خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چندسوال دررابطه با برنامه ریزی

سلام
      توی برنامه ریزی چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین.

۱-من تو برنامه ریزی دوهفته ای طبق قلمچی یه جدول دوهفته ای خام دارم که توی اون درسا و حجمشون رو که توی ان بازه مشخص باید انجام بدم مینویسمو گزارشم رو توی دفتربرنامه ریزی قلمچی ثبت میکنم. توی دفتر برنامه ریزی تعداد تست رو نمیشه نوشت آیا لازمه یه دفترچه جدا بگیرم واسه تعدادتست؟؟؟

۲-شما چجوری مرور میکنین؟
      من تو مرور کردن و اینکه کی و کدوم مبحث رو مرور کنم خیلی مشکل دارم .شما چه زمانهایی رو واسه مرور اختصاص میدین؟

۳- من خیلی دوست دارم برنامم ثابت باشه. مثلا هرروز ساعات مشخصی دروس اختصاصی و ساعات مشخصی هم عمومی.اینجوری خوبه؟؟

راستی اگه کسی هست رشته ریاضی باشه ممنون میشم یه ایده یا برنامه کلی به صورت هفتگی بهم بده...
      ویرایش توسط Mohammad.javad : 02 شهریور 1400 در ساعت 12:08

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر خدمت شما ، در جواب سوال اولت : میتونی توی خود دفتر برنامه ریزی یه ستون جدید اضافه کنی اگر جا داره ، اگر هم جا نداره توی خود برنامت تعداد تست رو بنویس و آخر هفته ها یه گوشه از دفتر برنامه ریزیت ثبت کن.
      سوال دوم : ببین قضیه مرور یه مقدار پیچیدس و فرمول هرکی با هرکی فرق داره ، اما اینو بدون که مرور چند قسمتیه ، مثلا امروز نشستی زیست خوندی ، فردا دوباره میخوای ادامه فصل رو بخونی ، اول میای درس روز گذشته رو یه مرور سطحی میکنی که هم برای خوندن گفتار جدید به مشکل نخوری و هم یه مرور بشه واست گفتار قبلی ، بعد که کل فصل رو هم خوندی دوباره برمیگردی از اول سطحی یه دور دیگه نگاه میندازی و تستای مارک دار هم واسه مرور خیلی عالیه . یه مدل مرور دیگه هم هست که بلند مدته ، مثلا دوتا آزمون بعد دوباره زیست قلمچی برمیگرده به همین فصلی که شما خوندیش و اونجا هم دوباره مرورش میکنی (یا دوران جمع بندی) در کل سعی کن روشی که باهاش راحت تری رو پیدا کنی .
      سوال سوم : آره میتونه خوب باشه اگر باهاش اوکی ای خودت ! مثلا من خودم سال کنکور هررروز اول زیست میخوندم و بعدش فیزیک و بعد از ناهار شیمی و .... طی ساعتای خاصی از روز یه درس خاص رو میخوندم و ذهنمم بهش عادت کرده بود . اما بعضی مواقع هم باید ساختار برنامه رو مطابق نیاز تغییر بدی و اینکه کلا ثابت باشه یه مقدار غیر طبیعیه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تعداد تست رو همین که بدونی کافیه به نظرم. میتونی آخر روز جمع کل تستایی که زدی رو یادداشت کنی.
      در رابطه با مرور از برنامه‌ی قلمچی کمک بگیر و بر اساس اون مرور کن.
      مورد سوم هم بستگی به خودت داره ولی تو طولانی مدت ممکن نیست. هر بازه‌ای از سال نسبت مطالعه دروس باید تغییر کنه طبیعتا.

در رابطه با دفتر برنامه ریزی اینو هم میتونی ببینی:
      http://forum.konkur.in/thread76595.html

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.javad نمایش پست ها
      سلام
      توی برنامه ریزی چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین.

۱-من تو برنامه ریزی دوهفته ای طبق قلمچی یه جدول دوهفته ای خام دارم که توی اون درسا و حجمشون رو که توی ان بازه مشخص باید انجام بدم مینویسمو گزارشم رو توی دفتربرنامه ریزی قلمچی ثبت میکنم. توی دفتر برنامه ریزی تعداد تست رو نمیشه نوشت آیا لازمه یه دفترچه جدا بگیرم واسه تعدادتست؟؟؟

۲-شما چجوری مرور میکنین؟
      من تو مرور کردن و اینکه کی و کدوم مبحث رو مرور کنم خیلی مشکل دارم .شما چه زمانهایی رو واسه مرور اختصاص میدین؟

۳- من خیلی دوست دارم برنامم ثابت باشه. مثلا هرروز ساعات مشخصی دروس اختصاصی و ساعات مشخصی هم عمومی.اینجوری خوبه؟؟

راستی اگه کسی هست رشته ریاضی باشه ممنون میشم یه ایده یا برنامه کلی به صورت هفتگی بهم بده...
      سلام

1-تعداد تست هات رو بشماری و ثبت کنی خوبه...توی همون دفتر قلمچی میشه نوشت دیگه توی هرروز که ساعت مطالعه رو می نویسی پایینش هم تعداد تستارو بنویس

2-انواع و اقسام مرور داریم کدوم منظورته ؟ واسه 2 هفته بین ازمون ؟ یا بلند مدت ؟

3-برنامه ثابت واسه طی سال که رسما غیر ممکنه...ولی میتونی واسه بازه های زمانی خاص برنامه ثابت بچینی مثلا واسه 1 یا 2 هفته
      مثلا طی این 2 هفته هرروز یه تایم ثابت میذاری واسه تست ترجمه عربی که توی ازمون اخیر توش ایراد داشتی...قالب 2 هفته ای چیدن منطقیه اونم نه اینکه ساعت مشخص کنی مثلا هرروز 7 تا 9 زیست قالب یعنی مثلا در نظر بگیری روزی 3 ساعت طی این 2 هفته نیاز به زیست خوندن دارم نه اینکه ساعت دقیق مشخص کنی
      ولی اینکه بخوای دقیق واسه کل سالت یک قالب بچینی نه شدنیه و نه مفیذ...کلا انعطاف پذیر بودن یکی از ویژگی های یک کنکوری خوب بودنه

پ.ن : من سال 94 رشتم ریاضی بوده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن