خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 102
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

واقعا کشور ب این همه پزشک نیاز داره؟

هر کیو میبینی یا پشت کنکوره یا روسیه یا ترکیه در راه پزشک شدن ،
      ایا اینا واقعا در اینده فلان و بیسار میشن ؟؟؟؟یا اشباع میشه ؟؟؟
      اصلا اشباع شدنی هست ؟
      چیزی ک عجیبه مثلا طرف ۴ ساله کنکور داده و همه تشویقش میکنن که ارههههه بخون پزشکی قبول شی ،ایا رشته های دگ کشکن؟؟
      ایا ملت چیزی میدونن ک من نمیدونم ؟
      نظرتون چیه

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم قبولیای پزشکی انجمن رو دیدم رفتم تو این فکر واقعا
      ممکنه یه روزی بلایی که سر مهندسیا اومد سر پزشکیا هم بیاد ؟ :/

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Landling نمایش پست ها
      منم قبولیای پزشکی انجمن رو دیدم رفتم تو این فکر واقعا
      ممکنه یه روزی بلایی که سر مهندسیا اومد سر پزشکیا هم بیاد ؟ :/
      احتمالش هست ولی هیچکی از آینده خبر نداره

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ایران اتفاقا خیلی بیشتر از این به پزشک نیاز داره باید افزایش ظرفیت صورت بگیره(میتونین آمار جهانی تعداد پزشک به نسبت جمعیت رو چک کنین و ببینید ایران چه حایگاه بدی داره) ولی طوری که اکثر اون افزایش تعهدی و برای مناطق محروم باشه . اتفاقا کمبود پزشک هست تو ایران مخصوصا نیروی متخصص تو مناطق محروم و فقط این انحصاری که ایجاد کردن که بازار پزشکی خراب نشه که خوب سود کنن. مافیا پزشکی شوخی نیست. من خودم امسال روزانه پزشکی آوردم ولی تو این سالا واقعا تجربه کردم که از صبح ساعت ۷ رفتن در مطب یه پزشک که خودش به زور ساعت ۱۰ میاد مطب و چند ساعت کار میکنه بعد میذاره میره. منم درامد پزشکی رو دوست دارم ولی این وضعیت انحصار و مافیا بازی درست نیست و مدام باعث ایجاد شکاف بین عموم جامعه و قشر پزشک میشه.
      ?What power would Hell have if those imprisoned were not able to dream of Heaven

Neil Gaiman_Sandman

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zigzag نمایش پست ها
      اصلا اشباع شدنی هست ؟
      چیزی ک عجیبه مثلا طرف ۴ ساله کنکور داده و همه تشویقش میکنن که ارههههه بخون پزشکی قبول شی ،ایا رشته های دگ کشکن؟؟
      نظرتون چیه
      این موضوع عادیه
      توی هر بازه زمانی یه سری از جو ها توی کشور ایجاد میشه و تقریبا اکثریت مردم ازون تبعیت میکنن یدونش هم همین رشته پزشکی این جو ایجاد شده که تقریبا هشت سالی هست شروع شده درست مثل اون جو هستش که سر رشته های مهندسی تو دهه هشتاد یا رشته انسانی تو دهه هفتاد ایجاد شد هستش
      نمی شه پیش بینی کرد کی قراره بخوابه ولی میدونیم حالا حالا ها هست ( هرچند من میگم فعلا حداقل تا پنج شیش سال بعد هم ما تو جامعه این جو رو داریم چون توی زمان ترند شدن رشته های مهندسی تو دهه هشتاد یا رشته های حقوق و فرهنگی توی دهه هفتاد ما چیزی به نام رسانه جمعی نداشتیم ، الان هر معلم یا مشاوری رو در حوضه کنکور میبینی داره دانش آموزاش یا دنبال کننده هاش رو آقا یا خانم دکتر خطاب میکنه یا به همشون پیشنهاد میکنه رشته پزشکی بخونن که همین باعث میشه این تب رشته پزشکی حالا حالا ها وجود داشته باشه )

ولی شک نکن پشت این تب یه سیاستی خوابیده اونم احتمالا اینه که تعداد پزشک ها بره بالا و جامعه پزشکی مجبور شه توی هر شرایطی اونم توی هر نقطه از کشور و با هر حقوقی کار کنه تا کمبود پزشک توی مناطق مختلف کشور برطرف شه
      ویرایش توسط مَمَّدِشونَم : 05 مهر 1400 در ساعت 15:44

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یادم میاد یه مستندی رو نگاه میکردم نشون میداد تو کشوری مثل روسیه به ازای هر پنج نفر یه پزشک وجود داره بعد در مقایسه ی جهانی اگه روسیه رتبه ی اول بود ایران رتبه ی ۱۵ ام بود در این حد... شاید اونایی که تهران یا شهرای بزرگ زندگی میکنن زیاد متوجه نشن چون من خودم از یه شهر کوچیک رفتم از بس تابلوی پزشکا زیاد و متنوع بود سرگیجه گرفتم اما تو شهرای کوچیک واقعا کمبود پزشک هست به حدی که میری مطب جا برای نشستن نیست ساعت ۵ عصر بری ساعت ۱۰ شب برمیگردی حالا یا پزشکا درست توزیع نشدن یا واقعا کمبود پزشک داریم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصلا اشباع شدنی هست ؟
      خیر ... باتوجه به مهاجرت 3000 پزشک در سال قبل و افزایش فشار کشیک بر سایر پزشکان و خودکشی هایشان و صفوف طولانی نوبت برای مردم عام بنظر میرسه که واقعا به افزایش ظرفیت نیاز هست
      +
      مهندسی هم به اون شکلی که فکر میکنید اشباع نیست (((اگر منظورتون بیکاریه مهندسان بی سواد دانشگاه آزاد واحد دوغ آباده که یک امتحان حسابان 11 ام رو هم نمیتونن پاس کنند از اشباع شدن مهندسی ها در اشتباهید)))

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها
      خیر ... باتوجه به مهاجرت 3000 پزشک در سال قبل و افزایش فشار کشیک بر سایر پزشکان و خودکشی هایشان و صفوف طولانی نوبت برای مردم عام بنظر میرسه که واقعا به افزایش ظرفیت نیاز هست
      +
      مهندسی هم به اون شکلی که فکر میکنید اشباع نیست (((اگر منظورتون بیکاریه مهندسان بی سواد دانشگاه آزاد واحد دوغ آباده که یک امتحان حسابان 11 ام رو هم نمیتونن پاس کنند از اشباع شدن مهندسی ها در اشتباهید)
      من فک میکردم مهاجرت پزشکا خیلی سخت باشه !!!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دلیل اشباع شدن رشته های مهندسی هم تحریمابود.هم افزایش بی دروپیکر ظرفیت دانشگاه ها به خصوص ازاد و غیرانتفایی و علمی کاربردی بود طوری که سر هر چهارراه یه دانشگاه فنی مهندسی زدن!درمورد رشته های علوم پایه(تیپ ریاضی محصو فیزیک محض و...)هم چون ما اهل سرمایه گذاری روی تحقیق و پژوهش نیستیم نمی تونیم بازار کار مشابه کشورهای دیگه واسه این رشته ها داشته باشیم.
      اما پزشکی وضعش متفاوته.اولا جمعیت ایران روبه پیری میره و نیاز به امور درمانی روز به روز داره بیشتر میشه.دوما پزشکان درآمدشون معمولا کفاف زندگیشون رو میده و بالای خط فقره.وزارت بهداشتم اهل کوتاه اومدن و افزایش ظرفیتها نیست.پس جای نگرانی نداره.
      البته در مورد مهندسیها هم بگم الانم اگه از دانشگاه مطرح مثل شریف و تهران و امیرکبیر و صنعتی اصفهان وامثال اون مدرک بگیرید هم احتمال بیکاری پایینه.هم با علمی که دارید شانس اپلای تو دانشگاه خوب خارجی رو همیشه دارید.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من فک میکردم مهاجرت پزشکا خیلی سخت باشه !!!
      کلا مهاجرت سخت هست ( اینکه آیلتس بالای 7 بیاری و معدلت همیشه بالای یک رنج خاصی باشه کاره ساده ایی نیست ) ولی اگر آوردی با مهندسی هایی مثل صنعتی شیراز هم امکان مهاجرت هست ( پزشکی که ف به ال مراد )

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اصلا اشباع شدنی هست ؟
      نظرتون چیه
      همه به فکر پزشکی قبول شدن هستن ولی آیا همه قبول میشن؟

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Setaree نمایش پست ها
      همه به فکر پزشکی قبول شدن هستن ولی آیا همه قبول میشن؟
      همه به فکر پزشکی ان چون نه کامل باهاش آشنا ان و نه سختی های کار و راهش رو میشناسن
      فقط و فقط دارن به آخر مسیر نگاه میکنن و شنیدن پزشکی رشته خوبیه و توش پول زیاد هست
      اگر صد نفر که میخوان برن پزشکی رو مجبور کنی تپیک زیر رو بخونن شک نکن بالغ بر سی چهل نفرشون بیخیال میشن یا حتی اگر بیخیال نشن استرس ورشون میداره که شاید پزشکی رسته مورد علاقشون نباشه

http://forum.konkur.in/thread76795.html

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کی گفته پزشک زیاد چرت میگین طبق امار سرانه پزشکی ما پایینه و ازاون بدتر پرستاریه من پزشکایی رومیشناسم که رفتن مهاجرت سفارت گفته چندتا مریض درروز میبینی گفته100تا پشمای سفارت ریخته
      چون تو ی انجمن کنکوری هستین دلیل نمیشه85ملیون نفر بشه کل این انجمن که فقط درسیه
      ماکلاسالی10تا12هزار قبولی پزشکی داریم بعضیاشون مهاجرت میکنن بعضیاشونم کارشون میشه چیز دیگه (حنیف)
      پس انقدر زیاد نیس
      اصلا زیاد باشه چه فرقی برای شما میکنه درستونو بخونید جای حاشیه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Hawk نمایش پست ها
      کی گفته پزشک زیاد چرت میگین طبق امار سرانه پزشکی ما پایینه و ازاون بدتر پرستاریه من پزشکایی رومیشناسم که رفتن مهاجرت سفارت گفته چندتا مریض درروز میبینی گفته100تا پشمای سفارت ریخته
      چون تو ی انجمن کنکوری هستین دلیل نمیشه85ملیون نفر بشه کل این انجمن که فقط درسیه
      ماکلاسالی10تا12هزار قبولی پزشکی داریم بعضیاشون مهاجرت میکنن بعضیاشونم کارشون میشه چیز دیگه (حنیف)
      پس انقدر زیاد نیس
      اصلا زیاد باشه چه فرقی برای شما میکنه درستونو بخونید جای حاشیه
      مشت نمونه خرواره:/
      این انجمن بخشی از جامعس دگ
      در کل ولی کساییو میبینم مثلا ۴ سال پشت کنکوره الا و بلا پزشکی ،بابا این همه رشته فیزیوتراپی ،بینایی،پرستاری ،مامایی،و.... اینا ارزش ندارن ؟
      برام سوال شد

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها
      کلا مهاجرت سخت هست ( اینکه آیلتس بالای 7 بیاری و معدلت همیشه بالای یک رنج خاصی باشه کاره ساده ایی نیست ) ولی اگر آوردی با مهندسی هایی مثل صنعتی شیراز هم امکان مهاجرت هست ( پزشکی که ف به ال مراد )
      برا مهاجرت رشته مهمه فدات شم
      زبانو اینارو همه باید داشته باشن فرقی نداره

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن