خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 102 از 102
    1. Top | #91
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      کل مطلب اینه که تو پزشکی هم دیگه پول نیست،ولی تو این مملکت راه دیگه ای هست؟یه کشور نابودیم...

​درست ترش اینه که ما یه مردم نابودیم در یه کشور نابود (‌البته: قدرت اول موشکی منطقه).
      نمیدونم که ما نابود بودیم که کشور رو نابود کردیم.
      یا کشورمون نابود بود که ما رو نابود کرد

2. Top | #92
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دوستانی که میگین این حرف ها رو بزارین برای موقع انتخاب رشته و نتایج.
      احیانا مستحضر هستید که این دوران همان دوران ( موقع انتخاب رشته و نتایج) ما کنکوری های ۱۴۰۰ محسوب میشه .

کنکوری های ۱۴۰۱ ی که این مدل تاپیک ها و بحث های مهم در باب آینده باعث میشه که به تعداد تست های دینی شون لطمه وارد بشه، مختار هستند که اینجور مطالب رو دنبال نکنن

3. Top | #93
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      شمام میتونی بری سرانه تعداد تخت بیمارستانی نسبت به پزشک و نسبت درآمد پزشک به حقوق پایه و نسبت به سایر شغل های بهداشت و درمان رو در کشور های مختلف چک کنی
      میتونی چک کنی تایم هر ویزیت چقدره...
      با این شرایط ظرفیت رو هرسال هزارتا افزایش بدن دوهزارتا مهاجرت بیشتر میشه
      15-17 تومنی برای مناطق محروم میدن ولی نمیگن همین پزشکی که باید 1000 کیلومتر از محل زندگیش دور بشه اگه بره اونور مرز (200 کیلومتر بیشتر بره) درآمدش حداقل حداقل 5-6 برابر میشه
      هم تعداد کمتری با کیفیت بیشتری ویزیت میکنه و خودش راحت تره هم پول بیشتری درمیاره

لطفا دوستان نیان از انسانیت و... حرف بزنن !‌ جامعه ای که اکثریت فردگرا داره اینارو حالیش نمیشه
      تا جایی که من شنیدم شرایط برای مهاجرت با مدرک پزشکی خیلی خیلی دشواره. یعنی این طور نیست که پزشکی بخونی و خوشحال باشی که خب اینجا اوضاعش خوب نیود ، میرم اون طرف .

4. Top | #94
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      جریان انتقالی چیه که ممنوع شده؟
      انتقالی از خارج از کشور برای ورودی های جدیدش ممنوعه

5. Top | #95
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza333 نمایش پست ها
      تا جایی که من شنیدم شرایط برای مهاجرت با مدرک پزشکی خیلی خیلی دشواره. یعنی این طور نیست که پزشکی بخونی و خوشحال باشی که خب اینجا اوضاعش خوب نیود ، میرم اون طرف .
      شرایط رشته های دیگه رو نمیدونم ولی با مدرک پزشکی ایران میشه رفت
      چندتا مقاله داشته باشی برای رزومه ، زبان کشور مقصد رو بلد باشی اوکی هست
      البته هر پزشکی از هر کشوری بره جای دیگه ازش امتحان میگیرن جز اون کشورایی که نظام آموزش پزشکیشون مثل همه ، این امتحان هم سطحش جوریه که تقریبا همه دفعه اول یا دوم پاس میشن ، برای اطلاعات بیشتر usmle رو سرچ کنین، بعضیا از وجود این امتحان سو استفاده میکنن میگن که مدرکشون اونور اعتبار نداره که حرف اشتباهیه
      الان شما کانادا پزشکی بخونی بیای ایران هم ازت امتحان میگیرن اما معنیش این نیست که مدرک پزشکی که از کانادا گرفتی اعتبار نداره

6. Top | #96
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1234 نمایش پست ها
      از یه فرد ۱۸ ساله هیجانی و نادان که چیزی از شغل ها و... نمیدونه و فقط دنبال یه شغلی میگرده که ۲ تا از کمبود هاش رو جبران کنه: (عقده مالی + عقده توجه ) چه توقعی داری
      هرجا راجع به پزشکی صحبت میشه. میگن که رشته ی با پرستیژی هستش. یعنی یه نفر اینقدر عزت نفس پایینی داره که دنبال اینه که بتونه اون رو با رشته بدست بیاره و با دکتر دکتر گفتن ها یکمی حال کنه. من صحبتم اینه که ۹۰ درصد کنکوری ها اگه رشته آبیاری گیاهان دریایی براشون هم پول میاورد و هم پرستیژ. باور کن سمت پزشکی نمیومدن. ما داریم از لحاظ جامعه شناسی این موضوع رو بررسی میکنیم که خود رشته پزشکی و دندون نیست که واسه بچه ها جذابه. بلکه اون ۲ موردی که با خودش میاره برای بچه ها جذابه. ما هم یاد گرفتیم که تمام بی عرضگی هامون رو با جمله ( اینجا ایرانه ها) ماست مالی کنیم. من مفهوم پزشکی رو نقد نمی کنم بلکه دارم کلمه (پزشکی ) رو نقد می کنم. (پزشکی برای شما حکم زنگوله توی آزمایش سگ پاولف رو داره.میگیری که چی میگم؟ شرطی شدن کلاسیک. شما پودر گوشت ( پول + پرستیژ) رو دوست دارید ولی بزاق تون موقع صدای زنگوله میاد)( چند سال دیگه خبری از پودر گوشت نیست ولی بازم مردم موقع صدای زنگوله بزاق تولید میکنن)
      همه چیز رو هم نمیشه گردن اون دانش آموز 18 ساله انداخت که تو 15 16 سالگی انتخاب رشته کرده. هزارتا عامل دیگر هم موثره. الان نه دید بچه ها بلکه دید خانواده ها هم همینه که اینده بچه هاشون تو تجربیه.
      اون دانش آموز هم در اون سن تابع خانوادشه. مگر مواردی خاص که بتونن مقاومت کنن.

این فقط یک عامل بود. دیدی که در جامعه هم هست همینه که پول تو پزشکیه. همه این ها در ذهنیت دانش اموز اثر میذاره.
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

7. Top | #97
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام بنظر من ن تنها این مملکت بلکه این دنیا به معنای واقعی به انسان نیاز داره اونم تو هر رشته ای چه پزشکش باشه چه مهندس چه نونوا و چه بقال. ادمایی که پزشکی رو به عنوان منبع درامد انتخاب کردن پراند اما ادمایی ک این حرفه رو به عنوان عشقشون انتخاب کردن کم اند مثل دکتر قریب یا پروفسور سمیعی یا ابن سینا بخاطر همینم هست بنظرمن که یادو خاطرشون هنوزم هست و باقی خواهد ماند.
      پزشکی بنظر من تو هیچ دوره ای اشباع نمیشه مگر اینکه انقدر سواد علمی همه بالا رفته باشه که دیگ مریض کم بشه

8. Top | #98
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اشباع بشه یا نشه به حال من و شما چه فرقی میکنه ؟
      اکثر کسایی که من میشناسم ، یا درس خوندن برای پزشکی تنها ترین راهشون برای موفقیت محسوب میشه ( چون سرمایه خاصی برای راه اندازی کسب و کار و اینجور داستانارو ندارن ) و یا علاقه خیلی زیادی به پزشکی دارن .
      واسه همین چه یک سال و چه چند سال واسش تلاش میکنن .

اونایی هم که راه حل جایگزین برای پزشکی دارن و میخوان مهاجرت کنن و امثالهم ، به نظرم از همین الان برای اون موارد اقدام کنن .
      چون به وضوح دیده شده در 90 درصد و یا حتی بیشتر مواقع اونایی موفق شدن که یا تنها انتخابشون همین پزشکی بوده و یا علاقه بسیار زیادی بهش داشتن .

این نوع تاپیک هارم در بخش دانش آموزی لطفا نزنید . چه دلیلی داره افراد در همین بدو شروع راند اصلی کنکوریشون بخوان چنین درگیری فکری داشته باشن . این موارد برای بخش دانشجویی هست که افراد باتجربه تر درش فعالیت میکنن و اوضاع پزشکی رو نزدیک تر از من و شما لمس و رصد میکنن .
      دمتون گرم

9. Top | #99
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza333 نمایش پست ها
      با این نظرات دوستان ، به نظر رشته ی پزشکی اینده اش در ایران چندان روشن نیست . پس بهتره بریم سراغ دندون پزشکی که هنوز تا اشباع شدن حتی تو شهرهای بزرگ فکر کنم خیلی فاصله داره ، درامد دندان پزشک عمومیش هم خیلی بیشتره نسبت به پزشک عمومی.

تو دوران تخصص هم درآمد پزشکی بیشتره از دندون و فقط یسری افراد جو میدن که تخصص پزشکی بهتره. پزشکی نسبت به دندون فقط در برخی شاخه های فوق تخصص که وارد جراحی میشه برتری داره مثل زیبایی ،قلب و ... . کمااینکه یه فوق تخصص دندون مثلا جراحی فک و صورت بازهم میتونه با این ها برابری بکنه. و جالبیش اینجاست سختی و طول مدت دندان هم کمتره اما رتبه خیلی بهتری میخواد.

10. Top | #100
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط __MoHaMaDRezA نمایش پست ها
      خدایی ظلمه ازین تایپیکا
      سر مهر چرا انگیزه خودمونو خودتونو پایین میارید ؟
      باو بشینید بخونید بعد نتایج و موقع انتخاب رشته بحث کنید دیگ عه
      اینجور موقع ها آدم دنبال بهونست که دنبال هدفش نره
      ناموسا بچسبید به همون تایپیکای انتخاب منبع
      قبلن همه سرویس کرده بودن با تایپیکای انتخاب منبع ...الانم مد شده روزی یه نفر میاد تایپیک سختی های پزشکی میزنه ...خو سخته نرو دیگ مگه وظیفه پیغمبری بهت نازل شده ک میخوای ملتو آگاه کنی:/
      البته یه پزشک یا دانشجوی پزشکی وقتی ازین تایپیکا میزنه قشنگه ...اونا بحثشون جداست

قبلا هم در این باره چند نظر نوشتم که اگه یک فرد چند وقت با شغل های دیگه هم سر و کار داشته باشه و صرفا کسی که دو دقیقه پاشو از خونه بیرون نذاشته نیاد از روی فیلم ها شغل هارو قضاوت کنه میفهمه همه شغل یا حداقل اکثرشون مثل پزشکی سختی خاص خودشو داره .
      متاسفانه بعد اعلام نتایج این تاپیک های آی پزشکی چه سخته مثل قارچ رشد میکنه و یه عده میخوان به زور هم که شده خودشون رو قانع کنن اگه قبول نشدن چیز مهمی نبوده که نشدن . میخوان بگن با نخواستیم و قبول نشدیم نه اینکه نتونستیم.
      تنها ماحصلشم ناامیدی یسری کنکوری تو انجمن سر یه سری حرف مفت و عقده شخصی هستش. جمع کنید بابا باشه خیلی سخته شما خوبید .

11. Top | #101
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انقدر از وضعیت رو به وخامت علوم پزشکی گفتم حالا میخوام یه بار هم کمی مثبت نگاه کنم.
      ایران سالانه ۲۳۰ هزار مهندس تولید میکنه.(رتبه سوم دنیا!)
      و بخوایم کمی دقیقتر بشیم به عنوان نمونه ظرفیت پذیرش مهندسی کامپیوتر حدود ۴۱ هزار نفره !
      تا سال ۹۴ حدود ۲۷۰ هزار دانشجوی مهندسی برق داشتیم که سالانه ۱۷ هزار تا بهش اضافه میشه!
      بیش از ۵۰۰ هزار نفر مهندس ساختمان داریم!
      اما امسال بعد از افزایش ظرفیت ها در کل رشته دندانپزشکی فقط حدود ۱۵۰۰ نفر پذیرش داشته! و پزشکی حدود ۷۰۰۰ نفر.

و همه ی این ها رو بذارید در کنار بازار کار افتضاح و صنعت و اقتصاد نابود کشور و اوضاع سلامت و بهداشت جامعه.
      پس این فکر که پزشکی و دندون بشه مهندسی خب طبیعتا دور از ذهنه. ولی به هر حال این دلیا نمیشه در برابر زیاده خواهی ها و موج سواری های یک سری لمپن بیسواد مثل مجید حسینی نایستیم و در برابر تصمیمات و سیاستگذاری های ابلهانه و مغرضانه ای که اتفاق میفته سکوت کنیم.

12. Top | #102
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      یکی میگه فردا پزشکا زیاد میشن ظرفیت فلان میشه همه پزشکا بیکار میشن
      یکی میگه نه بابا کشور هنوز به پزشک نیاز داره و هنوز اشباع نشده و باید ظرفیت بالاتر هم بره

ولی این وسط تویی ضرر میکنی که داری راه زندگیتو با این حرفای دوزاری انتخاب میکنی.
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن