلم تحلیل ، خودم با سوال ور میرفتم بعدش فیلم تحلیل سوال رو نگاه میکردم و اگه مورد یا خط فکری خاصی بدست میومد داخل اون برگه های پوشه یا داخل جزوه هام اضافه میکردم تا بعدا مرور شه

برای مرور زیست
      من خودم بستگی داشت توی اون بخش چه وضعیتی داشته باشم ، اگه مطالب و مفاهیم برام درحد قابل قبول و نرمالی اوکی بود درحد نگاه انداختن به جزوه هام یا بخش های فراموش شده و مهم کتاب زمان زیادی ازم نمیگرفت و بقش رو میرفتم سراغ تست
      ولی اگه توی یادگیری یا یادآوری مطلب ضعف شدیدی داشتم ، سهم مرحله اول بیشتر میشد

برای دروس محاسباتی
      من کاری که اغلب میکردم این بود که ، مثال های (منظور از مثال همون سوال هایی هست که خیلی بصورت تشریحی و به منظور یادگیری مفاهیم اون بخش استفاده شده) خوبی که ارزش بالایی داشتن (از نظر اشاره به مفاهیم جامع اون بخش) این مثال هارو یا علامت گذاری و بولد میکردم یا داخل جزوه ام یادداشت میکردم ، اگه بعدا اون بخش رو میخواستم مرور کنم و حس میکردم فراموشم شده ، اول میرفتم سراغ اون مثال هایی که قبلا علامت گذاری یا یادداشت شون کرده بودم و اول سعی مکیردم با نگاه به سوال اون خط فکری رو بازیابی کنم و بعدش دقیق پاسخ مثال ها رو مرور میکردم
      مرحله ی بعد هم که حل تست برای اون بخش بود

اینکه هرشب چقدر اختصاص بدی از اون دست جزئیاتی هست که خودت باید بدستش بیاری

موفق باشی
      خیلی خیلی عالی بود زیرو جان
      یه دنیا ممنون. جواب‌ سوالمو تو حرفات پیدا کردم.
      عشقی

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      سه موضوع حیاتی برای موفقیت در کنکور
      این سه عامل میشه گفت مهم ترین تیکه های پازله موفقیت در کنکور هستن پس خیلی جدی بگیرینشون
      ۱_افزایش و تثبیت منطقی ساعت مطالعه
      ۲_افزایش صحیح تعداد تست
      ۳_ مرور مطالب و اهمیتش
      مورد اول و دوم تاپیک هاشون زده شد و نکات مربوطه بحث شد (لینک تاپیک های مربوطه = %%_من باب افزایش تعداد تست_%% وhttp://forum.konkur.in/showthread.php?threadid=76778 )

در این تاپیک قراره بصورت کوتاه چند نکته ای درمورد موضوع سوم "مرور" پرداخته بشه

مرور شاه کلید عمق پیدا کردن و تثبیت مطالب در ذهن و عملکرد شماست.
      میشه گفت خیلی وقتا مهم ترین دلیلی که باعث میشه نتیجه ی آزمون ها متناسب با میزان تلاشمون نباشه ، همین ایراد در زمینه مرور کردنه، پس حتما جدی بگیرینش.
      یک نکته ای که وجود داره اینکه
      خیلی ها تصور میکنن مرور کردن فقط برای زمانی هست که ما مطلبی رو قبلا خیلی خوب یادگرفتیم و الان فقط میخوایم بازیابی کنیم ، بله این درسته اما یه دسته دیگه از مرور کردن هم وجود داره که هدفش بالابردن سطح یادگیری هست ، مثلا ممکنه شما یه بخشی رو چندباره اول بخونید و متوجه نشید یا تست هاش رو نتونید پاسخ بدید ولی با داشتن دور مرور بالا برای اون بخش به تدریج خیلی از باگ ها و اشکالات تون از اون مبحث برطرف میشه.

_ یک اصلی وجود داره اونم اینکه ، برای کنکور کسی موفق خواهد بود که بهتر از دیگران بتونه تکرار کنه
      کنکور یعنی تمرین عادت تکرار کردن یعنی شما بعداز خوندن مطلب ، چقدر میتونید تکرار و مرورش کنید
      کسی که مطلبی فقط یبار بخونه و بره سر آزمون نتیجه ای بدتر از کسی میگیره که هیچی نخونده چرا که نفر اول به خیال اینکه خونده و بلده پاسخ های اشتباهی خواهد داد اما نفر دوم چیزی نخونده پس جوابی هم نمیده (ارزش این مثال خودش رو توی دوران جمع بندی بشدت نشون میده).
      سرجلسه کنکور دارایی شما دقیقا همون محتواها و اطلاعاتی هست که بیشتر از همه قبلا تکرار و مرورشون کردید ، یعنی اگه فرمولی یا نکته ای رو قبلا بارها برای خودتون مرور نکرده باشید سرجلسه کنکور قطعا نمیتونید بیادش بیارید یا حتی اگه بخواید به احتمال کم بیادش بیارید قطعا زمان و انرژی زیادی ازتون خواهد گرفت.
      پس دارایی تو ، سرجلسه آزمون هات سر جلسه کنکور دقیقا همون چیزهایی خواهد بود که بیشتر از همه تکرار و مرورشون کردی.

از اینجا به بعده تاپیک ، مطالب بیشتر براساس نظر و تجربه و سلیقه ی شخصی گفته میشه ، طمعنن شما هم میتونید نظر و تجربه ی مفید خودتون رو داخل تاپیک قرار بدید.

_مرور برای دروس با ماهیت خواندنی (دروسی که حلیاتی و مسئله محور نیستن) :
      خیلی ها نظرشون اینکه برای مرور این دسته از دروس (مثل زیست) به هیچ عنوان درسنامه خونده نشه و فقط تست زده بشه
      ولی خب نظر من این نیست ، اتفاقا بنظرم درسنامه یا محتوای متن محور (میتونه جزوه یا کتاب درسی یا درسنامه یا... باشه) حتما باید موازی با تست زنی برای مرور این دسته ، استفاده بشن.(حتی برای خیلی از موقعیت ها مرور درسنامه برای این دروس نسبت به تست زنی دراولویت قرار میگیره یعنی اول مروره محتوا و بعد تست زنی)
      در دروس خواندنی مثل زیست یا دینی و ... شما انقدر باید متن ها و مطالب رو تکرار و مرور کرده باشین که ذهنتون به سادگی و از روی عادت بتونه اطلاعات رو بهم پیوند بزنه خط به خط کتاب و متن رو تجزیه تحلیل بکنه و نقاط مشترک رو بهم متصل کنه و این لازمه اش تکرار زیاده محتواهاست

_مرور برای دروس با ماهیت حلیاتی :
      برای این دسته ، اولویت مرور قطعا با حل تست و تمرینه ، اما یک باور و کلیشه ای هم این وسط وجود داره
      شاید بارها از رتبه های برتر شنیده باشین که میگن برای مرور تست تکراری زیاد کارکنید
      اما نکته اینجاست که شما وقتی میخوای مرور انجام بدی اینکه بیای همه یا سهم بیشتر تست هات رو از تست های تکراری انتخاب کنی کار اشتباهی میتونه باشه ، تست تکراری به اندازه خودش لازمه اما نباید برای مرور فقط رفت سراغ تست های تکراریه گذشته

_یکی از پربازده ترین و مناسب ترین بازه های مرور ، آخر هرشب هست ، آخر هرشب میتونید مطالبی که اون روز مطالعه کردید رو مرور کنید ، همچنین میتونید یه آزمونک کوچیک آخر شب از چیزایی که اون روز خوندید از خودتون بگیرید (من خودم برای اینکار از سایت های آزمون ساز آنلاین استفاده میکردم تا حکم تست زماندار هم داشته باشه برام)

_زمان مناسب بعدی برای مرور ، آخر هرهفته ست
      به این نکته توجه بشه که ، انرژی و مدت زمانی که مرور یک بخش از شما میگیره قطعا کمتر از موقعی هست که شما اون بخش رو برای بار اول یادمیگیرید ... پس بازیابی مطالب و تکرار مطالب رو با یادگیری اولیه اشتباه نگیرید.
      وقتی شما هرشب مطالب اون روز رو مرور کردی پس آخر هفته هم با سرعت و تسلط بالاتری میتونی یه مرور و تکرار اجمالی انجام بدی .

_یسری از بچه ها عادت دارن مثلا اینجوری برنامه بریزن :
      شنبه خوندن فصل گوارش
      یکشنبه مرور فصل گوارش
      و...
      یعنی میان مرور درسی که روزای قبل خوندن رو وارد پارت های اصلی روزای طول هفته شون میکنن ، ولی اگه شما عادت کنی هرشب مطالبی که اون روز خوندی رو مرور کنی دیگه لازم نیست فردا پارت زیست رو اختصاص بدی برای مرور چیزایی که دیروز خوندی .... بجاش هرشب مطلب همون روز رو تکرار و مرور مکینی + یه مرور آخر هرهفته

_منابع مرور =
      تست زمان دار (منبع تست های نزده و جدید)
      تحلیل تست های غلط زده ی گذشته
      تکرار و مروره درسنامه ها یا جزوه یا کتاب درسی یا... (متغیر باتوجه به درس مربوطه و همچنین امکانات و بازدهی شما)
      شبیه سازی کردن آزمون (منبع آزمون های سال های گذشته)
      تست های مارک دار شده ی خودکتاب یا مارک دارهای خود دانش آموز
      استفاده از سایت های آزمون ساز آنلاین و طراحی کوییزهای زمان دار

سلام وقتتون بخیر آقای zero

خیلی ممنون بخاطر تایپیک های خوبی که تاحالا گذاشتین بدلیل اینکه خودتون این مسیر طی کردین مواردی ک ذکر می کنید خیلی مفید و کاربردی هستن
      میخواستم بگم اگر امکانش هست برای آزمون دادن و استراتژی های حین آزمون اصلی مثلا قلمچی و آزمونی که خودمون از خودمون میگیریم ، ترس از آزمون ، زمان کم آوردن و... هم مطلبی بذارین
    3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rey99 نمایش پست ها
      سلام وقتتون بخیر آقای zero

خیلی ممنون بخاطر تایپیک های خوبی که تاحالا گذاشتین بدلیل اینکه خودتون این مسیر طی کردین مواردی ک ذکر می کنید خیلی مفید و کاربردی هستن
      میخواستم بگم اگر امکانش هست برای آزمون دادن و استراتژی های حین آزمون اصلی مثلا قلمچی و آزمونی که خودمون از خودمون میگیریم ، ترس از آزمون ، زمان کم آوردن و... هم مطلبی بذارین
      خواهش میکنم ، کار بخصوصی هم نکردم که لایق این همه لطف باشه ، ممنون

درمورد موضوعاتی که گفتی
      داخل تاپیک >>>کارنامه و تراز و بحث پیرامون آزمونهای آزمایشی کنکور 1401<<< جمعه ها بعداز آزمون با بچه ها گپ و گفت میکردیم :

http://forum.konkur.in/thread76397-8.html#top

http://forum.konkur.in/thread76397-9.html#top

http://forum.konkur.in/thread76397-8.html#post1754713

http://forum.konkur.in/thread76397-10.html#post1756161

و...

با این حال اگه درقالب یه تاپیک جداگانه به جمع بندی رسیدم و مطالب بدرد بخوری به ذهنم رسید یه تاپیک جداگونه هم میزنم (هرچند دیگه پیر شدیم و از بخش کنکور بازنشسته )

موفق باشی

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      ممنون از مطالب عالی تون از تاپیک هاتون بخصوص زیرونامه استفاده کردم اگه وقت داشتید میشه خصوصی باهاتون درمورد یکی دو مورد مشورت کنم ؟

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.khan نمایش پست ها
      سلام
      ممنون از مطالب عالی تون از تاپیک هاتون بخصوص زیرونامه استفاده کردم اگه وقت داشتید میشه خصوصی باهاتون درمورد یکی دو مورد مشورت کنم ؟
      سلام

مرسی از لطفت، امیدوارم که کمک کننده بوده باشن

امتیازی که دادم رو چک کن
      موفق باشی

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خیلی لطف کردین ممنون

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.khan نمایش پست ها
      خیلی لطف کردین ممنون
      خواهش میکنم

آرزوی بهترینا رو برات دارم
      سلامت باشی

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      امروز کلا رو مود آپ کردنم

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

11. Top | #26
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      Up
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      Up

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up
      در گریختن رستگاری نیست. بمون و از خودت چیزی بساز که نشکنه...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن