خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

منبع اول و دوم برای زیست

سلام
      من تو پیج یه مشاور دیدم که گفته بود برای زیست حداقل دو منبع کار بشه. منبع اول ساده تر باشه و منبع دوم تست های سخت
      مثال هم زده که اول خیلی سبز بزنید بعد آی کیو
      ولی خب نگفته بود چه طور و مثلا با چه فاصله ای تست ها کار بشن.
      بنظرتون چطور باید دوتا کتاب رو موازی با هم کار کرد؟
      مثلا امروز خیلی سبز بزنم بعد با فاصله چند روز آی کیو؟ اگر نظری دارین لطفا بگین

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ham1 نمایش پست ها
      سلام
      من تو پیج یه مشاور دیدم که گفته بود برای زیست حداقل دو منبع کار بشه. منبع اول ساده تر باشه و منبع دوم تست های سخت
      از همون مشاور نمات برو بپرس قطعا بهترین راه رو برات خواهد گفت که تو کهکشان راه شیری نظیر ندارد
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلاممن تو پیج یه مشاور دیدم که گفته بود برای زیست حداقل دو منبع کار بشه. منبع اول ساده تر باشه و منبع دوم تست های سختمثال هم زده که اول خیلی سبز بزنید بعد آی کیوولی خب نگفته بود چه طور و مثلا با چه فاصله ای تست ها کار بشن.بنظرتون چطور باید دوتا کتاب رو موازی با هم کار کرد؟مثلا امروز خیلی سبز بزنم بعد با فاصله چند روز آی کیو؟ اگر نظری دارین لطفا بگین
      باو ناموسن چرا دوتا کتابی که 70 درصد عین همن میاین دنبال هم کار میکنین؟منبع دوم اسمش روشه . یه منبع دیگس . باید ساختارش فرق که با اولی ریاضی نیستش که عزیز من
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      از همون مشاور نمات برو بپرس قطعا بهترین راه رو برات خواهد گفت که تو کهکشان راه شیری نظیر ندارد
      مشاورم نبود، یه پست تو اکسپلور دیدم. بعدش حالا چرا اینقدر عصبانی؟ یه سوال پرسیدم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      باو ناموسن چرا دوتا کتابی که 70 درصد عین همن میاین دنبال هم کار میکنین؟منبع دوم اسمش روشه . یه منبع دیگس . باید ساختارش فرق که با اولی ریاضی نیستش که عزیز من
      واقعا شبیهن؟ من که فعلا فقط خیلی سبز دارم. آی کیو نزدم ولی مگه نمیگن تستاش خیلی سخته و به کنکور نزدیکه؟
      بعد منظورتون از ساختار دیگه چیه؟ یکم دقیق تر میگین چه کتابی منظورتونه؟

6. Top | #6
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اول یه منبع درست و کامل کاربشه و‌مرور بشه بعد منبع دوم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ما انواع مختلفی از منبع دوم داریم: آزمون محور/ بانک تست قوی و دشوارتر/ خلاصه و جمع بندی
      که از هر کدوم در یه شرایطی میشه استفاده کرد.
      اما اون چیزی که مدنظر شماست همون نوع دومش یعنی بانک تست دشوارتره مثل کتاب های نردبام و سه سطحی .زمانی برید سراغ این کتاب ها که یک مبحث رو از روی منبع اول تموم کرده باشید و درصدتون به 50 رسیده باشه و تایم اضافی داشته باشید. حالا میتونید برید سراغ منبع دوم که با تیپ سوالات مختلف آشنا بشید.
      که برای زیست شخصا میکرو جامع زیست تالیف عیسایی و طاهری ترجیح میدم. درسنامه نداره ولی سوالاتش عالیییه و پاسخنامه خوبی هم داره. حتما یه نگاه بهش بندازید.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا شبیهن؟ من که فعلا فقط خیلی سبز دارم. آی کیو نزدم ولی مگه نمیگن تستاش خیلی سخته و به کنکور نزدیکه؟
      کی میگه به کنکور نزدیگه ؟؟؟؟

کتاب بالای 400 تومن پولشه و 5 کیلو وزنشه و نزدیک 4800 تست داره و ..... تستهاش گاها سخت خوب گاها سخت بد و گاها چرت و غلط هست درست
      ولی شبیه کنکور رو چی میگه واقعا ؟؟؟؟
      ویرایش توسط Araz : 13 شهریور 1400 در ساعت 23:23 دلیل: ادب را رعایت کنید

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مشاورم نبود، یه پست تو اکسپلور دیدم. بعدش حالا چرا اینقدر عصبانی؟ یه سوال پرسیدم
      الان درد شد همین اکپلور و ....
      هر ننه من قمری شده مشاور کنکور و کتابی که حتی خودش نخونده و .... رو داره پیشنهاد میده برای همه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جونم برات بگه که هیچوقت تو تاریخ کنکور نشده که مولفهای محترم سطح طرح تستشون همسنگ با تستهای طراحان کنکور باشه...همیشه طراحی کنکور یه قدم جلوترن تو طرح تست و نمیشه دستشونو خوند...فقط با تیپ تستهای مختلف میتونیم خودمونو برا کنکور آماده کنیم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamita نمایش پست ها
      جونم برات بگه که هیچوقت تو تاریخ کنکور نشده که مولفهای محترم سطح طرح تستشون همسنگ با تستهای طراحان کنکور باشه...همیشه طراحی کنکور یه قدم جلوترن تو طرح تست و نمیشه دستشونو خوند...فقط با تیپ تستهای مختلف میتونیم خودمونو برا کنکور آماده کنیم
      با قسمت اول موافقم طراح های کنکور واقعا به شدت با سواد و دقیق هستند

ولی قسمت دوم خیر تا حدودی

به نظر من باید در زیست شناسی تولید کننده تست شد نه مصرف کننده تست

یعنی اینکه صرفا نباید تست زد و نکاتش رو وارد کتاب کرد . گرچه خیلی افراد همین راه رو میرن و اتفاقا نتیجه هم میگرن ولی اگر برای درصد بالاتر دندان تیز کرده باشید باید تولید کننده باشید
      بعد از اشنایی با تستهای یکی دو کتاب و دیدگاه کنکور سراسری دیگه باید خودتون دست به کار بشید و ریز بشید برای نکته سازی و تحلیل و حتی طرح تست و ترکیب و .....
      حتی تدریس به یکی دیگه هم ایده عالی هستش
      فرض کنید دارید به یه نفر زیست رو یاد میدید و از حفظ شروع کنید به تدریس عین یه معلم

باید به تسلطی رسید که وقتی مثلا میگم گفتار خون از فصل قلب دیگه کل متن و تاپیک ها و اشکال و مطالب موجود و ارتباطاتش با دیگر قسمتها و ... همه چی اون گفتار بیاد تو ذهنت و بتونی عین بلبل شروع کنی از اول و تنا اخرش بری

این نظر من هستش و از این روش به شدت دارم نتیجه میگیرم و ادامه هم خواهم داد تا روز کنکور

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      با قسمت اول موافقم طراح های کنکور واقعا به شدت با سواد و دقیق هستند

ولی قسمت دوم خیر تا حدودی

به نظر من باید در زیست شناسی تولید کننده تست شد نه مصرف کننده تست

یعنی اینکه صرفا نباید تست زد و نکاتش رو وارد کتاب کرد . گرچه خیلی افراد همین راه رو میرن و اتفاقا نتیجه هم میگرن ولی اگر برای درصد بالاتر دندان تیز کرده باشید باید تولید کننده باشید
      بعد از اشنایی با تستهای یکی دو کتاب و دیدگاه کنکور سراسری دیگه باید خودتون دست به کار بشید و ریز بشید برای نکته سازی و تحلیل و حتی طرح تست و ترکیب و .....
      حتی تدریس به یکی دیگه هم ایده عالی هستش
      فرض کنید دارید به یه نفر زیست رو یاد میدید و از حفظ شروع کنید به تدریس عین یه معلم

باید به تسلطی رسید که وقتی مثلا میگم گفتار خون از فصل قلب دیگه کل متن و تاپیک ها و اشکال و مطالب موجود و ارتباطاتش با دیگر قسمتها و ... همه چی اون گفتار بیاد تو ذهنت و بتونی عین بلبل شروع کنی از اول و تنا اخرش بری

این نظر من هستش و از این روش به شدت دارم نتیجه میگیرم و ادامه هم خواهم داد تا روز کنکور
      موافقم و خودم هم روش طرح تست رو واقعا قبول دارم بخصوص برا کسایی که وقت کافی ندارن و میخوان سال اول کنکور قال قضیه رو بکنن و برن..

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتاب پیشنهاد شده توسط رتبه 1 نیما ابوالحسنی 4 ایناز مارالی 8 محمد حسن فلاحت 11 پارسا مرندی و رتبه 544 که مصاحبه اش تو انجمن هست

البته نه برای هر سطحی کتاب iq جامع هست درسته قیمتش بالاس میتونی از pdf اش هم استفاده کنی
      ویرایش توسط hassan24 : 12 شهریور 1400 در ساعت 22:38

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      ببنید زیست رو باید طوری خوند که اگر به اندازه کل صفحات کتاب کاغذ جلوتون گذاشتن بتونید کلمه به کلمه رو بنویسید و طوری باید خوند توانایی تولید نکته و ترکیب کردن مباحث رو داشته باشید.
      یه کتاب درست و حسابی کافیه واسش .
      البته روش استفاده کتاب تست رو بدونید قطعا کافیه.
      واسه منبع دوم اکثرا میرن سراغ کتابای ازمونی یا تستای نشاندار ازمونها ( سوالاتی که غلط زدین توی ازمونتون) و هیچ کس دو تا کتاب جامع رو همزمان نمیخونه مگر کسی که ساعت مطالعه خوبی داشته باشه و یا روی منبع اول به تسلط رسیده باشه میره سراغ منبع دوم .
      +
      طراح کنکور همیشه جلوتر از بقیه هستش . هی کی گفت تستای فلان کتاب به کنکور نزدیکه قطعا دروغه ( بیشتر در مورد زیست)

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      میخواستم بنویسم که دیدم واقعا اقای خادمی خیلی بهتر و جامع تر توضیح دادن . بنظرم حرفی نمیمونه که بزنم
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن