خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 20 از 20
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا تعجب میکنم علی رغم اینهمه مثال عینی هنوزهم عده ایی سره بدیهیات چونه میزنن

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها

روح آلفرد بینه با دیدن این متن لرزید
      جدی دانشجوی پزشکی هستید و چیزی از نوروپلاستیسیتی (Neuroplastiticity) یا همون انعطاف پذیری عصبی نمیدونید؟
      اولا که ضریب هوشی الان خنده دار ترین تست استعدادیابیه که حتی مخترع ازمون iq الفرد بینه هم گفته بود باباجون هوش افراد در کل زندگیشون یکسان نیست و در دنیای علم iq شوخی ای بیش نیس
      الانم اگه توی نوروپلاستیسیتی مطالعه داشته باشید متوجه میشید که مغز انسان تغییر میکنه اگه کسی تو یه زمینه ای بصورت مداوم کار بکنه و مسیر عصبی شو بسازه هوشش تو اون زمینه میره بالا
      بذار مثال بزنم
      حتما در مورد هوش چندگانه خیلی شنیدید که ما انواع هوش ها رو داریم خب الان یکی که هوش موسیقیاییش صفره رو ترغیبش کنیم که 42 روز روزی یکساعت موسیقی گوش بده بهش تئوری موسیقی رو بدیم و بگیم ساز بزن ایا بنظرت پایان 42مین روز هوش موسیقیاییش صفره باز؟
      بنظرم بهتره درباره مسیر عصبی (Neural pathway) تحقیق کنیدو حتما درباره علم جالب نوروپلاستیسیتی بخونید که مغز تغییر میکنه. مثلا افراد خجالتی آمیگدال مغزشون بزرگتره ولی اگه روی مهارت شهامت و رفع خجولی گری کار میکنن آمیگدالشون کوچیک میشه یا مثلا با مطالعه زیاد و تفکر و خلاقیت بخش پره فرونتال کورتکس (pfc) مغز بزرگتر میشه
      خب حالا که یه کوچولو با این موضوعات اشنایی پیدا کردید بهتره که بجای اینکه غیرمستقیم تلاش رو نفی کنی و بگی چون هوشت پایینه هیچی نمیشی و پول و احترام نداری بهتره بگی میتونی مسیر عصبی اون کاری رو که میخوای رو با تلاش و تورار و تمرین مداوم بسازی و هوشت بالا بره
      هنوز درمورد
      نوروپلاستیسیتی
      اطلاع ندارم ولی از چیزی که اطلاع دارم عدم تقسیم نورونها هستش که قشر خاکستری مخ رو (مسئول درک حافظه و احساسات )تشکیل میدند
      اینکه اگر ذهن رو دریک مسیری قرار بدی میره بالا هم حد و مرز داره(نهایتا 20 درصد) ولی به یه حد پایه ایی نیاز هستش که منظوره من همون حد پایه بود که باعث انگیزه تلاش و خستگی ناپذیری میشه
      +
      صرفا منظور آیکیو نبود .آیکیو یک اسم هست حالا هرچیزی میخواید اسمش رو بذارید من اصلا بهش میگم متمایز کننده افراد!که روح آلفرد بینه هم در گور نلرزه!
      ( با این تفاسیری که گفتید مردم با تلاش میتونن حتی انیشتین باشند ولی الکی ادای مردم عادیو در میارن یا مثلا افسرده ها هم الکی قرص مصرف میکنن چون با تغییر مغزشون میتونن افسرده نباشن و الخ )

2. Top | #17
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها

هنوز درمورد
      نوروپلاستیسیتی
      اطلاع ندارم ولی از چیزی که اطلاع دارم عدم تقسیم نورونها هستش که قشر خاکستری مخ رو (مسئول درک حافظه و احساسات )تشکیل میدند
      اینکه اگر ذهن رو دریک مسیری قرار بدی میره بالا هم حد و مرز داره(نهایتا 20 درصد) ولی به یه حد پایه ایی نیاز هستش که منظوره من همون حد پایه بود که باعث انگیزه تلاش و خستگی ناپذیری میشه
      +
      صرفا منظور آیکیو نبود .آیکیو یک اسم هست حالا هرچیزی میخواید اسمش رو بذارید من اصلا بهش میگم متمایز کننده افراد!که روح آلفرد بینه هم در گور نلرزه!
      ( با این تفاسیری که گفتید مردم با تلاش میتونن حتی انیشتین باشند ولی الکی ادای مردم عادیو در میارن یا مثلا افسرده ها هم الکی قرص مصرف میکنن چون با تغییر مغزشون میتونن افسرده نباشن و الخ )
      عدم تقسیم نورون؟ خب با این جمله فهمیدم کلا نباید بحثی با شما کنم چون ظاهرا هیچ اطلاعاتی ندارید
      فقط عبارت نوروجنسیس رو سرچ کنید که ببینید نورون ها هم تقسیم و رشد دارند و فک کنم ادامه ندم بهتره
      فقط یه سوال برام پیش اومد که شما دانشجوی پزشکی درس نوروآناتومی رو با چه نمره ای پاس کردید؟
      ویرایش توسط mr.masomi : 02 آبان 1400 در ساعت 16:50

3. Top | #18
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها

هنوز درمورد
      نوروپلاستیسیتی
      +
      شما فقط فکر میکنید علت شکست ، افسردگی ، ورشکستگی مالی فقط آی کیو هستش و هرکی آی کیوی بالایی داره افسرده نمیشه . با اون اطلاعاتی که راجع به عصب شناسی دادید فهمیدم که واقعاً ساقیتون حلال خوره.
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ما الان بگیم سواد یه عده میان میگن شعار نده،فقر ا ی فهمیده منظر انسانیت نیستن و.....

بگیم ثروت که خب همگی میدونیم پول شعورنمیاره بقول سوگند مافکرمیکردیم هرکسی امکاناتش بهتره و بیشتره یعنی فرهنگش هم بالاتره ولی دیدیم نه نچ نیست

خلاصه که جفتشم خوبه
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!
      ویرایش توسط telma_alen : 02 آبان 1400 در ساعت 20:18

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها

عدم تقسیم نورون؟ خب با این جمله فهمیدم کلا نباید بحثی با شما کنم چون ظاهرا هیچ اطلاعاتی ندارید
      فقط عبارت نوروجنسیس رو سرچ کنید که ببینید نورون ها هم تقسیم و رشد دارند و فک کنم ادامه ندم بهتره
      فقط یه سوال برام پیش اومد که شما دانشجوی پزشکی درس نوروآناتومی رو با چه نمره ای پاس کردید؟
      اجازه بدید در مقابل 100 میلیارد نورون و 1.5 کیلو مغز اون تعداد کم رو نادیده بگیریم چون هرکی بخواد بندی ببافه همون حدود 100 میلیارد کافیشه (ای کاش ندرتا رو نوشته بودم ببینم جوابی داشتید بدید یا خیر)

بالا گفتم که حداکثر 20 درصد قابل افزایشه اونم به این شرط که اولا یک بیسو پایه داشته باشن که 20درصد اون افزایش پیدا کنه دوم اینکه انرژی و انگیزه کار رو داشته باشن

(در هرحال این بحثا معمولا از طرف کسایی مطرح میشن که هیچوقت نه تلاش کردن نه تلاش خواهند کرد یا همیشه فکر میکنن کم تلاش کردن ولی فکر میکنن اگر تلاش بکنن خبریه(عوام جامعه) + اونهایی که تلاش کردن و اطلاع دارن هیچوقت سره کموکیف کار چونه نمیزنن(خواص)

توی وزنه برداری و ورزشای سنگین که باید انرژی گذاشت همه میدونن استعداد هم دخیله ولی نوبت به علمو موسقیو هنرثروتمند شدنو اینها که میرسه چون وقتو انرژی ایی که باید گذاشته باشه نسیه و پنهان هست کلمه ((تلاش)) گل میکنه)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن