خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چه مباحثی رو از هر درس بخونم که بالای سی بزنم؟

پایه متوسطی دارم😬 برای هدفم باید همه درس هام بالای سی باشه مباحث پیشنهادیتون چیه؟ (تقریبا هشت ماه فرصته)

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام و احترام. من بعد مدت ها به سایت برگشتم. چه رشته ای هستید؟
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      سلام و احترام. من بعد مدت ها به سایت برگشتم. چه رشته ای هستید؟
      خوش برگشتید تجربی

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سپاسگزارم از لطف و محبت تون.

به نظرم با ریاضی شروع کنم.

تابع + حد + مشتق + کاربرد مشتق + معادله و نامعادله + آمار و آنالیز و احتمال برای درصد 30 کافی و چه بسا بیشتر هم باشد. من کمی بیشتر گفتم که اگر مبحثی سخت بود باقی مباحث جبران کننده باشه.

بقیه درس ها رو هم با اولویت بفرمایید خدمت تون عرض کنم.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سپاسگزارم از لطف و محبت تون.

به نظرم با ریاضی شروع کنم.

تابع + حد + مشتق + کاربرد مشتق + معادله و نامعادله + آمار و آنالیز و احتمال برای درصد 30 کافی و چه بسا بیشتر هم باشد. من کمی بیشتر گفتم که اگر مبحثی سخت بود باقی مباحث جبران کننده باشه.

بقیه درس ها رو هم با اولویت بفرمایید خدمت تون عرض کنم.
      خیلی خیلی ممنونماگه ممکنه زیست و شیمی رو بهم بگید

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Strongmaral نمایش پست ها
      پایه متوسطی دارم برای هدفم باید همه درس هام بالای سی باشه مباحث پیشنهادیتون چیه؟ (تقریبا هشت ماه فرصته)
      چرا سی؟ از الان که شرایط نسبتا خوبه و قشنگ میشه همه دروس رو با یه برنامه درست و عزم راسخ حداقل یدور رسوند به حد پایین سی فکر کنی تهش بیست هم نمیزنی ها
      این خاصیت مغزه حواست بهش باشه
      بنظرم پیش یه مشاور برو اگه خیلی دور بودی یا چیزی نمیدونی اگرم نه بشین طبق ازمونای ازمایشی و با یه برنامه موازی در کنارش برا خوندن بیشتر پیش برو خوب تست بزن مرور کن تورار کن مطمئن باش اخراش به زیر 70 راضی نمیشی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها

چرا سی؟ از الان که شرایط نسبتا خوبه و قشنگ میشه همه دروس رو با یه برنامه درست و عزم راسخ حداقل یدور رسوند به حد پایین سی فکر کنی تهش بیست هم نمیزنی ها
      این خاصیت مغزه حواست بهش باشه
      بنظرم پیش یه مشاور برو اگه خیلی دور بودی یا چیزی نمیدونی اگرم نه بشین طبق ازمونای ازمایشی و با یه برنامه موازی در کنارش برا خوندن بیشتر پیش برو خوب تست بزن مرور کن تورار کن مطمئن باش اخراش به زیر 70 راضی نمیشی
      هدفم همین درصد رو میخواد(:
      و اگه حذف نکنم حس میکنم هیچی حوصلم نمیشه بخونم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هدفم همین درصد رو میخواد(:
      و اگه حذف نکنم حس میکنم هیچی حوصلم نمیشه بخونم
      با توجه به زمانی که تا کنکور باقی هست منم با نظر جناب معصومی اگر اشتباه عرض نکرده باشم فامیلی گرامی شون رو موافقم.

شیمی و ریاضی دروس سرنوشت ساز بچه های تجربی هست. به نظر من.

شیمی طوری هست که به نظرم در 2 ماه کامل قابل جمع بندی هست. شما که فرصت مناسبی هم دارید واقعا حیف نیست؟

من باز هم مطابق نظر شما دروس مهم و مباحث دروس زیست و شیمی رو هم عرض می کنم. اجازه بدید یه بررسی دقیق تر داشته باشم.

شما 170 سوال اختصاصی دارید. 50 تا زیست و 35 تا شیمی.

پس این دیگه ریسک خیلی بزرگیه که یه سری مبحث رو فقط بخونید که 30 بزنید. کنکورها استاندارد هست ولی تو همین استانداردش هم بحث هایی هست. برای درصد 30 در زیست شما باید 15 تست رو کاملا صحیح پاسخ بدید و این ریسک هست. پس بیشتر بهم زمان بدید ببینم می تونم بهتون پیشنهادی بدم یا مثلا برنامه ای بدم که این دو درس رو جمع بندی کامل کنید. نظر خودتون چی هست؟

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چون فرمودید حوصله مطالعه بیشتر رو ندارید عرض کردم که آیا تغییر نظری می دید یا خیر؟

می تونم بهتون برنامه بدم.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چون فرمودید حوصله مطالعه بیشتر رو ندارید عرض کردم که آیا تغییر نظری می دید یا خیر؟

می تونم بهتون برنامه بدم.
      بیشتر از این مزاحمتون نمیشم اگه کار مشاوره انجام میدید بهم راه ارتباطی بدید لطفا
      بحث حوصله بیشتر خوندن نیست بحث اینه که الان حس میکنم همه مباحث برام سنگ بزرگیه و حتی فکرش هم بهم استرس میده! حذف کردن حتی شده رو کاغذ باعث میشه حس کنم این سنگ کوچک تره و زورم بهش میرسه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پایه متوسطی دارم������ برای هدفم باید همه درس هام بالای سی باشه مباحث پیشنهادیتون چیه؟ (تقریبا هشت ماه فرصته)
      اگر سهمیه داری که هیچ و مبارکت باشه
      ولی اگه نداری هدفت چیه که ۳۰ درصد نیاز داره؟

زیست: فصل ۲و۴و۵ دهم (۱۰ سوال در کنکور ۴۰۰) / فصل ۲و۳و۴و۷ یازدهم(۱۳ سوال در کنکور ۱۴۰۰)/ فصل ۲و۴و۵و۶ دوازدهم(۱۳ سوال) ... در مجموع: ۳۶ سوال یا ۷۲ درصد کنکور ۱۴۰۰ از همین ۱۱ فصل بود.

شیمی: فصل ۱و۲ یازدهم (۱۱ سوال در کنکور ۴۰۰) / فصل ۱و۲ دهم (۵ سوال) / فصل ۳و۴ دوازدهم (۵ سوال) ... در مجموع ۲۱ سوال یا ۶۰ درصد کنکور ۱۴۰۰

فیزیک: فشار و گرمای دهم (۴ سوال در کنکور ۱۴۰۰) / مغناطیس و القای یازدهم (۲ سوال) / نوسان و موج و اتمی و هسته ای دوازدهم (۷ سوال) .. در مجموع ۱۳ سوال کنکور ۱۴۰۰ یعنی ۴۳ درصد

ریاضی: معادله، نامعادله و درجه دو (۳ سوال کنکور ۱۴۰۰) / تابع (۴ سوال) / مثلثات (۳ سوال) / احتمال و آنالیز ترکیبی (۴ سوال) / لگاریتم و نمایی (۴ سوال) / ریشه و توان (۱ سوال) ... در مجموع ۶۳ درصد کنکور ۱۴۰۰

عمومی:
      ادبیات: مبحثی باید کار بشه، (کل قرابت) + لغات انتهای کتاب + آرایه
      عربی: مشاهده نکته و تست ۱۴۰۰ فلاح (یا سالیانه)
      دینی: ۱و۲ دهم / ۲و۳و۵ دوازدهم / ۱و۴و۷ دوازدهم / ۸و۹و۱۰ دهم و ۱۱ یازدهم
      زبان: کل لغات / کل گرامر مبحثی از جیبی مهروماه یعقوبی

با مباحثی که گفتم و خروجی درصدی که ارائه دادم میتونی با تخمین رتبه کانون (کنکور ۹۹ هنوز آپدیت ۱۴۰۰ نیومده) خودت بررسی کنی ببینی چیا قبول شدن.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

اگر سهمیه داری که هیچ و مبارکت باشه
      ولی اگه نداری هدفت چیه که ۳۰ درصد نیاز داره؟

زیست: فصل ۲و۴و۵ دهم (۱۰ سوال در کنکور ۴۰۰) / فصل ۲و۳و۴و۷ یازدهم(۱۳ سوال در کنکور ۱۴۰۰)/ فصل ۲و۴و۵و۶ دوازدهم(۱۳ سوال) ... در مجموع: ۳۶ سوال یا ۷۲ درصد کنکور ۱۴۰۰ از همین ۱۱ فصل بود.

شیمی: فصل ۱و۲ یازدهم (۱۱ سوال در کنکور ۴۰۰) / فصل ۱و۲ دهم (۵ سوال) / فصل ۳و۴ دوازدهم (۵ سوال) ... در مجموع ۲۱ سوال یا ۶۰ درصد کنکور ۱۴۰۰

فیزیک: فشار و گرمای دهم (۴ سوال در کنکور ۱۴۰۰) / مغناطیس و القای یازدهم (۲ سوال) / نوسان و موج و اتمی و هسته ای دوازدهم (۷ سوال) .. در مجموع ۱۳ سوال کنکور ۱۴۰۰ یعنی ۴۳ درصد

ریاضی: معادله، نامعادله و درجه دو (۳ سوال کنکور ۱۴۰۰) / تابع (۴ سوال) / مثلثات (۳ سوال) / احتمال و آنالیز ترکیبی (۴ سوال) / لگاریتم و نمایی (۴ سوال) / ریشه و توان (۱ سوال) ... در مجموع ۶۳ درصد کنکور ۱۴۰۰

عمومی:
      ادبیات: مبحثی باید کار بشه، (کل قرابت) + لغات انتهای کتاب + آرایه
      عربی: مشاهده نکته و تست ۱۴۰۰ فلاح (یا سالیانه)
      دینی: ۱و۲ دهم / ۲و۳و۵ دوازدهم / ۱و۴و۷ دوازدهم / ۸و۹و۱۰ دهم و ۱۱ یازدهم
      زبان: کل لغات / کل گرامر مبحثی از جیبی مهروماه یعقوبی

با مباحثی که گفتم و خروجی درصدی که ارائه دادم میتونی با تخمین رتبه کانون (کنکور ۹۹ هنوز آپدیت ۱۴۰۰ نیومده) خودت بررسی کنی ببینی چیا قبول شدن.
      مرسی مرسی مرسی از تایمی که گذاشتید
      مدیریت بازرگانی می‌خوام (برای دانشگاه های خوبش باید زیر ده هزار بود)

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مرسی مرسی مرسی از تایمی که گذاشتید������
      مدیریت بازرگانی می‌خوام (برای دانشگاه های خوبش باید زیر ده هزار بود)
      آها موفق باشید.
      در مورد مباحثی که گفتم حتما سعی کنید تا نهایت بهمن جمعشون کنید و بعد ۱) جامع زدن (کنکور ها) رو زودتر شروع کنید. ۲) به هر آزمون جامع ۴ روز بدین. نصف روز بشینید یه کنکور یا جامع موسسه ای بزنید عصرش شروع به تحلیل کنید تا فردا ظهرش تمام مشکلات و اشتباهات رو لیست کنید و دو روز بدین فقط به رفع اشکال مباحث غلط نزده و مرور. حالا این بین میتونید مبحث جدید هم مطالعه کنید. دوباره اون موقع بیاید پیام بدین تا اولویت بندی بقیه مباحث هم بگم.

اکثر اونایی که از الآن انتظارات رو میارن پایین و به طور کلی میرن سمت حذف مباحث دچار توهم زمان زیاد میشن و دائم امروز فردا میکنن تا عید که هیچ پیش روی خاصی نمیکنن و اون موقع هم کار خاصی نمیکنن و میره واسه سال بعد. اگر میخواید دچار تنبلی نشید حتما یه محدودیتی واسه تموم کردن این مباحث و شروع جامع زدن قرار بدین. شما باید حداقل ۴۰ تا جامع مختلف بزنی تا سر کنکور همین درصد رو هم بتونی جواب بدی.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

آها موفق باشید.
      در مورد مباحثی که گفتم حتما سعی کنید تا نهایت بهمن جمعشون کنید و بعد ۱) جامع زدن (کنکور ها) رو زودتر شروع کنید. ۲) به هر آزمون جامع ۴ روز بدین. نصف روز بشینید یه کنکور یا جامع موسسه ای بزنید عصرش شروع به تحلیل کنید تا فردا ظهرش تمام مشکلات و اشتباهات رو لیست کنید و دو روز بدین فقط به رفع اشکال مباحث غلط نزده و مرور. حالا این بین میتونید مبحث جدید هم مطالعه کنید. دوباره اون موقع بیاید پیام بدین تا اولویت بندی بقیه مباحث هم بگم.

اکثر اونایی که از الآن انتظارات رو میارن پایین و به طور کلی میرن سمت حذف مباحث دچار توهم زمان زیاد میشن و دائم امروز فردا میکنن تا عید که هیچ پیش روی خاصی نمیکنن و اون موقع هم کار خاصی نمیکنن و میره واسه سال بعد. اگر میخواید دچار تنبلی نشید حتما یه محدودیتی واسه تموم کردن این مباحث و شروع جامع زدن قرار بدین. شما باید حداقل ۴۰ تا جامع مختلف بزنی تا سر کنکور همین درصد رو هم بتونی جواب بدی.
      نمیدونم چجوری تشکر کنم خیلی خیلی ممنون
      حتما حتما تمام سعیم رو میکنم همین کار رو کنم

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بیشتر از این مزاحمتون نمیشم اگه کار مشاوره انجام میدید بهم راه ارتباطی بدید لطفا
      بحث حوصله بیشتر خوندن نیست بحث اینه که الان حس میکنم همه مباحث برام سنگ بزرگیه و حتی فکرش هم بهم استرس میده! حذف کردن حتی شده رو کاغذ باعث میشه حس کنم این سنگ کوچک تره و زورم بهش میرسه
      اصلا مزاحمتی نیست این حرفا چیه.
      والا من هدفم تشکیل یک گروه مشاوره ای و دپارتمان دروس مختلف برای تدریس هست ولی متاسفانه تاپیکم حذف شد.
      اجازه بدید فعلا همینجا پل ارتباطی مون باشه. مثل اینکه نبودنم خیلی زیاد بوده

اجازه بدید جلسه اول مشاوره رو شروع کنیم در همین تاپیک و نظر دوستان دیگه رو هم جویا باشیم.

ببنید شما هیچ محدودیتی ندارید. اینو واقعا می گم چون به کرات دیدم.

بله اگر یک کوه جلوتون باشه و اینطوری فکر کنید نمی تونید تکونش بدید ولی ولی ولی اگر همون کوه رو خورد کنید به خورده سنگ با گذشت زمان و تلاش می تونید جابجاش کنید.

کنکوری درس خوندن هم همینه.

شما باید با یه روش درست برید جلو. مدیریت عالی هست برادر منم می خونه. ولی چرا بیشتر نه؟

یه برنامه می گم ببینید می تونید شروع کنید یا خیر؟

اولا بهترین برنامه ها برای قلمچی - گاج - گزینه دو هست و واقعا نیازی به هزینه اضافی ندارید اگر مطابق یکی شون جلو برید. اما چجوری بخونید. فعلا از نظر زمان بندی عرض کنم.

فقط روزی 4 ساعت برای شروع. بهم همینجا گزارش بدید که تونستید یا خیر

لطفا
      از ساعت 9 صبح تا 10:30 یک درس اختصاصی از بین ریاضی و شیمی یا زیست و فیزیک

از ساعت 11 صبح تا 12 یک درس عمومی از بین ادبیات فارسی و دینی یا عربی و زبان

از ساعت 16 ظهر تا 17:30 یک درس اختصاصی به این صورت که اگر زیست یا فیزیک در بازه اول خوندید در این بازه یکی از دروس ریاضی یا شیمی رو انتخاب کنید.

این رو فردا اجرا کنید و به من همینجا گزارش بدید که چطور بود. اگر موفق نشدید مشکل کجا بوده.

من رایگان در خدمت تون هستم تا به یه نتیجه ای برسید و بتونید به این باور برسید که شما می تونید.

اگر خواستید ریز درس ها رو هم می گم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن