خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

یک پشت کنکوری در هشتمین سال

سلام بچه ها.

کم و بیش میشناسین منو از بس که غر زدم اینجا. 24 سالمه، امسال هشتمین سال پشت کنکوریمه. درس خوان نیستم، طوری که سال قبل روانشناسی آزاد ثبت نام کردم ولی نتونستم بخونم. تنبلی میکنم، اضطراب شدید دارم، صبح تا شب سرم تو گوشی و لپ تاپه، الکی ول میچرخم. با پدرم قهرم و خودمو تو اتاق حبس میکنم مبادا که درباره درسم باهام حرف بزنن. میدونن که نمیخونم. بهشون دروغ گفتم که امسال میخوام پایه ام رو تقویت کنم و سال بعد برم خارج بخونم. ولی میدونم که بازم قراره ول بچرخم. میدونم که نمیخونم. از یک طرف فکر میکنم روانشناسی یا هر رشته ای غیر از پزشکی و دندانپزشکی برای من تو این سن خجالت آور و بی فایده است، انگار عمرمو الکی سوزوندم این همه سال. از یک طرف هم مطمئنم اگه برم خارج هم نمیتونم بخونم چون پایه ام ضعیفه. خانواده ام میگن همین امسال برم. من که ریاضی اول ابتداییم رو یادم رفته حتی. من نمیتونم بهشون بفهمونم من واقعاً به این یکسال برای تقویت خودم احتیاج دارم. من خیلی تحمل کردم بچه ها. من مشکلات زیادی دارم که کسی درک نمیکنه و همین همه چی رو بدتر کرده. فکر کنم واقعاً دیگه چاره ای جز تموم کردن زندگیم ندارم. فقط اومدم به همه تون بگم. خواهش میکنم پشت کنکور نمونید. تحت هر شرایطی با کنکور اولتون برین دانشگاه و خداحافظ.
      To the hope of it all..

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NiNi نمایش پست ها
      سلام بچه ها.

کم و بیش میشناسین منو از بس که غر زدم اینجا. 24 سالمه، امسال هشتمین سال پشت کنکوریمه. درس خوان نیستم، طوری که سال قبل روانشناسی آزاد ثبت نام کردم ولی نتونستم بخونم. تنبلی میکنم، اضطراب شدید دارم، صبح تا شب سرم تو گوشی و لپ تاپه، الکی ول میچرخم. با پدرم قهرم و خودمو تو اتاق حبس میکنم مبادا که درباره درسم باهام حرف بزنن. میدونن که نمیخونم. بهشون دروغ گفتم که امسال میخوام پایه ام رو تقویت کنم و سال بعد برم خارج بخونم. ولی میدونم که بازم قراره ول بچرخم. میدونم که نمیخونم. از یک طرف فکر میکنم روانشناسی یا هر رشته ای غیر از پزشکی و دندانپزشکی برای من تو این سن خجالت آور و بی فایده است، انگار عمرمو الکی سوزوندم این همه سال. از یک طرف هم مطمئنم اگه برم خارج هم نمیتونم بخونم چون پایه ام ضعیفه. خانواده ام میگن همین امسال برم. من که ریاضی اول ابتداییم رو یادم رفته حتی. من نمیتونم بهشون بفهمونم من واقعاً به این یکسال برای تقویت خودم احتیاج دارم. من خیلی تحمل کردم بچه ها. من مشکلات زیادی دارم که کسی درک نمیکنه و همین همه چی رو بدتر کرده. فکر کنم واقعاً دیگه چاره ای جز تموم کردن زندگیم ندارم. فقط اومدم به همه تون بگم. خواهش میکنم پشت کنکور نمونید. تحت هر شرایطی با کنکور اولتون برین دانشگاه و خداحافظ.
      سلام
      این چه تفکر اشتباهیه که بعد چند سال کنکور باید رشته پزشکی و دندان قبول شد
      بخدا همه زندگی کنکور نیست!
      از همین روانشناسی هم اگه واقعا تلاش کنی میشه به اندازه پزشک درآمد داشت.
      اینکه همیشه تو گوشی و لپ تاپی رو باید کنترل کنی وگرنه هرسال نتیجه همین آش و همین کاسه هست. من خودم فقط با برنامه ریزی میتونم کنترل کنم. اگه برنامه ریزی کنی و بهش پایبند باشی راحت می تونی کنترلش کنی.
      اگه فکر میکنی اشتباهات این چند سالتو شناسایی کردی و راه حل داری یجوری خانواده رو قانع کن و برای هدفت بیشتر تلاش کن
      اگه شرایط خارج رفتن رو داری و از لحاظ تحصیل و درآمد و آینده شغلی مطمئنی دریغ نکن و برو حتما
      اینو هم بدون که پشت کنکور بودن جرم نیست

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظرم با یک روانشناس یا مشاور خبره مشورت کنید.
      خیلی میتونه کمکتون کنه.
      امیدوارم موفق باشید در هر جایی که هستید.❤️

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      از یک طرف فکر میکنم روانشناسی یا هر رشته ای غیر از پزشکی و دندانپزشکی برای من تو این سن خجالت آور و بی فایده است
      چه فکر احمقانه ای
      شما هم خدا رو میخواید هم خرما رو .
      هم میخواید بخوابید و تلاش نکنید و هم پزشکی و دندون را میخواهید و هر چه غیر از این باشد برای شما افت دارد .
      لطفا کمی بازتر نگاه کنید . مثلا قدم به عرصه هنر بگذارید .
      ستاد حمایت از حلقه حیدریون و شوهر عمه های کشور

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام عزیز دل
      باور کن ارزش نداره خودتو انقد عذاب بدی.به پشمت که قبول نشدی
      درسته که زندگی خیلی چندشه خیلی تهوع اوره خیلی سخته ولی با این وجود تنها چیزیه که داریم و بعضی وقتام قشنگیاشو ممکنه نشونمون بده .
      اگه زبانت خوبه و با این وضعت می کشی برو خارج الان همه آرزوشونه از ایران در رن اونجام خیلی خفن نیستن نگران باش. آسمون خدا همه جاش ی رنگه.چون که کنکور اینجا رو به اندازه کافی دادی و کارت از این حرفا گذشته.
      ی مدت فجازیو رها کن.خود اینستا باعث هر چی درده( لختیها عاقلند که میگویند باید به طبیعت برگشت، انسان هر چه از طبیعت دور بشود بدبخت‌تر میشود. آفتاب طلایی، چشمه‌های درخشان، میوه‌های گوارا، هوای لطیف.)صادق هدایتم به این نکته ظریف اشاره میکنه
      حرف مردمم به پشمت مگه اونا جای تو زندگی می کنن.یجوری میگی 24 سالته ادم احساس میکنه سن نوحو داری:/
      از کنکور برای خودت یه تراژدیه دردناک نساز.یه چیزی بوده گذشته دیگه.دندون پزشک یا پزشک یا معلم یا کارمند یا هر چی به هر حال ی چیزی پیدا می کنیم که براش حرص بزنیم.این حرص همیشه با ماست همیشه ی چیزی کمه همیشه یه چیزی ناتمومه همیشه یه خلایی توی وجودمون هست.همیشه و همیشه...(به قول شاعر هر طور زندگی می کنم بازم یه چیزی کم میاد)این پیشفرضی که برات ایجاد شده بخاطر جو حاکم که باید حتما تو ی چیز بخصوص درس بخونی.این تابو را بشکن.تو فکر می کنی این خلا با پزشکی حل میشه ولی تفکرت اشتباهه:/
      در مورد رشته های دیگم اینجوری فکر نکن .یعنی مثلا این مملکت مثلا کارمند بانک نمی خواد !!!!!داری برای خودت حاشیه می سازی.
      امیدوارم حرفهایم مفید فایده بوده باشد
      ویرایش توسط Haghgo : 30 مرداد 1400 در ساعت 13:29

6. Top | #6
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها.

فقط اومدم به همه تون بگم. خواهش میکنم پشت کنکور نمونید. تحت هر شرایطی با کنکور اولتون برین دانشگاه و خداحافظ.

نمی دونم چی بگم
      ولی اصولا اغلب افرادی که سا اول کنکورو تر زدن، بد خوندن که سال بعد بهتر میشه رتبه شون ،خیلی کمه که سال بعد بخونه و رتبه اش بد تر شه.
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ماهیچ ما نگاه
      مخصوصا با جوابای دوستان
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حالا چرا خودتون رو محدود کردید به تحصیل و دانشگاه رفتن؟ حالا به هر دلیلی جفت و جور نشده دیگه. بیخیالش بشید‌. برید سمت یه هدف و مسیر جدید.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب اگه شرایط خارج رفتن رو داری چرا دست دست میکنی؟
      برو و همونجا یه رشته رو بخون و لذتش رو ببر.یه زندگی جدید تو یه محیط جدید. آینده ی خیلی بهتری هم در انتظارته
      راستش من زندگی تو خارج با یه شغل معمول رو به پزشکی اینجا ترجیح میدم.حیف این فرصت نیست که میخوای از دست بدی؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برعکس دوستان که میگن برو خارج من نظرم اینه تا زمانی که مشکل تنبلی و بی انگیزگیت رو کامل حل نکنی همه چیز فقط بدتر میشه نه بهتر
      تازه خارج که بری فشار روحی و دوری از خانواده هم به اینا اضافه میشه.
      به نظرم حتما پیش یه روانپزشک یا زوانشناس برو که احتمالا اونم معرفیت میکنه به روان درمانگر برای جلسات هفتگی مشاوره . خیلی کمکت میکنه حتما امتحان کن
      ! Break me down and build me up

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا تو این جا هیچکس نمیتونه کمکت کنه از یه مشاور خوب کمک بگیر اگه اصفهان یا تهران زندگی میکنی میتونم بهت معرفی کنم
      و یه نکته ی دیگه منم ۲۴ سالمه و میخوام پرستاری بخونم و بنظرم اصلا خجالت آور نیست ۱۹ سالگیم میتونستم برم پرستاری ولی نرفتم مردم هرجوری من زندگی کنم حرف میزنن بهتره طوری زندگی کنم که خودم میخوام

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببین من یه دوست دارم عین خودت ... یعنی کلا از درس خوشش نمیاد .... تنبل و اینا نیست ها فقط ذهنش بدرد درس نمیخوره.... الان رفته دنبال علاقش یعنی عکاسی .... و داره تو یه آتلیه کار میکنه ...
      همه ادما یه هنر دارن .... ببین هنر تو چیه .....
      قرار نیست همه با کنکور موفق بشن تو زندگی شون .... بعدشم 24 سالته مگه چیه ؟؟؟
      فکر کردم نزدیک 30 هستی

هنوز جوونی کلی راه داری به زندگیت .... بعد من نمیدونم شرایط مالیت چطوریه ولی اینطور که میگی انگار الحمد لله وضعتون خوبه ( خاج رفتن و...)
      پس فکر نکنم مشکلی داشته باشی اگه دوست داشته باشی یه سالن ارایشی ... یا یه چیز مثلش بزنی همونجا کار کنی .... چون درامد داره فکر نکن همه چی تو پزشکیه و دندونه ....
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین دوست عزیز
      عمه گرامی بنده توی 40سالگیییییی رفته غیرانتفاعی روانشناسی خونده ارشدشم از همون غیرانتفاعی گرفته تازه سهمیه هیئت علمیم استفاده کردن بانو
      الان هیشکی نمیگه ازچه دانشگاهی گرفتی یا چی بودی یا چی همه میگن ارشد روانشناسی گرفته بنظرم اگر علاقه داری که شاید یه کوچولو داشتی که اونو انتخاب کردی برو و ادامش بده تا تهش برو
      عمم اولش میگفت.پزشکی.میخوام حالا دنبال مرکز مشاوره زدنه
      همونو برو بعدشم دفتر مشاوره بزن شیک و مجلسی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها.

نمیدونم شما ک شرایط تحصیلِ خارجو داشتی چرا ایقد پشت موندی
      ولی گیرم همون سال اول میرفتی دانشگاه از این رشته های ابکیو میخوندی میشد 22سالت اخرشم هیچی
      هنوز تازه اوله راهه چیو تموم کنی یجور میگی انگار 40سالته
      اگه شرایط روحیت اقتضا میکنه امسالم بخون خانواده تو یجوری راضی کن
      اگم ن همون روانشناسیو بخون عالیه شرایطتتم برا کلینیک زدن خوبه ک
      20 تا 30 سال برا اینده ساختنه هنوز فرصت مونده
      تواین چن سال پشت کنکور ی تجربه هایی بدست اوردی
      هیچ چیزیم بی حکمت نیس شاید بقول دوستی اگه دانشگا میرفتی تواین شرایط کرونا الان نبودی

نترس منم 24 سالمه: ))

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان ببخشيد من نفهميدم چرا ايشون اگه ميخوان برن خارج بايد پايه شون رو قوي كنن؟! مگر اينكه منظورشون اين باشه كه مدرك زبان بگيرن يا يه چيزي .ني ني جان من يه مدت زيادي خيلي تو حال و هواي خارج بودم باور كن با اين شرايط خارج رفتن رو پيشنهاد نميكنم اولا مدرك زبان ميخواد بعدشم يه ازمون ازت. ميگيرن اروپا كه اگه قبول نشي همون بار اول نهايت دوم بايد بري پيرا بخوني يا برگردي ايران.دانشگاه هاي تركيه هم شده مسخره بازي با غرور افريني و صندلي خريدن هموطنان عزيز
      باور كن من ميشناسم كسي كه پزشكي ايتاليا ميخونه و روزانه ١٠ ساعت درس ميخونه حالا يه روز آف
      بازم خودت ميدوني

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن