خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

احترام به مقام و ثروت افراد یا سواد آنها؟

page-1.jpg
      سلام یادش بخیر این مطلب رو تویه کتاب زبان سال اول دبیرستان نظام قدیم خوندم و اون موقع یه جرقه ای تویه ذهنم زده شد که واقعا علم بهتر است یا ثروت؟

شعاری که معمولا همیشه تو بچگی میگفتیم علم ولی هیچوقت دلیل منطقی براش نداشتیم.

وقتی میبینم دور و ورم آدمایی که بویی از شرافت نبردن و نه درس درست و حسابی خوندن نه اخلاق درست و حسابی دارن و کلا ول معطلن ولی چون باباش پولداره همه و همه دورش الکی جمعن.

ولی میشناسم یکیو که دکترای مهندسی شیمی داره زحمت کشه و وضع مالی متوسطی داره و کسی بهش اهمیت آنچنانی نمیده حتی خیلی کمتر از اون فرد پولدار.

خیلی دور و ورم اینطوری دیدم و واقعا هم ناراحت میشم تو این دوره زمونه دیگه کسی به مدرک تحصیلی و خونواده و اینا اهمیت نمیده و فقط فقط با توجه به مقدار پولت برات ارزش قایل میشن واقعا تاسف باره حتی میزان تن بزرگی سلام کردنشون به تک تک اسکناسای ته جیبت ربط داره.

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE
      ویرایش توسط Saturn8 : 28 مهر 1400 در ساعت 23:14

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Page-1.jpg
مشاهده: 274
حجم: 108.3 کیلو بایت
      سلام یادش بخیر این مطلب رو تویه کتاب زبان سال اول دبیرستان نظام قدیم خوندم و اون موقع یه جرقه ای تویه ذهنم زده شد که واقعا علم بهتر است یا ثروت؟

وقتی میبینم دور و ورم آدمایی که بویی از شرافت نبردن و نه درس درست و حسابی خوندن نه اخلاق درست و حسابی دارن و کلا ول معطلن ولی چون باباش پولداره همه و همه دورش الکی جمعن.

ولی میشناسم یکیو که دکترای مهندسی شیمی داره زحمت کشه و وضع مالی متوسطی داره و کسی بهش اهمیت آنچنانی نمیده حتی خیلی کمتر از اون فرد پولدار.

خیلی دور و ورم اینطوری دیدم و واقعا هم ناراحت میشم تو این دوره زمونه دیگه کسی به مدرک تحصیلی و خونواده و اینا اهمیت نمیده و فقط فقط با توجه به مقدار پولت برات ارزش قایل میشن واقعا تاسف باره حتی میزان تن بزرگی سلام کردنشون به تک تک اسکناسای ته جیبت ربط داره.

به هیچکدومش
      از نظر من با هر کسی دقیقا باید اونجوری برخورد کرد که اون باهات برخورد میکنه
      جه پیر چه جوون چه فقیر چه غنی

طرف بهت گفت بفرما بشین باید بکی چشم نوکرت بشم من اگرم بهت گفت بتمرگ باید بگی .. خوریش به تو نیومده

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

علم بهتره یا ثروت؟

جواب از نظر من: علمی ک ثروت ساز باشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هیچ کدوم
      اصل اصلش احترام به انسانیت افراده...

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام خوبی
      یه چندتا چیز علمی در این باره میخوام بگم امیدوارم بدردت بخوره چون این سوال منم بود و حالا فکر میکنم به جوابش رسیدم
      خب اول اینکه مدرک تحصیلی و پول هیچ ربطی بهم ندارن و چیزی که تو رو پولدار میکنه سواد مالیه (مثل پس انداز کردن ، رفتار درست مالی ، باورهای درست مالی یا مانی اسکریپت ، سرمایه گذاری کردن و .... ) و کسایی که این سوادهای مالی که قابل اموزشه رو بکار میگیرن پولدارن. من پزشک فوق پولدارم دیدم پزشک فقیرم دیدم و هردو شرایطشون مثل هم بود فقط یکیشون بلد بود با پولی که درمیاره چطور رفتار کنه
      از این بگذریم اینو گفتم که بدونی علم بدون سواد مالی و مدیریت درست به پول خوب ختم نمیشه
      اما مسئله دوم که میخوام بگم شاید تو بحثای روانشناسی شنیدیش ولی بیا از یه بعد دیگه نگاهش کنیم و اون هرم مشهور مازلو عه
      هرم مازلو میاد نیازهای انسان رو طبقه بندی میکنه و بیا باهم ببینیمش
      maslow-hierarchy-needs-1024x717.jpg
      طبق این هرم وقتی ما به نیازهای عالیترمون میتونیم جواب بدیم که نیازهای پست ترمون رفع شده باشه
      مثلا ردیف اول و پست ترین نیازهای انسانو ببین نوشته نیازهای فیزیولوژیک مثل اب و تنفس و خوراک و ... و تا وقتی نتونیم از پس خورد و خوراکمون بربیاییم نمیتونیم به خوبی به نیاز های عالی دیگه مثل نیاز های امنیتی مون جواب بدیم
      خب تا اینجا ماجراشو فهمیدی؟ حالا ردیف احترام رو ببین کسی که به جایی رسیده که احترام ببینه به نیاز عالیترش یعنی خودشکفایی دست پیدا کرده ولی اکثر مردم متاسفانه هنوز تو پست ترین نیاز بشر یعنی خورد و خوراک مونون
      حالا چطور انتظار داری ملتی که 95 درصدشون تو کف نیازهای اولیه ان بیان به نیازهای دیگه شون مثل خودشکوفایی و احترام فکر کنن؟ اونا فقط یه چیزو میبینن چیزی که باهاش بتونن از نیازهای اولیه خلاص بشن و فقط پوله که میتونه اونا رو از نیازهای فیزیولوژیک خلاص کنه
      پس بخاطر همینه 95 درصد مردم فقط پول رو میبینن نه هدف نه تحصیل و نه چیز دیگه
      از همه اینام بگذریم ایا واقعا مهمه بقیه دنبال چین؟ این نظر شخصیمه شاید برا شما اهمیت داشته باشه ولی از نظر من چیزی که برام ارزشه و براش هدف دارم اونو میبرم جلو حتی اگه هزاران نفر مخالفم باشن و ارتباطی باهام نداشته باشن. وقتی برم جلو چند نفریم پیدا میشن که هم مسیر و هم سفر این راهن و حرفامون مشترکه با اونا ارتباط میگیرم خب. چرا نگران ارتباطات بیهوده باشم نگران مردمی که هیچ اثری رو زندگیم ندارن؟
      ویرایش توسط mr.masomi : 29 مهر 1400 در ساعت 00:57

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

دقیقا همینه که گفتی. شخصا به خاطر طرز فکر و کوته فکری جامعه و اطرافیان بالاجبار مدام حلقه افرادی که باهاشون در ارتباطم رو به مرور تنگ تر کردم و میشه گفت الان تقریبا منزوی شدم و گرفتار یه افسردگی خفیفی هم هستم. هر چند این انزوا رو به بودن در بین همچین آدمایی ترجیح میدم.
      مطمئن باش الان همه میان مینویسن پول برامون مهم نیست و مهم علم و انسانیت و فلان و بهمان هست. این زامبی هایی که تو جامعه میبینید هم فقط منم.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در هر دوحالت شخص شایستگی احترام گذاشتن رو داره چون بالاخره چیزی در چنته داشته که تونسته به علم یا ثروت برسه ( مغزش کار میکرده )
      +
      انسان هایی که شایستگی احترام ندارن پخمه هایی هستن که نه به علم میرسن نه به ثروت(90 درصد عموم برخی بیشتر برخی کمتر )

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها
      در هر دوحالت شخص شایستگی احترام گذاشتن رو داره چون بالاخره چیزی در چنته داشته که تونسته به علم یا ثروت برسه ( مغزش کار میکرده )
      +
      انسان هایی که شایستگی احترام ندارن پخمه هایی هستن که نه به علم میرسن نه به ثروت(90 درصد عموم برخی بیشتر برخی کمتر )
      با کمال احترام با نظرتون تاحدودی مخالفم

احترام واقعی زمانی بدست میاد که یک انسان از خودش درک ، منش و رفتار مناسبی رو نشون بده

سواد و علم ، میشه گفت تاثیر گذارن توی رشد شخصیت آدما اما خیلی اوقات هم خیلی از آدم های به اصطلاح با سواد قابل احترام نیستن (بخاطر رفتارها و اخلاقیات بدی که توی خودشون پروروندن)

درمورد آدمای ثروتمند هم، خیلی هاشون چیزی که دریافت میکنن احترام واقعی نیست ، بلکه بیشتر اداها و ادعاهای پوچ آدمای اطراف هست که تا فرصتش گیر بیاد پشت سر کلی فوحش نثارش میکنن چه بسا خنجری چیزی هم از پشت به طرف بزنن

البته توی هیچ کدوم از اینا قطعیتی نیست
      اما درکل
      احترام و ارزشی واقعی که بشه بهش اتکا کرد نتیجه ی درک و شعور و شخصیت و رفتار یک آدم هست حالا اون آدم ممکنه ثروتنمد ، با سواد ، فقیر ، بی سواد ، یا معمولی باشه

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من احترام درستی و انسانیت.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      با کمال احترام با نظرتون تاحدودی مخالفم

احترام واقعی زمانی بدست میاد که یک انسان از خودش درک ، منش و رفتار مناسبی رو نشون بده

سواد و علم ، میشه گفت تاثیر گذارن توی رشد شخصیت آدما اما خیلی اوقات هم خیلی از آدم های به اصطلاح با سواد قابل احترام نیستن (بخاطر رفتارها و اخلاقیات بدی که توی خودشون پروروندن)

درمورد آدمای ثروتمند هم، خیلی هاشون چیزی که دریافت میکنن احترام واقعی نیست ، بلکه بیشتر اداها و ادعاهای پوچ آدمای اطراف هست که تا فرصتش گیر بیاد پشت سر کلی فوحش نثارش میکنن چه بسا خنجری چیزی هم از پشت به طرف بزنن

البته توی هیچ کدوم از اینا قطعیتی نیست
      اما درکل
      احترام و ارزشی واقعی که بشه بهش اتکا کرد نتیجه ی درک و شعور و شخصیت و رفتار یک آدم هست حالا اون آدم ممکنه ثروتنمد ، با سواد ، فقیر ، بی سواد ، یا معمولی باشه
      درک ، منش و رفتار مناسبی رو نشون دادن لازمش عقل داشتنه
      کسی که عقل تو سرش نباشه اینها رو نشون نمیده
      فی الواقع کسی که عقل داشته باشه هم به ثروت میرسه هم به علم هم درک و رفتار مناسبی ازخودش نشون میده
      منتهی مراتب چون شرایط تحصیل کردن به نحوی ول شده که منگول ها هم الان میتونن دکتری داشته باشن این شائبه پیش اومده که برخی تحصیل کرده ها بی ادبن
      آدمای ثروتمند هم باید بینشون تمایز قائل شد اول کسایی که خودشون ثروتمند شدن دوم کسایی که موروثی ثروتمند شدن

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درک ، منش و رفتار مناسبی رو نشون دادن لازمش عقل داشتنه
      کسی که عقل تو سرش نباشه اینها رو نشون نمیده
      فی الواقع کسی که عقل داشته باشه هم به ثروت میرسه هم به علم هم درک و رفتار مناسبی ازخودش نشون میده
      منتهی مراتب چون شرایط تحصیل کردن به نحوی ول شده که منگول ها هم الان میتونن دکتری داشته باشن این شائبه پیش اومده که برخی تحصیل کرده ها بی ادبن
      حرفاتون به میزانی ناپخته و بچگانه ست که آدم نمیتونه سکوت کنه

عقل رو شما توی خوندن دوتا رفرنس اینکه فلان عضله به کدوم استخوان وصل میشه میدونید؟
      هرکی فههمید فلان عصب به کجاها پیام رسانی میکنه انسانیتش میره بالا ؟
      پس باتوجه به فرمایشات شما ، هر انسانی که درس نخونده یا تحصیلات دانشگاهی نداره پخمه و بی شعور و بی ارزش محسوب میشه وشایستگی احترام نداره

والا بخدا توی تاریخ هم خیلی آدما بودن که نه عالم بودن و نه ثروتمند اما از خیلی از عالم ها و ثروتمندا شریف تر و محترم تر بودن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tachycardia نمایش پست ها
      حرفاتون به میزانی ناپخته و بچگانه ست که آدم نمیتونه سکوت کنه

عقل رو شما توی خوندن دوتا رفرنس اینکه فلان عضله به کدوم استخوان وصل میشه میدونید؟
      هرکی فههمید فلان عصب به کجاها پیام رسانی میکنه انسانیتش میره بالا ؟
      پس باتوجه به فرمایشات شما ، هر انسانی که درس نخونده یا تحصیلات دانشگاهی نداره پخمه و بی شعور و بی ارزش محسوب میشه وشایستگی احترام نداره

والا بخدا توی تاریخ هم خیلی آدما بودن که نه عالم بودن و نه ثروتمند اما از خیلی از عالم ها و ثروتمندا شریف تر و محترم تر بودن
      متاسفانه اصلا درک نکردید چی گفتم

مثال:
      اگر من آیکیوم 150 بود و برق شریف می رفتم وبواسطه عقلم به استنفورد هم اپلای میشدم هم به علم رسیده بودم هم به ثروت و هم به خواسته هام بعلاوه بواسطه عقل وآیکیوم درک بیرونیم درحدی بود که بدونم کجا چه رفتاری کنم( دونه دونه از آیکیو ها کم کنید هی سطح زندگی ها و اخلاقیات و علم پایینتر میاد)

مثال بعدی:
      کسی که آیکیوش زیر 70ئه و عقلش کار نمیکنه نه به علم میرسه نه به ثروت نه بوقتش درک میکنه که الان باید چه رفتاری انجام بده

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مثال:
      اگر من آیکیوم 150 بود و برق شریف می رفتم وبواسطه عقلم به استنفورد هم اپلای میشدم هم به علم رسیده بودم هم به ثروت و هم به خواسته هام بعلاوه بواسطه عقل وآیکیوم درک بیرونیم درحدی بود که بدونم کجا چه رفتاری کنم( دونه دونه از آیکیو ها کم کنید هی سطح زندگی ها و اخلاقیات و علم پایینتر میاد)

مثال بعدی:
      کسی که آیکیوش زیر 70ئه و عقلش کار نمیکنه نه به علم میرسه نه به ثروت نه بوقتش درک میکنه که الان باید چه رفتاری انجام بده
      معذرت میخوام اما خیلی احمق هستید که فکر میکنید اخلاقیات ‌‌و انسانیت به ضریب هوشی افراد مربوطه .
      یه سوال دارم از شما . شما واقعاً دانشجوی پزشکی هستید؟
      تو پروفایل واقعاً نوشتید یا مثل حرفاتون چرت و پرته؟
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مثال:

مثال بعدی:
      روح آلفرد بینه با دیدن این متن لرزید
      جدی دانشجوی پزشکی هستید و چیزی از نوروپلاستیسیتی (Neuroplastiticity) یا همون انعطاف پذیری عصبی نمیدونید؟
      اولا که ضریب هوشی الان خنده دار ترین تست استعدادیابیه که حتی مخترع ازمون iq الفرد بینه هم گفته بود باباجون هوش افراد در کل زندگیشون یکسان نیست و در دنیای علم iq شوخی ای بیش نیس
      الانم اگه توی نوروپلاستیسیتی مطالعه داشته باشید متوجه میشید که مغز انسان تغییر میکنه اگه کسی تو یه زمینه ای بصورت مداوم کار بکنه و مسیر عصبی شو بسازه هوشش تو اون زمینه میره بالا
      بذار مثال بزنم
      حتما در مورد هوش چندگانه خیلی شنیدید که ما انواع هوش ها رو داریم خب الان یکی که هوش موسیقیاییش صفره رو ترغیبش کنیم که 42 روز روزی یکساعت موسیقی گوش بده بهش تئوری موسیقی رو بدیم و بگیم ساز بزن ایا بنظرت پایان 42مین روز هوش موسیقیاییش صفره باز؟
      بنظرم بهتره درباره مسیر عصبی (Neural pathway) تحقیق کنیدو حتما درباره علم جالب نوروپلاستیسیتی بخونید که مغز تغییر میکنه. مثلا افراد خجالتی آمیگدال مغزشون بزرگتره ولی اگه روی مهارت شهامت و رفع خجولی گری کار میکنن آمیگدالشون کوچیک میشه یا مثلا با مطالعه زیاد و تفکر و خلاقیت بخش پره فرونتال کورتکس (pfc) مغز بزرگتر میشه
      خب حالا که یه کوچولو با این موضوعات اشنایی پیدا کردید بهتره که بجای اینکه غیرمستقیم تلاش رو نفی کنی و بگی چون هوشت پایینه هیچی نمیشی و پول و احترام نداری بهتره بگی میتونی مسیر عصبی اون کاری رو که میخوای رو با تلاش و تورار و تمرین مداوم بسازی و هوشت بالا بره
      ویرایش توسط mr.masomi : 02 آبان 1400 در ساعت 10:36

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      امروز می بینیم که نه ثروت نه سواد بخودیه خود هیچ اعتباری برای فرد نمیسازه
      فرضا یکی کلی تست برای کنکور زده و پزشکی قبول شده بعد هم زمان زیادی صرف خوندن کتاب های دانشگاهی کرده. حالا لایق احترامه؟ نه لزوما. شاید حتی ازین علم در راه غیرانسانی هم بهره ببره
      اینکه به افراد ثروتمند هم احترام گذاشت پاچه خواری بیش نیست.
      نظرگاه و منش افراد اهمیت بیشتری داره. ما از امثال احسان طبری، شریعتی، صادق قطب زاده، دکتر بهشتی، نورالدین کیانوری و بازرگان و خیلی افراد دیگه رسیدیم به اینجا. پس سوادی که نسبت به چنددهه گذشته چندبرابر رشد کرده اما یه مشت الاغ تحویل جامعه داده که اخلاقیات و مروت رو زیر پا میگذارند، لایق هیچ احترامی نیست. البته ناگفته نماند که اگر من یک انگشت رو به سمت جامعه نشان میگیرم، بقیه انگشت ها به سمت خود منه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن