خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

شروع جدی مطالعه برای کنکور از شهریور

سلام وقت همگی بخیر
      من تو کلاس دهم تا قبل از کرونا مطالعه خوبی نداشتم و دانش آموز متوسطی بودم و وقتی کرونا اومد متاسفانه دیگه درس خوندنو تعطیل کردم. البته نمیخوام بگم صفرم. همونطور که گفتم مباحث پایه دهم تاقبل کرونا رو متوسطمو بقیش رو دیگه نخوندم. و پایه یازدهم رو هم خیلی کم تسلط دارم(در حد یه نگاه انداختن بوده.)امسال که خواستم از اول تابستون خوب شروع کنم ماه تیر رو به خاطر بیماری از دست دادم و ماه مرداد رو هم به خاطر حسرت گذشته و دیدن مصاحبه رتبه برترها که تقریبا همشون از دهم شروع کردن و تنبلی خودم از دست دادم و یا اینکه من اصلا آدمی نبودم که مقایسه کنم ولی وقتی دیدم کسایی رو که خیلی وضعشون ازم بدتر بوده الان خیلی شرایط بهتری داره واقعا منو ناامید و عصبانی کرده.

... حالا با توجه به شرایط من و اینکه تیر و مرداد رو از دست دادم آیا واقعا واقعا میشه رتبه خوب آورد؟

من واقعا علاقه دارن تو دانشگاه های برتر کشور (امیرکبیر و شریف و علم و صنعت و.. ) مهندسی رو که علاقه دارم ادامه بدم. و خب من همیشه توی فامیل یه بچه درسخون شناخته میشدم و از اینکه نتونم و بقیه رتبه های خوب بیارندواقعا خیلی میترسم. یکی از اقواممون که خیلی باهم صمیمیت داریم همیشه بهم میگه منتظرم بیای تهران و اینکه اونو ناامید کنم وحشت دارم. قبلا اینجوری نبودم. و از طرفی واقعا نمیخوام پشت کنکور بمونم.این فکر که چجوری میشه توی کمتر از یکسال از این همه دانش‌آموز که از دهم شروع کردن جلو افتاد؟! ولم نمیکنه. توی اینترنت چندتا مصاحبه دیدم که گفته بودن دیرتر شروع کردن و موفق شدن ولی خیلی انگشت شمارن.
      احساس افسردگی میکنم.
      ممنون میشم منو راهنمایی کنین...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.javad نمایش پست ها

... حالا با توجه به شرایط من و اینکه تیر و مرداد رو از دست دادم آیا واقعا واقعا میشه رتبه خوب آورد؟
      آره

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقت همگی بخیر
      من تو کلاس دهم تا قبل از کرونا مطالعه خوبی نداشتم و دانش آموز متوسطی بودم و وقتی کرونا اومد متاسفانه دیگه درس خوندنو تعطیل کردم. البته نمیخوام بگم صفرم. همونطور که گفتم مباحث پایه دهم تاقبل کرونا رو متوسطمو بقیش رو دیگه نخوندم. و پایه یازدهم رو هم خیلی کم تسلط دارم(در حد یه نگاه انداختن بوده.)امسال که خواستم از اول تابستون خوب شروع کنم ماه تیر رو به خاطر بیماری از دست دادم و ماه مرداد رو هم به خاطر حسرت گذشته و دیدن مصاحبه رتبه برترها که تقریبا همشون از دهم شروع کردن و تنبلی خودم از دست دادم و یا اینکه من اصلا آدمی نبودم که مقایسه کنم ولی وقتی دیدم کسایی رو که خیلی وضعشون ازم بدتر بوده الان خیلی شرایط بهتری داره واقعا منو ناامید و عصبانی کرده.

من واقعا علاقه دارن تو دانشگاه های برتر کشور (امیرکبیر و شریف و علم و صنعت و.. ) مهندسی رو که علاقه دارم ادامه بدم. و خب من همیشه توی فامیل یه بچه درسخون شناخته میشدم و از اینکه نتونم و بقیه رتبه های خوب بیارندواقعا خیلی میترسم. یکی از اقواممون که خیلی باهم صمیمیت داریم همیشه بهم میگه منتظرم بیای تهران و اینکه اونو ناامید کنم وحشت دارم. قبلا اینجوری نبودم. و از طرفی واقعا نمیخوام پشت کنکور بمونم.این فکر که چجوری میشه توی کمتر از یکسال از این همه دانش‌آموز که از دهم شروع کردن جلو افتاد؟! ولم نمیکنه. توی اینترنت چندتا مصاحبه دیدم که گفته بودن دیرتر شروع کردن و موفق شدن ولی خیلی انگشت شمارن.
      احساس افسردگی میکنم.
      چون که رشتتون ریاضیه چیز زیادی رو از دست ندادین و قبولی براتون کاملا ممکنه. بشینید منابع رو مشخص کنید و برنامه بنویسید و شروع کنید.
      دو تا از دوستای خودم که از سال آخر جدی خوندن و رشتشون ریاضی بود ( تراز در طول سال بین ۵۸۰۰ تا ۶۲۰۰) یکی ۲۰۰ آورد تو منطقه ۳ و اون یکی ۱۳۰. پس با خیال راحت بخونید که کاملا ممکنه

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      موفق باشی مهندس جااان
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      رشتت ریاضیه ، به سادگی میتونی به بازی برگردی !

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اونو ناامید کنم
      این طرز فکر خیلی غلطه سعی کن هیچ وقت خودت ناامید نکنی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      .این فکر که چجوری میشه توی کمتر از یکسال از این همه دانش‌آموز که از دهم شروع کردن جلو افتاد؟! ولم نمیکنه

تو اصلی ترین رقیبت باید روز گذشته‌ای باشه که خودت ساختیش بذار راحت تر بگم تو اصلی ترین رقیبت خودتی . ببین تو الان دو ماهت رو به قول خودت از دست دادی باید به جای تاپیک زدن و پرسیدن عالی شروع کنی چون تو ۲۹ ام تاپیک زدی مطمئنا ۳۰ و ۳۱ ام به اینجا سر زدی و میزنی که ببینی چی گفتن و خدانکنه کسی ناامیدت کرده باشه و تو ادم حساسی باشی شروع میکنی به خودخوری بعد دوباره سعی میکنی خودت رو جمع کنی یادش میفتی که یکی گفته نمیشه و فلان ( البته خداروشکر دوستان همه گفتن میشه و واقعا هم میشه ) دوباره آذر میای میپرسی میشه ؟بهمن میپرسی و همینطوری میری جلو ببین من مطمئنم این رو خودم نمیگم از رفیقم پرسیدم که ۳ رقمی تجربی بوده و از آبان شروع کرده گفت میشه صد در صد/ برای ریاضی نمیدونم آسون تره یا سخت تر ولی میدونم تو از الان شروع کنی راحت دو رقمی میشی و حتی اگر گارد ذهنی نداشته باشی و با تمام توان جلو بری و بیخیال این دو ماه از دست رفته بشی تک رقمی امیدوارم خبر قبولیت در رشته ی مورد نظر در تهران رو اول به اون فامیلتون بعد اینجا بدی . موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      اینا همش بهنوس برا اینکه درس نخونی بهونه ها رو بزار کنار.... به فرض (البته فرض غلط) زمانو از دست دادی و یه سال نخوندی حالا ک چی می خوای دست دست کنی تا آخر عمرت ینی 50-60 سال حسرت این یک سالو بخوری. از تو و خود تو توو این دنیا یه دونست اگه بخوای لذت موفقیت رو خودت بچشی تنها راه ات اینه تلاش کنی و اگر عقب موندگی هم باشه جبران کنی چون چاره ای نداری اگه موفقیت رو میخوای
      پ.ن: هر کی رتبه یک بشه یا حتی مشاورهای کنکور فقط تجربه خودشونون یا اطرافیانشونو میگن و متاسفانه اصلا حواسشون نیس هزاران نفر از اونا الگو برداری میکنن و اینکه اونام نمی دونن اگه دیرتر شروع بکنی استراتژی چی باید باشه تا بیشترین بهره وری رو یکی داشته باشه پس رتبه های برتر فقط برا برتر ها که میخوان زیر 100 شن حرفاشون صادقه نه همه ثانیا کی میگه دیره الان بهترین موقع هست برا شروع ینی خیل عظیمی از موفق های کنکور از الان استارت جدی شون رو میزنن و دیر نیست

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقت همگی بخیر

احساس افسردگی میکنم.

اولا شما رشتتون ریاضیه و با ساعت مطالعه معمولی ( نه خیلی بالا ) میتونید یه رتبه خوب کسب کنید ! ( همکلاسی من 99 رتبش میشه 20 هزار تجربی منطقه دو امسال برا رشته ریاضی خوند و کنکور داد شد 300 منطقه دو )

دوما شما هنوز اول راهی چیزی رو از دست ندادی !

سوما شما برا خودت درس میخونی یا برای دوست و آشنا ؟؟ دفتر برنامه ریزی کاظم قلمچی میگه هیچکس دلسوز تر از خودت نسبت به آیندت نیس !

چهارما حسادتت رو بزار کنار و بهونه تراشی نکن ( کرونا ، سیل ، طالبان ، داعش و ... همش بهونس ! )

پنجما نمیخواد یهو سنگ بزرگ برداری و بخوای همه مطالب پایه رو تو یک ماه مونده شهریور بخونی ! شما تو همین یک ماه دروس که اشکال داری رو بیشتر کار کن و بقیش رو از ابتدای مهر با برنامه کانون برو جلو !

و اما آخرین نکته : بری تو انجمن نگاه کنی میبنی هر ماه تقریبا کلی آدم میان اینجا و تاپیک میزنن شروع جدی از فلان ماه ! سابقه داشته دو ماه مونده به کنکور اومده تاپیک زده شروع جدی از اردبیهشت و پزشکی تهران . مخلص کلامم اینه که شما از هر موقع شروع کنی و به طور مستمر بخونی برنده ای !

این تاپیک رو حتما ببین :
      مهم Zero نامه (به اشتراک گذاری تجربیات یک کنکوری)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن