خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Post عملکرد ما در ریاضی ۱۴۰۰

سلام ، اگر به سطح دشواری ریاضی کنکور ۱۴۰۰ توجه کرده باشین یه موضوع هست که از خودتون میپرسید :
      ایا با این سطح خوندن ریاضی میتونم از پس کنکور ۱۴۰۱ بر بیام ؟این برای من هم سوال هست باتوجه به اینکه عمده سوالات ریاضی حتی نمونه اش هم در کتاب های کمک درسی نبوده ! حتی سطح و نوع سوالات قلمچی امسال با کنکور ۱۴۰۰ فرق داره ، خیلی دوست دارم بدونم ایا استراتژی وجود داره که در کنکور ۱۴۰۱ قافل گیر نشیم ؟ ایا باید کلا از روشی که تا الان داریم جلو میریم ادامه ندیم ؟ یا اینکه از منبع تخصصی مثل نردبان خیلی سبز یا ای کیو استفاده کنیم ؟ لطفا اگر کسی تجربه داره راهنمایی کنه راستی اشتباهی نوشتم ۱۴۰۰ باید ببخشید (۱۴۰۱)

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اولا وقتی سوالات ریاضی در این سطح مطرح میشه همه داوطلبها رو غافل گیر میکنه،بنابراین بهتره استراتژی های ازمون دادن و نحوه برخورد با سوالات سخت رو یاد بگیرید و هوش هیجانی تون رو قوی کنید تا خودتون رو نبازید
      دوما منبعی که توی هر درس استفاده میکنی باید متناسب با سطح ات باشه.به فرض که قراره کنکور1401هم سطح ریاضیش مثل 1400 باشه،حالا دانش اموزی که مفاهیم اولیه رو بلد نیست باید با نردبام شروع کنه؟ بنابراین جوگیرانه عمل نکن،منبعی متناسب با سطح ات پیدا کن و پله پله بیا بالا.
      سوما کی گفته قراره ریاضی 1401 هم مثل 1400باشه؟! اتفاقا من فکر میکنم این سختی قراره بره روی یه درس دیگه،بنابراین کار عجیب و غریبی قرار نیست در طول سال واسه ریاضی انجام بدین.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درست میگین تصمیم دارم با همین روش معمولی ادامه بدم و قدم به قدم پیشرفت کنم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      امسال 12 تا سوال ریاضیات رشته ریاضی رو حذف کردن
      فکر نکنم سنجش سال دیگه سوال خارج کتاب زیاد بده
      در مورد کتابم با revenant98 موافقم
      .

5. Top | #5
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      لازم به توضیح است دشوارتر شدن درس ریاضی نسبت به سال گذشته، به علت سیستم‌محور بودن انتخاب سؤال بوده است و فردی نبوده است، کمااینکه این امر در درس شیمی آزمون سال قبل هم اتفاق افتاد و قاعدتاً با تراز کردن نمرات، مسئله سختی و آسانی سؤال‌ها حل خواهد شد.

این تو‌ بیانیه سازمان سنجش بوده.
      دقت کنید،شخص نمیاد سوالات رو انتخاب کنه، کامپیوتر سوالات رو انتخاب می کنه؛ پس به عبارتی هیچ تضمینی برای سطح و نوع و حتی درس سوالات سخت نیست، کامپیوتر دلش کشیده ۱۴۰۰ ریاضی رو سخت در آورده.

ولی خب برای همه غافلگیر کننده می شه و این دو سال نشون داد هیچ شرکت و موسسه ای نمی تونه سوالات رو پیش بینی کنه،پس به هیچ کتاب و موسسه و استادی دل نبندید،چند منبع رو اگه تونستید کار کنید( حداقل برای ریاضی و فیزیک) و نگید امسال سخت بود سال دیگه راحت تر میکنن.
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      لازم به توضیح است دشوارتر شدن درس ریاضی نسبت به سال گذشته، به علت سیستم‌محور بودن انتخاب سؤال بوده است و فردی نبوده است، کمااینکه این امر در درس شیمی آزمون سال قبل هم اتفاق افتاد و قاعدتاً با تراز کردن نمرات، مسئله سختی و آسانی سؤال‌ها حل خواهد شد.

این تو‌ بیانیه سازمان سنجش بوده.
      دقت کنید،شخص نمیاد سوالات رو انتخاب کنه، کامپیوتر سوالات رو انتخاب می کنه؛ پس به عبارتی هیچ تضمینی برای سطح و نوع و حتی درس سوالات سخت نیست، کامپیوتر دلش کشیده ۱۴۰۰ ریاضی رو سخت در آورده.

ولی خب برای همه غافلگیر کننده می شه و این دو سال نشون داد هیچ شرکت و موسسه ای نمی تونه سوالات رو پیش بینی کنه،پس به هیچ کتاب و موسسه و استادی دل نبندید،چند منبع رو اگه تونستید کار کنید( حداقل برای ریاضی و فیزیک) و نگید امسال سخت بود سال دیگه راحت تر میکنن.
      اصلا امکان نداره که به صورت "اتفاقی" و سیستمی سوالات سه رشته ی ریاضی و انسانی و تجربی در درس ریاضی به این شدت سخت در بیاد. احتمال اتفاقی بودن چنین چیزی زیر 1 درصده.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بشینین فصل معادلات بخونین تموم که شد برین سوالای ۱۴۰۰ حل کنین خودتون متوجه میشین بخاطر ترکیب زیاد با رادیکال ها و اتحاد ها سوالا بشدت وقت گیر بودن تو تایمش همین ۱۵ تا فوقش میشد جواب داد ( چندتا خارج از کتاب بزاریم کنار) پس فرقی نداره سال بعد ن اصلا ۵۰ سال بعدم همین باشه باز درصدا همینه مگرینکه وقت شیمی زیست بدی ب ریاضی ک عقلانی نیس
      بنظرم ۱۴۰۱ ها بیخودی همش قفلی زدن رو ریاضی

8. Top | #8
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      اصلا امکان نداره که به صورت "اتفاقی" و سیستمی سوالات سه رشته ی ریاضی و انسانی و تجربی در درس ریاضی به این شدت سخت در بیاد. احتمال اتفاقی بودن چنین چیزی زیر 1 درصده.
      داداش متن مال سازمان سنجشه،خودش داره میگه سیستم سوالا رو انتخاب میکنه ...
      یاد ضرب المثل افتادم،میگه : شاه میبخشه،شیخ علی خان نمیبخشه.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      داداش متن مال سازمان سنجشه،خودش داره میگه سیستم سوالا رو انتخاب میکنه ...
      یاد ضرب المثل افتادم،میگه : شاه میبخشه،شیخ علی خان نمیبخشه.
      این ضرب المثل چه ربطی به حرف داره؟ سازمان سنجش هر چی بگه مگه درسته؟ انسان خودش عقل داره متوجه میشه. یعنی بین 55 تا سوال ریاضی داخل و خارج رشته ی ریاضی، 30 تا سوال ریاضی داخل و خارج رشته ی تجربی و 25 تا سوال ریاضی داخل و خارج انسانی (مجموعا 230 تا سوال) ، کامپیوتر گردونه رو چرخونده و امسال همه رو سوال سخت و غیر استاندارد در آورده؟ واقعا به عقل کسی که همچین چیزی رو باور می کنه باید شک کرد.
      اگه سوالات رو به سه حالت ساده و متوسط و سخت تقسیم کنیم و فرض کنیم از این 230 تا سوال کلا 200 تاشون سخت بودن، احتمال این که از یه مجموعه ی متوازن، 200 تا سخت در بیاد و 30 تا متوسط و ساده چقدره؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      به نظر من همون خیلی سبز یا مهروماه و آی کیو خوبن. اگه سخت شدن که شما قرار نیست به سوالات خیلی سخت جواب بدین. بعید هم هست این سبک سختی دوباهر تکرار بشه چون کلی سوال از کنکور حذف شد و یا تاثیر مستقیم گرفت. با همون سوالات متوسط ریاضی هم میشد تراز خوب در این درس کسب کرد. هرچند درنهایت باعث شد زحمات خیلیا هدر بشه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان توجه کنید کلا دو تا سوال بیشتر از ریاضی حدف نشد بقیش کامل باقی موند.اون چیزی که درمورد ۱۲ تا سوال گفته شده حدف نمره ی منفی سوال بوده‌.یعنی اگه سوالو غلط زدید دیگه یک سوم نمره منفی براتون اعمال نشده.ولی خود سوال باقی مونده و عملا اگه بهش جواب نداده باشید تو درصدتون اثر گذاره.یعنی کسانی که اون ۱۲ سوالو درست زده باشن از شما جلومی افتن.
      درمورد اینکه تو کنکور ۱۴۰۱ این اتفاق تکرار میشه یا نه نمیشه نطر قطعی داد.چون شاید امسال درس دیگه ای مثل فیزیک رو مثلا بخوان سخت طرح کنن.ولی قطعا اگه قرار باشه قانون حذف دروس عمومی از سال ۱۴۰۲ اعمال بشه باید کنکورای بعداز ۱۴۰۲ رو با همین روش ریاضی ۱۴۰۰ مطالعه کنید.چون وقتی کنکور سه درس یا چهار درس باشه با همون میزان وقت.سوالات عمیق تر طراحی میشه.

12. Top | #12
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      این ضرب المثل چه ربطی به حرف داره؟ سازمان سنجش هر چی بگه مگه درسته؟ انسان خودش عقل داره متوجه میشه. یعنی بین 55 تا سوال ریاضی داخل و خارج رشته ی ریاضی، 30 تا سوال ریاضی داخل و خارج رشته ی تجربی و 25 تا سوال ریاضی داخل و خارج انسانی (مجموعا 230 تا سوال) ، کامپیوتر گردونه رو چرخونده و امسال همه رو سوال سخت و غیر استاندارد در آورده؟ واقعا به عقل کسی که همچین چیزی رو باور می کنه باید شک کرد.
      اگه سوالات رو به سه حالت ساده و متوسط و سخت تقسیم کنیم و فرض کنیم از این 230 تا سوال کلا 200 تاشون سخت بودن، احتمال این که از یه مجموعه ی متوازن، 200 تا سخت در بیاد و 30 تا متوسط و ساده چقدره؟
      من حرف سازمان سنجش رو به عنوان تنها افرادی که در این باره اطلاع دارن،قبول میکنم.
      شما هم تا هر زمانی که دلت میخواد به عقل من شک کن.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن