خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

کمک از دانشجو های پزشکی

سلام به همگی
      اول از همه میگم لطفا فقط بچه هایی که پزشکی خوندن یا تهش 3رشته برتر تجربی جواب سوالمو بدن بقیه ی نظر ها عزیز هستن ولی واقعا برام مهم نیست که چیز هایی که شنیدین(شنیدن کی بود مانند دیدن)
      سوال:من امسال به احتمال زیاد ی دولتی (احتمالا اهواز)قبول میشم پزشکی ولی این چند روز چیزایی شنیدم ی سریا میگن که شما وقتی میای دانشگاه دیگه میوفتی تو ازادی وعشق حال دیگه درسی نداری که خر بزنی(منظور این نیست که کلا نخونی یعنی درحد ازمون های پایان ترم یا ماکسیمم روزی2ساعت هر روز بجز ازمون تخصص یاچیزای خاص)یک سریا هم میگن نه باید روزی6ساعت درس بخونی هر روز تست ترم قبلو با ترم حالو بزنیو.. الا کی واقعا راست میگه من نه می خوام شاگرد اول دانشکده بشم و نه نخبه کشوری می خوام ی زندگی که دوست دارم گردش پارک پاساژ کافه.. .ونه میخوام هرترم کلی درس بیوفتم ی چیز حد وسط چه قدر از زندگی منو مشغول میکنه (بازم میگم حالات خاص مد نظرم نیست تخصص یا اینترن یا رزیدنت یا پایان ترم)واقعا امسال داغون شدم چه ازلحاظ روحی و چه از لحاظ جسمی دیگه نمیکشم اینجوری ادامه بدم حداقل3ماه زمان برد تاذره ای مثل قبلم بشم(چه از لحاظ اجماعی وچه ار لحاظ جسمی..)این همه به ما گفتن بعد کنکور اسونیه یعنی کشک؟

1.اقا اگر دکتری هم تو انجمن میشناسید تگش کنید کلا تو این 3سال که این جا هستم این اولین تاپیکیه که برا خودم زدم وکلا دومین تاپیکم چون واقعا برام مهم و فکرمو مشغول کرده
      2.لطفا نیا نصیحت مزخرف کن که این رشته اینه و ما رو افکار جامعه خراب کرده که بهترین پزشکه و چرا با خودت این کارو میکنی ....درمورد سوال بگو آن چه که دیدیممنون
      ویرایش توسط Black_Hawk : 19 شهریور 1400 در ساعت 14:24

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Hawk نمایش پست ها
      سلام به همگی
      اول از همه میگم لطفا فقط بچه هایی که پزشکی خوندن یا تهش 3رشته برتر تجربی جواب سوالمو بدن بقیه ی نظر ها عزیز هستن ولی واقعا برام مهم نیست که چیز هایی که شنیدین(شنیدن کی بود مانند دیدن)
      سوال:من امسال به احتمال زیاد ی دولتی (احتمالا اهواز)قبول میشم پزشکی ولی این چند روز چیزایی شنیدم ی سریا میگن که شما وقتی میای دانشگاه دیگه میوفتی تو ازادی وعشق حال دیگه درسی نداری که خر بزنی(منظور این نیست که کلا نخونی یعنی درحد ازمون های پایان ترم یا ماکسیمم روزی2ساعت هر روز بجز ازمون تخصص یاچیزای خاص)یک سریا هم میگن نه باید روزی6ساعت درس بخونی هر روز تست ترم قبلو با ترم حالو بزنیو.. الا کی واقعا راست میگه من نه می خوام شاگرد اول دانشکده بشم و نه نخبه کشوری می خوام ی زندگی که دوست دارم گردش پارک پاساژ کافه.. .ونه میخوام هرترم کلی درس بیوفتم ی چیز حد وسط چه قدر از زندگی منو مشغول میکنه (بازم میگم حالات خاص مد نظرم نیست تخصص یا اینترن یا رزیدنت یا پایان ترم)واقعا امسال داغون شدم چه ازلحاظ روحی و چه از لحاظ جسمی دیگه نمیکشم اینجوری ادامه بدم حداقل3ماه زمان برد تاذره ای مثل قبلم بشم(چه از لحاظ اجماعی وچه ار لحاظ جسمی..)این همه به ما گفتن بعد کنکور اسونیه یعنی کشک؟

1.اقا اگر دکتری هم تو انجمن میشناسید تگش کنید کلا تو این 3سال که این جا هستم این اولین تاپیکیه که برا خودم زدم وکلا دومین تاپیکم چون واقعا برام مهم و فکرمو مشغول کرده
      2.لطفا نیا نصیحت مزخرف نکن که این رشته اینه و ما رو افکار جامعه خراب کرده که بهترین پزشکه و چرا با خودت این کارو میکنی ....درمورد سوال بگو آن چه که دیدیممنون
      سلام

چیزایی که بهت گفتن هردوتاش درسته
      یعنی هم یکی میتونه خیلی تایم زیادی بذاره و بخونه و هم یکی میتونه تایم نسبتا کمی رو برای درس بذاره و بره سراغ کارای دیگه
      درواقع به هدف وبرنامه ی شخص بستگی داره ، بعنوان مثال یکی که هدفش رتبه برتر شدن توی آزمون علوم پایه هست خب این شخص باید تست بزنه باید تایم کافی برای مطالعه بذاره و فقط به شب امتحانی خوندن اکتفا نمیکنه
      ولی کسی که براش مهم نیست رتبه شدن توی آزمون ، و فقط میخواد پاس بشه ، خب این شخص با تایم کم درطول سال و هفته های امتحانی رو تایم بالا خوندن هم میتونه امتحانا رو پاس کنه و باقی تایم میره برای بقول خودت عشق و حالش

سالای اول به این صورته ، ولی هرچقدر که بگذره و وارد بیمارستان بشی جدا از مطالعه ، تایم آزادت کمتر میشه نسبت به دو سه سال اول (وارد سالای بالاتر که بشی درکل نسبت به رشته های دیگه آزادی کمتره اما اینجوری هم نیست که صفر باشه)

درکل بازم میگم ، بستگی به برنامه و هدف هرشخص برای آینده اش داره ، اما درهرصورت این شکلی هم نیست که دانشجو فقط تک بعدی و محدود به درس باشه

مثلا درمورد خودم هم بخوام بگم ، ترم قبل رو واقعا خوب درس نخوندم ، شاید میانگین دو ساعت به زور ... اما توی دوران امتحانا تایم مطالعه رو بیشتر کردم معدلمم نسبتا خوب شد (داخل رنج معدل الف قرار گرفتم)
      ترم قبل سردرگم بودم و یسری مسائل هم بود که بهش دامن زد ، اما الان تاحدودی برنامه هام واهدافم مشخص تر شده و باتوجه بهش نیاز دارم نسبت به گذشته منظم تر و بیشتر مطالعه کنم (درحد میانگین شیش هفت ساعت نه مثل دوران کنکور که بخوام 12 ساعت بخونم)

دوستان باتجربه تر هم هستن که تگشون میکنم اگه هستن بیان نظرشون رو بگن
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 19 شهریور 1400 در ساعت 14:38

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      علوم‌پایه: عموماً لازم نیست وقتی امتحانت نزدیک نیست هر روز درس بخونی. اینجوری بگم که تو طول ترم چن روز قبل هر امتحان بخونی کفایت میکنه اونم نه روزی ۱۰ ساعت. (تو طول ترم امتحانا فاصله شون بیشتره نسبت به آخر ترم) واسه آخر ترمم، خودش+فرجه کافیه
      فیزیوپات: اگه مثه ما ۲ ترمه و فشرده باشه عملاً کل ترم در حال امتحان دادنی و اکثر روزا باید در حد چند ساعت بخونی. یا اینکه به جاش چن روز فول بخونی چن روز نخونی.
      استاژری: فعلاً که خداروشکر فقط بیمارستان هست و کلاساش مجازیه (یعنی بعد ناهارت خالیه) اینجا شما معمولاً ماهی یکبار امتحان پایان بخش داری (بخشای ماژور متفاوته). بهتره اکثر شبا در حد ۲ ساعت بخونی که هم چیزی یاد بگیری (چون تو بیمارستان چیزی به اسم یادگیری و آموزش وجود نداره) هم مطالب انباشته نشه واسه چن روز آخر. هفته ای درحد ۱۰ ساعت مفید مطالعه کافیه واسه اکثر بخشا.
      اینترنی (که خودم هنوز واردش نشدم): روال امتحانیش تقریباً مثه استاژریه. اما اینجا ماهی ۱۰ شب کشیک داری و تو طول روزم باید انواع و اقسام حمالی اعم از نوشتن خلاصه پرونده و پیگیری عکس سونو و تهیه سدیمان ادراری و... رو انجام بدی در نتیجه تایمت و انرژیت واسه خوندن کمتره. هر وقت تایم و حوصله شو داشتی میخونی. اینجاست که اگه تو استاژری خوب خونده باشی باعث میشه کارت کمی راحت تر باشه.
      stay focused and never give up

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      تقریبا کاربر revenger خلاصه ی خوبی رو اشاره کرده.
      اون حد وسطی که میگید نمیخوام رتبه‌ اول بشم و زندگی نرمال میخوام و... بنظر ساده میاد ولی این حد وسط مشخص نیست کجاست.این پست رو توی تاپیک پزشکی و راه قریب گذاشته بودم اینجا هم میفرستم امیدوارم کمک کنه:

#فعالیت_غیر_درسی
      1-آیا می شه هم درس خوند و نمره ی خوبی گرفت و هم در کار های دیگه فعالیت داشت؟
      این سوال فقط مربوط به پزشکی نیست، ولی خب بدلیل حجم بالای درس های پزشکی،تعداد افراد زیادی این سوال براشون پیش میاد.اگر بخوام در یک جمله جواب بدم:بله میشه.ولی کلی اما و اگر داره.
      وقت وحشتناک زیاده ولی برای کسی که برنامه داره.مهم نیست چه رشته ای هستی اراده میخواد؛ نداشته باشی به هیچی نمیرسی و بهترین دوره ی زندگیت رو برباد میدی و الکی نق میزنی فقط. من هر سه مدل رو تجربه کردم.
      ترم یک و دو درس نمیخوندم کلی هم وقت داشتم ولی کاره دیگه ای هم نمیکردم!عمری تباه!ترم 3 و 4 درس خوندنم رو خیلی بهتر کردم و در کل بهتر شد کنترلم روی زندگیم ولی بازم این توانایی رو نداشتم که بین درس و غیر درس تعادل ایجاد کنم واسه ی همین کاره خاصی هم جز درس نداشتم انچنان.ولی خب زمینه ای شد برای ترم 5ام که میشه پاییز 98.
      هم درس خوندم هم فعالیت های غیر درسی میکردم هم ورزش هم فیلم هم...
      یعنی طوری که من توی فرجه ی امتحان باکتری(تقریبا سخت ترین امتحان علوم پایه ماست) 40 ساعت از "بهترین تایمش" رو دادم به تمرین تئاتر!!!ولی هم به این فعالیتم رسیدم و هم نمره ی بالایی رو ازین امتحان گرفتم.خیلی خسته میشدم ولی لذت میبردم.چون واقعا با برنامه بود و تک بعدی نبود.(متاسفانه این نوع زندگی برای کنکور شدنی نیست آنچنان)
      ترم های بعدی که کروناز اومد به میدون وطبیعتا وقت بسیار فراوان در دسترس بود .هم میشه درس رو خوند و هم میشه کارای زیاد دیگه ای کرد.
      ولی ترم 6و7 طبق پست شماره قبلی بشدت حجم مطالب بالا بود و امتحانات زیاد،بعید میدونم اگر کرونا نبود اصلا میشد کار دیگه ای کرد!
      دوره ی استاجری که بعدا توضیح میدم تایم آزاد کم نداره.این رو به موقعش توضیح میدم.اینترنی هم که من نرفتم ولی خب طبق شنیده ها برده داریه!
      اما این وقتی که گفتم خیلی زیاده روی کاغذ زیاده و توی عمل خیلی قضیه فرق داره!
      یک مورد اراده داشتن در محیط خوابگاهه.من هر وقت تنها باشم خیلی راحت تر برنامه هام رو انجام میدم تا وقتی که خوابگاه شلوغ باشه.مثلا نشستی داری کارت رو انجام میدی یهو یکی از دوستات میاد میشینید باهم صحبت می کنید و کلا از فضای برنامت میای بیرون و...
      و اما مهم ترین مورد در مدیریت زمان در زمان دانشجویی:
      بدونید با خودتون چند چندید!یعنی چی؟بزارید یک مثال بزنم:
      فرض کنیم شخص الف خیلی به نمره اهمیت میده و کارهای دیگه براش مهم نیست
      حالا شخص ب هم نمره براش مهمه تا حدی و هم کارهای دیگه.
      خب شخص اول تکلیفش مشخصه،میشینه میخونه.
      اما شخص ب تصمیم گرفته مثلا به نمره 17 رضایت بده ولی به سایر کارهاش برسه.نزدیک امتحان میشه و بچه ها شروع میکنن به خوندن.اینجا شخص "ب" وقتی داره کارهای غیر درسیش رو انجام میده،یهو میبینه شخص "الف" داره درس میخونه.اینجاس که بهم میریزه درونش.حس میکنه عقب افتاده ازین افراد.مقداری هم حسادت میاد وسط و ازونجایی که قبلا با این نوع رقابت ها خو گرفته کارهای دیگه رو تعطیل میکنه و میشینه پای درس.ولی خب بعد امتحان حتی اگر نمره خوب هم بگیره زیاد راضی نیست.چرا؟چون به سایر علاقه هاش نرسیده.
      اینجا شخص "ب" نمیدونه با خودش چند چنده! نمیدونه نمره و رقابت براش مهم تره یا تعادل بین کارهای دیگه.
      این مورد سخت ترین مشکل بچه های پزشکیه!اینکه خودشو وارد رقابتی که دوست نداره نکنه.وقتی که خودش به مقدار کافی خونده دیگه به وضعیت بقیه توجه نکنه.اما امان ازین که کنکور و خانواده و محیط طور دیگه ای بارش اوردن!موارد دیگه ای هم هستن که دیگه متن طولانی شد،بعدا میگم.
      بشینید حساب کنید با خودتون چند چندید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام به همگی

2.لطفا نیا نصیحت مزخرف کن که این رشته اینه و ما رو افکار جامعه خراب کرده که بهترین پزشکه و چرا با خودت این کارو میکنی ....درمورد سوال بگو آن چه که دیدیممنون
      بقیه دوستان کامل گفتن . منم بخاطر تگ شدنم یه خلاصه بگم فقط
      99 درصد مشکلتون از ترم 2 حل میشه . شما هیچ پیش زمینه ای از امتحانات و سبک سوالات ندارین و باید یک ترم بگذره تا ببینین نحوه نمره دهی استادا چطوریه ...
      درکل واسه پاس شدن درس خوندن مال شب امتحانه . توی طول ترم درس خونده باشین یا نه فرقی نمیکنه اگه شب امتحان بخونین پاسین وگرنه میفتین . یعنی توی 4 5 ماه ترم فقط 10 15 روز نیازه درس خوند . اگه هدفتون بیشتر از اینه که باید طول ترم هم درس بخونین
      توی دانشگاه هم حقیقتا دیگه از اون فاز کنکور و آزمون و تراز خارج میشین و وقتی درس میخونین با هیچکسی رقابت نمیکنین . واسه همین انگیزه درس خوندن واقعا صفره . شب امتحان با دیدن بقیه این انگیزه برمیگرده و میشه خوند

ولی خب توی پرانتز بگم , از اول دانشگاه باید یه هدف مشخص داشته باشین . تایم بسیار بسیار زیادی دارین و اگه هدفی تعیین نکنین , چندسال مثل برق و باد میگذره و شما فقط رفتین دانشگاه و توی خونه فیلم دیدین !
      زبان انگلیسی یاد بگیرین , برید باشگاه , مهارتی یاد بگیرین , کاری یاد بگیرین , هنری که علاقه دارین رو ادامه بدین , حتی اگه انگیزش هست کارای تحقیقاتی انجام بدین ...

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      سلام به همگی

یادش بخیر
      #ترمک_ها_را_اذیت_نکنیم

خیلی به حرف سال بالایی ها توجه نکن
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن