خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

دبیر فیزیکمون میگه ۱۴۰۱ فیزیک سخت میاد احتمال زیاد نظر شما چیه؟

سلام یهویی وسط کلاس گفت ولی فکر منو درگیر کردا عجیب .
      داشت متن کتاب رو بررسی میکرد بعد رسید به یکی دو مثال کُپ کرد گفت بدون هیچ تغییری از هالیدی اوردنش اگر طبق کتاب بخوان طراحا طرح کنن با توجه به اینکه ۱۷_۱۸ ساله فیزیک تغییر جدی نداشته احتمالا سیرتکاملش رو توی این دوسه کنکور بعدی بخواد داشته باشه 🚶🏼‍♀️ یعنی دیگه بستگی با شانسه ولی یا ۱۴۰۱ یا ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ این فیزیکم میرسه به مرحله سختی ..
      از طرفیم گفت این طرح فقط اختصاصی اگر بیاد برا ۱۴۰۲ بخاطر همین احتمال اینکه فیزیک امسال سخت بیاد خیلی زیاده
      چقدر روی این نظریه میشه کار کرد؟ ارزش ریسک رو داره که جای فیزیک و ریاضی رو برای خودمون عوض کنیم و بیشتر به فیزیک اهمیت بدیم؟
      آدمی که همیشه با گذشته اش میجنگه! هیچ آینده ای نداره...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      معلم شما میدونه الا چی پای منه؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Hawk نمایش پست ها
      معلم شما میدونه الا چی پای منه؟
      خب اخرش که گفتم ؛ خواستم نظرتون رو راجب این ریسک که جای ریاضی و فیزیک رو عوض کنم(یعنی خب میدونی اختصاصی ها اینجوریه ک اول زیست و شیمی بعدش ریاضی بعدش فیزیکه من بیام ریاضی رو اولیت اخرم بزارم فیزیک سوم) خواستم بدونم ‌.
      همین .
      بالاخره شماهم کنکور دادید و تجربه دارید . توی یکی دوسال کنکوری بودن و یکی دو کنکور دادن حتما تجربه اتون از من بیشتره

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مینا0_0 نمایش پست ها
      چقدر روی این نظریه میشه کار کرد؟ ارزش ریسک رو داره که جای فیزیک و ریاضی رو برای خودمون عوض کنیم و بیشتر به فیزیک اهمیت بدیم؟

کاری با موضوع تاپیک ندارم اما این جمله ات بنظرم نگرش خطرناکی اومد

همچین چیزی معنی نداره که شما بیای براسا حدس و پیش گویی کسی ، اهمیت و تمرکزت رو از یه درس ورداری و بندازی روی درس دیگه ای ، حتی اگه فرض کنیم فیزیک خیلی سخت باشه امسال ، بنظرت کار عاقلانه ایه که بیای از سهم مطالعه ریاضی بزنی و اضافه کنی به فیزیک ؟
      قبلا هم گفتم بازم اینجا تکرار میکنم

وقتی یکی دو درس توی آزمون یا کنکور خیلی سخت طرح میشن
      مهم اینکه اون درس هارو فقط از میانگین رقبای اصلی پایین تر نزنید وگرنه قرار نیست حتما درصد خیلی بالایی بزنید
      یسری ها اشتباهی که میکنن اینکه سر کنکور یا سر آزمون فکر میکنن اون درسی که خیلی سخت طرح شده برگه برنده شون هست پس باید خیلی بالا بزنن اما واقعیت اینکه اینجور مواقع اونی برنده ست که بتونه زمان و تمرکزش رو برای درس های دیگه مدیریت کنه
      اگه بیش از حد زمان و انرژی تون رو بذارید روی اون درسی که سخت طرح شده اون وقت از پاسخ دهی به درسای دیگه میمونید درحالی که بالا زدن درس های دیگه هست که باعث میشه متمایز بشید چون خیلی ها بخاطر شوک یا بیش از حد گیر کردن توی درس سخت زمان رو میبازن
      حواستون باشه توی این موقعیت ها برگ بنده تون میانگین درصد بالا توی درسایی هست که درجه سختی شون پایین تره و درسایی که خیلی زیادی سخت طرح شدن فقط درحد میانگین رقبای اصلی جواب دادن برای رتبه برتر شدن کافیه

برای دقیق تر متوجه شدن یه نمونه کارنامه از آزمونایی که دادم رو رفتم پیدا کردم

توی این کارنامه ام ، شیمی رو خیلی پایین زدم =
      https://s4.uupload.ir/files/0_fq0u.png

چون شیمی توی اون آزمون سخت و وقت گیر و چالشی طرح شده بود
      ولی دیگه درحدی که بلد بودم سوالا رو اسکن کردم و اونایی که بلد بودم رو جواب دادم و باقی زمان و انرژیم رو گذاشتم برای درس های دیگه تا توی تله ی سختی و نفس گیری شیمی نیوفتم
      و همین باعث شد توی شهر رتبه اول آزمون بشم و توی کشوری هم رتبه سه رقمی (البته اون موقع حضوری بود و همچنین درکل رتبه ی آزمون ها ملاک چیزی نیستن فقط من باب مثال ذکر کردم که فردا روزی توی این موقعیت ها توی تله و جنگ روانی درس سخت و چالشیه آزمون نیوفتید و بخاطرش از پاسخ دهی به درسای دیگه بازنمونید)

درنهایت
      مطالعه ات رو متعادل پیش ببرو و براساس فرضیات و پیش گویی ها کارای عجیب غریب نکن

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      آها اشتب شد

منظورت ترتیب پاسخ دادن بود من فک کردم میزان مطالعه رو میگی
      البته بازم نوشته بودی به فیزیک بیشتر اهمیت بدیم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      آها اشتب شد

منظورت ترتیب پاسخ دادن بود من فک کردم میزان مطالعه رو میگی
      البته بازم نوشته بودی به فیزیک بیشتر اهمیت بدیم
      نه عزیز مرسی از راهنمایی اتون ترتیب پاسخ دادن منظورم نبود میزان مطالعه بود که جوابمو گرفتم ♡
      چنین کاری نمیکنم خودمم شک داشتم برای همین این تاپیک رو زدم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حالا چرا کپ کرد؟
      ته کتاب نوشته که

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داشت متن کتاب رو بررسی میکرد بعد رسید به یکی دو مثال کُپ کرد گفت بدون هیچ تغییری از هالیدی اوردنش اگر طبق کتاب بخوان طراحا طرح کنن با توجه به اینکه ۱۷_۱۸ ساله فیزیک تغییر جدی نداشته احتمالا سیرتکاملش رو توی این دوسه کنکور بعدی بخواد داشته باشه ������������‍♀️ یعنی دیگه بستگی با شانسه ولی یا ۱۴۰۱ یا ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ این فیزیکم میرسه به مرحله سختی ..
      از طرفیم گفت این طرح فقط اختصاصی اگر بیاد برا ۱۴۰۲ بخاطر همین احتمال اینکه فیزیک امسال سخت بیاد خیلی زیاده
      با توجه به روند کنکور و سخت تر شدن درس شیمی تو 99 و ریاضی 1400 ، سخت شدن دروس یه امر ناگزیره ولی بیا از چند زاویه دیگه به این داستان نگاه کنیم
      1. کنکور اگه سخته برا همه سخته و اگه اسونه برای همه آسونه : یعنی اگه کنکور رو بخوان سخت بدن ممکنه تو درصد کمی بزنی ولی چون نفر اول هم درصدش کم بوده تراز بالاتری داری
      2.. سخت شدن دو نوعه ؛ 1.از لحاظ مفهوم سخت بشه و موشکافانه بره سراغ کتاب درسی و 2.یه کاری کنه محاسبات طولانی بشه
      اگه بخواد مورد اول رخ بده تو بیا با این دید نگاه کن که قراره سخت ترین کنکور عمرمو بدم پس برم کتاب رو بجوم درسنامه رو بجوم که چیزی نمونه که نبینم
      ولی اگه بخواد مورد دوم رخ بده چی؟ یعنی از مباحث ساده کتاب سوالی طرح کنه که حل کردنش 5 دیقه وقت ببره؟ برا این میخوای چیکار کنی؟ طبیعتا یه کنکوری خوب میدونه همه سوالات کنکورو نباید جواب بده و کنکور مسابقه امتیاز هاست باید سعی کنه بیشترین امتیاز ممکن روببره و اگه بخواد 5 دیقه وقت بزاره که یه سوال فیزیک رو حل کنه حتی اگه درست هم حل کنه تو اون 5 دیقه میتونست 3 تا 4 سوال زیست با ضریب 12 رو حل کنه که نکرده و این یعنی باخت
      پس اگه مورد دوم باشه تو مجبوری مدیریت ازمون کنی و حتی با وجود داشتن علمش سمت اون سوال نری
      در نتیجه جواب من ببه تو اینه اره سخت خواهد شد منتها معلوم نیست چه درسی ولی این موضوع رو استراتژی دروس هیچ تاثیر نداره و شما اولویت بندی هاتو تغییر نده ولی تو همون تایمی که داری مثلا 2 ساعتی که برا فیزیک داری جوری بخون که انگار میدونی سخت ترین کنکورشو میخوتای بدی پس موشکافانه تر بخون

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نه عزیز مرسی از راهنمایی اتون ترتیب پاسخ دادن منظورم نبود میزان مطالعه بود که جوابمو گرفتم ♡
      چنین کاری نمیکنم خودمم شک داشتم برای همین این تاپیک رو زدم
      کم کم دارم پیر میشم دوزاری هام یخورده کج میوفته

خواهش مکینم
      موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      کلن همه درسارو خوب بخون اگرم درس سخت بیاد بازم اماده ای اما ممکنه درصد پایین تر بزنی ک بازم مهم نیس چون درصدای همه پایین میاد. کلن واسه همه درسا یجوری تست بزن ک انگار اون درس قراره سخت ترین باشه اینده خودتم نده دست پیشگویی معلما هیچکی تا الان از پیشگویی معلما سودی نبرده

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط itsamirn نمایش پست ها
      کلن همه درسارو خوب بخون اگرم درس سخت بیاد بازم اماده ای اما ممکنه درصد پایین تر بزنی ک بازم مهم نیس چون درصدای همه پایین میاد. کلن واسه همه درسا یجوری تست بزن ک انگار اون درس قراره سخت ترین باشه اینده خودتم نده دست پیشگویی معلما هیچکی تا الان از پیشگویی معلما سودی نبرده
      دوس دارم فیزیک آسون بیاد یقه اشو پاره میکنم کُشت مارو با فیزیک سخت میاد سخت میاد
      ولی درسته حرف شما ‌. حتما اینکارو میکنم و معمولی پیش میرم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm_a نمایش پست ها
      حالا چرا کپ کرد؟
      ته کتاب نوشته که
      نمیدونم یهویی گفت عع این تو هالیدیه شکلشم عوض نکردن

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها

با توجه به روند کنکور و سخت تر شدن درس شیمی تو 99 و ریاضی 1400 ، سخت شدن دروس یه امر ناگزیره ولی بیا از چند زاویه دیگه به این داستان نگاه کنیم
      1. کنکور اگه سخته برا همه سخته و اگه اسونه برای همه آسونه : یعنی اگه کنکور رو بخوان سخت بدن ممکنه تو درصد کمی بزنی ولی چون نفر اول هم درصدش کم بوده تراز بالاتری داری
      2.. سخت شدن دو نوعه ؛ 1.از لحاظ مفهوم سخت بشه و موشکافانه بره سراغ کتاب درسی و 2.یه کاری کنه محاسبات طولانی بشه
      اگه بخواد مورد اول رخ بده تو بیا با این دید نگاه کن که قراره سخت ترین کنکور عمرمو بدم پس برم کتاب رو بجوم درسنامه رو بجوم که چیزی نمونه که نبینم
      ولی اگه بخواد مورد دوم رخ بده چی؟ یعنی از مباحث ساده کتاب سوالی طرح کنه که حل کردنش 5 دیقه وقت ببره؟ برا این میخوای چیکار کنی؟ طبیعتا یه کنکوری خوب میدونه همه سوالات کنکورو نباید جواب بده و کنکور مسابقه امتیاز هاست باید سعی کنه بیشترین امتیاز ممکن روببره و اگه بخواد 5 دیقه وقت بزاره که یه سوال فیزیک رو حل کنه حتی اگه درست هم حل کنه تو اون 5 دیقه میتونست 3 تا 4 سوال زیست با ضریب 12 رو حل کنه که نکرده و این یعنی باخت
      پس اگه مورد دوم باشه تو مجبوری مدیریت ازمون کنی و حتی با وجود داشتن علمش سمت اون سوال نری
      در نتیجه جواب من ببه تو اینه اره سخت خواهد شد منتها معلوم نیست چه درسی ولی این موضوع رو استراتژی دروس هیچ تاثیر نداره و شما اولویت بندی هاتو تغییر نده ولی تو همون تایمی که داری مثلا 2 ساعتی که برا فیزیک داری جوری بخون که انگار میدونی سخت ترین کنکورشو میخوتای بدی پس موشکافانه تر بخون
      پس باید روی کیفیت مطالعه ام کار کنم و تا یه چیزی نفهمیدم ولش کنم . به طوور کلی سرسری رد شدن نباید داشته باشم
      اوکی رعایت میکنم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمیدونم یهویی گفت عع این تو هالیدیه شکلشم عوض نکردن
      شاید براش جالب بوده ک دقیقا همون سوال رو اوردن

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داشت متن کتاب رو بررسی میکرد بعد رسید به یکی دو مثال کُپ کرد گفت بدون هیچ تغییری از هالیدی اوردنش اگر طبق کتاب بخوان طراحا طرح کنن با توجه به اینکه ۱۷_۱۸ ساله فیزیک تغییر جدی نداشته احتمالا سیرتکاملش رو توی این دوسه کنکور بعدی بخواد داشته باشه ‍♀️ یعنی دیگه بستگی با شانسه ولی یا ۱۴۰۱ یا ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ این فیزیکم میرسه به مرحله سختی ..
      معلمت کامرانه ؟
      9/9/2022

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن