خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

چطور مثلا ۱۸۰ تا تست به همراه درسنامه رو تو ۸ ساعت جمع میکنید؟

سلام دوستان به کمکتون شدید نیاز دارم پشت کنکوری هستم و هدفم پزشکی
      سوالم اینه باید برای رتبه زیر هزار تمام تست های یک منبعو بزنیم؟اخه تست ها خیلی زیادن نمیرسم از طرفی شدیدا کندم و بی انگیزه خیلی دوست دارم تست بزنم اما خیلی طول میکشه از طرفی کتاب درسنامه بعد هم تست اموزشی همه ی اینا ۱۲ ۱۳ ساعت طول میکشه
      شما چطور مثلا ۱۸۰ تا تست به همراه درسنامه رو تو ۸ ساعت جنع میکنید؟
      راهنماییم کنید لطفا خواهش میکنم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مدیکال ور نمایش پست ها
      سوالم اینه باید برای رتبه زیر هزار تمام تست های یک منبعو بزنیم؟اخه تست ها خیلی زیادن نمیرسم از طرفی شدیدا کندم و بی انگیزه خیلی دوست دارم تست بزنم اما خیلی طول میکشه از طرفی کتاب درسنامه بعد هم تست اموزشی همه ی اینا ۱۲ ۱۳ ساعت طول میکشه
      سلام ببین فکر نمیکنم هیچ رتبه برتری تونسته باشه همه ی تست های کتابها رو بزنه پس منطقی اش اینه تو 60 درصد تست ها رو بزنی حالا تو میتونی مضربی بزنی زوج تست یا فرد تست
      و اینکه کنکور ثابت کرده نکات خیلی فراتر از کتاب درسی نیست (درسنامه نیاز نیس)فقط ترکیبی میشه یا مفهومی که اونم با مرور زیاد خودت به اون تجزیه تحلیل لازم برای سوالای ترکیبی میرسی پس به نظر من تو باید مسلط به کتاب های درسی بشی و در نهایت تست بزنی و نکاتی که بنظرت جدیده روی بنویسی کنار کتابت ولی همون نکات رو هم توی مرورها متوجه میشی که خیلیاشو درک کردی و کم کم تعداد نکاتی که بلد نیستی محدود میشه
      ببخشید خیلی طولانی شد اینا تجربه و نظر منه بازم خودت منطقی فکر کن و راه درستو انتخاب کن ..همیشه بدرخشی
      ویرایش توسط purple heart : 20 مهر 1400 در ساعت 10:28

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دیگه حداقل منبع اولت رو باید کامل بزنی در طول سال. بعد چرا تایم درسنامه و تست رو با هم میگی؟ ۱۸۰ تا تست رو تو چند ساعت میزنی؟ اصلا چه درسیه؟ چه مبحثیه؟ چه کتاب تستیه؟ ترازت چنده؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یادش بخیر

اون زمون در عجب بودم که چطوری بچه ها 16 ساعت درس میخونن . وقتی همشون رتبه های نجومی اوردن فهمیدم طریقشو . سعی کنیم فقط روی خوودمون زوم کنیم و از دیروزمون بهتر باشیم . اوکی؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط purple heart نمایش پست ها
      سلام ببین فکر نمیکنم هیچ رتبه برتری تونسته باشه همه ی تست های کتابها رو بزنه پس منطقی اش اینه تو 60 درصد تست ها رو بزنی حالا تو میتونی مضربی بزنی زوج تست یا فرد تست
      و اینکه کنکور ثابت کرده نکات خیلی فراتر از کتاب درسی نیست (درسنامه نیاز نیس)فقط ترکیبی میشه یا مفهومی که اونم با مرور زیاد خودت به اون تجزیه تحلیل لازم برای سوالای ترکیبی میرسی پس به نظر من تو باید مسلط به کتاب های درسی بشی و در نهایت تست بزنی و نکاتی که بنظرت جدیده روی بنویسی کنار کتابت ولی همون نکات رو هم توی مرورها متوجه میشی که خیلیاشو درک کردی و کم کم تعداد نکاتی که بلد نیستی محدود میشه
      ببخشید خیلی طولانی شد اینا تجربه و نظر منه بازم خودت منطقی فکر کن و راه درستو انتخاب کن ..همیشه بدرخشی
      راستش کاملا باهاتون مخالفم
      نه تنها کامل کار کردن یک منبع واسه کنکور الزامیه , بلکه واسه دروس اختصاصی 2 تا 3 تا منبع باید کامل کار بشه ! ( رتبه برتر اگه منظورتون تک رقمی هاست اونا رو من به چشم دیدم گاهی 5 6 تا منبع هم کامل کار میکردن)
      دوما کنکور 99 وو 1400 کاملا مشخص کرد برعکس صحبت شما , کنکور کااااملا فراتر از حد کتابه . اینو کنکوریای 99 و 1400 متوجه اش هستن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      روش مطالعه ات رو باید تغییر بدی
      با یه روش مطالعه ثابت انتظار داری تعداد تستت بیاد بالا . مشکل اینه ...
      تعداد تستت باید با تست پوششی بیاد بالا . بسته ای کار کردن هم به تموم کردن تستای جدید منبعت کمک میکنه . ولی بهت قول میدم کل روش مطالعه ات اینه عین 13 روز فرجه آزمون رو میشینی تک تک تست میزنی و تحلیل میکنی و انتظار داری تستای منبعت هم تموم بشه ...

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      راستش کاملا باهاتون مخالفم
      نه تنها کامل کار کردن یک منبع واسه کنکور الزامیه , بلکه واسه دروس اختصاصی 2 تا 3 تا منبع باید کامل کار بشه ! ( رتبه برتر اگه منظورتون تک رقمی هاست اونا رو من به چشم دیدم گاهی 5 6 تا منبع هم کامل کار میکردن)
      دوما کنکور 99 وو 1400 کاملا مشخص کرد برعکس صحبت شما , کنکور کااااملا فراتر از حد کتابه . اینو کنکوریای 99 و 1400 متوجه اش هستن

بله شما کاملاً درست میفرمایید منتها بعضی وقتها منبع دوم رو آدم تا آخر اسفند نمیرسه بزنه . مثلاً من خودم برای ریاضی تجربی و زیست شناسی منبع دوم هم کار میکنم . اما گاهی برنامه آزمون انقدر درسای زیاد میاره که نمیشه منبع دوم کار کرد . فقط یک سوال به نظر شما واسه منبع دوم بعد از شیمی دوجلدی مبتکران چه کتابی خوبه؟
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
      ویرایش توسط Amir_H80 : 21 مهر 1400 در ساعت 12:58

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      بله شما کاملاً درست میفرمایید منتها بعضی وقتها منبع دوم رو آدم تا آخر اسفند نمیرسه بزنه . مثلاً من خودم برای ریاضی تجربی و زیست شناسی منبع دوم هم کار میکنم . اما گاهی برنامه آزمون انقدر درسای زیاد میاره که نمیشه منبع دوم کار کرد . فقط یک سوال به نظر شما واسه منبع دوم بعد از شیمی دوجلدی مبتکران چه کتابی خوبه؟
      دو جلدی رو میرسی بزنی؟

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دقیقااا همین طور پیش میرم پس چیکار باید بکنم؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      بله درسته . منم نمیگم حتما باید 2 3 تا منبع زد وگرنه فایده نداره . ولی درسای نقطه قوت باید حتما 2 تا منبع کار بشن . درسایی که ضعیف تریم یک منبع هم کافین . خصوصا عمومیا که تک منبعی پیش رفتن واسشون کافیه و باید ازمون زد ازشون
      درمورد شیمی هم همون مبتکران رو کامل کار کنی کافیه . منبع دوم نمیخواد و اگه از اخر ازمون یکی دو روز اضافه اومد تستای گاج رو کار کن

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      یادش بخیر

اون زمون در عجب بودم که چطوری بچه ها 16 ساعت درس میخونن . وقتی همشون رتبه های نجومی اوردن فهمیدم طریقشو . سعی کنیم فقط روی خوودمون زوم کنیم و از دیروزمون بهتر باشیم . اوکی؟
      آره واقعا
      دانش اموز اومده میگه من روزی 15 میخونم چرا نتیجه نمیگیرم . 2 تا گزارش گرفتم ازش دیدم 12 ساعت هر روز پاشو میندازه رو اون پاش میشینه فیلمای درسی میبینه و مدرسه شرکت میکنه . خداقوت پهلوان !

