خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 102
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Hawk نمایش پست ها
      کی گفته پزشک زیاد چرت میگین طبق امار سرانه پزشکی ما پایینه و ازاون بدتر پرستاریه من پزشکایی رومیشناسم که رفتن مهاجرت سفارت گفته چندتا مریض درروز میبینی گفته100تا پشمای سفارت ریخته
      چون تو ی انجمن کنکوری هستین دلیل نمیشه85ملیون نفر بشه کل این انجمن که فقط درسیه
      ماکلاسالی10تا12هزار قبولی پزشکی داریم بعضیاشون مهاجرت میکنن بعضیاشونم کارشون میشه چیز دیگه (حنیف)
      پس انقدر زیاد نیس
      اصلا زیاد باشه چه فرقی برای شما میکنه درستونو بخونید جای حاشیه
      داداش کسی نمیگه زیاده ما میگیم میزان علاقه به پزشکی خیلی زیاده و تقریبا چهل الی پنجاه درصد کل کنکوری های رشته تجربی میخوان برن پزشکی

http://forum.konkur.in/thread76788.html

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Setaree نمایش پست ها
      همه به فکر پزشکی قبول شدن هستن ولی آیا همه قبول میشن؟
      نه دگ
      میگم که ،
      ولی نمیدونم چرا ولش نمیکنن ،مثه کنه میچسبن بهش

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مَمَّدِشونَم نمایش پست ها
      همه به فکر پزشکی ان چون نه کامل باهاش آشنا ان و نه سختی های کار و راهش رو میشناسن
      فقط و فقط دارن به آخر مسیر نگاه میکنن و شنیدن پزشکی رشته خوبیه و توش پول زیاد هست
      اگر صد نفر که میخوان برن پزشکی رو مجبور کنی تپیک زیر رو بخونن شک نکن بالغ بر سی چهل نفرشون بیخیال میشن یا حتی اگر بیخیال نشن استرس ورشون میداره که شاید پزشکی رسته مورد علاقشون نباشه

http://forum.konkur.in/thread76795.html
      برای مقایسه رشته های پزشکی و مهندسی زیست و ریاضی امسال رو مقایسه کنید .. هردو سخت بودند ولی میانگین پذیرش زیست 60 به بالا بوده و میانگین ریاضی حدود 20!
      تصور کنید دریک رشته ایی باشید که مشابه زیست باشه و تصور کنید در رشته ایی باشید که سراسر ریاضی باشه
      +بطور قطع سنگینترین درس پزشکی از مکانیک سیالات 1 و 2 / استاتیک /مقاومت مصالح / مدلسازی ریاضی در سیستم های حرارتی و تحلیل تکنیکال سیستم های الکترونیکی ساده تر هست
      مطالبی که ارائه میکنید صرفا ناله های درون صنفی این قشر هست ( باید بهشون گفت:تو این کشور فقط اوضاع شما خرابه؟ )

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش کسی نمیگه زیاده ما میگیم میزان علاقه به پزشکی خیلی زیاده و تقریبا چهل الی پنجاه درصد کل کنکوری های رشته تجربی میخوان برن پزشکی

http://forum.konkur.in/thread76788.html
      ۸۰ درصد والا ،چرا ۵۰
      منم همینو میگم
      وقتی یکی حاصره بره قبرس ،روسیه ک فقط پزشکی بخونه در حالی ک اینجا هزار تا رشته دگ میتونه بخونه

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها
      برای مقایسه رشته های پزشکی و مهندسی زیست و ریاضی امسال رو مقایسه کنید .. هردو سخت بودند ولی میانگین پذیرش زیست 60 به بالا بوده و میانگین ریاضی حدود 20!
      تصور کنید دریک رشته ایی باشید که مشابه زیست باشه و تصور کنید در رشته ایی باشید که سراسر ریاضی باشه
      +بطور قطع سنگینترین درس پزشکی از مکانیک سیالات 1 و 2 / استاتیک /مقاومت مصالح / مدلسازی ریاضی در سیستم های حرارتی و تحلیل تکنیکال سیستم های الکترونیکی ساده تر هست
      مطالبی که ارائه میکنید صرفا ناله های درون صنفی این قشر هست ( باید بهشون گفت:تو این کشور فقط اوضاع شما خرابه؟ )
      برادر من شما الان صرفا اومدید و سختی درس رو بررسی کردید
      من از شما سوال دارم کدوم رشته مهندسی هست که حدودا نه الی یازده سال درس خوندن بخواد ؟
      کدومشونه که براش باید رفت و کشیک وایساد همزمان هم درس خوند ؟
      برای کدومشون هست که اینهمه تقاضا ( تقریبا پنجاه درصد از داوطلب ها ) داشته باشه ؟

ویرایش شده : یادم رفت بگم انصافا کدوم رشته مهندسی با اینهمه خون سر و کار داره ؟ کدومشون اینهمه سختی کار داره ؟

لطفا توی مقایسه دو چیز همه جوانب رو در نظر بگیریم و فقط از یک بعد بهون نگاه نکنیم

مخلصتم ، ممدشون
      ویرایش توسط مَمَّدِشونَم : 05 مهر 1400 در ساعت 16:30

6. Top | #21
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من خودم پزشکی تهران قبول میشدم،ترسیدم اشباع بشه رفتم شیمی کاربردی
      ...

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چون تو فامیلمون پزشک داشتیم بخوام مقایسه کنم تو قسمت تئوری خب رشته های مهندسی به وضوح درساشون سخت تر و تحلیلی تره و هوش ریاضی فعالی رو طلب میکنه.ولی از اون طرف تو بخش عملی کار عملی رشته های پزشکی و کشیک دادنای شبانه شون خیلی طاقت فرساتر از اکثر مهندسیا یا مثلا رشته هایی مثل حقوقه.توبین مهندسی ها هم البته رشته ای مثل مهندسی معدن یا مثلا مهندسی هایی که با دیگ ذوب یا حفاری چاه نفت و امثال اون سروکاردارن کارشون طاقت فرساست.ولی به صورت اوریج کار عملی پزشکی طولانی تر و سخت تره.

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      من خودم پزشکی تهران قبول میشدم،ترسیدم اشباع بشه رفتم شیمی کاربردی
      بزودی در سراسر کشور

9. Top | #24
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

بلایی که سر رشته های مهندسی اومد فقط نتیجه افزایش ظرفیت نبود ( حالا بماند که مهندسی افزایش ظرفیت وحشتناکی داشت در حدی که الان هر جهنم دره ای همینطوری میتونی بری مهندسی بخونی )

ولی خب پزشکی هم ممکنه وضعیتش افت کنه و عجیب هم نیست اما اینکه در حد وضعیت الان مهندسی ها بشه فکر نمیکنم
      کجا قبول شدی؟
      ...

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برادر من شما الان صرفا اومدید و سختی درس رو بررسی کردید
      من از شما سوال دارم کدوم رشته مهندسی هست که حدودا نه الی یازده سال درس خوندن بخواد ؟
      کدومشونه که براش باید رفت و کشیک وایساد همزمان هم درس خوند ؟
      برای کدومشون هست که اینهمه تقاضا ( تقریبا پنجاه درصد از داوطلب ها ) داشته باشه ؟

لطفا توی مقایسه دو چیز همه جوانب رو در نظر بگیریم و فقط از یک بعد بهون نگاه نکنیم

مخلصتم ، ممدشون
      ما که خواهریم ولی در سری مواردی که ذکر کردید مهندسی ها هم نیاز به کارشناسی ارشد + تعداد سرتیفیکت های زیاد+ کارآموزی دارند تا معادل یک پزشک عمومی دریافتی داشته باشند (بطور کلی اگر بخواهید درست حساب کنید با یکی دوسال اختلاف یر به یر خواهندشد )
      +تقاضا که مربوط به کنکور هست ربطی به رشته نداره

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zigzag نمایش پست ها
      هر کیو میبینی یا پشت کنکوره یا روسیه یا ترکیه در راه پزشک شدن ،
      ایا اینا واقعا در اینده فلان و بیسار میشن ؟؟؟؟یا اشباع میشه ؟؟؟
      اصلا اشباع شدنی هست ؟
      چیزی ک عجیبه مثلا طرف ۴ ساله کنکور داده و همه تشویقش میکنن که ارههههه بخون پزشکی قبول شی ،ایا رشته های دگ کشکن؟؟
      ایا ملت چیزی میدونن ک من نمیدونم ؟
      نظرتون چیه

تو پزشکی هم طلا نریختن که همه میرن سمت پزشکی
      شما فقط قبولیا رو میبینید اما ادامه مسیر و علاقه و پیشرفت میتونه راه رو عوض کنه
      هرکسی هم میره سمت پزشکی قطعیتی برای موفقیت و اینده کاریش نیست
      هرکسی هر هدفی داشته باشه و واسش تلاش و انگیزه بزاره میتونه به بهترینا برسه ..
      آیه ای نازل نشده واسه اینکه هرکی پز خوند ، دنیا واسه همونه

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      تو پزشکی هم طلا نریختن که همه میرن سمت پزشکی
      شما فقط قبولیا رو میبینید اما ادامه مسیر و علاقه و پیشرفت میتونه راه رو عوض کنه
      هرکسی هم میره سمت پزشکی قطعیتی برای موفقیت و اینده کاریش نیست
      هرکسی هر هدفی داشته باشه و واسش تلاش و انگیزه بزاره میتونه به بهترینا برسه ..
      آیه ای نازل نشده واسه اینکه هرکی پز خوند ، دنیا واسه همونه
      دقیقااااا باهات موافقم
      ولی خب رو دید عموم جامعه تاثیر گذاره ،پرستیژ و این چیزا

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      ما که خواهریم ولی در سری مواردی که ذکر کردید مهندسی ها هم نیاز به کارشناسی ارشد + تعداد سرتیفیکت های زیاد+ کارآموزی دارند تا معادل یک پزشک عمومی دریافتی داشته باشند (بطور کلی اگر بخواهید درست حساب کنید با یکی دوسال اختلاف یر به یر خواهندشد )
      +تقاضا که مربوط به کنکور هست ربطی به رشته نداره
      یه مورد دیگه به این میانگین ده سال چهار سال هم طرح اضافه کنید
      وا یعنی میگید تقاضا هیچ ربطی به قبول شدن نشدن اون رشته نداره ؟ این رو هم باید جزو سختی های اون رشته حساب کرد دیگه

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zigzag نمایش پست ها
      دقیقااااا باهات موافقم
      ولی خب رو دید عموم جامعه تاثیر گذاره ،پرستیژ و این چیزا
      هیچ وقت بخاطر پرستیژ و نگاه مردم نباید خودت رو عذاب بدی
      چون مردم در واقع ظاهر رو میبینن
      ولی نمیدونن چه پوستی ازت کنده میشه ..
      کسی هم مجبور نیست خودشو بخاطر مردم تو رنج و اجبار بندازه و بره سمت چیزی که عام میپسندن.
      زندگی خودته و هرجور دوس داری باید تعیین کنی راه و ایندتو ..

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنظرم افزایش ظرفیتها بیشتر یه نوع آینده نگریه،چون کرونا ثابت کرد،ما چقدر با کمبود پزشک و پرستار موجه ایم...

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن