خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question واسه بودجه بندی آزمون چه کار کنیم؟

درود
      امیدوارم حالتون خوب باشه
      وقتی به بدوجه بندی آزمون نمیرسیم باید چیکار کنیم ؟
      برای مثال دو فصل از زیست رو میخوایم بخونیم و فقط میتونیم یک فصل رو بخونیم .
      بیشتر مشاور ها هم میگن رسیدن به بودجه بندی خوبه ولی اگه نشد هم مشکلی نداره همون بخشی که رسیدیم رو باید دقیق بخونیم و خوب مرورشون کنیم .
      بعد از آزمون باید اون فصل که خونده نشده رو بخونیم ؟خوب اینطوری وقت آزمون بعدی رو از دست میدیم

خیلی ممنون میشم کمک کنید
      ویرایش توسط Ahura82 : 27 مهر 1400 در ساعت 11:51

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان اگه تاپیکی هم در این مورد سراغ دارید ممنون میشم لینکش رو بفرستید.
      ویرایش توسط Ahura82 : 27 مهر 1400 در ساعت 12:04

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wolff1 نمایش پست ها
      درود
      امیدوارم حالتون خوب باشه
      بیشتر مشاور ها هم میگن رسیدن به بودجه بندی خوبه ولی اگه نشد هم مشکلی نداره همون بخشی که رسیدیم رو باید دقیق بخونیم و خوب مرورشون کنیم .
      بعد از آزمون باید اون فصل که خونده نشده رو بخونیم ؟خوب اینطوری وقت آزمون بعدی رو از دست میدیم

خیلی ممنون میشم کمک کنید

سلام برشما
      اول چندتا سوال

_ساعت مطالعه تون میانگین چه حدودیه؟
      _طبق بودجه بندی آزمون ها هدف گذاری انجام میدید؟
      _براساس بودجه بندی آزمون و نظم ایتسگاه های تکرار و جبرانیش برنامه ریزی انجام میدید؟

درمورد انتهای صحبت تون هم ، اینکه بخوایم هرآزمون درگیره عقب افتادگی های آزمون قبل بشیم اشتباهه چراکه نه اون عقب اوفتادگی ها بدرستی و باتمرکز جبران میشن و نه میتونیم آزمون بعدی رو به بازدهی برسونیم ، تبدیل میشه یه یک دومینویی که تا آخرش روند معیوب رو ادامه میده

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zero_horizon نمایش پست ها

سلام برشما
      اول چندتا سوال

سلام
      _ساعت مطالعه تون میانگین چه حدودیه؟
      میانگین بین 7 تا 10 ساعت البته تا12 ساعت هم میشه

_طبق بودجه بندی آزمون ها هدف گذاری انجام میدید؟
      _براساس بودجه بندی آزمون و نظم ایتسگاه های تکرار و جبرانیش برنامه ریزی انجام میدید؟

بله طبق آزمون البته آزمون رو خودم حل میکنم ثبت نام نکردم
      نظم ایستگاه های تکراری رو نه چون تازه وارد شدم نمیدونم چطوریه

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

سلام

میانگین بین 7 تا 10 ساعت البته تا12 ساعت هم میشه
      بله طبق آزمون البته آزمون رو خودم حل میکنم ثبت نام نکردم
      نظم ایستگاه های تکراری رو نه چون تازه وارد شدم نمیدونم چطوریه
      ساعت مطالعه که خوبه ، روی میانگین حدود 10 ساعت تثبیت بشه اوکیه
      ببینید ، اگه بودجه بندی آزمون هارو دقیق تر برسی کنی میبینی که مثلا یه مبحث و یک فصل چندین بار طی سال داخل آزمون ها تکرار میشن ، شما طبق همین تکرارهایی که داخل برنامه آزمون صورت میگیره یه نقشه ی کلی و برنامه ریزی میتونی انجام بدی که اگه مثلا من الان نمیتونم مبحثی رو خوب برسونم باید چجوری براش سرمایه گذاری کنم

یکاری هم که خودم انجام میدادم این بود که ، باتوجه به اینکه میانگین ساعت مطالعه ام حدود 10 یازده ساعت بود ، یچیزی حدود بیست درصد از روزم رو میدادم به ضعف خاص یا پیش نیاز یا عقب اوفتادگی ای که طبق بودجه بندی آزمون هدفگذاریش کرده بودم و یه مدت داخل اون بیست درصد از روزم ، مستمر کارش میکردم تا رفع بشه بعدش میرفتم سراغ یکی دیگه (درکنارش 80 درصد از روزم طبق آزمون بعدی بود)

یکار دیگه هم اینکه
      شما نقشه ی راه هرهفته تون رو منعطف سازی کنید ، مثلا این آزمون قراره از شیمی مبحثی بیاد که برای من آسونه یا نقطه قوتم محسوب میشه ، خب من میتونم داخل برنامه ی این هفته از تایم شیمی یمقدار کم کنم (چون قرار نیست برای آموزشش وقت بذارم بلکه اغلب انرژیم رو میذارم روی تست زنی و مرور نقطه قوتم) ، این تایم کم شده از شیمی رو میدم به درسی که بودجه بندیش برای این آزمون برام سنگین تره یا توش عقب اوفتادگی دارم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      ساعت مطالعه که خوبه ، روی میانگین حدود 10 ساعت تثبیت بشه اوکیه
      ببینید ، اگه بودجه بندی آزمون هارو دقیق تر برسی کنی میبینی که مثلا یه مبحث و یک فصل چندین بار طی سال داخل آزمون ها تکرار میشن ، شما طبق همین تکرارهایی که داخل برنامه آزمون صورت میگیره یه نقشه ی کلی و برنامه ریزی میتونی انجام بدی که اگه مثلا من الان نمیتونم مبحثی رو خوب برسونم باید چجوری براش سرمایه گذاری کنم

یکاری هم که خودم انجام میدادم این بود که ، باتوجه به اینکه میانگین ساعت مطالعه ام حدود 10 یازده ساعت بود ، یچیزی حدود بیست درصد از روزم رو میدادم به ضعف خاص یا پیش نیاز یا عقب اوفتادگی ای که طبق بودجه بندی آزمون هدفگذاریش کرده بودم و یه مدت داخل اون بیست درصد از روزم ، مستمر کارش میکردم تا رفع بشه بعدش میرفتم سراغ یکی دیگه (درکنارش 80 درصد از روزم طبق آزمون بعدی بود)

یکار دیگه هم اینکه
      شما نقشه ی راه هرهفته تون رو منعطف سازی کنید ، مثلا این آزمون قراره از شیمی مبحثی بیاد که برای من آسونه یا نقطه قوتم محسوب میشه ، خب من میتونم داخل برنامه ی این هفته از تایم شیمی یمقدار کم کنم (چون قرار نیست برای آموزشش وقت بذارم بلکه اغلب انرژیم رو میذارم روی تست زنی و مرور نقطه قوتم) ، این تایم کم شده از شیمی رو میدم به درسی که بودجه بندیش برای این آزمون برام سنگین تره یا توش عقب اوفتادگی دارم

اها خیلی ممنونم ازتون

فک کنم همون روش اول که بر اساس تکرار های آزمون جبرانشون کنم خیلی بهتره
      چون کل اون تایم مطالعه روزم 100درصدش رو میذارم واسه آزمون بعد و بازم یه کم عقب افتادگی پیش میاد برام واسه همین نمیتونم 20 درصدش رو به قبلیا بدم .

بازم سپاس

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اها خیلی ممنونم ازتون

فک کنم همون روش اول که بر اساس تکرار های آزمون جبرانشون کنم خیلی بهتره
      چون کل اون تایم مطالعه روزم 100درصدش رو میذارم واسه آزمون بعد و بازم یه کم عقب افتادگی پیش میاد برام واسه همین نمیتونم 20 درصدش رو به قبلیا بدم .

بازم سپاس
      خواهش میکنم
      آره یسری چیزا هستن که ممکنه برای من بازدهی داشته باشن ولی برای شخص دیگه جواب ندادن
      آره طبق همون برسی برنامه پیشروی آزمون ، هدفگذاری کن که قراره چه بازه هایی چیا مرور بشن چیا آموزششون تکمیل بشه و سهم دهی تمرکزت روی مطالب به چه شکل باید انجام شه

موفق باشی

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      درود
      امیدوارم حالتون خوب باشه

خیلی ممنون میشم کمک کنید
      اولویت همیشه مباحث جدید ازمون پیش رو باشه نه جبران عقب افتادگی ها
      تست هارو مارک دار یا ضریب دار بزن
      مطالعه تو حجمی زمانی کن که طبق قانون پارکینسون مجبور باشی تو همون تایم معین حجم مشخص شده رو تموم کنی
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود
      امیدوارم حالتون خوب باشه

خیلی ممنون میشم کمک کنید
      نرسیدن به ازمون، چیزی نیست ک فقط برای تو اتفاق افتاده باشه، برای خیلیا این مشکل پیش میاد منجمله خودم.
      اگه قلمچی هستی، معمولا ازمون بعد، شامل مباحث قبلی هم هست ک فرجه ی خوبیه عقب موندگیتو جبران کنی با افزایش ساعت مطالعه.
      اگه گزینه دو هستی، اون مبحث رو فعلا مطالعه نکن تا یه فرجه ی یک ماهه مثل دی ماه، یا در امتحانات کلی تر گزینه دو ک فرصت خوندن میده، جبران کن

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون دوستان
      سپاس از همگی

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام روزتون بخیر و شادی
      در رابطه با این بخش از صحبتاتون سوال داشتم...
      من این آزمون نتونستم شیمی 12 رو تموم کنم فصل اولش هم هست مبحث اسید و باز که خودتون در جریان هستید
      آزمون بعد تا آخر فصل یک میاد یه جورایی همه مطالب قبلی رو پوشش میده و باید اونا رو هم دوباره بخونم
      من هم ساعت مطالعم همین حدودا 10 11 ساعته شیمی رو هم هر روز میخونم یه روز پایه یه روز دوازده
      حالا سوالم اینه دقیقا چقدر از این وقتم رو باید برای جبران شیمی بذارم؟؟
      از این 10 ساعتی که میخونم بیام 2 ساعت جدا از برنامه عقب افتادگی هام رو جبران کنم یا چی؟؟
      ممنون میشم راهنماییم کنید

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Negin_M27 نمایش پست ها
      سلام روزتون بخیر و شادی
      در رابطه با این بخش از صحبتاتون سوال داشتم...
      من این آزمون نتونستم شیمی 12 رو تموم کنم فصل اولش هم هست مبحث اسید و باز که خودتون در جریان هستید
      آزمون بعد تا آخر فصل یک میاد یه جورایی همه مطالب قبلی رو پوشش میده و باید اونا رو هم دوباره بخونم
      من هم ساعت مطالعم همین حدودا 10 11 ساعته شیمی رو هم هر روز میخونم یه روز پایه یه روز دوازده
      حالا سوالم اینه دقیقا چقدر از این وقتم رو باید برای جبران شیمی بذارم؟؟
      از این 10 ساعتی که میخونم بیام 2 ساعت جدا از برنامه عقب افتادگی هام رو جبران کنم یا چی؟؟
      ممنون میشم راهنماییم کنید
      سلام
      باید یک اولویت بندی انجام بدی
      طبق بودجه بندی آزمون بعدی ، بیا ببین کدوم مباحث و بخش ها از آزمون قبلی هستن که پیش نیاز و متصل به این آزمونت هستن ، این بخش ها رو داخل حدود 90 دقیقه اضافی روز میتونی برای خودت رفع اشکال کنی

داخل این تایم اضافی همیشه عقب اوفتادگی ها و ضعف هایی که بیشترین ارتباط رو با آزمون بعدی دارن در اولویت بذار .... برنامه ای هم که براش میریزی سعی کن منسجم و مشخص باشه و واقعا بتونی مشکلت رو رفع کنی نه اینکه پراکنده یچیزی رو بالا پایین کنی بدون کیفیت

این روش صرفا برای شخص من جواب میداد و به بالا بودن میانگین ساعت مطالعه و وضعیت داوطلب هم بستگی داره ، ممکنه برای خیلی ها پیشنهاد مناسبی واقع نشه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      باید یک اولویت بندی انجام بدی
      طبق بودجه بندی آزمون بعدی ، بیا ببین کدوم مباحث و بخش ها از آزمون قبلی هستن که پیش نیاز و متصل به این آزمونت هستن ، این بخش ها رو داخل حدود 90 دقیقه اضافی روز میتونی برای خودت رفع اشکال کنی

داخل این تایم اضافی همیشه عقب اوفتادگی ها و ضعف هایی که بیشترین ارتباط رو با آزمون بعدی دارن در اولویت بذار .... برنامه ای هم که براش میریزی سعی کن منسجم و مشخص باشه و واقعا بتونی مشکلت رو رفع کنی نه اینکه پراکنده یچیزی رو بالا پایین کنی بدون کیفیت

این روش صرفا برای شخص من جواب میداد و به بالا بودن میانگین ساعت مطالعه و وضعیت داوطلب هم بستگی داره ، ممکنه برای خیلی ها پیشنهاد مناسبی واقع نشه
      خیلی ممنونم لطف کردید متوجه شدم باید چیکار کنم

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Negin_M27 نمایش پست ها
      خیلی ممنونم لطف کردید متوجه شدم باید چیکار کنم
      خواهش میکنم

ببخشید اگه جزئی تر یا دقیق تر نتونستم توضیح بدم
      چون شناخت کافی ای ازتون ندارم فقط بطور کلی میتونم صحبت کنم
      موفق باشی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن