خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 85
    1. Top | #31
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Hawk نمایش پست ها
      کاملا خوبه باعث میشه طرف با خودش بفهمه چند چند هست نه اینکه مثل خیلی از دوستان بعد چندین سال بیاد بگه من درست رفتم یا اشتباه کردم
      عمرشم هدر بده
      ظاهرا شما هنوز نمیخوای قبول کنی پزشکی سخته؟
      اوکی برادر من موسی به دین خود عیسی به دین خود لطفا اعتقاداتت رو برای خودت نگه دار و سعی نکن اینهمه رشته پزشکی رو آسون جلوه بدی

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اخرین حرفم تواین تاپیک اگر حرفای من زهر داره چون حقیقته کاری نداره به کسی که شکست خورده بیای بگی تومشکلی نداشتی مشکل از بقیس
      اقا لب کلام فک نمیکنم برای من فرقی کنه کسی اینجاروپوش سفید شه یا نه به نفع من هم هست ی جورایی ولی دلمم نمیاد حرف حقو نزنم تو این مملکت اگر پول ندارید باید درس بخونید بخواید مهاجرت کنید باید درس بخونید بخواید دوجا حرف بزنید بقیه برای حرفتو ارزش بزارن باید مدرک داشته باشی(درس بخونی)
      اگر فکر میکنی کارگری اسون تره بوروکارگر شو وظیفه من نیست همه رو روپوش سفید کنم مملکت به همه کاری نیاز داره
      من الله توفیق
      ویرایش توسط Black_Hawk : 31 شهریور 1400 در ساعت 20:05

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      اخرین حرفم تواین تاپیک اگر حرفای من زهر داره چون حقیقته کاری نداره به کسی که شکست خورده بیای بگی تومشکلی نداشتی مشکل از بقیس
      اقا لب کلام فک نمیکنم برای من فرقی کنه کسی اینجاروپوش سفید شه یا نه به نفع من هم هست ی جورایی ولی دلمم نمیاد حرف حقو نزنم تو این مملکت اگر پول ندارید باید درس بخونید بخواید مهاجرت کنید باید درس بخونید بخونید دوجا حرف بزنید بقیه برای حرفتو ارزش بزارن باید مدرک داشته باشی(درس بخونی)
      اگر فکر میکنی کارگری اسون تره بوروکارگر شو وظیفه من نیست همه رو روپوش سفید کنم مملکت به همه کاری نیاز داره
      من الله توفیق
      فکر نکنم کسی تو این تاپیک کسی منکر این حرف های شما شده باشه
      تنها موضوعی که تو این تاپیک داریم دربارش حرف میزنیم سخت بودن رشته پزشکی هستش همین که شما از همون اول شروع کردی به مخالفت کردن با این مسئله و به قولی انکار کردن چیزی که کاملا عیان هستش

بعد از کمی هم که دیدی نمیتونی حرفت رو ثابت کنی (سخت نبودن رشته پزشکی ) شروع کردی با لحن مسخره آمیز حرف زدن و تحقیر کردم افراد

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مَمَّدِشونَم نمایش پست ها
      فکر نکنم کسی تو این تاپیک کسی منکر این حرف های شما شده باشه
      تنها موضوعی که تو این تاپیک داریم دربارش حرف میزنیم سخت بودن رشته پزشکی هستش همین که شما از همون اول شروع کردی به مخالفت کردن با این مسئله و به قولی انکار کردن چیزی که کاملا عیان هستش

بعد از کمی هم که دیدی نمیتونی حرفت رو ثابت کنی (سخت نبودن رشته پزشکی ) شروع کردی با لحن مسخره آمیز حرف زدن و تحقیر کردم افراد
      بله حق با شماست این رشته یک رشته کاملا سختیه و ازدوستان عاجزانه می خوام وارد این رشته نشن وبنده هم که حداقل ترم 1این رشته رو میخونم درحد اظهار نظر نیستم و دوستان پشت کنکوری شایسته تر هستن

5. Top | #35
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین عزیزم اون ورودی ها خسته هستن شایدم بیا بگن ما داغون شدیم بله ولی ایا انقدر داغون شدن که ول کنن؟ خیر به شما ی ساعت درس می خونی به بابات میگی بابا من خیلی زحمت میکشم بعد توقع داری اونا گن سخته؟ شما مطمن باشمنم404 میگم سختهچون خسته میشن ولی که چی نرم چیکار کنم الا شما چیکار میکنی فکر میکنی اینجا امریکاس؟ بورو 3ماه سر کار واسا ببین پزشکی سختره یا بری یه کاری که ماهی دوزار حقوقشه و حمالیم باید بکنی شما قطعا وارد بازار کار نشدی که ببینی دنیا چه خبره وگره دوتا شرح حال پرکردن وفشار گرفتن مریضو نمیگفتی جزو کار های سخته
      حالا کی تو این تاپیک گفت پزشکی نرید برید کارگری؟؟
      تو داری خودتو با پزشکی گول میزنی
      خوبه باز میدونی سخته خیلیا نمیدونن و میرن توش ولی نه راه پس دارن نه راه پیش
      شما در بهترین حالت ۱۴ سال آینده به درآمد خوب میرسید طی این ۱۴ سال هم به جز ۳ سال اولش بقیه ش وقت واقعااا کمی داری برای زندگی و تفریحت ؛ هدف ما اینه که بگیم شما کنکوریا که عشق پزشکی و روپوش سفیدش نیستید:/ بخاطر درآمد و پرستیژش میرید خب برید دندون هم عمومیش خوبه هم دوست داشتید برید تخصص هم بگیرید به زندگیتونم میرسید ؛ ۱۰۰البته دندون رتبه بهتریم میخواد
      کی گفته ۲ تا شرح حالش سخته بله اون آسونه ولی تو اون موقع ۴۰ سالته نه ۳۰ سال بقول یکی از پزشکا تو از نوجوانیت پل میزنی به میانسالیت تو این رشته
      باید واقعیت هارو گفت تا ملت سرخورده نشن بعدش

پ.ن: ۷۵٪ بچه های پزشکی تخصص قبول نمیشن و پشت سدش میمونن:/ فکر نکنم کسی بخاطر عمومی ۱۰ سال وقت بذاره

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.به نظر من پزشکی ودندون ودارو بااین که سختی های زیادی داره ولی ارزششو داره که توایران زیاددرس بخونی که به یکی از این رشته ها برسی.

7. Top | #37
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مَمَّدِشونَم نمایش پست ها
      سلام دوستان امیدوارم هرجایی و تو هر وضعیتی که هستید حال دلتون خوب باشه

سریع برم سر اصل مطلب تا وقتتون بیشتر ازین تلف نشه
      همونطور که همه ما میدونیم در بین سه رشته نظری دبیرستان تجربی بیشترین داوطلب و طرفدار رو داره که از بین تقریبا پونصد هزار نفری که هر سال توی آزمون کنکور سراسری رشته تجربی شرکت میکنن تقریبا هدف شصت الی هفتاد درصدشون رسیدن به یکی از رشته های پزشکی هستی( پزشکی ، دندون پزشکی و داروسازی )
      من به هیچ عنوان مخالف این موضوع نیستم ولی مشکل اصلی اینجاست که خیلی ازین افراد فقط و فقط آخر راه یعنی پزشک شدنش رو میبینن و اصلا به این مشقت ها و سختی هایی که باید در طول مسیرش تهمل کنن تا به این هدفشون برسن رو توجهی نمیکنن ( علت اصلی این که تعداد خیلی زیادی دانش جوی انصرافی پزشکی داریم هم همینه طرف میره رشته پزشکی شروع میکنه به درس خوندن ولی چون توقع اینهمه سختی رو نداره انصراف میده )
      خواستم تو این متن یکمی از سختی های این مسیر باهاتون صحبت کنم
      پیشاپیش میگم هدفم ازین متن به هیچ عنوان دلسرد کردن شما یا این که بخوام رشته پزشکی رو بکوبم و بگم خیلی رشته بدیه نیست فقط و فقط میخوام یکمی این مسیر سختش رو براتون آشکار تر کنم هرچند میدونم ممکنه بیشترتون ازش خبر داشته باشید و نسبت بهش آگاه باشید

شروع میکنم و دونه دونه مصاعب و مشقت های این مسیر رو میگم در ضمن فقط اینجوری نیست که بیام و بدی هاشو بگم در آخر یه نگاه دقیق به خوبی های رشته پزشکی میندازم تا اینجوری نباشه که فقط نیمه خالی لیوان رو ببینیم .
      در ضمن اینو بگم توی کل این متن منظورم از رشته پزشکی هر سه رشته پر طرفدار پزشکی و دندون پزشکی و دارو سازی هستش .

1-سختی اول رشته پزشکی در مرحله اول قبول شدن توش هست که واقعا تو این وضعیت که تقریبا بالغ بر شصت الی هفتاد درصد داوطلب های رشته تجربی هدفشون رشته پزشکی هستش قبول شدن توی این رشته رو به شدت سخت کرده و برای قبولی توش باید حتما رتبه کنکورتون خیلی خوب و ماکسیمم پایین شیش هزار باشه ( با وجه به قبولی هایی که ازین و و ازون ور دیدم )

2-مطمئنم خیلی ها از شما فکر میکنید که اگر فردی تونست مورد اول رو به خوبی رد کنه دیگه تمومه و میره دانشگاه و شروع میکنه به درس خوندنی که زیاد سخت و سنگین نیست باید بگم زِهی خیال باطل اینطوری نیست چون دروس پزشکی خیلی خیلی سنگین تر و سخت تر و سنگین تر ازون چیزی ان که فکر میکنید و اینجوری هم نیست که با گذر زمان آسون تر بشه .

3-بگیم اگر فردی تونست کنکور رو به خوبی پشت سر بزاره و این دروس سخت رو هم بخونه موضوع بعدی مدت زمانی هست که باید برای یه پزشک عمومی یا متخصص شدن باید توی این رشته سپری کنیم که همونطور که هممون میدونیم هفت سال برای مدرک عمومی و بسته به نوع تخصص دو و نیم الی چهار و نیم سال برای مدرک تخصص باید تلاش کنیم حالا همه اینا به کنار برای هر مدرک هم باید دو سال طرح بگذرونیم که سر جمع و حداقل میشه چهارده سال !! خیلی زیاده مگه نه ؟ دو سال بیشتر از اون تایمی که توی مدرسه درس خوندیم رو باید بزاریم تا بتونیم یه پزشک با یه درآمد معقول بشیم ( این یه مورد رو هم بگم که رسیدن به یه این درآمدی که به عنوان درآمد یه پزشک دارن تو گوش ما میخوننش حداقل چندین سال کار کردن و کسب تجربه نیاز داره و اینجوریی نیست که به محض ورود به بازار کار حقوقی که میگیریم برسه به حداکثر ) .

4-درباره دروس سخت قبل از این حرف زدم ولی باز بزارید یه یچیزی رو بگم تا بیشتر بریم توی عمق این موضوع ، این دروس سخت رشته پزشکی نیاز به زمان به شدت زیادی داره تا خونده بشه این یعنی فردی که میره رشته پزشکی تقریبا قراره ده سال از زندگی ساقط بشه و نتونه هر لذتی رو تجربه کنهدرست و حسابی برای خودش زندگی کنه ! تموم تلاششو باید بکنه و درسشو بخونه چون قراره ازین درس کسب مهارت کنه و اگر این کار رو به نحو احسن انجام نده میشه یه پزشک بدون مهارت و احتمالا جزو این پزشکایی که توی کشور هستن ولی درآمد خوبی ندارن ؛ موضوع بعدی هم اینه که افرادی که به رشته پزشکی میرن تقریبا دیگه نمیتونن در کنار دانشگاه کار کنن و مطمئنا استقلال مالی ای هم تقریبا توی چند سال اول در کار نیست ( روی صحبتم بیشتر پسر ها بود چون دختر ها تقریبا تا قبل از ازدواج میتونن روی پدرشون حساب باز کنن ولی داداش تو تا کی دیگه قراره از بابات پول بگیری آخه ) .

5-درباره سختی این شغل که دیگه نگم براتون اینکه همیشه باید با مریض ها و خون در ارتباط باشید که خیلی سخته ( این یه مورد واسه کسایی که از خون میترسن و به محض دیدن یه قطره خون پس میوفتن خیلی مهمه مثل من )
      البته این یه مورد خب واسه رشته های داروسازی و دندان پزشکی خیلی خیلی خفیف تره
      ( برای دندون پزشکی هم بگم افراد دندون پزشک خیلی زود به آرتروز گردن مبتلا میشن و عملا دیگه باز نشسته میشن چون درد گردن اَمونِشونو میبُره )

بریم سراغ خوبی های رشته پزشکی اینارو دیگه خودتون بهتر از من میدونید و حرف های من یه جورایی توضیح واضحات میشه ولی حالا میگم تا چیزی نگفته باقی نمونه

1-درآمد خوب برای یه پزشک با تجربه ( توجه کنید گفتم با تجربه یعنی اینطور نیست که به محض شروع کار بعد از اینهمه سختی ماهیانه نزدیک سی میلیون تومن درآمد کسب کنید )

2-جایگاه اجتماعی به شدت والا و خوب جوری که برای همه افتخار میشه باهاتون هم صحبت بشن و به خودشون افتخار کنن که شما تو جمع اونا هستید

3-آسایش و آرامش و امنیت شغلی خوب که فکر نکنم نیازی به توضیح باشه

حالا چی باعث میشه اینهمه فرد پزشک میشن ؟ علاقه ، از نظر من چیزی جز علاقه نیست که بتونه باعث بشه اینهمه سختی رو به جون بخری و براش تلاش کنی پس اگر فردی هستی که مطمئنی که میتونی اینهمه سختی رو تحمل کنی و علاقه وافری به پوشیدن روپوش سفید داری بسم الله براش بجنگ و تلاش کن ولی اگر با خوندن این متنی که من نوشتم یکمی دلهره افتاد تو دلت که شاید نشه یا شاید نتونم مثل یه برادر بهت میگم لطفا بیخیال شو

خلاصه این که من سعی کردم همه چیز رو بگم در آخر انتخاب با شماست که ببینید میتونید اینهمه سختی رو تحمل کنید و به هدفتون برسید یا نه . این رو هم بگم هیچکدوم از ای نچیز هایی که گفتم حرف های من یا همون به قول شما تراوشات ذهن من نیست همش حرف های دانشجو های پزشکی ای هست که توی این مسیر قرار گرفتن بهتون پیشنهاد میکنم برید و یه مصاحبه ازین افراد رو ببینید .

بازم باید بگم هدفم از این تاپیک به هیچ عنوان دلسرد کردن شما نبود و فقط میخواستم واقعیتی رو براتون توضیح بدم هرچند خیلی هاتون بهش آگاه بودید همیشه یه واقعیت تلخی که الان بفهمیش خیلی بهتر از دروغ شیرینی هستش که فردا متوجهش میشی .

مخلص همه شما ، ممدشون
      سختیا درسته
      ولی همیشه هم اینطوری که گفته میشه نیست
      مثلا من خودم دروغ شیرین رو ترجیح میدم به حقیقت تلخ
      اگه سال کنکورم کسی اینا رو بهم میگفت دیگ انگیزه نمیموند واسه تلاش کردنم
      بعلاوه اینکه توصیه میکنم سخنرانی دکتر آذرخش مکری برای بچه های ورودی پزشکی تهران رو گوش کنید در گوشه ای از حرفاشون به این مساله اشاره میکنه که اینطور ک میکن نیست
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

8. Top | #38
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirho3einrezaee نمایش پست ها
      سختیا درسته ولی همیشه هم اینطوری که گفته میشه نیست مثلا من خودم دروغ شیرین رو ترجیح میدم به حقیقت تلخ اگه سال کنکورم کسی اینا رو بهم میگفت دیگ انگیزه نمیموند واسه تلاش کردنم بعلاوه اینکه توصیه میکنم سخنرانی دکتر آذرخش مکری برای بچه های ورودی پزشکی تهران رو گوش کنید در گوشه ای از حرفاشون به این مساله اشاره میکنه که اینطور ک میکن نیست
      من توی متنی که نوشتم گفتم که اصلا قصدم از نوشتن این متن دلسرد کردن شماها نیست تنها مقصود من از نوشتنش اینه که از انتخاب اشتباهی که توسط بعضی ها اتفاق میفته جلوگیری کنم در ضمن اگر کسی دیونه این کار و شب و روز فکر و ذکرش پوشیدن روپوش سفید باشه مطمئنم با خوندن این متن اصلا دلسرد نمیشه ولی اگر شد بدونید که هدف اون فرد از این که میخواد بره پزشکی فقط و فقط پول و جایگاه اجتماعی ای که میاره بوده

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirho3einrezaee نمایش پست ها
      سختیا درسته
      ولی همیشه هم اینطوری که گفته میشه نیست
      مثلا من خودم دروغ شیرین رو ترجیح میدم به حقیقت تلخ
      اگه سال کنکورم کسی اینا رو بهم میگفت دیگ انگیزه نمیموند واسه تلاش کردنم
      بعلاوه اینکه توصیه میکنم سخنرانی دکتر آذرخش مکری برای بچه های ورودی پزشکی تهران رو گوش کنید در گوشه ای از حرفاشون به این مساله اشاره میکنه که اینطور ک میکن نیست
      ما بگیم میگن ترم اولی چیزی نمیدونی خوبه ی اینترن هم گف

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Yuhan;1747702]من سال سوم کنکورمه هدفم قبلا پزشکی بود درضمن خواهرمم پزشکه و مو به مو تمام چیزایی که گفتم رو به چشم دیدم، روحیه پزشکی رو در خودم ندیدم و صرف نظر کردم پس بهتره وقتی چیزی رو نمیدونی حرف نزنی و انقدر همه چیز رو گل و بلبل تصور نکنی. چشاتو باز کن و حقیقتو ببین، تو قهوه خونه کسی با قمه نمیاد سراغت بگه قهوه ات بد بوده. چی رو با چی مقایسه می کنی. لحن صحبتت هم از این حالت تحقیر خارج کن مثل آدم حرف بزن، من حقیقت رو به کسایی میگم که گول ۴ تا آدم چرب زبون مثل تو رو خوردن و ۲ تا سریال پزشکی دیدن فکر کردن پزشکی واقعی اینه، نه عزیز پزشکی تو ایران بدبختیه، تخصص و دوران رزیدنتیش هم بدبختی بزرگتر. خدا می دونه چندتا رزیدنت رو بخاطر کشیک های سنگین و ایست قلبی از دست دادیم. انگار تو این دنیا نیستی، خبرا رو نمی خونی. منی که نزدیک ترین تجربه رو بعنوان یه شخص غیر پزشک داشتم دارم میگم بابا این راه گلستون نیست، باید روحیه اش رو داشته باشی باید خیلی قوی باشی واسش. حالا تو همچنان حرف خودتو بزن[/QUOTE

دوست عزیز شما برو یکساعت پای حرف صاحبان هر شغلی بشین بعد میای ادعا میکنی اون شغل بدترین شغل دنیاس ، این حرف های شما هم منشا گرفته از حرف های خواهرتون هست ، تو یکساعت تو جمع پزشکی بشینی یه سختایی میشنوی که از خود پزشک های باتجربه هم بپرسی نمیدونن چیه، الان پدر و مادر بنده دبیر هستن و از پایین بودن نسبی حقوق گلایه دارند، اگرچه حق هم دارند اما بنده که به چشم خودم دیدم مفید کار معلم در یکسال 6 ماه هست( تابستون ، تعطیلی پنجشنبه، بازه های امتخانات رو کم کنید) و بنظرم فشار کاری کمی رو داره. فکر میکنم خیلی کم تجربه هستی و معلومه خیلی از شغل هارو ندیدی .ببخشید مگه بقیه شغل ها سختی خاص خودش رو نداره .یک روز اگه از نزدیک شغل کارگری رو میدیدی یا بعضی شغل های دیگه تازه میفهمیدی سختی چیه. من الان خودم تو این رشته هستم ، دوران اینترنی رو هم از نزدیک دیدم ولی صادقانه بخوام بگم علی رغم سختی هایی که داره از خیلی شغل ها حتی کار راحتتری هم داره چه برسه درآمد.متاسفانه هدف بعضی افراد محصل این رشته ترسوندن بقیه هست نمیدونم به چه علتی . (البته میدونم ولی بماند...).
      یا میگن انصراف دانشجوهای پزشکی
      برای من یکی جدا خنده داره ، دیدیم دانشجو بره سراغ یسری کارها اما انصراف به شخصه دور واطراف تاحالا ندیدم.

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز رشته تحصیلی من هست
      چه قدر باید چشمام رو باز کنم؟
      اگر خواهرتون انقدر ناراحت هشتن خوب بگین انصراف بدن
      بعدم در قهوه خونه قهوه نمی خورن اسمش قهوه خونس
      ی سرچ بکن درگیری در قهوه خونه فیلم زیاده
      نکن از این کارا مرد مومن

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=aminlmnop;1747848]نکن از این کارا مرد مومن[/QUOTE
      داداش خیلی جالبه بچه های پزشکی میان تو این تاپیک میگن اقا اونجوریم که شما میگین سخت نیست بعد دوستان کنکوری یا پشت کنکوری میگن شما هنوز داغین نمی فهمید

13. Top | #43
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوتا اندک ترم پزشکی اومدن اینجا همدیگه رو هم هی تایید میکنن)
      چرا سفسطه میکنید؟:/
      مقایسه پزشکی با معلمی و کارگری دیگه چه کوفتیه
      شما دارید پزشکیو خیلی خوب و عالی جلوه میدید خب بدید خوش بگذره بهتون
      حرف من با بقیه بود که کلا با دید باز و همه جانبه به رشته ها نگاه کنن چون هیچکدومشون کامل نیستن
      همین دندون هم مراقب نکنی از ۵۰ سالگی نمیتونی کار کنی بخاطر گردن درد

بعدا نوشت: الان فهمیدم اصلا جفتشون هنوز نمیدونن کجا قبول شدن امسال کنکور دادن تازه ما هیچ
      ویرایش توسط _POORYA_ : 01 مهر 1400 در ساعت 01:44 دلیل: اضافه کردن ی چیزی:))

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اقا اینکه میگید درسای پزشکی سخته والا من ندیدم تا الان. حجمشون زیاده ولی سخت نیستن زیاد. و 99 درصد دانشجو های دانشگاه ما هم 90 درصد ترم رو الافن و دارن بازی میکنن و خوش میگذرونن فقط موقع حذفی ها و نهایی ها درس میخونن.
      کار های بیمارستانی رو نمیدونم فقط دانشگاهی رو گفتم
      اینکه میگید از زندگی میفتید هم مسخرس. حتی اگه هر روز درس بخونید که واقعا 99 درصد دانشجو ها نمیخونن و نمیخواد هم بخونی باز هم کلی وقت برای کلی کار هست. بعد هم زندگی فقط خوش گذروندن نیست. همین درس و کار و مشغول بودنن که باعث میشن خوش گذرونی ها فان بشن.
      الکی خودتونو با این چیزا درگیر نکنید. پزشکی نه اونقدر رویاییه نه اونقدر سخت که میگید.

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _POORYA_ نمایش پست ها
      دوتا اندک ترم پزشکی اومدن اینجا همدیگه رو هم هی تایید میکنن)
      چرا سفسطه میکنید؟:/
      مقایسه پزشکی با معلمی و کارگری دیگه چه کوفتیه
      شما دارید پزشکیو خیلی خوب و عالی جلوه میدید خب بدید خوش بگذره بهتون
      حرف من با بقیه بود که کلا با دید باز و همه جانبه به رشته ها نگاه کنن چون هیچکدومشون کامل نیستن
      همین دندون هم مراقب نکنی از ۵۰ سالگی نمیتونی کار کنی بخاطر گردن درد

بعدا نوشت: الان فهمیدم اصلا جفتشون هنوز نمیدونن کجا قبول شدن امسال کنکور دادن تازه ما هیچ
      نه بابا
      اینا تازه انتخاب رشته کردن اینجوری جو گرفتتشون فردا روزی قبول بشن که دیگه نمیشه جمعشون کرد

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن