خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

تغییر رشته از پرستاری به رادیولوژی

سلام میشه با کارنامه سبز تغییر رشته داد؟
      دردسرش زیاده؟
      بعد به نظرتون ارزش داره از پرستاری برم رادیولوژی ؟
      برام مهمه که بیکار نمونم ولی حقوقش در حد پنج شش تومن باشه اوکیه شهر بزرگ هم هستم مشهد احتمالش هست با رادیولوژی بیکار بمونم؟
      در مورد پرستاری به اتاق عمل هم بگین
      اینقد بدی شنیدم از پرستاری دلسرد شدم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      رادیولوژی کارش خیلی حوصله سربره به نظرم؛ ولی خب آرامشش از پرستاری بیشتره
      حقوق و بازارکارش رو هم اهل فن نظر بدن بهتره
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام عزیز
      من اصلا ب رادیولوژی علاقه‌ای نداشتم.. پس نظری درموردش نمیدم..
      ولی در مورد پرستاری و اتاق‌عمل.. اتاق‌عمل، مامایی، هوشبری و غیره، زیر مجموعه‌هایِ رشته پرستاری‌ان.. ینی تو کالج‌ها و دانشگاه‌هایِ خارج اگه بخواید درس بخونید.. اصلا وجودِ خارجی ندارن و باید لیسانسِ پرستاری بگیرید و برای تخصص، برید زیرشاخه‌های مامایی و اتاق عمل و اینا رو بخونید..
      این یعنی چی؟
      یعنی اگه خواستید با لیسانس مهاجرت کاری یا حتی تحصیلی کنید.. اگر رشتتون اتاق عمل و اینا باشه.. نمی‌تونید.. یا ب سختی میتونین..
      از اون‌طرف هم.. کفِ حقوقِ پرستاری.. از سقفِ حقوقی ک شما برا خودت تعیین کردی بیشتره.. پس از نظر مالی نگرانش نباش..
      شما اگه اتاق‌عمل خونده باشی و استخدام هیچ بیمارستانی اعم از خصوصی و دولتی نتونی بشی.. رسما تحصیلاتتون بدردتون نمیخورن..
      ولی اگه پرستاری خونده باشی و نتونی بیمارستان استخدام شی.. میتونی جاهایِ دیگه مثل بهزیستی و خانه سالمندان مشغول ب کار شی.. و حتی یه سری شرکت‌ها هستن ک کارشون اینه ک برا افرادی ک ب پرستارِ خونگی نیاز دارن(چ برا نگهداریِ کودک وقتی خونواده مثلا رفته جایی سفرِ کاری و چ نگهداری از بیمار) پرستار میفرستن.. میتونین استخدامِ این شرکت‌ها شید یا مجوز بگیرین و شرکتِ خودتون رو تاسیس کنین..
      و خب پرستاری اگه ادامه تحصیل بدی توش.. فقط ده سالِ اولِ شاغل بودنت سخته.. بعد از ده سال میتونی ترفیع بگیری و سرپرستان و غیره شی و دیگه مثلِ قبل فشاری روت نباشه..
      علاوه بر اون اگر ادامه تحصیل دادی دکتری گرفتی میتونی استادِ دانشگاه باشی(بعضا حتی با ارشد) و دیگه اون استرس و سختیِ بیمارستان رو تحمل نکنی..
      همچنين راحت‌ترین رشته‌ برایِ مهاجرت کردن.. پرستاریه..
      فک کنم همین.. اگه باز یه چی یادم اومد میگم..

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با کارنامه سبز هم میشه تغییرِ رشته داد..
      روش اول:
      وقتی نتایج اومد ب خودِ سازمان سنجش ایمیل میدی(خودِ سایت یه بخش داره برا این کار) ک ب فلان دلیل(سعی کن مظلوم‌نمایی کنی و دلیلت معقول باشه.. ن اینکه نظرم عوض شد ببخشید) اگر میشه کدِ رشته‌محل با این عدد رو.. بیارین بالایِ رشته‌محلِ قبولیم
      ک یا مهربون میشن و قبول میکنن.. یا هم ن قبول نمیکنن..
      روش دوم:
      بعد از حداقل ۶ماه تحصیل تویِ رشته‌محلی ک قبول شدی رضایتِ دانشگاهی ک توش درحالِ تحصیلی و دانشگاهی ک میخوای بری اونجا رو میگیری و یه شرط دیگه‌اش اینه ک جایی ک میخوای بری رو توی کارنامه سبز قبول شده باشی
      ک خب رفتن از یه رشته‌ی خوب و یه دانشگاهِ خوب ب یه رشته‌ی بد و یه دانشگاهِ بد.. خیلی آسونه.. ولی برعکسش سخت و گاهی غیرممکنه..

من همینقدر میدونم.. از مراحلِ اداریش خبر ندارم..

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pretty_Lover نمایش پست ها
      دردسرش زیاده؟
      برام مهمه که بیکار نمونم ولی حقوقش در حد پنج شش تومن باشه اوکیه شهر بزرگ هم هستم مشهد احتمالش هست با رادیولوژی بیکار بمونم؟
      من نظر سایر دوستان رو نخوندم اما اون روز مریضمو بردمHRct
      یه دختره نشسته بود اونجا باهاش یه گپی زدم
      گفت استخدامم و تو استخدام نشدی؟ گفتم ن! گفت نگران نباش پرستارا هی جذب میشن ما رادیولوژیا خیلی رشتمون اشتباع شده و خیلی رادیولوژیست داریم و منم شانس آوردم استخدام شدم...
      این بحثم واسه این کردیم ک گفتم پرستارا الان تمام کسایی ک سهمیه دارن چ سهمیه شهرا و جانبازان و سهنیه ۵ درصد و رزمندگی بالای ۶ ماه همه بدون ازمون تبدیل وضعیت قراره بشن و رسمی شن و این وسط من باید با ازمون قبول شم چون هیچ سهمیه ای ندارم و برگشت گفت این کارو برا رادیولوژی کنن تا ۲۰سال دیگه باید دانشگاه ها رادیولوژیست نگیرن چون انقد زیادیم و ....
      این چیزی بود ک من از دهن یه رادیولوژیست شنیدم دیگه نمیدونم
      I wanna thank me for believing in me
      ویرایش توسط Afsoon_chashman : 25 شهریور 1400 در ساعت 11:20

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -ftme نمایش پست ها
      سلام عزیز
      من اصلا ب رادیولوژی علاقه‌ای نداشتم.. پس نظری درموردش نمیدم..
      ولی در مورد پرستاری و اتاق‌عمل.. اتاق‌عمل، مامایی، هوشبری و غیره، زیر مجموعه‌هایِ رشته پرستاری‌ان.. ینی تو کالج‌ها و دانشگاه‌هایِ خارج اگه بخواید درس بخونید.. اصلا وجودِ خارجی ندارن و باید لیسانسِ پرستاری بگیرید و برای تخصص، برید زیرشاخه‌های مامایی و اتاق عمل و اینا رو بخونید..
      این یعنی چی؟
      یعنی اگه خواستید با لیسانس مهاجرت کاری یا حتی تحصیلی کنید.. اگر رشتتون اتاق عمل و اینا باشه.. نمی‌تونید.. یا ب سختی میتونین..
      از اون‌طرف هم.. کفِ حقوقِ پرستاری.. از سقفِ حقوقی ک شما برا خودت تعیین کردی بیشتره.. پس از نظر مالی نگرانش نباش..
      شما اگه اتاق‌عمل خونده باشی و استخدام هیچ بیمارستانی اعم از خصوصی و دولتی نتونی بشی.. رسما تحصیلاتتون بدردتون نمیخورن..
      ولی اگه پرستاری خونده باشی و نتونی بیمارستان استخدام شی.. میتونی جاهایِ دیگه مثل بهزیستی و خانه سالمندان مشغول ب کار شی.. و حتی یه سری شرکت‌ها هستن ک کارشون اینه ک برا افرادی ک ب پرستارِ خونگی نیاز دارن(چ برا نگهداریِ کودک وقتی خونواده مثلا رفته جایی سفرِ کاری و چ نگهداری از بیمار) پرستار میفرستن.. میتونین استخدامِ این شرکت‌ها شید یا مجوز بگیرین و شرکتِ خودتون رو تاسیس کنین..
      و خب پرستاری اگه ادامه تحصیل بدی توش.. فقط ده سالِ اولِ شاغل بودنت سخته.. بعد از ده سال میتونی ترفیع بگیری و سرپرستان و غیره شی و دیگه مثلِ قبل فشاری روت نباشه..
      علاوه بر اون اگر ادامه تحصیل دادی دکتری گرفتی میتونی استادِ دانشگاه باشی(بعضا حتی با ارشد) و دیگه اون استرس و سختیِ بیمارستان رو تحمل نکنی..
      همچنين راحت‌ترین رشته‌ برایِ مهاجرت کردن.. پرستاریه..
      فک کنم همین.. اگه باز یه چی یادم اومد میگم..
      مرسی از نظرتون
      من خودم راستش درسای نظری پرستاری رو بیشتر دوست دارم ولی داشتن آرامش روانی برام مهمه و اینکه شغل پرستاری با زدنگی متاهلی اصلا جور در نمیاد مخصوصا فرهنگی که اطرافیان من دارن واسه همون رادیولوژی رو میخوام
      بعدش واقعا چه تضمینی وجود داره که بعد از ده سال بتونم سرپرستار شم؟
      یکی رو شنیدم که با اینکه سابقه ده سال نداشته و ارشد نا مرتبط خونده الان سر پرستاره چرا؟چون سهمیه جانبازی داشته
      مشکلم با پرستاری اینه که اون مدل زندگی رو شاید بشه چهار پنج سال تحمل کرد ولی بیشتر نه نمی تونم
      مگر اینکه این اوضاع بلبشوی پرستاری جمع بشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Afsoon_chashman نمایش پست ها
      من نظر سایر دوستان رو نخوندم اما اون روز مریضمو بردمHRct
      یه دختره نشسته بود اونجا باهاش یه گپی زدم
      گفت استخدامم و تو استخدام نشدی؟ گفتم ن! گفت نگران نباش پرستارا هی جذب میشن ما رادیولوژیا خیلی رشتمون اشتباع شده و خیلی رادیولوژیست داریم و منم شانس آوردم استخدام شدم...
      این بحثم واسه این کردیم ک گفتم پرستارا الان تمام کسایی ک سهمیه دارن چ سهمیه شهرا و جانبازان و سهنیه ۵ درصد و رزمندگی بالای ۶ ماه همه بدون ازمون تبدیل وضعیت قراره بشن و رسمی شن و این وسط من باید با ازمون قبول شم چون هیچ سهمیه ای ندارم و برگشت گفت این کارو برا رادیولوژی کنن تا ۲۰سال دیگه باید دانشگاه ها رادیولوژیست نگیرن چون انقد زیادیم و ....
      این چیزی بود ک من از دهن یه رادیولوژیست شنیدم دیگه نمیدونم
      ممنونم از پاسختون
      راستش پرستاری هم نیروی کار بیشتره و جذب بیشتر با این موردیم که شما گفتین امید آدم به استخدامی کمترم میشه
      من خودم سر کار بودن واسم مهمه نه لزوما استخدام شدن
      و یه سوال دارم به نظرتون کار پرستارا در حالت عادی (یه بخش عادی و در حالت غیر کرونا بازم سخته؟)الان خود شما از همراه و پزشک و غیره سرزنش و سرکوفت میشنوین؟(اگر مقدور نیست واستون اینجا جواب بدین لطفا خصوصی جواب بدین میخوام حقیقتو بدونم )
      رادیولوژی هم قبول دارم اسخدامش الان اصلا نیست تقریبا ولی بازم میشه مراکز خصوصی کار پیدا کرد(اقلا توی شهرای بزرگ میشه)
      ولی آرامش روانی و کار داشتن واسم مهمتره تا درآمد بیشتر...همینکه بیکار نمونم کافیه واسم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی از نظرتون
      من خودم راستش درسای نظری پرستاری رو بیشتر دوست دارم ولی داشتن آرامش روانی برام مهمه و اینکه شغل پرستاری با زدنگی متاهلی اصلا جور در نمیاد مخصوصا فرهنگی که اطرافیان من دارن واسه همون رادیولوژی رو میخوام
      بعدش واقعا چه تضمینی وجود داره که بعد از ده سال بتونم سرپرستار شم؟
      یکی رو شنیدم که با اینکه سابقه ده سال نداشته و ارشد نا مرتبط خونده الان سر پرستاره چرا؟چون سهمیه جانبازی داشته
      مشکلم با پرستاری اینه که اون مدل زندگی رو شاید بشه چهار پنج سال تحمل کرد ولی بیشتر نه نمی تونم
      مگر اینکه این اوضاع بلبشوی پرستاری جمع بشه
      نمیدونم والا..
      من اطلاعاتم رو گفتم..
      تصمیمِ نهایی با خودته^^

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنونم از پاسختون
      راستش پرستاری هم نیروی کار بیشتره و جذب بیشتر با این موردیم که شما گفتین امید آدم به استخدامی کمترم میشه
      و یه سوال دارم به نظرتون کار پرستارا در حالت عادی (یه بخش عادی و در حالت غیر کرونا بازم سخته؟)الان خود شما از همراه و پزشک و غیره سرزنش و سرکوفت میشنوین؟(اگر مقدور نیست واستون اینجا جواب بدین لطفا خصوصی جواب بدین میخوام حقیقتو بدونم )
      رادیولوژی هم قبول دارم اسخدامش الان اصلا نیست تقریبا ولی بازم میشه مراکز خصوصی کار پیدا کرد(اقلا توی شهرای بزرگ میشه)
      ولی آرامش روانی و کار داشتن واسم مهمتره تا درآمد بیشتر...همینکه بیکار نمونم کافیه واسم
      ن روال کار دستت بیاد اوکیه
      نه چرا سرکوفت بشنویم
      اتفاقا خود سرپرستارا بیشتر حالتو میگیرن تا پزشکا
      شاید پزشکای جراح تو اتاق عمل بداخلاق باشن
      ولی کلا همه جور ادم میبینی
      مثلا ما از بین ۱۰تا پزشکمون ۹تاشون واقعا ماهن فقط یکی میگن بی حوصلس
      I wanna thank me for believing in me

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      دردسرش زیاده؟
      اره با کارنامه سبز میتونی اگه آورده باشی
      از طریق سنجش پیگیری کن
      و به طور کلی رادیولوژی بهتر از پرستاریه رتبه هایی هم که میگیره پایین تره
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنونم از پاسختون
      یکی از دوستام چند ساله پرستاره میگه از همون اول بهمون گفتن که شما فقط به حرف سرپرستارتون گوش میدین نه حرف کسه دیگه
      دکترا میان ویزیت میکنن و میرن و عملا تموم بخش و بیمارستان دست پرستاراس فیلم نیست که واقعا به حرفشون فکرم کنین منطقیه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دردسرش زیاده؟

این کارو نکن از نظر من پشیمون میشی ما تو فامیل هم پرستار داریم هم رادیولوژیست
      پرستارمون تو تبریز داره کار میکنه جونه و نهایت30 سالشه 10میلیون حقوقشه
      رادیولوژیستمون یه خانم مسنه که بچش هم سن منه ولی خودش میگه 3 و نیم میلیون حقوقشه
      واقعا حرف کیارو گوش میدین شماها

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ​نکن شر میشه
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام . من زن داداشم رادیولوژیست هست . کمو بیش از شرایطش اطلاع دارم . جذب و استخدامش خیلی کمتر از پرستاریه .
      اصلا توصیه نمی کنم این تغییر رشته رو

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      متاسفانه اینجا هر تاپیکی که صحبت انتخاب رشته و شغل میشه پای پرستاری و تضمین استخدامیش و حقوق بالاش میاد وسط
      و به طرز عجیبی موارد دیگه به کل نادیده گرفته میشه
      اینطوری که شما خودتون میگید آرامش روانی براتون در الویته پس رشته ای رو انتخاب کنید که الویت اول شما رو داشته باشه نه چیزی که عرف جامعه یا این انجمنه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)