12. Top | #12
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام منم دقیقا عین مشکل شما رو دارم با تمام سرعتمم پیش برم و از جون مایه بزارم نمیتونم تو هشت ساعت حتی صد تا تست بزنم اگر مشکلتون حل شد به منم بگید چیکار کردید

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      من چندتا راهنمایی میکنم امیودوارم به کارتون بیاد
      ۱. قسمت مطالعه رو جدی بگیرید. اگه خوب مطالعه نکرده باشید وقتی میرید سراغ تست هم تعداد غلط هاتون میره بالا هم سرعتتون کم میشه. به طور مثال وقتی میخواهید تست زیست بزنید ث=قبلش شما باید متن کتاب رو خط به خط یاد گرفته باشید درسنامه رو هم دقیق خونده باشید.
      ۲. موقعی که میخواهید تست بزنید توی خونه تقلب کنید. یعنی اکه سوال رو نمیتونی حل کنی قبل دیدن جواب برو سراغ کتاب درسی یا درسنامه ببین با کمک اونا میتونی بزنی یا نه. این باعث میشه نکته اون تست برای مدت طولانی بمونه توی ذهن تون.
      ۳. تست ها رو اصلا دونه دونه تصحیح نکنید. بلکه مثلا ده تا ده تا تصحیح کنید. سوالاتی رو که درست زدید رو فقط به چک کردن گزینه اکتفا کنید. اینطوری میتونید وقتتون رو صرف سوالات غلط و نزده کنید. ممکنه بگید شاید تو درست ها نکته ای باشه. ولی به هر حال وقتی میخواهید سرعت بدید به کارتون باید وقتتونم بهینه کنید. وقت گذاشتن رو غلط ها مهمه
      ۴. نکات اساسی تست های غلط و نزده اتون رو ثبت کنید. خیلی از این نکات اساسی بعدا توی تست های بعدی تکرار میشند. وقتی این نکات رو ثبت کرده باشید بعدا سرعتتون بیشتر میشه
      ۵. رکورد گیری روزانه کنید. شما شاید امروز ۱۰۰ تا تست بزنی ..ولی اینکه بخوای فردا یه دونه بیشتر بزنی یعنی ۱۰۱ ای کار سختی نیست. هدف گذاری های کوتاه مدت و قابل دسترس همیشه باعث موفقیت میشه.
      ۶. موفقیت ماکروفر یا آسانسور نیست. باید صبوری کنید دیگه. اگه الان ۱۰۰ تا تست میزنید هدف بزارید دوماه دیگه برسید به ۱۸۰ تا. اگه برای یه هفته دیگه هدف بزارید خب معلومه نمیشه.سنگ بزرگ همیشه علامت نزدنه. بعدم آخر هفته برسه احساس شکست میکنید.ولی اگه هدف گذاری منطقی کنید مثلا هفته ای ده تا تست اضافه کنید.. اون وقت آخر هفته که میرسه احساس برد میکنید و این انگیزه اتونم تقویت میکنه

کلا مسایل انگیزشی و هدف گذاری بهم گره خوردن. هدف گذاری اشتباه باعث نامید شدنم میشه. ولی اگه هدف گذاری ها معقول باشه و طبقه بندی شده باشه انکیزه اتونم میره بالا.باز یه تجربه شخصی بهتون بگم... هیچ کس همه درس هاش یهوی قوی نمیشن. معمولا اول یه درس رو میاره بالا اون درس باعث احساس اعتماد به نفس میشه. به جای اینکه توی این لحظه بخواهید همه درس ها رو بهتر کنید بهتره اینوطری هدف بگذارید که همه درس ها رو توی همین سطح نگهدارید از درس مورد علاقه اتون شروع کنید بگید مثلا طی دو هفته تعداد تست های این درس رو توی دوساعت مثلا از بیست تا میرسونم به ۴۵ تا. وقتی اون رسید به ۴۵ تا برید سراغ درس بعدی.اینطوری درصد بالا و کیفیت بالا توی یک درس باعث میشه حس من میتونم توی شما تقویت بشه.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از توضیحاتتون متشکرم

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      روش مطالعه ات رو باید تغییر بدی
      با یه روش مطالعه ثابت انتظار داری تعداد تستت بیاد بالا . مشکل اینه ...
      تعداد تستت باید با تست پوششی بیاد بالا . بسته ای کار کردن هم به تموم کردن تستای جدید منبعت کمک میکنه . ولی بهت قول میدم کل روش مطالعه ات اینه عین 13 روز فرجه آزمون رو میشینی تک تک تست میزنی و تحلیل میکنی و انتظار داری تستای منبعت هم تموم بشه ...
      ببخشید خب مگه برای تست آموزشی اینطور نیست که دونه دونه تست بزنی و بررسی کنی؟
      منم این مشکل رو دارم
      میشه روش درست رو بگین؟
      ممنون میشم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن