خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خواب آلودگی و ریتالین

سلام.
      امیدوارن حالتون خوب باشه .
      لطفا اگر از ریتالین برای کاهش خواب استفاده کردین تجربه هاتو بگین.
      بچه ها من نه تنها خوابم از ده ساعتم بیشتر شده تازه کل روزم خواب آلودم
      میخوام برم پیش روانپزشک که برام ریتالین تجویز کنه
      لطفا اگر استفاده کردین بگین چطوری بود . اگر هم که نه خودم میدونم چ عوارضی داره و اینا و نیاز نیس توضیح بدین .
      پیشاپیش ممنونم از نظرات و راهنمایی هاتون❤️🙏🏻

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ریتالین خارجیش که دیگه گیر نمیاد ایرانیش هم بی کیفیته تازه داداشم قبلا خارجیش میخورد بیشتر پریشون میشد و استرسش زیاد میکرد و اخر سر قطعش کرد و سال بعد بدون قرص رتبه برتر ارشد شد ، بجا این چیزا باید ورزش کنی و تغذیت خوب باشه شاید هم مشکل کم خونی داری یا اینکه عشقی درس میخونی و برنامه ریزی نمیکنی و ازمون شرکت نمیکنی برای همین انگیزت کمه
      ویرایش توسط Ahmaddi. : 25 آبان 1400 در ساعت 11:32

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ati_zareii نمایش پست ها
      سلام.
      لطفا اگر امایی هاتون❤️
      طرف این قرص و داروهای شیمیایی نرو.مشخص نیس رو هرکسی چه اثری داشته باشن.شاید مثلا رو تو یه اثر مخرب داشته باشه.
      آدم تا میتونه نباید طرف اینچیزا بره.تازه باوجود دلالها و ازمایشگاهای زیرزمینی و نبود نظارت مشخص نیست تو این قرصای ضدخواب چی میریزن.اصل هستن یا تقلبی و....
      ریتم طبیعی بدن رو بهم میزنه و تا به خودت بیایی خدای نکرده سلامتیت از بین بره.چون بدن آدم پیچیدست و همه مثل هم نیستن واکنشها متفاوته به داروها و قرصها.
      بهترین راهکار ورزش وباتوجه به تغذیه بد ما ایرانیها و باکمبود ویتامینها و املاح و.... مکملهای ریزمغذی هست.مثل +Zinc
      Vit B12ِ
      یا یه شربت آلمانی هست به نام سانستول که ریزمعذی و ویتامین داره با آهن یا بدون آهن.خیلی خوبه برا بدن.
      البته کپسولهای ریزمغذی ایرانی هم خوبن.قیمتها هم کمی برای ماها بالاست.مخصوصا Zinc+
      البته با یه وعده انواع میوجات نیازی به این چیزا هم نیست.
      #مورد دیگه ایم که تو خواب الودگی و کمبود انرژی اثر داره, ویتامین D3 هست.هر 10 روز 1پرل 50000واحد نیاز داره آدم.
      (البته وقتی اصلا افتاب به بدنت نمیخوره.)
      ##مورد اصلی و مادر در انرژی بدن و مبارزه با خواب الودگی و ضعف و... حضرت آهن هستش.بسیاری از ماها متاسفانه با کمبودش در خونمون مواجهیم.
      مطالب زیادی درموردش خوندم. و چکیده ش این بود که آهن گیاهی قابلیت جذب نداره./ فقط آهن جانوری قابل جذب در بدن انسان هست.// یعنی قرصها و کپسولهای آهن, اگر بصورت یون نباش, بهیچ دردی نمیخورن جز خراب کردن معده.شاید قطره خوراکی اهن دیده باشید, اون خوبه و قابلیت جذبو ذاره.
      (زیاده روی نباشه تو خوردن ویتامنها و ریزمغذیها.با فاصله مثلا یک هفته ای مصرف بشه)
      جمع بندی; ورزش خیلی خوبه برا خواب الودگی.(گاهی وقتا حرکات موزون خوبه)/// ویتامین B12 برا تامین انرژی خیلی ضررویه و کمک کننده هست و درصورت مصرف درست و به اندازه بدون عوارض جانبیه.گاهی وقتا مکمل ریزمغذی نیازه.
      --'طبق روال همیشه آزمایش خون هم خوبه و اگر چیزی مشکل داشته باشه تو خونت بدون مراجعه به پزشک , خودت میتونی مقدارای فاکتورا و.....خونت رو ببینی و تحلیل کنی.از روی مرجع و Lو H بودن هموگلوبین ,Rbc ,هماتوکریت و....
      خودتون رشته تجربی هستین و بهتر از دکترا میدونید اینارو
      == این مواردی که گفتم تجربم بود.تماما بهمه دیگه ربط دارن و اگر اجرا کنید احتمال زیاد مشکل خواب الودگی حل میشه
      ///////////////////
      اگرم بحث امید و انگیره هست که دیگه اونو کسی جز خودتون نمیتونه حل کنه.نه قرص اثر داره نه دارو نه روانپزشک نه انگیزه مفتکیا تو کانالها و اینستا و نه اره تو میتونی و برو جلو بترکون و....__ خودت باید انگیزه رو ایجاد کنی و درونت باشه
      _________________________________#:
      تو این موقعیت اقتصادی و کرونا و هجوم افکار منفی و فضای بی دروپیکر مجازی و ناامیدیها,آدم باید به شدت مواظب سلامتی روحی روانی و جسمیش باشه.هزینهای درمان خیلی بالاست.
      تجربهام بود.گفتم شاید بدرد کسی بخوره

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ati_zareii نمایش پست ها
      سلام.
      لطفا اگر استفاده کردین بگین چطوری بود . اگر هم که نه خودم میدونم چ عوارضی داره و اینا و نیاز نیس توضیح بدین .
      پیشاپیش ممنونم از نظرات و راهنمایی هاتون❤️

آخ بالفرض روزی ۱۰ ساعت درس خوندن ریتالین میخواد ؟؟
      فک کنم شما با آهنگ حمید صفت که میگه « بیدار باش انگار ریتالینم » فاز گرفتی میخوای بری مصرف کنی
      این حرکت تو بچه های المپیادی هم قفله حاجی

اصلا شما دلیل خواب آلودگی تون رو میدونید که می‌خواین برید ریتالین مصرف کنید ؟
      منم به شدت خواب آلود هستم و سریع خسته میشم دلیلش اینه که کبد چرب + کم خونی دارم مجبورم ورزش کنم که حالت خستگی و خواب آلودگی از سرم بپره

شما اول برید علت خواب آلوده بودنتون رو پیدا کنید بعدش براش دارو تجویز کنید
      9/9/2022

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا درمورد اثر و عوارض این دارو در رسانه ها بزرگنمایی شده و من فکر میکنم کسی که اون خبر ها (شب امتحانی بودن ) و عوارض رو نوشته هیچوقت این دارو رو مصرف نکرده وگرنه ریتا نه اون اثرات رو داره نه اون عوارض رو
      من تحت تاثیر همین اخبار زرد یک ورق خارجیشو با قیمت گزاف از ناصرخسرو تهیه کردم که متاسفانه اثری نداشت و همون اثر جزییش هم در حد یک ساعت بود و بعدش دوباره همون آش بود و همون کاسه و ساعت مطالعه ام علی رغم ریتا و تقویتی هیچوقت از 5 فراتر نرفت(چیزی که در حالت عادی هم اتفاق می افتاد)فلذا تصمیم گرفتم راه بهتری بجز تقویتی و ریتا برای خراب کردن پولم پیدا کنم.
      من فکر میکنم شما شبها بعداز یک میخوابید و صبحا بعداز 8 و 9 بیدار میشید که عامل کسلی تون ناهماهنگی ترشح ملاتونین با ساعت خوابتونه.
      حالا پیشنهادم بشما اینه که اولا چون تهیه اش از طریق روانپزشک باعث تشکیل پرونده و درج دارو در سوابق بیماری شما میشه و امکان مشکل پیش اوردن در آینده و استخدام شمارو داره یک ورق رو از بازار تهیه کنید تا خودتون درمورد حرفای من بیقین برسید دوما اینکه همون تاثیر جزیی هم که گفتم اگر طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیره بدن بهش عادت میکنه و همونم دیگه نمیده سوما یکی از فواید این دارو بهبود کیفیت خواب ذکر شده !اگر برای خواب میخواید که طبیعتا این داروی مورد نظر نیست. چهارما ازاونجایی که انیشتین و مارالی روزانه بالای 10 ساعت میخوابیدن خوابه زیاد عیب نیست.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من بیشترین مشکل با خوابم داشتم حتی هنوزم باهاش درگیرم ولی نه مثه قبل از خیلیا پرسیدم و خیلی راه ها رو امتحان کردم حتی تایمی گریه میکردم که چرا من مثه بقیه نیستم که همش میخونن خوابشون نمیگیره بعد با یه رتبه برتر امسال صحبت کردم اونم دیدم مشکل منو داشته و خیلیای دیگه هم این مشکل خواب دارن یه سری تجربه هام مینویسم امیدوارم به دردت بخوره

اول خوابت تنظیم کن سر یه تایم خاص خودت مجبور کن بیدار شی و بخوابی صبح بعد بیداری سراغ درس نرو یه تایم کوتاه ورزش کن صبحانه بخور
      اگه خیلی خوابت میگیره موقع خوندن یه جوری تایم درس خوندنت بچین که بتونی در طول روز چندتا پارت کوتاه(تایمای استراحتت)بخوابی ولی حتما کوتاه باشه تا تبدیل به خواب طولانی و عمیق نشه
      قرص مکمل های ویتامینی مخصوصا ویتامین b از داروخانه بگیر با قرص آهن از دکتر داروساز همون جا بپرسی راهنماییت میکنه چی بگیری بهتره مصرف کن
      الان هوا سرده لباس گرم تر بپوش بخاری خاموش کن یا رو درجه کم بذار هر از گاهی پنجره باز کن هوای اتاقت عوض شه تایم استراحتت از جات بلند شو یکم قدم بزن از جای مطالعت دور شو
      خیلی وقتا خواب آلودگی بخاطر بی برنامه درس خوندن یا بی انگیزگی هست(میتونم بگم مهم ترین دلیل خواب آلودگی تو کسی که تایم خوابش کافیه این هست )همین جوری کتاب باز میکنی تا هر جا هر زمان شد میخونی بخاطر همین خوابت میگیره اگه بدونی اون پارت باید چی کار کنی چقد تست بزنی فعال تر میخونی اگه بدونی اون تایم تموم شه دیگه فرصتی برای خوندن دوبارش نداری باید بری سراغ درس بعدی
      و همش یه درس پشت هم نخون تنوع بذار یا اگه قراره 4ساعت زیست بخونی دو تا دوساعتش کن بینش یه درس دیگه بذار
      ببین چه تایمایی بیشتر خوابت میگیره همون تایم درس عوض کن مثلا من صبح زیست بخونم خوابم میگیره با درسای حل کردنی مثه شیمی شروع کنم بهتره یا بعد ناهار دو تا درس عمومی با تایم کوتاه بخونم بهتره خلاصه مدل خودت پیدا کن
      اوایل شاید مشکل خواب داشته باشی یه چند روز به خودت سختی بدی اوضاع بهتر میشه ولی اگه باز مشکلت حل نشد به دکتر مراجعه کن که احتمالا برات آزمایش خون مینویسن فقط اگه خواستی آزمایش خون بدی دو سه هفته نباید قرص آهن و ویتامینا رو مصرف کنی تا نتیجه واقعی باشه موفق باشی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      فقط برای خواب ریتالین مصرف کنی؟ ابدا منطقی نیست و روان پزشک هم اینو تجویز نمی کنه.
      روش‌های غیردارویی خیلی بهتری برای حل این مشکل هست.
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما به پزشک مراجعه نمی‌کنید که دارویی که میخواید رو تجویز کنه. میرید تا دارویی که تشخیص میده رو تجویز کنه. شاید مشکل تیروئید داشته باشی مثلا

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دهن بچه جماعت افتاده ریتالین!

خیلی وضعت وخیمه 70 هزار تومنه زیاد نی قرص کافیین بخر ،
      اگرم بلدی قهوه درست کن

اصن بعضیا غیر قابل درکن ، کسی که برا خواب میخواد امفتامین مصرف کنه ، فردا برا هر ازمون عالی دانشگاه هر کثافتی رو میندازه بالا
      شبو زود بکپید برید ورزش کنین الکیم فاز نگیرید
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 26 آبان 1400 در ساعت 00:56

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خودتو با این قرصا بدبخت نکن. برو دکتر یه آزمایش برات بنویسه احتمالا کم خونی یا کمبود ویتامینی چیزی داشته باشی. آخه ریتالین دیگه چه کوفتیه!

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عالیه
      @

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یک راه حل اشتباه برای یک مسئله است.
      مسئله ای که شما داری هزار تا راه حل درست و بدون ضرر یا کم ضرر دیگه داره
      لطفا خودتونو داغون نکنین.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وای چطور دلتون میاد هرچیزی بشه یه قرص بندازین بالا اصلا برای بدنتون خوب نیست!!!
      گلم منم مث شمام ولی بنظرم شما برید دکتر برای کم خونی و اینا
      تازه من آزمایش هم دادم دیدم الحمدالله کم خونی ندارم
      مسئله اینه ک دلیلی برای بیدار شدن ندارید یحتمل
      برنامه مشخص داشته باشید و توی تاپیک سحرخیزی فعالیت کنید یواش یواش خوب میشه . کلا تنظیم میشه
      البته شایدم بخاطر اینکه ساعت نمیزاری(منم چون خواهرزادم پیشم خوابه دلم نمیاد زنگ بزنه بیدار بشه) برای همین خیلی میخوابم ک اونم جدیدا مامانم بیدارم میکنه
      آدمی که همیشه با گذشته اش میجنگه! هیچ آینده ای نداره...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      دهن بچه جماعت افتاده ریتالین!

خیلی وضعت وخیمه 70 هزار تومنه زیاد نی قرص کافیین بخر ،
      اگرم بلدی قهوه درست کن

اصن بعضیا غیر قابل درکن ، کسی که برا خواب میخواد امفتامین مصرف کنه ، فردا برا هر ازمون عالی دانشگاه هر کثافتی رو میندازه بالا
      شبو زود بکپید برید ورزش کنین الکیم فاز نگیرید
      قهوه هم مصرف زیادش درست نیست بعضیا تپش قلب دارن اصلا خوب نیس کافیین مصرف کنن عینهو مرغ سرکنده میشن.
      هیچی بهتر از چایی نیس بمولا
      آدمی که همیشه با گذشته اش میجنگه! هیچ آینده ای نداره...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مینا0_0 نمایش پست ها
      قهوه هم مصرف زیادش درست نیست بعضیا تپش قلب دارن اصلا خوب نیس کافیین مصرف کنن عینهو مرغ سرکنده میشن.
      هیچی بهتر از چایی نیس بمولا
      ایی گفتی ! چای و پتی پور ساقه طلایی هم جوابه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن