خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

انصراف از پیام نور و مشکلات نظام وظیفه

سلام. .قت همگی بخیر
      من سال 98 پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم پارسال هم دو ترم انتخاب واحد کردم و نه کلاسارو رفتم نه امتحان دادم (با این حال برام واحد رد کردن و نمره دادن!) و میخواستم برای 1401 بخونم یکی از مشاورا گفت دو ساله تو پیام نور هستی الان انصراف بده تا سال بعد وقت داری تا باز کنکور بدی چون سنوات تحصیلیت پر میشه و من اصلا نفهمیدم ماجرا چیه یعنی نمیشه من یکسالم پیام نور باشم سال بعد بعد کنکور انصراف بدم قضیه سنوات نحصیلی چی هست ؟
      درضمن رشته پیام نورم هم کارشناسی پیوسته هست .
      ممنون میشم راهنماییم کنید.

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      اره الان انصراف بدی تا یکسال فرصت داری و مشکلی نداری
      ولی اگر نیمسال دوم قبول بشی ممکنه به مشکل بخوری
      در هرصورت هم اگر بخوای دکتری پیوسته بخونی به مشکلی نمیخوری
      در مورد سنوات تخصیلی هم فکر کنم برای دانشگاه دولتیه دقیق نمیدونم دوستان راهنماییت میکنن

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین من شرایطم مثل توعه و رفتم دانشگاه گفت مشکلی نداره انتخاب واحد میکنی ولی نمیای در ضمن روی کارت معافیت تحصیلیت نوشته که تا چه سالی مشکل سربازی نداری و اگر اشتباه نکنم تا 6 سال دوره کارشناسی پیوسته مشکلی نداره

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pedramgh نمایش پست ها
      سلام. .قت همگی بخیر
      من سال 98 پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم پارسال هم دو ترم انتخاب واحد کردم و نه کلاسارو رفتم نه امتحان دادم (با این حال برام واحد رد کردن و نمره دادن!) و میخواستم برای 1401 بخونم یکی از مشاورا گفت دو ساله تو پیام نور هستی الان انصراف بده تا سال بعد وقت داری تا باز کنکور بدی چون سنوات تحصیلیت پر میشه و من اصلا نفهمیدم ماجرا چیه یعنی نمیشه من یکسالم پیام نور باشم سال بعد بعد کنکور انصراف بدم قضیه سنوات نحصیلی چی هست ؟
      درضمن رشته پیام نورم هم کارشناسی پیوسته هست .
      ممنون میشم راهنماییم کنید.
      اون مشاور چرت گفته سنوات برای پیام نور مطرح نیست و قانون پیام نور با دانشگاه های دیگه متفاوته
      شما تا 1402 فرصت داری انصراف بدی
      یه جای مشاوره‌ای میخواستن منو استخدام کنن برای امتحانش تماس گرفت من تو قوانین ازش بهتر بلد بودم و خودش قوانین رو اشتباه بلد بود ردم کرد گفت تو بدرد ما نمیخوری اتفاقا یه موسسه ی مشهور هم بود
      خلاصه که هرچی مشاور میگه باور نکنید
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اون مشاور چرت گفته سنوات برای پیام نور مطرح نیست و قانون پیام نور با دانشگاه های دیگه متفاوته
      یه جای مشاوره‌ای میخواستن منو استخدام کنن برای امتحانش تماس گرفت من تو قوانین ازش بهتر بلد بودم و خودش قوانین رو اشتباه بلد بود ردم کرد گفت تو بدرد ما نمیخوری اتفاقا یه موسسه ی مشهور هم بود
      سلام . دمت گرم . یعنی تا زمان پایان معافیتم میتونم تو پیام نور باشم و بعد دانشگاه دولتی برم و مشکلی نداشته باشم ؟ درسته؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام داداش اونروز بابت برگه انصراف راهنماییم کردی دمت گرم ولی الان این پیامو نوشتی یکم به شک افتادم راستش من سال ۹۹ ترم مهر دومین کنکورم بود مجبور شدم برم یه دانشگاه سوری ثبت نام کنم رفتم گرافیک علمی کاربردی که کاردانیه بعد پنج ترم برام مرخصی رد کردن یعنی عملا تا بهمن ۱۴۰۱ اما من کنکور سومم به دلایلی خراب شد میخوام برای سال چهارم بمونم الان یه ترم مرخصی گرفتم یه ترم هم پاس کردم در حال حاضر ترم سوم کاردانی ام به من گفتن باید قبل از ترم چهار یعنی بهمن همین امسال انصراف بدی وگرنه به مشکل میخوری من میخوام ترم چهارم بخونم یعنی شعریور ۱۴۰۱ بعد از جوابای کنکور انصراف بدم اما به من گفتن نمیشه مشکل سنوات میخوری و این حرفا الان این بحثشون درسته اصلا یا من حتما باید بهمن امسال انصراف بدم که از یه سال معافیتم استفاده کنم یا میتونم تا شهریور ۱۴۰۱ کشش بدم چون همینجوری قانونی تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت دارم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنی راستش آموزش خود دانشگاه یا حتی خود میدون سپاهم درست راهنمایی نمیکنن هر کدوم یه حرفی میزنن حتی چند تا مشاوره تلفنی هم گرفتم اونا هم گفتن باید بعد از ترم سوم که تموم شد انصراف بدی

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pedramgh نمایش پست ها
      سلام . دمت گرم . یعنی تا زمان پایان معافیتم میتونم تو پیام نور باشم و بعد دانشگاه دولتی برم و مشکلی نداشته باشم ؟ درسته؟
      تا 1402 میتونی انصراف بدی و مشکلی نداره
      LEFT
      4/19/2021

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stvg نمایش پست ها
      سلام داداش اونروز بابت برگه انصراف راهنماییم کردی دمت گرم ولی الان این پیامو نوشتی یکم به شک افتادم راستش من سال ۹۹ ترم مهر دومین کنکورم بود مجبور شدم برم یه دانشگاه سوری ثبت نام کنم رفتم گرافیک علمی کاربردی که کاردانیه بعد پنج ترم برام مرخصی رد کردن یعنی عملا تا بهمن ۱۴۰۱ اما من کنکور سومم به دلایلی خراب شد میخوام برای سال چهارم بمونم الان یه ترم مرخصی گرفتم یه ترم هم پاس کردم در حال حاضر ترم سوم کاردانی ام به من گفتن باید قبل از ترم چهار یعنی بهمن همین امسال انصراف بدی وگرنه به مشکل میخوری من میخوام ترم چهارم بخونم یعنی شعریور ۱۴۰۱ بعد از جوابای کنکور انصراف بدم اما به من گفتن نمیشه مشکل سنوات میخوری و این حرفا الان این بحثشون درسته اصلا یا من حتما باید بهمن امسال انصراف بدم که از یه سال معافیتم استفاده کنم یا میتونم تا شهریور ۱۴۰۱ کشش بدم چون همینجوری قانونی تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت دارم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنی راستش آموزش خود دانشگاه یا حتی خود میدون سپاهم درست راهنمایی نمیکنن هر کدوم یه حرفی میزنن حتی چند تا مشاوره تلفنی هم گرفتم اونا هم گفتن باید بعد از ترم سوم که تموم شد انصراف بدی
      علمی کاربردی بحثش جداست چون کاردانی میخونی مدرک میگیری بعد کارشناسی میخونی برا همینم باید بهمن انصراف بدی متاسفانه و مثل پیام نور نیست که بتونی 8 ترم بمونی بعد انصراف بدی
      قانون میگه تا یکسال قبل از اتمام معافیت مهلت انصراف هست حالا پیام نور گاها ترم 9 هم دیده شده انصراف دادن یعنی 6 ماه قبلش ولی خب رو اون نمیشه حساب کرد
      کارشناسی ها 5 ساله س پس تا ترم 8 میتونن اما علمی کاربردی برای کاردانی معافیتش همونطور که گفتی 5 ترمه یا همون دو سال و نیم و باید قبل از ترم 4 انصراف بدی تا به مشکل نخوری
      همین بهمن انصراف و بده و با قدرت بخون که کنکور آخرته و دانشگاه خوب منتظرته
      LEFT
      4/19/2021

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تا 1402 میتونی انصراف بدی و مشکلی نداره
      شاهین جان دمت گرم
      یک سوال داشتم
      خب سنوات مجاز کارشناسی پیوسته ۱۰ ترم یا ۵ سال هستش درسته؟ خب حالا فرض کنیم یکی ۸ ترم اونجا دانشجو بوده یک واحد هم پاس نکرده آیا بازم میتونه ترم ۸ انصراف بده؟ یعنی خود دانشگاه بعد دوسال از ثبت نام دانشجو فکر نمیکنه چجوری ممکنه دانشجویی که واحد پاس نکرده از حالا دو سه ساله میتونه لیسانس بگیره؟ اخراجش نمیکنه بعد از هفت هشت ترم؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه ها کسی که دانشگاه بره میتونه بره ترمیم معدل هم بکنه؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      یعنی چون الان داره کارشناسی پیوسته پیام نور رو میخونه در صورت انصراف فقط میتونه رشته های دکتری پیوسته رو ثبت نام کنه ؟
      یا یه رشته کارشناسی پیوسته دیگه مثل پرستاری یا فیزیوتراپی هم میشه بخونه ؟

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      شاهین جان دمت گرم
      یک سوال داشتم
      خب سنوات مجاز کارشناسی پیوسته ۱۰ ترم یا ۵ سال هستش درسته؟ خب حالا فرض کنیم یکی ۸ ترم اونجا دانشجو بوده یک واحد هم پاس نکرده آیا بازم میتونه ترم ۸ انصراف بده؟ یعنی خود دانشگاه بعد دوسال از ثبت نام دانشجو فکر نمیکنه چجوری ممکنه دانشجویی که واحد پاس نکرده از حالا دو سه ساله میتونه لیسانس بگیره؟ اخراجش نمیکنه بعد از هفت هشت ترم؟
      درسته 5 ساله
      دانشگاه های دولتی که بعد از سه ترم مشروطی (معدل زیر 12) اخراجی ولی پیام نور این قانون رو نداره و تا ترم 8 کاری به کارت نداره و اصلا اخراج تو مرامش نیست خودشون میدونن که این جماعت برا معافیت اومدن برای همینم هیچی نمیگن تا جیبشون پر پول تر بشه چون خدماتی به اون دانشجو ارائه نمیدن که حالا از پولش کم بشه پس سود خالصه براشون
      من دیدم ترم 8 انصراف داده برای همینم گفتم
      دولتی هم اگه تا ترم 8 بری ولی واحدت کم باشه اما اخراج نشده باشی بازم میتونی انصراف بدی که اونم یه نفر میشناسم 65 واحد گذرنده بود تا ترم 8 و انصراف داد و دوباره کنکور شرکت کرد
      LEFT
      4/19/2021

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Javadh نمایش پست ها
      سلام طبق کدوم قانون باید یکسال قبل از سنوات تحصیلی انصراف داد!!!
      طبق قانون شما مجازید قبل از اتمام سنوات تحصیلی (یعنی قبل از ترم ۱۱ ) انصراف بدید و در ضمن نباید در این مدت مدرک معادل کاردانی به شما تعلق بگیره
      قانونش نانوشته هست عزیز
      مشکل قانون کلی مانع کار نیست مشکل خود قوانین داخلی دانشگاهه که بعدش انصراف بدی اذیت میکنه و ممکنه به عنوان اخراج محسوب کنه
      گفتم که تا ترم 9 هم دیدم پیام نور اما بیشتر ندیدم و حتی کسایی بودن از همین انجمن به من پ خ دادن که دانشگاه گفته ترم 8 انصراف ندید دیگه انصرافتون قبول نمیشه
      من قوانین رو نخوندم از تجربه همین بچه های اینجا که پیام خصوصی دادن گفتم
      شاید سالانه 100 تا پیام خصوصی در همین مورد به من میدن
      اگر ترم 10 هم اجازه میدن که چه عالی ولی من تضمینی نمیکنم و نتیجه هرچی شد مسئولیتش با شما
      LEFT
      4/19/2021

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من از مشاور نظام وظیفه پرسیدم گفت فقط نباید مدرک رو بگیری درباره ی علمی کاربردی و تا سنوات وقت دارید انصراف دهید.تو قانون نظام وظیفه هم اینو نوشته
      علمی کاربردی بحثش جداست چون کاردانی میخونی مدرک میگیری بعد کارشناسی میخونی برا همینم باید بهمن انصراف بدی متاسفانه و مثل پیام نور نیست که بتونی 8 ترم بمونی بعد انصراف بدی
      قانون میگه تا یکسال قبل از اتمام معافیت مهلت انصراف هست حالا پیام نور گاها ترم 9 هم دیده شده انصراف دادن یعنی 6 ماه قبلش ولی خب رو اون نمیشه حساب کرد
      کارشناسی ها 5 ساله س پس تا ترم 8 میتونن اما علمی کاربردی برای کاردانی معافیتش همونطور که گفتی 5 ترمه یا همون دو سال و نیم و باید قبل از ترم 4 انصراف بدی تا به مشکل نخوری
      همین بهمن انصراف و بده و با قدرت بخون که کنکور آخرته و دانشگاه خوب منتظرته

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alikhan2000 نمایش پست ها
      من از مشاور نظام وظیفه پرسیدم گفت فقط نباید مدرک رو بگیری درباره ی علمی کاربردی و تا سنوات وقت دارید انصراف دهید.تو قانون نظام وظیفه هم اینو نوشته
      خیلی ممنون
      اما قانون نظام وظیفه از داخلی دانشگاه جداست
      دانشگاه اگه انصراف شما رو قبول نکنه از اون طرف نظام وظیفه بی معنی میشه و من از قانون داخلی دانشگاه خبر ندارم وگرنه خودم انصرافی بودم و اون قانون رو خوندم
      برای قانون داخلی دانشگاه که تا کی انصراف رو قبول میکنن فقط باید از خودشون پرسید و عمل کرد همین
      LEFT
      4/19/2021

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن