خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات

سوال مهم در مورد معافیت تحصیلی و پیام نور و کنکور مجدد؟خواهشا اگه نیدونید جواب بدید

سلام دوستان کسی که برای فرار از سربازی بره رشته مدیریت بازرگانی در پیام نور سال های بعد اگه رشته های کارشناسی یا همون 4 ساله در سراسری قبول شه دیگه بهش معافیت تحصیلی نمیدن؟مثلا کسی که مدیریت بازرگانی خونده باشه نمیتونه برای ژنتیک گیاهی معافیت بگیره ؟
      ویرایش توسط :Abolfazl: : 21 شهریور 1400 در ساعت 22:58

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگر رفتن به پیام نور بار اولی باشه که دانشگاه رفته یعنی قبل از پیام نور دانشگاه دیگه ای نرفته باشه و انصراف نداده باشه میتونه بره مشکلی نداره
      حتما باید انصراف پیام نورش بار اولی باشه که انصراف میده از دانشگاه
      LEFT
      4/19/2021

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اگر رفتن به پیام نور بار اولی باشه که دانشگاه رفته یعنی قبل از پیام نور دانشگاه دیگه ای نرفته باشه و انصراف نداده باشه میتونه بره مشکلی نداره
      حتما باید انصراف پیام نورش بار اولی باشه که انصراف میده از دانشگاه
      ممنون از پاسختون
      بله بار اوله من یه سوال دیگه هم داشتم نمیدونم شما میتونید لطف کنید این رو هم پاسخ بدید یا نه من منتظر نتایج نهایی انتخاب رشته ام که بعد برم انصراف بدم اما در سایت ها نوشته فرآیند انصراف یک ماه طول میکشه یعنی اگه من همین فردا انصراف بدم اواخر مهر قبول میکنند؟تا اونموقع که ثبت نام دانشگاه ها تموم شده ؟یعنی من خیلی دیر دارم برای انصراف اقدام میکنم؟
      در مورد این مسئله هم اطلاعی دارید؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :Abolfazl: نمایش پست ها
      ممنون از پاسختون
      بله بار اوله من یه سوال دیگه هم داشتم نمیدونم شما میتونید لطف کنید این رو هم پاسخ بدید یا نه من منتظر نتایج نهایی انتخاب رشته ام که بعد برم انصراف بدم اما در سایت ها نوشته فرآیند انصراف یک ماه طول میکشه یعنی اگه من همین فردا انصراف بدم اواخر مهر قبول میکنند؟تا اونموقع که ثبت نام دانشگاه ها تموم شده ؟یعنی من خیلی دیر دارم برای انصراف اقدام میکنم؟
      در مورد این مسئله هم اطلاعی دارید؟
      نه اونطوری نیست سایت رو ول کنید
      شما بعد اعلام نتایج برو انصراف بده و با دانشگاه تسویه حساب کن و تمام
      یه هفته هم طول نمیکشه
      بر فرض مثال هم اگر تحویل مدارک به شما بیفته بعد از ثبت نام دانشگاه جدید هیچ مشکلی نیست میری ثبت نام میکنی میگی مدارک رو میارم و یه تعهد میدی در عرض یه ماه مدارک رو ببری
      در این زمینه هیچ مشکلی وجود نداره نگران نباش
      من خودم97 از دانشگاه دولتی انصراف دادم و سال بعدش یعنی 98 هم رفتم دولتی ولی 99 مدارکمو از دانشگاه قبلی بردم دانشگاه جدید
      مهم تاریخیه که شما کامل با دانشگاه تسویه حساب میکنید و اون روز انصرافتون قبول میشه
      در زمینه پیام نور سختگیری وجود نداره
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رفقا یه سوال من یه مشکلی پیش اومد واسم ومجبورم بهمن امسال انصراف بدم اونجوری که فهمیدم تا بهمن ۱۴۰۱ مهلت دارم تا دانشگاه برم اونموقع من کی باید انصراف بدم که برای رشته نیم سال دوم کنکور ۴۰۱ به مشکل نخورم ؟؟ اصلا میشه وسط ترم انصراف داد یا حتما باید بین دو ترم باشه درخواست انصراف ؟؟؟ من نمیدونم دقیق کی انصراف بدم که معافیتم تموم نشه مثلا اگه انصراف ۳۰ بهمن تایید شه اگه دانشگاه نیم سال دوم ۱ اسفند اسممو رد کنه نمیتونم درس بخونم ... ممنونم میشم یکم توضیح بدین من هروچی میرم آموزش دانشگاه و پلیس +10 جواب درستی نمیگیرم انگار خودشونم نمیدونن

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stvg نمایش پست ها
      رفقا یه سوال من یه مشکلی پیش اومد واسم ومجبورم بهمن امسال انصراف بدم اونجوری که فهمیدم تا بهمن ۱۴۰۱ مهلت دارم تا دانشگاه برم اونموقع من کی باید انصراف بدم که برای رشته نیم سال دوم کنکور ۴۰۱ به مشکل نخورم ؟؟ اصلا میشه وسط ترم انصراف داد یا حتما باید بین دو ترم باشه درخواست انصراف ؟؟؟ من نمیدونم دقیق کی انصراف بدم که معافیتم تموم نشه مثلا اگه انصراف ۳۰ بهمن تایید شه اگه دانشگاه نیم سال دوم ۱ اسفند اسممو رد کنه نمیتونم درس بخونم ... ممنونم میشم یکم توضیح بدین من هروچی میرم آموزش دانشگاه و پلیس +10 جواب درستی نمیگیرم انگار خودشونم نمیدونن
      میشه هر وقتی انصراف داد وسط ترم و آخر ترم و... نداره
      اینطوری هم نیست که اگه انصرافت 30 بهمن باشه و ثبت نام 1 اسفند نتونی ثبت نام کنی چون میتونی دفترچه سربازی پست کنی و غیبت نخوری و به محض اینکه دانشگاه ثبت نام کردی با معافیتش توقف خدمت بزنی
      بهترین زمان برای انصراف بعد از ترم مهر و قبل از انتخاب واحد ترم بهاره یعنی حدودا اواسط بهمن
      اگر دانشگاه غیر دولتی باشی که یه ترم کمتر پول میدی و اگر دانشگاه دولتی هم باشی و بعدا برای مدارکت گیر کنی و بهت ندن یه ترم کمتر جریمه میدی
      و اگر سال بعد ثبت نامت بیفته اواسط اسفند حتی میتونی دفترچه سربازی بگیری و تا تو اعزام بشی به خدمت حداقل دوماه لازمه پس تا اون موقع معافیت تحصیلی میگیری و ایست خدمت میزنی و تمام
      اما
      اگر پولش برات مهم نیست همون اواخر بهمن تا اواسط اسفند انصراف بده که بهترین زمانه
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چون یکبار فقط فرصت انصراف هست باید بار اول انصراف باشه. اگه بخواید برای بار دوم انصراف بدید باید برید سربازی‌.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام داداش
      تغییر رشته تو دانشگاه پیام نور هم انصراف محسوب میشه؟
      من پارسال تو یه رشته ای با سوابق قبول شدم دو ترم مرخصی گرفتم امسال دوباره برا یه رشته دیگه ثبتنام کردم. اگه تو این رشته جدید قبول شم به منزله اینه از رشته قبلی انصراف دادم؟

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      میشه هر وقتی انصراف داد وسط ترم و آخر ترم و... نداره
      اینطوری هم نیست که اگه انصرافت 30 بهمن باشه و ثبت نام 1 اسفند نتونی ثبت نام کنی چون میتونی دفترچه سربازی پست کنی و غیبت نخوری و به محض اینکه دانشگاه ثبت نام کردی با معافیتش توقف خدمت بزنی
      بهترین زمان برای انصراف بعد از ترم مهر و قبل از انتخاب واحد ترم بهاره یعنی حدودا اواسط بهمن
      اگر دانشگاه غیر دولتی باشی که یه ترم کمتر پول میدی و اگر دانشگاه دولتی هم باشی و بعدا برای مدارکت گیر کنی و بهت ندن یه ترم کمتر جریمه میدی
      و اگر سال بعد ثبت نامت بیفته اواسط اسفند حتی میتونی دفترچه سربازی بگیری و تا تو اعزام بشی به خدمت حداقل دوماه لازمه پس تا اون موقع معافیت تحصیلی میگیری و ایست خدمت میزنی و تمام
      اما
      اگر پولش برات مهم نیست همون اواخر بهمن تا اواسط اسفند انصراف بده که بهترین زمانه
      دستت درد نکنه داداش فقط یه سوال من بهمن انصراف دادم باید چیکار کنم بعدش میگن یه نامه میدن باید ببرم پلیس به اضافه ۱۰ درسته ؟؟؟ یا هیچکاری نکنم چون رفیقم کاری نکرد .... مثلا باید برم بگم یه سال معافیت انصرافمو بهم بدن یا خودش یکسال تمدید میشه ؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stvg نمایش پست ها
      دستت درد نکنه داداش فقط یه سوال من بهمن انصراف دادم باید چیکار کنم بعدش میگن یه نامه میدن باید ببرم پلیس به اضافه ۱۰ درسته ؟؟؟ یا هیچکاری نکنم چون رفیقم کاری نکرد .... مثلا باید برم بگم یه سال معافیت انصرافمو بهم بدن یا خودش یکسال تمدید میشه ؟
      اون برگه رو چه بهمن ببری و چه وقتی دانشگاه جدید قبول شدی درسته چون تاریخ انصراف روش هست و همونو میزنن
      اما پیشنهاد من اینه که همون بهمن ببر چرا که در نهایت هم باید ببری و اینجا ایرانه و غیر قابل پیش بینیه و ممکنه در طی این یک سال یه قانون تصویب کنه و یه تبصره ماده بیاره که به ضررت تموم شه
      خلاصه که همیشه کارهاتو در سریعترین زمان ممکن انجام بده که راحت باشی
      کار خاصی هم نداره برگه رو میبری ثبت میکنن و بر میگردی
      LEFT
      4/19/2021

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن