خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

منبع سوم زیست؟

سلام من امسال دوازدهم هستم. و منبع اول و دومم به ترتیب خیلی سبز و آی کیو گاج هست و همه ی تست ها رو حل کردم.لطفا من رو برای خرید منبع سوم زیست راهنمایی کنید.
      اینجا مردم بوی ملال می دهند. -اولیویه بوردو-

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aydakikio نمایش پست ها
      سلام من امسال دوازدهم هستم. و منبع اول و دومم به ترتیب خیلی سبز و آی کیو گاج هست و همه ی تست ها رو حل کردم.لطفا من رو برای خرید منبع سوم زیست راهنمایی کنید.
      سلام
      نشر الگو نسل جدید،میکرو

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام همین دو منبع کافیه الان یکم بودجه بندی ازمون ها سبکه رفته رفته حجم بیشتر میشه و زدن سه منبع کار سختیه و اصلا اگه شما بزنید هم کمک خاصی بهتون نمیکنه.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      چه ناقص اطلاعات دادین ولی چند تا حدس میزنم
      ممکنه واقعا کل این دو کتابو تموم کرده باشید (بعیده)
      آیکیو گاج ویرایش ۴۰۱ دو ماهم نیست که اومده خیلی سبزم همینطور این دو کتاب روی هم چیزی حدود ۸۵۰۰ تا تست دارن فرض میکنیم شما از اواخر تیر شروع کردین زیستو در این صورت فقط باید روزی ۱۰۰-۱۲۰ تا تست زیست زده باشین که این دو تا تموم شده باشن یک دور. فک نکنم اینطور باشه.

حالا حدس دوم
      شما از بودجه آزمون پیش رو (بویژه مباحث پایه) کل تست های این دو کتاب رو زدین و الآن بیکار شدین و نمیدونید چیکار کنید. حقم دارید چون آزمونای اول معمولا چیز خاصی ندارن ولی آزمونای نیمه جمع بندی دی و بهمن و کل نیم سال دوم احتمالا آرزوی خیلیا بشه که همون یه منبع رو از بودجه زیست تست بزنن. پیشنهاد من اینه بجای هول زدن برای خرید منبع سوم بیاید و این سه فصل که میگم رو جلوتر بخونید و تست بزنید ‌‌‌‌و عااالی مسلط بشید: ۱) فصل ۴ زیست دهم ۲) فصل ۶و۷ یازدهم (فصل ۶ قاعدتا پیش نیازه دیگه) ۳) فصل ۵ و ۶ زیست دوازدهم ... از این سه تا هر کدومو کار کنید کافیه. جالبه بدونید که کنکور ۱۴۰۰ این چند تا فصل داخل ۵۰ درصد سوالات مستقیم یا ترکیبی مطرح شده بودن.

و اما حدس آخر
      شما وسواس زیادی داری یا حاضر نیستی هیچ جوره از برنامه آزمون جلو بزنی یا ... در این صورت بازم پیشنهادم خرید منبع سوم نیست. بهتره اولا تست های علامت دار منبع یک و دو کار بشن. اوکی که شد بری سر وقت زدن آزمونای تک درسی مثل زیستاز و ماز و ... در نهایت متن کتاب رو در حدی که اگه بپرسن خط سوم صفحه ۱۸ در مورد چی حرف زده بتونی کامل توضیح بدی، بجوی.

حدس آخر پلاس
      ممکنه خیلی قدر باشی داخل زیست یعنی انقدری عالی باشی که اگه همین الان یه کنکور ازت بگیرن بدون تایم بتونی بالای ۷۰ جواب بدی. معمولا بچه های المپیاد زیست و اونایی که از سال نهم دهم زیستو شروع کردن اینطوری میشن سال آخر. در این صورت خرید منبع سوم مشکل خاصی نداره به نظرم. اما بهتره منبع سومت آزمونی باشه،، اما مشکلی که هست اکثر کتابای آزمونی زیست این موقع سال ویرایش جدید نخوردن پس بازم بهتره تا زمستون صبر کنی تا مطابق تغییرات ویرایش بخورن و تستاشون جایگزین بشه اگه لازم بود. البته اگه جزو این دسته نباشی و بری منبع سوم بخری در کنارش باید چند تا کهنه خوب هم تهیه ببینی که هر هفته تا عید خوب کتابارو خاک روبی کنی گوشه طاقچه
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از بانک تست های قلم چی و گزینه 2 وماز و.... استفاده کن و چاپ کن توی تلگرام اینارو پی دی آف کردن و میشه استفاده کرد
      بانک تست منتا و لرنیتو هم هست

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

چه ناقص اطلاعات دادین ولی چند تا حدس میزنم
      ممکنه واقعا کل این دو کتابو تموم کرده باشید (بعیده)
      آیکیو گاج ویرایش ۴۰۱ دو ماهم نیست که اومده خیلی سبزم همینطور این دو کتاب روی هم چیزی حدود ۸۵۰۰ تا تست دارن فرض میکنیم شما از اواخر تیر شروع کردین زیستو در این صورت فقط باید روزی ۱۰۰-۱۲۰ تا تست زیست زده باشین که این دو تا تموم شده باشن یک دور. فک نکنم اینطور باشه.

حالا حدس دوم
      شما از بودجه آزمون پیش رو (بویژه مباحث پایه) کل تست های این دو کتاب رو زدین و الآن بیکار شدین و نمیدونید چیکار کنید. حقم دارید چون آزمونای اول معمولا چیز خاصی ندارن ولی آزمونای نیمه جمع بندی دی و بهمن و کل نیم سال دوم احتمالا آرزوی خیلیا بشه که همون یه منبع رو از بودجه زیست تست بزنن. پیشنهاد من اینه بجای هول زدن برای خرید منبع سوم بیاید و این سه فصل که میگم رو جلوتر بخونید و تست بزنید ‌‌‌‌و عااالی مسلط بشید: ۱) فصل ۴ زیست دهم ۲) فصل ۶و۷ یازدهم (فصل ۶ قاعدتا پیش نیازه دیگه) ۳) فصل ۵ و ۶ زیست دوازدهم ... از این سه تا هر کدومو کار کنید کافیه. جالبه بدونید که کنکور ۱۴۰۰ این چند تا فصل داخل ۵۰ درصد سوالات مستقیم یا ترکیبی مطرح شده بودن.

و اما حدس آخر
      شما وسواس زیادی داری یا حاضر نیستی هیچ جوره از برنامه آزمون جلو بزنی یا ... در این صورت بازم پیشنهادم خرید منبع سوم نیست. بهتره اولا تست های علامت دار منبع یک و دو کار بشن. اوکی که شد بری سر وقت زدن آزمونای تک درسی مثل زیستاز و ماز و ... در نهایت متن کتاب رو در حدی که اگه بپرسن خط سوم صفحه ۱۸ در مورد چی حرف زده بتونی کامل توضیح بدی، بجوی.

حدس آخر پلاس
      ممکنه خیلی قدر باشی داخل زیست یعنی انقدری عالی باشی که اگه همین الان یه کنکور ازت بگیرن بدون تایم بتونی بالای ۷۰ جواب بدی. معمولا بچه های المپیاد زیست و اونایی که از سال نهم دهم زیستو شروع کردن اینطوری میشن سال آخر. در این صورت خرید منبع سوم مشکل خاصی نداره به نظرم. اما بهتره منبع سومت آزمونی باشه،، اما مشکلی که هست اکثر کتابای آزمونی زیست این موقع سال ویرایش جدید نخوردن پس بازم بهتره تا زمستون صبر کنی تا مطابق تغییرات ویرایش بخورن و تستاشون جایگزین بشه اگه لازم بود. البته اگه جزو این دسته نباشی و بری منبع سوم بخری در کنارش باید چند تا کهنه خوب هم تهیه ببینی که هر هفته تا عید خوب کتابارو خاک روبی کنی گوشه طاقچه
      یکی از ۲ تا منبع رو کامل بخش دوازدهم رو توی تابستون کار کردم حتی تست های علامت دارش هم زدم. فقط من یک کتاب تست زیست برای بخش های دوازدهم می خوام که سطح بالاتری داشته باشه و بتونم با iq موازی پیش ببرم. چون دیگه درسنامه و برای ساله های پایه و دوازدهم نمی بینم و کل درس های دوازدهم رو به جز ریاضی رو تست کار کردم. سرعت تست زنیم نسبتا خوب هست.و به همین خاطر فکر کنم تا آخر سال وقت زیاد بیاد و بتونم تست بیشتری کار کنم.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یکی از ۲ تا منبع رو کامل بخش دوازدهم رو توی تابستون کار کردم حتی تست های علامت دارش هم زدم. فقط من یک کتاب تست زیست برای بخش های دوازدهم می خوام که سطح بالاتری داشته باشه و بتونم با iq موازی پیش ببرم. چون دیگه درسنامه و برای ساله های پایه و دوازدهم نمی بینم و کل درس های دوازدهم رو به جز ریاضی رو تست کار کردم. سرعت تست زنیم نسبتا خوب هست.و به همین خاطر فکر کنم تا آخر سال وقت زیاد بیاد و بتونم تست بیشتری کار کنم.
      اگه اینطوره که میگی (یعنی دهم و یازدهم خوندی دوازدهم هم اوکی کردی یه دور) بهتره بجای تست طبقه بندی تست ترکیبی و درهم بزنی.
      هزار تست عمارلو یا فصل آزمون یا موج آزمون زیست هر کدوم باهاش اوکی بودی رو بردار داخل برنامه ات هر جا که تست زیست کم آوردی یه آزمون جامع بزن و تحلیل کن. این کار خیلی کمکت میکنه. اوایل سخته ولی رفته رفته متوجه پیشرفت ات میشی. به ویژه اگه مطالبی که در آزمون n-1 مشکل داشتی رو در فاصله زمانی آزمون n-1 تا آزمون n بتونی خرد خرد اوکی کنی و مسلط بشی. هفته ای دو تا جامع هم بزنی تا عید میشه ۴۰-۵۰ تا آزمون. هر آزمونی ۱ درصد پیشرفت کنی میشه گفت تا عید ۴۰ درصد میره روی درصد الآنت. (مثلا الان یه جامع بزنی ۳۰ درصد تا عید به ۷۰ میرسی)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      رسما هرچی امید و آرزو داشتم برای کنکور از بین رفت.
      ۳ تا منبع برا زیست؟
      برگام
      با این حساب من که ول معطلم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز اینجوری که شما میگید پس قطعا رتبه 1امسال ازاین انجمن هست والا نیما هم که رتبه 1امسال شده تو این بازه اینجوری نبوده تومصاحباش گفته
      والا تو سال کنکورم نه من کارم به منبع سوم کشید ن دوستام که پزشکی اوردن فقط یکی از بچه ها بود بش میگفتن سلطان زیست که میگف همه منابع بازارو زده که بعد کنکور خطش رو عوض کرد
      درکل انشاالله که اینجوری باشه برای منبع سومم میتونن از دوپینگ استفاده کنید زمان دار اگر نزده باشیدش

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Hawk نمایش پست ها
      دوست عزیز اینجوری که شما میگید پس قطعا رتبه 1امسال ازاین انجمن هست والا نیما هم که رتبه 1امسال شده تو این بازه اینجوری نبوده تومصاحباش گفته
      والا تو سال کنکورم نه من کارم به منبع سوم کشید ن دوستام که پزشکی اوردن فقط یکی از بچه ها بود بش میگفتن سلطان زیست که میگف همه منابع بازارو زده که بعد کنکور خطش رو عوض کرد
      درکل انشاالله که اینجوری باشه برای منبع سومم میتونن از دوپینگ استفاده کنید زمان دار اگر نزده باشیدش
      من عمرا رتبه ی ۱ بشم‌. چون ریاضی من کمی ضعیف هست.و نمی تونم درصد بالا ازش بگیرم. فوق اش رتبم ۴ رقمی بشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن