خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

کمک برای خرید این سه کتاب

سلام به همه
      من برای خرید این سه کتاب مشکل بودجه دارم و میخواستم تا جایی که ممکن هست کتابی بگیرم که بعدش نیاد و بگم ای کاش اون یکی رو میگرفتم
      ممنون میشم اگه تجربه ای در این مورد دارین کمکم کنید
      .
      .
      فیزیک ... بیشتر نیاز به تست دارم و سطحم هم متوسط ( آموزش هم داشته باشه که بهتر ) ، نظرم رو خیلی سبز هست ( چهار جلدی کامل )
      ریاضی ... هم درسنامه و هم تست ، مبتدی نیستم
      شیمی .... فقط و فقط نیاز به تست و تست و انشالله برای درصد بالا ( بجز مبتکران )

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aras47 نمایش پست ها
      سلام به همه
      من برای خرید این سه کتاب مشکل بودجه دارم و میخواستم تا جایی که ممکن هست کتابی بگیرم که بعدش نیاد و بگم ای کاش اون یکی رو میگرفتم
      .
      .
      فیزیک ... بیشتر نیاز به تست دارم و سطحم هم متوسط ( آموزش هم داشته باشه که بهتر ) ، نظرم رو خیلی سبز هست ( چهار جلدی کامل )
      سلام گل
      واسه فیزیک والا سطح چهار جلدی های گاج و خیلی سبز نسبتا نزدیک همه و تنها چیزی که باعث میشه بینشون یکی رو انتخاب کنی اینه که بری بشینی یه فصلشو بخونی و کاملا انتخاب بینشون سلیقه ایه
      واسه ریاضی هم باز با این شرایطی که میگی هم جامع مهروماه خوبه هم جامع خیلی سبز بازم انتخاب با خودته
      شیمی به جز مبتکران فقط خیلی سبز ها میمونه که سال به سال داره و جامع ( درباره این که کدوم بیشتر به دردت میخوره نمیدونم ولی شنیدم که جامعش نتونسته درست و حسابی همه مطالب رو کامل بیاره باز منتظر بمون باقی افراد نظرشونو بگن )

مخلصتم ، ممدشون

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام ممدشون ، خوبی گل
      الان شیمی رو چیکار کنم ؟ ای کیو رو شنیدم که خوبه
      ریاضی ، تست خیلی سبز و تست مهر ماه ، سطح کدومش بالاتره ؟
      و اینکه واسه فیزیک چهار جلدی خیلی سبز برای منبع اول خوبه ؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ریاضیت خوبه خیلی سبز بزن

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به همه
      .
      .

قطعا خیلی سبز با شرایط ات
      مهر و ماه ( اگه تو یه آزمون مثل قلمچی زیر 60 میزنی ، خیلی سبز)
      الگو- خیلی سبز بسیار مبتدیه ، سرای کتابای شیمی گاج تو هر سری ( چه میکرو چه ایکیو و ...) نرو بنظرم. کلا مناسب کنکور نظام قدیمه و تو فضای کنکور نیست.
      اگر شیمی خیلی قوی هستی ( بالای 85 قلمچی) نردبام جامع .

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام ممدشون ، خوبی گل
      ریاضی ، تست خیلی سبز و تست مهر ماه ، سطح کدومش بالاتره ؟
      و اینکه واسه فیزیک چهار جلدی خیلی سبز برای منبع اول خوبه ؟

گفتم که عزیزم درباره شیمی اطلاعی ندارم واقعیت برای همین سعی میکنم تِز الکی ندم بعدا مدیونت نشم ، شرمنده

ولی برای ریاضی مهروماه تست های ایده دار بیشتری داره و ارجح نسبت به خیلی سبز ( البته شدیدا پیشنهاد میکنم با توجه به سطح کنکور 99 و تا حدودی کنکور غیر استاندارد 1400 یکمی هم پاتو فراتر بزاری برای همین سعی کن یکی از کتابای آی کیو یا موج آزمون پلاس جامع نشر الگو رو هم کار کن ( توجه کن نیازی نیست بخریش میتونی پی دی افش رو دانلود کنی ولی بعد کنکور که زمانت باز تر شد و وقت بیشتری داشتی یه جلدشو بخری و بدی به یه نیازمند ))

واسه فیزیک هم شک نکن مناسبه هم درسنامش عالیه و هم تعداد تست هاش مناسب

باز هم مخلصتم ، ممدشون

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام به همه
      .
      .
      فیزیک : آموزش بهتر خیلی سبز تستهاش هم خوبه / تست های بهتر نشر الگو پایه + دوزادهم { پیشنهادم نشر الگو هستش چون خلاصه درس هاش کامل هستش با اینکه زیاد توضیحات نداده ولی خلاصه درس هاش ناقص نیست و مطالبی که نیاز داری وارد تست بشی رو اورده } البته برای دوازدهم نشر الگو درسنامه ای کامل و کافی داره

ریاضی : ایکیو دو جلدی نترس سوالاش طبقه بندی خاضی دارن و آموزشی چیده شده اند + درسنامه اش خیلی کامله/

شیمی: نشر الگو پایه تک جلدی + دوزادهم نشر الگو تک جلدی/ درسنامه شون خلاصه و مفید هستش برای مرور ولی تستهاشون خیلی زیاد و خوب و متنوع / البته اگر میخوای هزینه بیشتری بکنی میکرو جامع گاج رو پیشنهاد میدم بهت که مولفینش هادیان فرد و خوش طینت هستند. البته میکرو و در کل شیمی گاج تست چرت و پرت بعضا خواهید دید / من باشم نشر الگو میگیرم اگر فقط تست سبک کنکور میخوایید و با کیفیت و علمی

اینا اقتصادی ترین هایی هستن که میتونم با توجه به سطحت پیشنهاد بدم که نتیجه خوبی رو هم میدن و نیازی به منبع دیگه نداری
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 01 مهر 1400 در ساعت 22:34

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      فیزیک : آموزش بهتر خیلی سبز تستهاش هم خوبه / تست های بهتر نشر الگو پایه + دوزادهم { پیشنهادم نشر الگو هستش چون خلاصه درس هاش کامل هستش با اینکه زیاد توضیحات نداده ولی خلاصه درس هاش ناقص نیست و مطالبی که نیاز داری وارد تست بشی رو اورده } البته برای دوازدهم نشر الگو درسنامه ای کامل و کافی داره

ریاضی : ایکیو دو جلدی نترس سوالاش طبقه بندی خاضی دارن و آموزشی چیده شده اند + درسنامه اش خیلی کامله/

شیمی: نشر الگو پایه تک جلدی + دوزادهم نشر الگو تک جلدی/ درسنامه شون خلاصه و مفید هستش برای مرور ولی تستهاشون خیلی زیاد و خوب و متنوع / البته اگر میخوای هزینه بیشتری بکنی میکرو جامع گاج رو پیشنهاد میدم بهت که مولفینش هادیان فرد و خوش طینت هستند. البته میکرو و در کل شیمی گاج تست چرت و پرت بعضا خواهید دید / من باشم نشر الگو میگیرم اگر فقط تست سبک کنکور میخوایید و با کیفیت و علمی

اینا اقتصادی ترین هایی هستن که میتونم با توجه به سطحت پیشنهاد بدم که نتیجه خوبی رو هم میدن و نیازی به منبع دیگه نداری
      درسنامه ریاضی آی‌کیو از خیلی‌سبز و مهروماه بهتره؟
      ...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها

درسنامه ریاضی آی‌کیو از خیلی‌سبز و مهروماه بهتره؟
      بله به شدت هم بهتره و علمی تر و مفهومی تره
      البته این رو بگم این به نظر من بهتر هستش شاید یکی ازش خوشش نیاد ولی من چون دوست داریم درسنامه ریاضی به جای فرمول و توضیحات و .... بیشتر تست حل کرده باشه و نحوه حل تست رو یاد بده درسنامه آیکیو خیلی خوبه اگه اشتیاه نکنم برای تابع 200 تا تمرین تو درسنامه حل کرده اند مولفین تا قشنگ این فصل رو یاد بگیری البته اگه اشتباه نکنم / کل درسنامه هم چیزی حدود 1000 تا تمرین داره که تو درسنامه حل شده { دقیقش رو نمیدونم ولی فک کنم نزدیک هزار تا باشه تو مقدمه خود درسنامه اورده اند عدد دقیقش رو الآن حضور ذهن ندارم } @mlt
      ویرایش توسط _Joseph_ : 01 مهر 1400 در ساعت 23:27

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین الان پی‌دی‌اف همه‌ی این کتابا توی کانال‌ها هست. قشنگ یه هفته وقت بذار دونه دونه چک کن. ازش تست بزن؛ درسنامه‌ها رو بخون؛ پاسخنامه‌ها رو بررسی کن. وقتت هم نترس تلف نمیشه. خیلیم جلو میفتی چون منبع مناسب انتخاب کردی.

فیزیک خیلی سبز و میکرو هردو منبع‌های خیلی خوب و کاملین ولی مدل چینش سوالات و سبک تالیفشون متفاوته. خیلی سبز سعی کرده خلاقانه‌تر کار کنه ولی میکرو با الگوبرداری از سوالات کنکور سوال طرح کرده. بستگی به خودت داره.
      ریاضی بین جامع‌ها خیلی‌سبز از بقیه آسون‌تره و پایه‌ای‌تر شروع کرده. میکروطلایی یه درجه بالاتره و بعدشم مهروماه هست. درسنامه هم نمیدونم چون خیلی بررسی نکردم. سطح بالاترم نردبام و آیکیو هست که من نردبام رو بیشتر دوست داشتم ولی آیکیو ساختار و سطح‌بندی بهتری داره.
      شیمی کتاب خوب زیاد داریم. جامع خیلی سبز یکی از کتابای خیلی خوبه. آیکیو و میکرو جامع هم تالیفات خوبین. اگرم پایه به پایه میخوای بخری که مبتکران کاملترین کتابه و چون حجیمه از کتاب دوم بی‌نیاز میشی. فقط کتاب آزمونی اگه بخوای بگیری

این کتابای از نظر محتوا خیلی شبیهن و نکته‌ای که اینا رو متمایز میکنه حسیه که از کتاب میگیری و با ساختار و نظم کدوم بیشتر حال میکنی. الان وقت بذار و انتخاب کن و تا تهش هم به انتخابت اعتماد کن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها

بهترین گزینه های ممکن همینه. شک نکن استارتر.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین من آیکیو رو دارمش به نظرم قبل از خریدش حتما این کامنت زیر رو بخونش / کلا شیمی گاج رو سمتش نری بهتره البته میتونی فقط مسائلش رو کار کنی البته اگه حوصله تست تالیفی داشته باشی اونم از نوعی که طراح هی داره بهت التماس میکنه به من فحش بده

دوستان من این کتاب رو استفاده نکردم و به هیچ وجه هم جرات استفاده از اون رو ندارم نه بخاطر اینکه از تست سخت میترسم بلکه به خاطر اینکه مولفاش همون مولف های میکرو تک پایه ها هستن و بدون شک روند این کتاب هم مثل هموناس…میکرو های تک پایه تو بخش حفضیات به موضوعات خیلی خیلی خیلی چرت و مزخرفی گیر دادن و تمام زورشونو زدن که سطح تست هارو به هرشکلی که شده سخت کنن تا حدی که حتی از آیا میدانید ها سوال طرح شده (مثال: آهن-59 یک رادیوایزوتوپ است و در تصویر برداری از دستگاه گردش خون بکار میرود-آیا میدانید صفحه 8 شیمی دهم چاپ 98) یه نمونه مسخره دیگه تو کتاب شیمی دهم میکرو چاپ 98-تست 95:
      معنی {145} در خانه عنصر Pm که در مقابل آن آمده است چیست؟
      1)جرم اتمی آن هنوز به طور دقیق تعیین نشده
      2)این اتم پرتوزا است
      3)جرم اتمی پایدار ترین ایزوتوپ این عنصر برابر 145amu است
      4)جرم اتمی میانگین ایزوتوپ های این عنصر برابر 145amu است
      آخه این مطلب تو کجای کتاب درسی بهش اشاره شده؟؟؟!!!! ما باید از کجا این رو استنباط کنیم؟؟؟!!!!
      کل کتاب رو بخونی و باز هم نتونی به تعداد زیادی از تست ها جواب بدی خیلی نا امید کنندس و باعث میشه فکر کنی مشکل از توست ولی در واقع مشکل از غیر استاندارد بودن کتابه و این مساله تو کل تست ها وجود داره
      یه مثال دیگه ببینید:
      چه تعداد نادرست است؟
      آ)نماد عنصرهای دو حرفی در جدول دوره ای از حرف های اول و دوم نام لاتین همان عنصر گرفته شده است
      ب)شمار عنصرهایی با نماد تک حرفی بیش از نصف کل حروف الفای انگلیسی است
      پ)هنگامی که به مولکول های گاز هیدروژن انرژی داده میشود الکترون های با جذب انرژی معین از لایه ای به لایه ی بالاتر انتقال می یابند
      ت)در بین عناصر جدول تناوبی حداقل 12 عنصر گازی وجود دارد
      جواب: سه مورد نادرست است!!
      آ)نماد: Sr در حالیکه نام لاتین: Strontium
      ب)درست – 14 عنصر در جدول نماد تک حرفی دارند
      پ)نادرست – اتم ها نه مولکول ها
      ت)نادرست – 11عنصر گازی وجود دارد!
      خب واقعا اگه حس حل کردن این جور چیزهارو دارید این کتاب رو تهیه کنید… آخه ما باید از کجای کتاب بفهمیم که 11 عنصر گازی در جدول وجود دارد؟؟!!!!!!! یا از کجا باید بدونیم که Sr به صورت Strontium نوشته میشه؟؟؟ حتی تو جدوال تناوبی های کتاب زیر Sr به فارسی نوشته شده استرانسیم نه لاتین!!!!!
      اینم ببینید تا بتونید بهتر تصمیم بگیرید:
      چه تعداد درست است؟
      آ)هواپیما های مسافربری در ارتفاع حدودا 10 کیلومتری از سطح زمین به پرواز در می آیند
      ب)فشار هوا در بالای قله ی دنا در حدود 0.6atm است
      پ)نسبت ارتفاع لایه ی تروپوسفر به ارتفاع اتمسفر زمین کمتر از 5% است
      ت)اندکی بیشتر از یک درصد حجمی هوای پاک وخشک را گازهای نجیب تشکیل می دهند
      تست بالا از چند صفحه ی اول فصل 2 شیمی دهم طرح شده
      آره ما باید ارتفاع پرواز هواپیما و ارتفاع قله ی دنا رو بدونیم میدونید از کجا؟؟؟ شکل پایین صفحه ی 47 کتاب درسی شیمی دهم چاپ 98!!!! که اصلا مضمون این شکل ارتفاع پرواز هواپیما و یا نشون دادن ارتفاع قله ی دنا نیست ولی مولف های این کتاب حتی به این جور چیز های اعصاب خورد کنی هم گیر میدن
      در مورد گزینه ت هم باید به جدول صفحه 49 کتاب درسی مراجعه کرده و درصد گازهای نجیب رو با هم جمع بزنیم و متوجه خواهیم شد که آره درصد حجمیشون کمی کمتر از 1 درصده!!!!!
      البته ناگفته نمونه که کتابای این مولف ها در کل تو بخش مسایل خوب کار کردن و تست های سخت و باحالی داره و حتی در قسمت حفضیات هم گاها نکات خیلی خوبی وجود داره ولی خیلی اوقات تست ها آزار دهنده میشن و هیچ بار کنکوری ای ندارن ای کاش مولفهای این کتاب قسمت حفظیات رو یه تغییر اساسی بدن اون موقع میشه یه منبع دوم خیلی عالی واسه تست های سخت تر چون واقعا میکرو های تک پایه و به دنبالش آیکیو جامع مسایلی داره که تو هیچ کتابی نمونشونو پیدا نمی کنید….
      نردبام هم خیلی افتضاحه اصلا سراغش نرید درسنامش که اصلا به درد نمیخوره و پاسخنامه خیلی ضعیفی هم داره و البته غلط تایپی و یا حتی علمی به صورتی که یچیزی گفته شده و چند تست بعد همون مورد نقض شده وجود داره در کل ظاهرا کتاب شیمی سطح بالای خوب و منطقی و با حجم مناسب به عنوان منبع دوم تو بازار وجود نداره ( تو درس شیمی خیلی جای یه کتاب مثل آیکیو برای زیست خالیه…) و تنها کتابی که هم تست هاش سخت استاندارد اند و هم درسنامه خیلی کاملی داره مبتکرانه من همش با خودم میگم کاش دهم و یازدهم به جای استفاده از چند منبع (دهم: نشرالگو و میکرو – یازدهم:خیلی سبز و نردبام) تو هر سال فقط مبتکران رو تهیه میکردم خیلی از همشون سرتره واقعا کامله بعد از خوندن درسنامه هیچ سوالی واستون بدون پاسخ نمیمونه همه چیو کامل درک میکنید ولی متاسفانه کتاب جامع نداره و تک سال هاشم واسه سال کنکور خیلی حجیم و سنگینه یه کنکوری خیلی هنر کنه برسه دوازدهمشو بخونه
      در کل به نظر من خیلی معقولانه تره که به جای ریسک خرید این کتاب و یا هر کتاب دیگه ای با عنوان کتاب سخت و منبع دوم از تست های آزمون ها استفاده کنیم چون واقعا تا حدی که من دیدم کتاب سخت مناسبی(از لحاظ سطح و حجم) تو شیمی وجود نداره!!!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی یه نکته. میتونی از طریق کانالای تلگرامی که pdf کتاب ها رو میذارن بری کتاب ها رو بررسی کنی ببینی با کدوم راحت تری.

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      فکر کنم خیلی قشنگ متوجه و توجیح شدم که نگیرم شیمی ای کیو رو
      مرسی

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      من شیمی رو از رو میتکران خوندم و نیاز به تست دارم و تکرار و مرور
      برای همین شیمی فقط به منبعی برای تست نیاز دارم
      اینجور که میبینم انگار کتابی که انتظار ادمو برآورده کنه نیست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن