خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 44 از 44
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط unlimited_2004 نمایش پست ها
      ممنونم از رهنمایی تون
      خیلی خوشحالم که شما تو انجمن هستین

_____8888888888____________________
      ____888888888888888_________________
      __888888822222228888________________
      _88888822222222288888_______________
      888888222222222228888822228888______
      888882222222222222288222222222888___
      8888822222222222222222222222222288__
      _8888822222222222222222222222222_88_
      __88888222222222222222222222222__888
      ___888822222222222222222222222___888
      ____8888222222222222222222222____888
      _____8888222222222222222222_____888_
      ______8882222222222222222_____8888__
      _______888822222222222______888888__
      ________8888882222______88888888____
      _________888888_____888888888_______
      __________88888888888888____________
      ___________8888888888_______________
      ____________8888888_________________
      _____________88888__________________
      ______________888___________________
      _______________8____________________

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

سلام

تا حالا علت نوسانهات رو پیدا کردی ؟
      میدونی چی باعث میشه صفر و صدی باشی ؟

مطالعه رو تبدیل به یک عادت توی زندگیت کردی یا صرفا یهو انفجاری میخونی روز بعد افت شدید میکنی ؟

این تاپیک روهم اگه خواستی بهش نگاه بنداز شاید نکاتی داشته باشه که بهت کمک کنه = http://forum.konkur.in/thread76778.html
      نه صفر و صدی !
      صفر کلا نمیزارم
      ولی خب افت یهو میشه چه از لحاظ ساعت مطالعه چه تست
      و میخوام این حد مطلوب که روزانه انتظار دارم برسونم رو عادتم بشه

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من دقیقا برعکسم
      ساعت مطالعه ام اوکیه ولی تعداد تستام کمه
      مثلا روزی که ۸ یا ۹ ساعت درس میخونم ۱۲۰ الی ۱۵۰ تست میزنم
      9/9/2022

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr future نمایش پست ها
      نه صفر و صدی !
      صفر کلا نمیزارم
      ولی خب افت یهو میشه چه از لحاظ ساعت مطالعه چه تست
      و میخوام این حد مطلوب که روزانه انتظار دارم برسونم رو عادتم بشه
      اون تاپیکی که بهتون معرفی کردم درمورد حفظ و پیشرفت ساعت مطالعه ، تاپیک رو مطالعه کنید

درمورد نوسان مطالعه
      دوتا موضوع کلی هست که میتونه باعثش بشه
      اول بحث نظم درونی و انگیزه شخص هست
      دوم هم یسری نکات توی سبک زندگی که رعایت کردنش کمک کننده ست

نظم درونی و انگیزه بحثش خیلی طولانی و مفصله

اما مورد دوم ، چندتا نکته که حتما سعی کن بعنوان قانون برای خودت اجرایی شون کنی :
      _اگه بازدهی مطالعه ات صبح ها خوبه ، حتما سعی کن استارت و شروع مطالعه رو صبح زود بزنی و نگه ندار بعد از ساعت هشت
      زود شروع کردن اگه تبدیل به عادتت بشه خیلی روی کمتر کردن نوسان تاثیر میذاره
      _بازه هایی از روز رو که انرژیت خوبه و گیرایی بالاتری داری ، این تایم ها از روز رو همیشه سفت و سخت بخون هیچ وقت توی این بازه های روز اهمال کاری نکن
      _یکی از نکات مهم هم تایم های بین درسی و تفریح ها و فعالیت هایی هست که توی این تایم ها درگیرشون میشی ، توی تایم های بین درسی سراغ آدم ها یا فضاهایی که فرکانس منفی دارن اصلا نرو ، سراغ فعالیت هایی برو که ذهن و انرژیت رو ریکاوری کنن ، مثلا میتونی نیم ساعت دراز بکشی چشات رو ببندی ، یا یه پادکستی که دوسش داری و بهت حس خوبی میده گوش بدی ، یا میتونی یکم ورزش کنی و آهنگ همراهش پلی کنی و...

