خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با یادداشت برداری و نوشتن همراه مطالعه موافقید ؟

رأی دهندگان
    24. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

17 70.83%
    • خیر

4 16.67%
    • تجربه اش نکردم

3 12.50%
    نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

یادداشت برداری_ بله یا خیر ؟

...
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:47

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ...

ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:47

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      دقیقا. کاملا موافقم باهات.

یه مشکلی که من داشتم و باعث شد که به رتبه دلخواهم نرسم این بود که کلا اعتقادی به یادداشت برداری، خلاصه نویسی، تقویم مرور مطالب و اینا نداشتم. ضربه اش رو هم خوردم.
      به نظرم خیلی ضرورین و اثرش بعد از عید کاملا حس میشه...
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام زیرو ...ممنون بابت تاپیک خوبت...این چند روز به هر تاپیکی سر زدم مشکل نکته نویسی بود....
      یه مشکلی که هست اینه که خیلی وقتا خیلی از ماها نکته نویسی رو با رونویسی از روی کتاب و پاسخنامه اشتباه میگیریم....یعنی چی؟؟
      یعنی اینکه میایم یه دور از کتاب کمک درسی رو دوباره از اول مینویسیم به خیال اینکه داریم نکته برداری میکنیم یهو به خودمون میایم میبینیم هنوز دو صفحه کمک درسی زیست رو داریم میخونیم و 3 ساعت وقت برده یا مثلا 15 تا تست زیست 2 ساعت از ما وقت برده....من خودم دقیقا همچین ادمی بودم....ادمای امثال من اخر کار یه جزوه دارن که از کتاب های کمک درسی هم قظرش بیشتره و کلی نکته و مطلب بی خاصیت توشه....و هیچوقت هم اون جزوه خونده نمیشه از بس که حوصله ادمو سر میبره...چون اون نکته ها شاید در نگاه اول برای ما جذاب بوده ولی به مرور زمان که تست های بیشتری کار میکنیم میبینیم اصلا این مطالب جز اصل درسه و بعضا تو کتاب درسی هم بوده منتهی چون ما کتاب رو اصلا هنوز تلاوت نکردیم به نظرمون خیلی نکات درجه یکی نوشتیم در صورتی که اینطور نیس...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      ممنون از تاپیک خوب و کاملتون ، واقعا درسته من از زمانی که نکات رو یادداشت میکنم مرور ها برام راحت و بازده بالاتری داره و البته
      در رابطه با نوشتن برنامه من تمام مسیر و نقشه رو برای خودم یاداداشت میکنم و با جدول ها برسی عمیق ،یه برنامه ی خیلی خوب برای خودم مینویسم و این نوشتنه خیلی بهم کمک کرد
      وقت هایی که خسته میشم با نوشتن متن های انگیزشی و جملات تاثیر گزار به خودم انرژی رو تزریق میکنم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من در عمر پر مشقتم یه چیز خوب کرده باشم اونم این هستش که دوتا یا نمیدونم سه تا درس رو مث خوره تحلیل میکردم و یادداشت بر میداشتم .

یکی که همه حدشو میزنن ممد خوره کدوم درسه شیمی
      و در مراحل بعد فیزیک و ادبیات .

البته البته کلاسور ارزیابی هم داشتم برا افتر ازمون که اون قضیش فرق داره .

یادتون باشه برا شیمی یه پیشنهادی داده بودم اردیبهشت یا نمیدونم فروردین پارسال که حفظیات مهم شیمیایی رو ( نه اون چرت پرتای شاخص امید به زندگی و...) تو یه دفتر بنویسید. به کرّات در ازمون کنکور! بخش موردی ها رو چشمی میزدم! چون واقعا تاثیر داشت .
      و یه کار دیگه م که کرده بودم و انصافی بعد عید گفتم ممد دمت گرم کاش برا همه دروس میکردی ، سوالای مهم بود!
      من غیر ازمون قلم میدیدی برا شیمی مدارس و تستر و گاج و سنجش و علوی و حلی و.... تحلیل میکردم و شاید بین اینا 5 تا تست بود که میگفتم به به دم اموات طراح گرم با این ایدش! اونو مینوشتم تو یه دفتر! و بالا سر ورق مینوشتم مثلا مبحث انحلال و...
      شاید بگین چرا مینوشتی : چاپگر نداشتم

موقع جمعبندی دیگه نرفتم به هیچ وجه سمت منابع جمعبندی که پارت های یاد اوری دارن فقط ازمون زدم . چون قبل مباحث یه نگاه به اون دفترم میکردم و راه حلم رو میدیدم و مرور میشد . ( کلا دست خط ادم و ادبیات خود ادم برا پاسخ یه تست اگر مرتب نوشته بشه خیلی خیلی بار علمی خوبی داره - به نظرم)

البته من نمیگم که شمام 7 ازمون جدای ازمون اصلیتون بزنین! چون کلا تباهه برا یه درس اینقدر مشتاق باشی! ( همه درسا 50 باشن خیلی رتبت خوب میشه تا اینکه شیمی 70 بزنی ولی عربی و ریاضی20!)

برای ادبیات ببینید من دیده بودم که هی میرم جملات مرکب و ساده رو میخونم باز بعد یه چن مدت یادم میره و سر ازمون خالی میزارم . به خودم گفتم که چطوره یه بار عمیق بخونم و بعد بنویسم انچه رو که فهمیدم!
      این هم خیلی کمک کرد! یه ارشیو خیلی خوبی از املا و لغت که کنکور و طراح های ازمون ها دوست دارن جمع کرده بودم ! درسنامه های در حد 2 الی 3 تا بیت که موضوع رو یاد اوری کنه بهم ( اخه میدونین مثالای درسنامه های چاپی میان برا اون موضوع طوری مثال میزنن که خیلی ساده یا پیش پا افتادس ، من میگشتم بین ازمونا یهو میدیدی از بخش قرابت یه بیت پیدا میکردم که ته و اصل مثلا استفهام تاییدی هست!
      بعد که میخوندمش دیگه فول فول بودم .

برای فیزیک هم من چون کلاس انلاین بودم و چاپگرم نداشتم برا جزوات . هر انچه که میفهمیدم حین تدریس معلم مینوشتم و مثلن میدیدی برا گرما 3 صفحه کلاسوری شده کل فصل + چنتا تست شیک از کنکور یا فیزیک رشته ریاضی قلمچی که دیگه تا جایی که میدونم ته سوالای سخت فیزیکه!

ولی جاشه بگم که دوستان علاقه به یه درس خیلی خوبه ، ولی تنها اون درس ملاک کنکور شما نی! من عاشق شیمی بودم و هستم و خواهم بود ولی اگر اگر پارسال همون اواسط یکی یه چک میخوابوند که ممد یکمم ریاضی بخون . ممد تنفرت از عربی رو بزار کنار
      من الان در جایگاه بهتری از الانم بودم!

مرسی خدافظی
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

ولی جاشه بگم که دوستان علاقه به یه درس خیلی خوبه ، ولی تنها اون درس ملاک کنکور شما نی! من عاشق شیمی بودم و هستم و خواهم بود ولی اگر اگر پارسال همون اواسط یکی یه چک میخوابوند که ممد یکمم ریاضی بخون . ممد تنفرت از عربی رو بزار کنار
      من الان در جایگاه بهتری از الانم بودم!

مرسی خدافظی
      ممد جان دمت گرمه

اگه وقت کردی داخل این تاپیک هم برای بچه ها از تجربیاتت بگو = http://forum.konkur.in/thread76506.html
      موفق وسلامت باشی

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      آخرین Up
      یه UP هم از طرف من

مطالب تون بسیار عالی و کاربردی

من خواستم باز هم امتیاز بدم ولی مثل اینکه سایت محدودیت داره.

یه سوال: یه تاپیک زده بودم برای تشکیل گروه مشاوره و تدریس ولی حذف شد. کجا می تونم بپرسم چرا حذف شده و خلاف قوانین بوده؟
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      یه UP هم از طرف من
      مطالب تون بسیار عالی و کاربردی
      من خواستم باز هم امتیاز بدم ولی مثل اینکه سایت محدودیت داره.
      یه سوال: یه تاپیک زده بودم برای تشکیل گروه مشاوره و تدریس ولی حذف شد. کجا می تونم بپرسم چرا حذف شده و خلاف قوانین بوده؟
      مرسی ممنون

اون دست از تاپیک ها یمقدار خطریه باید قبلش با مدیریت انجمن هماهنگ کنید و اجازشون رو داشته باشید
      دقیقا از قوانین اطلاع ندارم

میتونید از Araz جویا بشید

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      مرسی ممنون

اون دست از تاپیک ها یمقدار خطریه باید قبلش با مدیریت انجمن هماهنگ کنید و اجازشون رو داشته باشید
      دقیقا از قوانین اطلاع ندارم

میتونید از Araz جویا بشید
      که اینطور. آراز جان که خیلی عزیز هستند.

کلا به نظر شما برای تشکیل تیم مشاوره و تدریس چه سایتی مناسب هست؟ یکی از کارهایی هست که مدت هاست بهش فکر می کنم ولی واقعا بستر مناسبی پیدا نمی کنم.

یه سایت برای تدریس ریاضی هم قصد دارم بزنم که کلا مختص تدریس ریاضی باشه ولی داوطلب مناسبی پیدا نکردم. فکرشو کنید از چند ماه قبل تا الان 1 نفر پیدا شد که نمونه تدریس 1 تا 5 دقیقه ای بده که اونم خیلی جالب نبود.

نمی دونم چطوری این فکر رو عملی کنم.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن