خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question خلاصه نویسی مهم و ضروری یا نه؟؟؟

《دوستی که اومدی این تاپیکو میخونی توجه کن لطفا. من کنکورمو دادم تموم شد این سوالو شهریور سال کنکورم پرسیدم بیخیال من شو سر جدت)))) 》
      سلام به همه دوستان
      آیا خلاصه نویسی واجبه؟ یعنی انقد مهمه که اگه ننویسی انگار مطالعت ناقصه یا نه بدون خلاصه نویسیم میشه موفق شد تو کنکور و وحی منزل نیست؟
      من خودم آدمیم که با نوشتن اصلا چیزی تو مغزم تثبیت نمیشه یعنی اصلا با نوشتن چیز زیادی یاد نمیگیرم نسبت به خوندن
      در ضمن رشتمم ریاضی
      ویرایش توسط konkoouri : 11 تیر 1401 در ساعت 11:50

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. بنظرم بستگی به خودت وعادات مطالعاتیت داره . من خودم خلاصه نویسی فقط واسه بخش های حفظی انجام میدم . مثل تعریف هایی که تو فیزیک و هندسه هست ، حفظیات شیمی . البته خلاصه رو حین یادگیریم مینویسم و تو حفظ کردنشون در همون لحظه بیشترین کمک رو بهم میکنه . ولی خب فکر نمیکنم برای مسایل حرکت بافایده ای باشه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام خلاصه نویسی لازم نیسس به نظرم لاقل تو زیست حداقل بزارید 6ماه بگذره بعدش دیگه نکات مهم رو خلاصه نویسی و حاشیه نوسی کنید اگرم خالیت میخاد راحت شه تو یک برگه بنویس و بزار لا کتابتت در کل خلاصه نویسی تاثر نداره اونقدر به عنوان کسی که به سلطلن خلاصه نیسی ایران مشهور اینو میگم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedarein نمایش پست ها
      سلام خلاصه نویسی لازم نیسس به نظرم لاقل تو زیست حداقل بزارید 6ماه بگذره بعدش دیگه نکات مهم رو خلاصه نویسی و حاشیه نوسی کنید اگرم خالیت میخاد راحت شه تو یک برگه بنویس و بزار لا کتابتت در کل خلاصه نویسی تاثر نداره اونقدر به عنوان کسی که به سلطلن خلاصه نیسی ایران مشهور اینو میگم
      رشتشون ریاضیه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      باشه ولی اولا من رشتم ریاضیه و دوما فردا کنکور دارم و این سوالو سال پیش پرسیدم:///

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ati_zareii نمایش پست ها
      سلام. بنظرم بستگی به خودت وعادات مطالعاتیت داره . من خودم خلاصه نویسی فقط واسه بخش های حفظی انجام میدم . مثل تعریف هایی که تو فیزیک و هندسه هست ، حفظیات شیمی . البته خلاصه رو حین یادگیریم مینویسم و تو حفظ کردنشون در همون لحظه بیشترین کمک رو بهم میکنه . ولی خب فکر نمیکنم برای مسایل حرکت بافایده ای باشه
      حاجی من دقیقا فردا کنکور دارم و این سوالو سال پیش تابستون فرستادم بنظرتون خیلی سریع جواب ندادید:////

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      موفق باشیدد مردم از خندهههه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      موفق باشیدد مردم از خندهههه
      خیلی ممنون همچنین

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جاااان؟!!؟ رشته ی ریاضی و ننوشتن؟! عجیب بود بسی
      خلاصه نویسی به نظرم همون موقع که میخونی یه کاغد زیر دستت باشه و هر چی میخونی با مثال و تجزیه و تحلیل بنویسی که به قولی خط فکریت گم نشه و فوکوست سرجاش باشه
      حالا اینکار برای من جواب میده و اسمشم بیخودی گذاشتم خلاصه نویسی وگرنه اون خلاصه نویسی دیگه که واقعا بیای مطالبو خلاصه کنی یه چیز چرته و برا نظام جدید خصوصا، اصلا و ابدا جوابگو نیست.
      حالا شاید بگی خب من که نمیام هر بار یه ساعت درسنامه ی خیلی سبز یا چه میدونم مبتکران بخونم! خب من خودم بار اول که یه درسنامه میخونم نکات مهم رو تو کتاب می نویسم که کتابم بشه جزوه م یا مثلا برای ریاضی که کلا کتاب مدرسه نمیخونم، تو همون کتاب تست نکات می نویسم و فرمول ها رو هایلایت میکنم تا برای دفعات بعدی همین که چشمم به هایلایتا خورد همه ی مفاهیم بیاد تو ذهنم و مرور بشه

ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZanaP نمایش پست ها
      جاااان؟!!؟ رشته ی ریاضی و ننوشتن؟! عجیب بود بسی
      خلاصه نویسی به نظرم همون موقع که میخونی یه کاغد زیر دستت باشه و هر چی میخونی با مثال و تجزیه و تحلیل بنویسی که به قولی خط فکریت گم نشه و فوکوست سرجاش باشه
      حالا اینکار برای من جواب میده و اسمشم بیخودی گذاشتم خلاصه نویسی وگرنه اون خلاصه نویسی دیگه که واقعا بیای مطالبو خلاصه کنی یه چیز چرته و برا نظام جدید خصوصا، اصلا و ابدا جوابگو نیست.
      حالا شاید بگی خب من که نمیام هر بار یه ساعت درسنامه ی خیلی سبز یا چه میدونم مبتکران بخونم! خب من خودم بار اول که یه درسنامه میخونم نکات مهم رو تو کتاب می نویسم که کتابم بشه جزوه م یا مثلا برای ریاضی که کلا کتاب مدرسه نمیخونم، تو همون کتاب تست نکات می نویسم و فرمول ها رو هایلایت میکنم تا برای دفعات بعدی همین که چشمم به هایلایتا خورد همه ی مفاهیم بیاد تو ذهنم و مرور بشه

به پیر به پیغمبر من چند روز پیش کنکورمو دادم تموم شد رفت از مهر امسالم راهی رشته مهندسی ام این سوالم شهریور پارسال پرسیدم و هیچکس جوابمو نداد ای خدااا منو سوسک کننن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش من حقیقتا شرمندتم به تاریخ دقت نکردم متاسفانه
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش من حقیقتا شرمندتم به تاریخ دقت نکردم متاسفانه
      دشمنت شرمنده ولی من خواهرم داداش نیستم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واااای کلا شرمنده شدن من امروز به سوی بینهایت میل میکنه حالا طرز نوشتن و ریاضی بودنتون نقش به سزایی تو خطای انسانی من داشت
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoouri نمایش پست ها
      حاجی من دقیقا فردا کنکور دارم و این سوالو سال پیش تابستون فرستادم بنظرتون خیلی سریع جواب ندادید:////
      این کشت منو
      ولی لفظ حاجی هم زیادی مردونه بود دیگه تو خطای انسانی‌م نقش عمده‌ای داشت
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این کشت منو
      ولی لفظ حاجی هم زیادی مردونه بود دیگه تو خطای انسانی‌م نقش عمده‌ای داشت
      آره والا خودمم گمراه کردم اسمم مشخص نیست ولی اخه فک کن من اصلا این تاپیکو فراموش کرده بودم بعد صبح پاشدم با دغدغه ی اینکه وای من فردا کنکور دارم و اینا دیدم ایمیل اومده برام که چند نفر راجع خلاصه نویسی بهم پیشنهاد دادن آقا منمو میگی جامه دریدم نمیدونستم بخندم یا گریه کنم اومدم جواب بدم دیگه جنسیت و اینامو از دست دادم نوشتم حاجی ولی اخیرا دخترا ام زیاد از الفاظ مردونه استفاده میکنن شما جمع دخترونه رو بیایی ببینی چه خبره....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)