درکل وقتی سبک زندگیت رو جوری بچینی که محور اصلیش درس باشه و کارا و تفریح های دیگه هم براساس همون درس قرار بگیره دیگه بخوای نخوای درس خوندن عادت همیشگیت میشه و نوسان ها هم به حداقل میرسن

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اون تاپیکی که بهتون معرفی کردم درمورد حفظ و پیشرفت ساعت مطالعه ، تاپیک رو مطالعه کنید

درمورد نوسان مطالعه
      دوتا موضوع کلی هست که میتونه باعثش بشه
      اول بحث نظم درونی و انگیزه شخص هست
      دوم هم یسری نکات توی سبک زندگی که رعایت کردنش کمک کننده ست

نظم درونی و انگیزه بحثش خیلی طولانی و مفصله

اما مورد دوم ، چندتا نکته که حتما سعی کن بعنوان قانون برای خودت اجرایی شون کنی :
      _اگه بازدهی مطالعه ات صبح ها خوبه ، حتما سعی کن استارت و شروع مطالعه رو صبح زود بزنی و نگه ندار بعد از ساعت هشت
      زود شروع کردن اگه تبدیل به عادتت بشه خیلی روی کمتر کردن نوسان تاثیر میذاره
      _بازه هایی از روز رو که انرژیت خوبه و گیرایی بالاتری داری ، این تایم ها از روز رو همیشه سفت و سخت بخون هیچ وقت توی این بازه های روز اهمال کاری نکن
      _یکی از نکات مهم هم تایم های بین درسی و تفریح ها و فعالیت هایی هست که توی این تایم ها درگیرشون میشی ، توی تایم های بین درسی سراغ آدم ها یا فضاهایی که فرکانس منفی دارن اصلا نرو ، سراغ فعالیت هایی برو که ذهن و انرژیت رو ریکاوری کنن ، مثلا میتونی نیم ساعت دراز بکشی چشات رو ببندی ، یا یه پادکستی که دوسش داری و بهت حس خوبی میده گوش بدی ، یا میتونی یکم ورزش کنی و آهنگ همراهش پلی کنی و...

درکل وقتی سبک زندگیت رو جوری بچینی که محور اصلیش درس باشه و کارا و تفریح های دیگه هم براساس همون درس قرار بگیره دیگه بخوای نخوای درس خوندن عادت همیشگیت میشه و نوسان ها هم به حداقل میرسن

خیلی خیلی ازت ممنونم زیرو جان
      نکات خوبی گفتی
      من صبح ها بازدهیم فوق العاده بالاس باید خوابم رو تنظیم کنم حتی ۴ بیدار شم این ساعت رو دوست دارم
      این نوسانی هم یکی از مهم ترین عللی که مسببش شد همین بود
      و دیگه اینکه درگیر فاز منفی اطرافیان و درگیری فکری شدم که ارتباطم هرچقد کمتر باشه بهتره
      امروز یکم میخوام استراحت ب مغز و روحم بدم تا فکرم جمع و جور شه خیلی اعصاب خردی الکی دارم
      و بعد برنامه بریزم برا عادت سازی
      زیرو به نظرت واقعا مشاوره لازمه ؟

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr future نمایش پست ها
      خیلی خیلی ازت ممنونم زیرو جان
      نکات خوبی گفتی
      من صبح ها بازدهیم فوق العاده بالاس باید خوابم رو تنظیم کنم حتی ۴ بیدار شم این ساعت رو دوست دارم
      این نوسانی هم یکی از مهم ترین عللی که مسببش شد همین بود
      و دیگه اینکه درگیر فاز منفی اطرافیان و درگیری فکری شدم که ارتباطم هرچقد کمتر باشه بهتره
      امروز یکم میخوام استراحت ب مغز و روحم بدم تا فکرم جمع و جور شه خیلی اعصاب خردی الکی دارم
      و بعد برنامه بریزم برا عادت سازی
      زیرو به نظرت واقعا مشاوره لازمه ؟
      خواهش میکنم

فقط حواست باشه اگه الان عادت به زود بیدار شدن نداری یهو نیای از فردا 4 صبح بیدار شی ، اینجوری بدنت کم میاره دوباره یه مدل نوسان دیگه هم توی درس هم توی انرژی درطول روزت ایجاد میشه
      سعی کن مثلا اگه الان 7 صبح عادت داشتی بیدار شی از این به بعد برسونیش به 6 صبح ، همین جوری کم کم که ریتم بدنت عادت کرد خودش اوکی میشه ، درطول روز هم خواب طولانی نداشته باش درحد چرت کوتاه زدن خوبه اما خواب طولانی ریتم بدنت رو خراب میکنه همچنین باعث میشه کسل بشی و شب هم نتونی زود بخوابی

مشاور
      توی این مورد نمیتونم نظر قاطعی بدم چون خودمم مشاور نداشتم و تجربه اش نکردم ، البته این روهم نمیگم که مشاور داشتن بده
      تا جایی که دیدم بچه ها اغلب به دو دلیل میرن سمت مشاوره گرفتن ، یکی اینکه یسری ها نیاز دارن یه اجبار خارجی روشون باشه تا کم کاری نکنن و دلیل دیگه هم اینکه یسری ها حس میکنن نیاز به راهنما دارن که کاراشون رو برنامه ریزی شده تر و مشخص تر بکنه ....دلیلای دیگه هم میتونه داشته باشه اما اغلب اوقات این دوتا دلیل هستن

اینکه واقعا به مشاور نیاز داری یا نه رو خودت باید مشخص کنی ، ولی اگه رفتی سراغ مشاور ، اولا انتخاب آگاهانه و مناسبی کن و بعد از اون هم پای همون مشاور بمون نیای چندوقت دیگه این یکی مشاور رو ولی کنی بری سراغ یکی دیگه و این روند تا آخر سال ادامه پیدا کنه

بنظرم کسایی که بصورت کلی مسیر پیش روشون رو خوب میشناسن و جدی و مصمم تلاش میکنن نیاز خاصی به مشاور ندارن نهایتا با گوش کردن به چندتا پادکست مشاوره ای کارشون راه میوفته
      ولی اگه کسی بطور کل بی تجربه ست یا با ریتم کنکور و منظم تلاش کردن بیگانه ست ، این دسته از بچه ها براشون مفیده که بخوان یه مدت با مشاور پیش برن تا زیربنای شخصیت کنکوری شون شکل بگیره

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

بیشتر توی دروس اختصاصی اینکار رو میکردم ، برای عمومی ها ، بصورت مبحثی فقط برای ادبیات و عربی
      والا این حرکتی بود که بصورت شخصی سازی شده من انجامش میدادم و خب نمیتونم به کسی توصیه اش کنم اما میتونی فلسفه ی کلیش رو درنظر بگیری یا اگه برات بازدهی داشت روش رو اجرا کنی

توی زیرونامه هم درموردش توضیحی داده بودم که اینجا نقل قولش میکنم :

........نحوه تست زنی من برای آزمون های دوهفته یکبار........

بارها شده از خیلی از بچه ها این سوال رو شنیدم که میگن چجوری وقتی فقط 2 هفته تا آزمون وقت داریم و مثلن یه مبحثی 300 تا تست داره اون همه تست رو برسونیم.... توی این بخش قراره کاری که خودم دراین شرایط انجام میدادم رو توضیح بدم

خب بی مقدمه برم سراغ یه توضیح کلی
      فرض کنیم قراره از مبحث گردش مواد توی آزمون سوال بیاد و من توی کتاب تست حدود 300 تا تست دارم

اولن بگم که 300 تست برای یک آزمون همش رو نمیزدم....مثلن بعضی اوقات زوج هاش رو میزدم و بعداز زدن تست بغل سوال بین سطح a وb و c یکی رو یادداشت میکردم تا دفعه ی بعدی حواسم باشه قبلن کدوم تست های مبحث گردش مواد رو جواب دادم و با توجه به نزده هام و زده های سطح بندی شده ام (به عنوان تست تکراری) برنامه ریزی کنم

سطحa سوالایی بود که فک میکردم برام راحت بوده و به عنوان تست تکراری ای که میتونه سرعت تست زنیم رو بالا ببره استفاده میکردم
      سطح b سوالایی که حس میکردم قراره دفعات بعدی هم نیاز به مرور دقیق داشته باشه و قراره چندین بار غلط بزنمش تا دستم بیاد
      سطح c هم که سوالای چالشی و زمان گیر بودن تا چشم بهشون عادت کنه و سرجلسه آزمون وکنکور بتونم این مدل سوالات رو درصورت لزوم رد کنم

پس اگه توی آزمون اولم از مبحث گردش مواد 300 تا تست داشتم حدود 100 یا 150 تاش رو زدم و زده هام سطح بندیشون هم کردم + رفع اشکال و تحلیل
      البته این روهم درنظر داشته باشید که اگه قراره از 300 تا تست 100 تاش رو بزنید باید پراکندگی انتخاب هاتون رو رعایت کنید یعنی ورندارید از تست شماره 1 تا 100 رو بزنید بلکه بیاید از تست 1 تا 300 به صورت پراکنده 100 تست رو بزنید تا بخش های مختلف تاحدودی پوشش داده بشه .
      حالا برای آزمون بعدی که از مبحث گوارش هست به عنوان مرور از سطح بندی شده هام چندتا تست تکراری میزنم بعدش میرم سراغ نزده هام و اونا روهم سطح بندی و رفع اشکال میکنم
      درضمن پیشنهاد میکنم برنامه تست زنی تون جوری باشه که مستمر و روزانه تکرار بشه تا مطالب به خوبی توی ذهنتون مرور وتکرار بشه نه اینکه یه دفعه وردارید توی یک روز یه عالمه تست بزنید و روزای دیگه هیچی....انجام دادن تکراره مستمر مهم ترین رمز موفقیت توی کنکوره.
      یه توصیه ی دیگه هم اینکه تست زنی ودرسنامه خوندن رو از هم جدا نکنید و برنامه تون رو جوری پیش نبرید که چندروز پشت سرهم فقط مشغول درسنامه خوندن باشید...فرایند یادگیری درسنامه رو همراه و موازی با حل تمرین وتسته یادگیری پیش ببرید و این ذهنیت رو کنار بذارید که اول باید کاملن همه ی درسنامه ها رو بخونم بعدش اگه وقت شد برم سراغ تست اینکار درست نیست....یادگیری اصلی زمانی رخ میده که شما درگیر حل سوال میشید و اشتباه میکنید....وقتی همراه درسنامه خوندن تست های یادگیری حل میکنید و توی حل تست اشتباه میکنید یعنی مراحل یادگیری تون درحال پیشرفته و این رفع اشکال های اولیه باعث میشه تسلط های پایه ای تون شکل بگیرن .
      اگه اغلب اوقات فقط درسنامه بخونید تنها چیزی که بدست میارین توهم یادگیری هست...چون یادگیری تون رو بخوبی با حل تمرین وتست به چالش نکشیدید فکر میکنین مطلب رو خیلی عالی یادگرفتید اما وقتی توی آزمون شرکت میکنید تعداد غلط هاتون بالا میره و حسابی هم وقت کم میارید.

سلام
      وقتتون بخیر
      شما هرروز این تستای a,b,cک قبلا مشخص شده بودن رو تکرار میکردین؟

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zolghadr نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون بخیر
      شما هرروز این تستای a,b,cک قبلا مشخص شده بودن رو تکرار میکردین؟
      سلام ، ممنون وقت شمام بخیر و خوشی

اره ، بعنوان تست تکراری یه مدل استراتژی خاص برای مرورشون داشتم
      باتوجه به درجه ی مشخص شده هم میزان توجه و تمرکز رو برای برسی دوباره تست ها رو تنظیم میکردم
      و خب این دوباره کار کردن تست ها درطول روزای هفته انجام میشد نه اینکه حتما دو سه روز آخر قبل از آزمون

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام ، ممنون وقت شمام بخیر و خوشی

اره ، بعنوان تست تکراری یه مدل استراتژی خاص برای مرورشون داشتم
      باتوجه به درجه ی مشخص شده هم میزان توجه و تمرکز رو برای برسی دوباره تست ها رو تنظیم میکردم
      و خب این دوباره کار کردن تست ها درطول روزای هفته انجام میشد نه اینکه حتما دو سه روز آخر قبل از آزمون
      مرسی از توضیحتون
      ببخشید میشه دقیق تر توضیح بدین درمورد نحوه ی استراتژی برخوردتتون با ۳ تیپ سوالی که مشخص کرده بودین برای خودتون واینکه مثلا هرروز به چه نسبتی تکراری میزدین؟بعد اینطوری شما میرسیدین ۲ کتاب رو تو مرحله ی قبل جمع بندی تموم کنید؟
      چون من هم جدیدا کار شمارو دارم انجام میدم خواستم دقیقتر بدونم واینکه من هم فارغ التحصیلم

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zolghadr نمایش پست ها
      مرسی از توضیحتون
      ببخشید میشه دقیق تر توضیح بدین درمورد نحوه ی استراتژی برخوردتتون با ۳ تیپ سوالی که مشخص کرده بودین برای خودتون واینکه مثلا هرروز به چه نسبتی تکراری میزدین؟بعد اینطوری شما میرسیدین ۲ کتاب رو تو مرحله ی قبل جمع بندی تموم کنید؟
      چون من هم جدیدا کار شمارو دارم انجام میدم خواستم دقیقتر بدونم واینکه من هم فارغ التحصیلم
      تست های سطح a رو بعنوان مرور سریع نکات و بالا برون سرعت میزدم
      تست های سطح b بعنوان سنجش یادآوری و سنجش میزان تسلط ام روی مطلب بود ، اگه توشون میلنگیدم ممکن بود یمقدار سهم یادگیری و رفع اشکال رو پر رنگ تر کنم توی برنامه ریزیم برای اون بخش
      سطح c هاهم که بعنوان فعال کردن سطح چالش و تجزیه تحلیل زیاد کار میشدن

نمیتونم دقیق بگم سهم شون چقدر بود چون خیلی وقتا بشته به شرایط متغیر میشد ، اما بطور میانگین شاید بشه گفت سی چهل درصد از حجم تست هام همین مرور تست های تکراری گذشته بود
      بعضی وقتام که میخواستم تعداد تست رو بکشم بالا ممکن بود سهم برسی و کارکردن تست های علامت دار بیشترم بشن

رسیدن یا نرسیدنش بستگی داره حجم و کیفیت مطالعه چجوری باشه ، میشه رسوند منابع دیگه رو هم کار کرد البته برای منبع بعدی بهتره سطح بندی نشه تست ها ، سطح بندی برای یه منبع اوکیه ولی بیشتر از اون زمان و انرژی الکی مصرف میکنه

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تست های سطح a رو بعنوان مرور سریع نکات و بالا برون سرعت میزدمتست های سطح b بعنوان سنجش یادآوری و سنجش میزان تسلط ام روی مطلب بود ، اگه توشون میلنگیدم ممکن بود یمقدار سهم یادگیری و رفع اشکال رو پر رنگ تر کنم توی برنامه ریزیم برای اون بخشسطح c هاهم که بعنوان فعال کردن سطح چالش و تجزیه تحلیل زیاد کار میشدننمیتونم دقیق بگم سهم شون چقدر بود چون خیلی وقتا بشته به شرایط متغیر میشد ، اما بطور میانگین شاید بشه گفت سی چهل درصد از حجم تست هام همین مرور تست های تکراری گذشته بودبعضی وقتام که میخواستم تعداد تست رو بکشم بالا ممکن بود سهم برسی و کارکردن تست های علامت دار بیشترم بشنرسیدن یا نرسیدنش بستگی داره حجم و کیفیت مطالعه چجوری باشه ، میشه رسوند منابع دیگه رو هم کار کرد البته برای منبع بعدی بهتره سطح بندی نشه تست ها ، سطح بندی برای یه منبع اوکیه ولی بیشتر از اون زمان و انرژی الکی مصرف میکنه
      مرسی از لطفتون🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید ، لازمه که نکاتی که از تست های ریاضی و فیزیک اونا روهم بنویسیم ؟

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید میشه نکات تست های محاسباتی رو یادداشت کرد بنظرتون ؟
      چون وقتی مارک میکنم و بعدش میام سراغشون دوباره ایدش تو ذهنم نمیاد؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن