خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 44 از 44
    1. Top | #31
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      سلام

با استارتر و مضمون و حرف شما کاری ندارم ولی در مورد پول میخوام بگم

متاسفانه دو روز پیش رفتیم دکتر به خاطر گردن درد مادرم که اینقدر بد بود که نمیتونست تکون بخوره . پزشک عمومی که پشت درب مطبش تو یه شهر کوچیک ما که نزدیک 20 هزار نفر جمعیت داره و 5 تا دکتر و یدونه کلینیک تخصصیو ... باز هم پشت در مطب دکتر عمومی صف بود خلاصه بعد از گذست 1 ساعت انتظار با ویزیت 60 تومن رفتیم داخل و نوشتن رادیولوژی هزینه رادیولوژی گردن 200 تومن شد بعدش برگشتیم دومین بار احوالات پول نگرفتن عکس رو دید نوشت متخصص جراحی مغز و اعصاب
      رفتیم تبریز و متخصص نوشت ام آر آی هزینه ام آر آی با بیمه شد 388 هزار تومن در ضمن هزینه ویزیت مختصص 90 تومن بود که دو دقیقه هم طول نکشید ویزیتش تازه اونجا هم صف بود { صف که چی بگم والا میدان جنگ بود تازه تو این دوران کرونا و تو نیم ساعت جلو چشمم ایشون حدود 900 هزار تومن{10نفر} کاسب شدند فقط تازه هزینه ویزیت فقط در نیم ساعت تازه اونا قبل ما بودن بعد ما هم 10 نفری بودن و تا تایم اخر مطبش هم 10 الی 20 نفری قطعا میومدن اصلا بگیر روزی 30 تا مریض ببینه فقط ویزیتش میشه روزی 2700000 تومن فقط ویزیت { تازه بیشترم ویزیست میکنه} . میدونم کاسب شدن کلمه درستی برای این کار نیست ولی خوب واقعیت زندگی هست }

بگذریم از شلوغی و هم همه کلینیک تخصصی گلگشت و مطب دکتر ها و درد مریضها و گریه نوزادها ........ بگذریم از شلوغی سی تی اسکن و ام آر آی و ..... بگذریم از داروخونه شلوغی که 8 تا پرسنل هم نمیتونستن دارو خونه رو اداره کنن با اینکه عین موتور جت کار میکردن ولی شلوغی اینقدر بود که باید 20 دقیقه منتظر میبودی تا کارت رو بکشی و دارو تحویل بگیری ..... بگذریم از همه اینها و صدایی که هر 1 دقیقه میگفت رمز کارت / رمز کارت / رمز کارت و .....
      عکس ام آر آی رو دومین بار که میخواستیم نشون بدیم پول نگرفتن و رفتیم نشون دادیم گفتن باید عمل بشه و دیسک گردن داره نخاع رو فشار میده و اگه عمل نشه فلج میشه و ...
      هزینه عملش با بیمه و پلاتین و ... گفت 35 ملیون تومن میگیرم عمل کنم
      رفتیم دکتر بعدی جراع مغز و اعصاب ایشون هم همین نظر رو گفتن ولی با این تفاوت که گفتن 55 ملیون تومن میگیرم عمل میکنم
      رفتیم سومی گفت 80 ملیون میگیرم عمل کنم و باید هم پول رو واریز کنید { کارت بکشید }{ این سومی معروفترین و پول پرت ترین جراح مغز و اعصاب تبریزه در اذهان عمومی}
      برگشتیم با پزشک شهر خودمون که انصافا انسان خوبی هستند و یکی از فامیلهامون که پزشک هستند مشورت کردیم و اجماع جمعی شد که بریم دومی که جراح مغز و اعصاب معروفی هم هست عمل کنن 55 ملیون تومن

پ.ن: توی مطب که منتظر بودیم از بیماران هر سه دکتر پرس و جو میکردم و ... یکیشون که از کردستان اومده بود تبریز و یک ماه پیش عمل کرده بود میگفت تومور داشتم تو مغزم و 90 ملیون دادم عمل کنه تازه میگفت چون ریسک عمل بالا بود فقط این پزشک قبول کرد عمل کنه بقیه رد میکردن/ یکی دیگشون میگفت من دیسک کمر عمل کردم شد 25 ملیون و خدا حفظشون کنه آقای دکتر رو / یکی دیگه میگفت من اومدم برا ویزیت دکتر های قبلی گفتن 100 ملیون میگیرم ببینیم این چی میگه و ....
      یه حساب سر انگشتی کردم دیدم یک پزشک متخصص مغز و اعصاب حتی اگر تجربه اندکی هم داشته باشد باز هم روزی کف کف اش 50 ملیون رو در میاره کف کف اش هااااا سقفش واقعا ناپیداست چون کلینیک کلا جلو همه پزشکا صف بود اسانسور و پله ها پر آدم بود در او نتبریز به اون دردندشتی و ....
      پ.ن2: اسم دکتر ها رو نمینویسم ولی یکشون 5 سال تجربه داشت اون دوتای دیگه معروفترین های تبریز بودن/ ولی همینقدر بدونید که کم تجربه ترینشون هم بالای 30 ملیون تومن بود
      پزشک عمومی هم اگه دل بده به کار و بلد باشه چجوری مطب داری کنه و با مریض سروکله بزنه و اخلاق مدار باشه روزی زیر 2 تومن در نمیاره مطمئن باشید. حالا ممکنه یه روز کم بشه ولی روزایی هم واقعا ممکنه زیاد هم بشه از 2 تومن ولی میانگین قطعا بالای 1 ملیون تومنه روزی

حساب و کتاب با خودتون و یکم هم به اندیشه تون پناه ببرید
      من با شغل و ... حرفه ش کار ندارم که از مرض و درد ادمها برای خودشون زندگی میسازن و .... { هر چند همه مریضا واقعا چند ده ملیون خرج کرده بودن تا سلامتی شون رو به دست بیارن ولی اینقدر راضی بودن و ذکر خیر دکتر میکردن انگار دکتر خدای اوناست و هیچ کدومشون نمیگفت زیاد میگیرن و ... همه میگفتن خدا خیرشون بده و نگه شون داره ما رو نجات داد و .... }
      مخلص کلام اینکه : شما هر شغلی برید نمیتونید اینقدر درامد و احترام و شان و منزلت کسب کنید . این مورد برای من در عرض دو سه روز مطب گردی و کلینیک و ... ثابت شد . باشد که برای شما هم ثابت بشود.
      پ.ن 3 : برای سلامتی مادر من و سلامتی همه دعا کنید .ممنون

خداحافظ همتون

ویدیو زیر باورم نمیشد ولی متاسفانه درسته
      نتونستم جواب ندم
      کلیت حرفات درسته و منم موافقم باهاش اما چندتا امای مهم داره
      خب تو شهر تبریزی یکی از بزرگ ترین شهرای ایران طبیعیه که پزشک هاش هم سرشون شلوغ باشه من خودم تهرانم و اینجا اگر بهتر از تبریز نباشه درامد متخصص ها بدتر هم نیست ؛ در مورد درامد هم این پول هایی که گفتی همش برای خودشون نیست که ولی ی بخش بزرگیش برای خودشونه
      اما چندتا نکتس که واقعا باید بهش توجه کرد
      اولا که واقعا چند درصد دکترا به این درآمد و شهرت میرسن ۱ درصد ۵ درصد یا ۱۰ درصد؟ ( میدونیم که حدود ۲۰ درصد عمومی ها تخصص قبول میشن طبق آمار وزارت بهداشت) پس بقیه افراد که پشت کنکور تجربی یا کنکور تخصص میسوزن چی؟
      دوما همه هم میخوان برن شهرای بزرگ برای درآمد بیشتر و الان این مشکل هست که مناطق محروم چی پس؟
      سوما رسیدن به این مرحله حدودا ۱۰ ۱۵ سال طول میکشه اونم تو سن ۲۰ ۳۰ سالگی ؛ کم نیست واقعا و یکی مثل من نمیتونه این همه مدت درس بخونه بدون درآمدی
      اخرین مورد هم اینکه واقعا انقدر پول ما میخوایم چیکار کاری به پزشکش ندارم دور و ور منم غیر پزشک دنبال پول خیلیه همشون هم درآمدها عالی و همشون هم دنبال بورس و فلان و فلانن که پول رو پول بذارن فقط ؛ درحالی که ی بخشی از مردم تو روزمره خودشون موندن
      ایشالا زودتر هم مادرتون سلامتی شون رو بدست بیارن

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _POORYA_ نمایش پست ها
      نتونستم جواب ندم
      کلیت حرفات درسته و منم موافقم باهاش اما چندتا امای مهم داره
      خب تو شهر تبریزی یکی از بزرگ ترین شهرای ایران طبیعیه که پزشک هاش هم سرشون شلوغ باشه من خودم تهرانم و اینجا اگر بهتر از تبریز نباشه درامد متخصص ها بدتر هم نیست ؛ در مورد درامد هم این پول هایی که گفتی همش برای خودشون نیست که ولی ی بخش بزرگیش برای خودشونه
      اما چندتا نکتس که واقعا باید بهش توجه کرد
      اولا که واقعا چند درصد دکترا به این درآمد و شهرت میرسن ۱ درصد ۵ درصد یا ۱۰ درصد؟ ( میدونیم که حدود ۲۰ درصد عمومی ها تخصص قبول میشن طبق آمار وزارت بهداشت) پس بقیه افراد که پشت کنکور تجربی یا کنکور تخصص میسوزن چی؟
      دوما همه هم میخوان برن شهرای بزرگ برای درآمد بیشتر و الان این مشکل هست که مناطق محروم چی پس؟
      سوما رسیدن به این مرحله حدودا ۱۰ ۱۵ سال طول میکشه اونم تو سن ۲۰ ۳۰ سالگی ؛ کم نیست واقعا و یکی مثل من نمیتونه این همه مدت درس بخونه بدون درآمدی
      اخرین مورد هم اینکه واقعا انقدر پول ما میخوایم چیکار کاری به پزشکش ندارم دور و ور منم غیر پزشک دنبال پول خیلیه همشون هم درآمدها عالی و همشون هم دنبال بورس و فلان و فلانن که پول رو پول بذارن فقط ؛ درحالی که ی بخشی از مردم تو روزمره خودشون موندن
      ایشالا زودتر هم مادرتون سلامتی شون رو بدست بیارن
      دقیقا مشکل من اینه که چرا این حرفهایی که گفتید باید وجود داشته باشه ؟؟؟
      چرا سهم دانشگاه تهران به اون بزرگی با بیمارستانهای تحت نظرش در دستیاری جراحی مغز و اعصاب سه نفر باشد که از اون سه نفر هم 2 نفر با سهمیه ایثارگری و جانبازی و ... باشد و 1 نفر سهمیه آزاد باشد ؟؟؟
      چرا این انحصار ایجاد شده ؟؟
      چرا باید یه نفر از منطقه محروم چند صد کیلومتر طی کنه بیاد تبریز برای ویزیت یک دکتر ؟؟؟؟
      چرا در سیستم درمانی و آموزش پزشکی ما بیمارستان آموزشی با درمانی ادغام شده و پدر اون رزیدنت و انترن در میاد ؟؟
      چرا یک عمل در یک دکتر قیمتش با دکتر دیگر دو برابر فرق داره ؟؟؟ مگه بیمه ثابت نیست و .... این نرخ رو کی تعیین میکنه ؟؟؟ چرا اصلا پزشک باید با مریض بحث پول کنه ؟؟؟ مگه بیمه به عنوان وکیل مدافع مریض نیست ؟؟؟
      بله درسته 15 سال که نه 24 سال درس خوندن و باید هم ثمرش رو ببرن و زندگی راحتی داشته باشن و زحمت کشیده اند ولی خوب این حد از بی عدالتی و بی درو پیکری هم نوبره واقعا
      و چراهایی دیگر
      اما
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 06 شهریور 1400 در ساعت 00:59

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اخرین مورد هم اینکه واقعا انقدر پول ما میخوایم چیکار
      پول بد نیست بردگی بده امیدواره برده پول نشیم

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام

متاسفانه دو روز پیش رفتیم دکتر به خاطر گردن درد مادرم که اینقدر بد بود که نمیتونست تکون بخوره . پزشک عمومی که پشت درب مطبش تو یه شهر کوچیک ما که نزدیک 20 هزار نفر جمعیت داره و 5 تا دکتر و یدونه کلینیک تخصصیو ... باز هم پشت در مطب دکتر عمومی صف بود خلاصه بعد از گذست 1 ساعت انتظار با ویزیت 60 تومن رفتیم داخل و نوشتن رادیولوژی هزینه رادیولوژی گردن 200 تومن شد بعدش برگشتیم دومین بار احوالات پول نگرفتن عکس رو دید نوشت متخصص جراحی مغز و اعصاب
      رفتیم تبریز و متخصص نوشت ام آر آی هزینه ام آر آی با بیمه شد 388 هزار تومن در ضمن هزینه ویزیت مختصص 90 تومن بود که دو دقیقه هم طول نکشید ویزیتش تازه اونجا هم صف بود { صف که چی بگم والا میدان جنگ بود تازه تو این دوران کرونا و تو نیم ساعت جلو چشمم ایشون حدود 900 هزار تومن{10نفر} کاسب شدند فقط تازه هزینه ویزیت فقط در نیم ساعت تازه اونا قبل ما بودن بعد ما هم 10 نفری بودن و تا تایم اخر مطبش هم 10 الی 20 نفری قطعا میومدن اصلا بگیر روزی 30 تا مریض ببینه فقط ویزیتش میشه روزی 2700000 تومن فقط ویزیت { تازه بیشترم ویزیست میکنه} . میدونم کاسب شدن کلمه درستی برای این کار نیست ولی خوب واقعیت زندگی هست }

بگذریم از شلوغی و هم همه کلینیک تخصصی گلگشت و مطب دکتر ها و درد مریضها و گریه نوزادها ........ بگذریم از شلوغی سی تی اسکن و ام آر آی و ..... بگذریم از داروخونه شلوغی که 8 تا پرسنل هم نمیتونستن دارو خونه رو اداره کنن با اینکه عین موتور جت کار میکردن ولی شلوغی اینقدر بود که باید 20 دقیقه منتظر میبودی تا کارت رو بکشی و دارو تحویل بگیری ..... بگذریم از همه اینها و صدایی که هر 1 دقیقه میگفت رمز کارت / رمز کارت / رمز کارت و .....
      عکس ام آر آی رو دومین بار که میخواستیم نشون بدیم پول نگرفتن و رفتیم نشون دادیم گفتن باید عمل بشه و دیسک گردن داره نخاع رو فشار میده و اگه عمل نشه فلج میشه و ...
      رفتیم دکتر بعدی جراع مغز و اعصاب ایشون هم همین نظر رو گفتن ولی با این تفاوت که گفتن 55 ملیون تومن میگیرم عمل میکنم
      رفتیم سومی گفت 80 ملیون میگیرم عمل کنم و باید هم پول رو واریز کنید { کارت بکشید }{ این سومی معروفترین و پول پرت ترین جراح مغز و اعصاب تبریزه در اذهان عمومی}
      برگشتیم با پزشک شهر خودمون که انصافا انسان خوبی هستند و یکی از فامیلهامون که پزشک هستند مشورت کردیم و اجماع جمعی شد که بریم دومی که جراح مغز و اعصاب معروفی هم هست عمل کنن 55 ملیون تومن

پ.ن: توی مطب که منتظر بودیم از بیماران هر سه دکتر پرس و جو میکردم و ... یکیشون که از کردستان اومده بود تبریز و یک ماه پیش عمل کرده بود میگفت تومور داشتم تو مغزم و 90 ملیون دادم عمل کنه تازه میگفت چون ریسک عمل بالا بود فقط این پزشک قبول کرد عمل کنه بقیه رد میکردن/ یکی دیگشون میگفت من دیسک کمر عمل کردم شد 25 ملیون و خدا حفظشون کنه آقای دکتر رو / یکی دیگه میگفت من اومدم برا ویزیت دکتر های قبلی گفتن 100 ملیون میگیرم ببینیم این چی میگه و ....
      یه حساب سر انگشتی کردم دیدم یک پزشک متخصص مغز و اعصاب حتی اگر تجربه اندکی هم داشته باشد باز هم روزی کف کف اش 50 ملیون رو در میاره کف کف اش هااااا سقفش واقعا ناپیداست چون کلینیک کلا جلو همه پزشکا صف بود اسانسور و پله ها پر آدم بود در او نتبریز به اون دردندشتی و ....
      پ.ن2: اسم دکتر ها رو نمینویسم ولی یکشون 5 سال تجربه داشت اون دوتای دیگه معروفترین های تبریز بودن/ ولی همینقدر بدونید که کم تجربه ترینشون هم بالای 30 ملیون تومن بود
      پزشک عمومی هم اگه دل بده به کار و بلد باشه چجوری مطب داری کنه و با مریض سروکله بزنه و اخلاق مدار باشه روزی زیر 2 تومن در نمیاره مطمئن باشید. حالا ممکنه یه روز کم بشه ولی روزایی هم واقعا ممکنه زیاد هم بشه از 2 تومن ولی میانگین قطعا بالای 1 ملیون تومنه روزی

من با شغل و ... حرفه ش کار ندارم که از مرض و درد ادمها برای خودشون زندگی میسازن و .... { هر چند همه مریضا واقعا چند ده ملیون خرج کرده بودن تا سلامتی شون رو به دست بیارن ولی اینقدر راضی بودن و ذکر خیر دکتر میکردن انگار دکتر خدای اوناست و هیچ کدومشون نمیگفت زیاد میگیرن و ... همه میگفتن خدا خیرشون بده و نگه شون داره ما رو نجات داد و .... }
      مخلص کلام اینکه : شما هر شغلی برید نمیتونید اینقدر درامد و احترام و شان و منزلت کسب کنید . این مورد برای من در عرض دو سه روز مطب گردی و کلینیک و ... ثابت شد . باشد که برای شما هم ثابت بشود.

خداحافظ همتون

رفیق پول در حد یک کاغذ برای تبادل و رفع نیازات روزانه انسانه ، انسان تا همین حد که یک زندگی ریلکس و معمولی داشته باشه کافیه { که این مورد رو هر مهارتی میتونه بسازه } ، درضمن من ک نگفتم حقوق پزشکی کمه ، شما منظور من رو بد برداشت کردی و درباره برداشت اشتباهت توضیح دادی ، من حرفم نقد رشته پزشکی از نظر درآمد نبود.
      ما اومدیم تو این جهان که کل وقتمون رو بذاریم برای پول؟ ما اومدیم زندگی کنیم ، از ثانیه به ثانیه اش لذت ببریم ، یک زندگی ریلکس و معمولی بسازیم و آخرش هم بوم ، بریم به هیچی، بازی تموم شد ، اونهمه پول و ... دسترسی بهش قطع میشه ، اما ثانیه هایی که زندگی کردیم برای همیشه با ما میمونن.
      از صمیم قلب امیدوارم مادر شما شفا پیدا کنه، اما برعکس دعای شما برای من {باشد که برای شما هم ثابت بشود} من امیدوارم برای هیچ انسانی در هیچ کجای کره زمین هرگز ثابت نشود.

{ دوستان لطفا برداشت ها و توصیه های من به کاربران رو فقط به چشم توصیه به همون کاربر ببینید ، مثل یک نسخه پزشک که فقط برای همون بیماره ، ن افراد دیگری ، منم خواستم این کاربر رو بعد از 8 سال از چرخه کنکور نجات بدم ، بیاید منطق داشته باشیم و بر اساس شرایط افراد توصیه و پیش بینی کنیم. وگرنه من هیچ وقت رشته پزشکی رو نقد نکردم و بی منطق و رویاپرداز نیستم ، من اکیدا باز هم به این خانم توصیه میکنم که کنکور رو بذاره کنار و بره دنبال علاقش ، خودشون هم تو تاپیک گفتن اگه بازم بمونن نمیخونن }

5. Top | #35
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      رفیق پول در حد یک کاغذ برای تبادل و رفع نیازات روزانه انسانه ، انسان تا همین حد که یک زندگی ریلکس و معمولی داشته باشه کافیه { که این مورد رو هر مهارتی میتونه بسازه } ، درضمن من ک نگفتم حقوق پزشکی کمه ، شما منظور من رو بد برداشت کردی و درباره برداشت اشتباهت توضیح دادی ، من حرفم نقد رشته پزشکی از نظر درآمد نبود.
      ما اومدیم تو این جهان که کل وقتمون رو بذاریم برای پول؟ ما اومدیم زندگی کنیم ، از ثانیه به ثانیه اش لذت ببریم ، یک زندگی ریلکس و معمولی بسازیم و آخرش هم بوم ، بریم به هیچی، بازی تموم شد ، اونهمه پول و ... دسترسی بهش قطع میشه ، اما ثانیه هایی که زندگی کردیم برای همیشه با ما میمونن.
      از صمیم قلب امیدوارم مادر شما شفا پیدا کنه، اما برعکس دعای شما برای من {باشد که برای شما هم ثابت بشود} من امیدوارم برای هیچ انسانی در هیچ کجای کره زمین هرگز ثابت نشود.

{ دوستان لطفا برداشت ها و توصیه های من به کاربران رو فقط به چشم توصیه به همون کاربر ببینید ، مثل یک نسخه پزشک که فقط برای همون بیماره ، ن افراد دیگری ، منم خواستم این کاربر رو بعد از 8 سال از چرخه کنکور نجات بدم ، بیاید منطق داشته باشیم و بر اساس شرایط افراد توصیه و پیش بینی کنیم. وگرنه من هیچ وقت رشته پزشکی رو نقد نکردم و بی منطق و رویاپرداز نیستم ، من اکیدا باز هم به این خانم توصیه میکنم که کنکور رو بذاره کنار و بره دنبال علاقش ، خودشون هم تو تاپیک گفتن اگه بازم بمونن نمیخونن }
      نه نه من اصلا نقد نکردم حرف شما رو صرفا گفتم اونایی که میگن پزشکی پول نداره و ... یه سری عدد و رقم دادم اول حررفم هم گفتم که استارتر و حرف شما کاری ندارم و میخوام در رابطه با پول حرف بزنم و گفتم که اتفاقا پزشکی خوب هم پول داره و برای کسی که میتونه و میخواد یه راه مطمئن هستش برای رسیدن به پول ولی خوب یه جاهایی واقعا باید دل و احساس و شرفت رو له کنی به خاطر پول که از نظر من ارزشش رو نداره واقعا از این بابت . برعکسش هم تو کشورمون زیاد داریم . دکتر شربیانلویی تو همین تبریز پنجشنبه ها ویزیت رایگان دارن برای افراد کم در امد و خودم به شخصه میشناسم افراد زیادی رو که رایگان عمل کرده اند . ولی پزشکانی هم داریم که میگن اول کارت بکش بعد عمل و ....
      کلا شما رو نقل گرفتم یکم حرف بزنم
      والا شما که حرف اشتباهی نزنید که من جسارتی بکنم طرف حرف من کسایی بودن که میگن پزشکی پول نداره و اشباع شده و دارن از گشنگی میمیرن و ....
      آره واقعا از ته دلم آرزو میکنم هیچ کسی حتی روی مطب دکتر رو هم نبینه

برعکسش هم ویدیو بزاریم
      ویرایش توسط _Joseph_ : 06 شهریور 1400 در ساعت 01:48

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام

خداحافظ همتون

از استارتر معذرت می خوام بابت بی ربط پیام گذاشتن
      جوزف جان تو همونی نبودی که با من سر نبودن یا بودن خدا بحث می کردی؟
      اگه همونی می گفتی خدا نیست الان می گی دعا کنیم. نمی دونم شاید اشتباه گرفتم
      خدا مادرت رو شفا بده انشاالله
      همیشه یادتون باشه درجه یک باشین، آدمای درجه سه درجه چهارن که چندتا رابطه دارن
      صادق ثابتی

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها

به به چه حرفای قشنگی. البته بیشتر واسه کتابا و فیلماس‌! دوست عزیز همون زندگی نرمال و ریلکسی که قراره از ثانیه به ثانیه‌ش لذت ببری فکر میکنی کم پول میخواد؟ امسال خط فقر برای شهر تهران ۱۰ میلیون تومن بوده! خودت حساب کن وضعیت چطوره و اکثر مردم دارن تو چه فلاکتی زندگی میکنن!

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AAT2020 نمایش پست ها
      از استارتر معذرت می خوام بابت بی ربط پیام گذاشتن
      جوزف جان تو همونی نبودی که با من سر نبودن یا بودن خدا بحث می کردی؟
      اگه همونی می گفتی خدا نیست الان می گی دعا کنیم. نمی دونم شاید اشتباه گرفتم
      خدا مادرت رو شفا بده انشاالله
      خدای اسلامی و دینی خیلی وقته برای من وجود نداره
      اگر باور کنیم خدایی هست که یک داستان خلقتش را در کتابی برای انسان نقل کرده کرده است و آدم و حوا و ....
      در اینصورت زندگی یک چالش و جنگ بین خدا و شیطان است که انسان بهای آن را ناخواسته میپردازد .
      در ضمن دعا کردن فقط پیشگاه خدا نیست دعا کردن یعنی طلب و آرزوی سلامتی برای کسی
      مواظب خودت باش هم دعا محسوب میشود .
      ممنون از شما

9. Top | #39
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      به به چه حرفای قشنگی. البته بیشتر واسه کتابا و فیلماس‌! دوست عزیز همون زندگی نرمال و ریلکسی که قراره از ثانیه به ثانیه‌ش لذت ببری فکر میکنی کم پول میخواد؟ امسال خط فقر برای شهر تهران ۱۰ میلیون تومن بوده! خودت حساب کن وضعیت چطوره و اکثر مردم دارن تو چه فلاکتی زندگی میکنن!
      فکر نکنم اصلا منظور ایشون این بوده به حقوق ۵ تومنی کارمندی راضی بشید و با همینقدر پول از زندگیتون لذت ببرید و ازین حرف های کلیشه ای!
      هدفش این بود که بگه به همون درآمد ۱۰ تا ۲۰ میلیونی هم راضی باشید و برای ۵۰ میلیون یا ۱۰۰ میلیون درآمد انقدر ریسک نکنید و عمرتونو هدر ندید

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خدای اسلامی و دینی خیلی وقته برای من وجود نداره
      اگر باور کنیم خدایی هست که یک داستان خلقتش را در کتابی برای انسان نقل کرده کرده است و آدم و حوا و ....
      در اینصورت زندگی یک چالش و جنگ بین خدا و شیطان است که انسان بهای آن را ناخواسته میپردازد .
      در ضمن دعا کردن فقط پیشگاه خدا نیست دعا کردن یعنی طلب و آرزوی سلامتی برای کسی
      مواظب خودت باش هم دعا محسوب میشود .
      ممنون از شما
      وقتی به خدایی اعتقاد نداریم , یعنی به بازخورد اعمال معنویمون هم اعتقادی نداریم (اعم از دعا کردن عبادت نماز خوندن)
      از کلمه اول تا آخر صحبت هات تناقضه
      طلب و آرزوی سلامتی ؟!! میتونی بگی طلب از چه کسی ؟ کاملا مشخصه ناخودآگاه به خدایی اعتقاد داری که انقدر صحبت هات متناقضه

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      وقتی به خدایی اعتقاد نداریم , یعنی به بازخورد اعمال معنویمون هم اعتقادی نداریم (اعم از دعا کردن عبادت نماز خوندن)
      از کلمه اول تا آخر صحبت هات تناقضه
      طلب و آرزوی سلامتی ؟!! میتونی بگی طلب از چه کسی ؟ کاملا مشخصه ناخودآگاه به خدایی اعتقاد داری که انقدر صحبت هات متناقضه

نمیدانم. نمیدانم سعید و نمیدانم و به همی بسنده میکنم.
      افسوس! فلسفه، حقوق، طب، و تو نیز الهيّات ملال آور! شما را من با شور و شکیایی، به حد کمال آموخته ام: و اکنون منم اینجا، دیوانه ی بینوا، که از خرد و فرزانگی همان قدر برخوردارم که پیشتر بوده ام. درست است که عنوان دکتر و استاد دارم، و ده سال است که شاگردانم را، اینجا و آنجا، به دلخواه خود می برم. خوب می بینم که ما قادر به شناخت هیچ چیز نیستیم! همین خونم را به جوش می آورد.
      راست است که من از همه احمق هایی که در دنیا هستند، از دکترها، استادها، نویسندگان و راهبان، بیشتر می دانم. دیگر نه دچار وسواسم و نه شک آزارم می دهد. نه هیچ ترسی از شیطان دارم، نه از دوزخ؛ و از همین رو است که از هرگونه شادی محروم گشته ام. در واقع، گمان ندارم که هیچ چیز خوبی دانسته باشم، یا بتوانم چیزی را به مردم بیاموزم که بهترشان کند و به راه ایمان بیاورد.
      در دنیا نه ملکی دارم، نه پولی، نه افتخاری و نه سلطه ای؛ سگ هم زندگی را به همچو بهایی نمی خواهد؛ از این پس، کار دیگری برایم نمانده جز آن که به جادو رو بیاورم. اوه! کاش نیروی روح و کلام رازهایی را که از آن بی خبرم بر من کشف می کرد؛ و کاش من دیگر مجبور نبودم به صد زحمت چیزی را که نمی دانم بگویم؛ باری، کاش می توانستم همه آنچه را که جهان در خود نهفته دارد بشناسم و، بی آن که بیش از این به واژه های بیهوده دل ببندم، آنچه را که طبیعت از کار مایه نهائی و تخمک های جاودانه در خود دارد ببینم!
      ای اختر پر فروغ سیمین تاب، ای ماه لب از گفتار بسته، لطف کن و برای آخرین بار نگاهی بر درد من بیفکن! چه بسا شب ها که من در کنار این میز بیدار بوده ام! و آنوقت تو، ای دوست غمزده، روی توده ای از کتاب و کاغذ بر من ظاهر میشدی؟ آخ! کاش می توانستم در روشنای لطیف تو از کوه های بلند بالا بروم، در غارها با اشباح ول بگردم، روی سبزه ی رنگ پریده ی چمنزارها برقصم، بی مایگی های علم را همه فراموش کنم، و جوانی از سرگرفته در خنکای شاداب شبنم آب تنی کنم.
      افسوس! و من در سیاهچال خود همچنان در تب و تابم. روشنایی لطیف آسمان جز به زحمت نمی تواند از روزنه ی ناچیز دیوار، از این شیشه های نقاشی شده، و از میان این توده توده ی کتاب های گرد گرفته و کرم خورده و کاغذهای تا سقف برهم انباشته به درون راه یابد. من جز شیشه ها، جعبه ها، افزارها و چارپایه و صندلی پوسیده که میراث نیاکان من اند چیزی گرد خود نمی بینم. این است دنیای تو، فاوست، و همچو چیزی دنیا نام دارد!

فاوست faust
      یوهانگ ولفانگ فون گوته
      ویرایش توسط _Joseph_ : 08 شهریور 1400 در ساعت 10:01

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فکر نکنم اصلا منظور ایشون این بوده به حقوق ۵ تومنی کارمندی راضی بشید و با همینقدر پول از زندگیتون لذت ببرید و ازین حرف های کلیشه ای!
      هدفش این بود که بگه به همون درآمد ۱۰ تا ۲۰ میلیونی هم راضی باشید و برای ۵۰ میلیون یا ۱۰۰ میلیون درآمد انقدر ریسک نکنید و عمرتونو هدر ندید

ایشون خودش میتونه منظورشو بگه

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واقعا چرا همه به فکر پزشکین
      سر در پزشکی و این جور رشته ها
      اینهمه رشته ریخته
      یه میلیون نفر میخوان پزشک شن
      خو من ... تو پزشکی
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پارسال بود که اومدم در مورد پزشکی تو یکی از تاپیک های دیگه نوشتم ، یکی از دوستان که ادعای فضلش میشد
      اومد و کوبید ما رو ، که چرا این حرفا رو میزنی و ... خلاصه که حرف ها خوردیم
      چه عجیب که بعد مدت ها اومدم فروم و با این تاپیک مواجه شدم
      و دارم میبینم همون عزیز دل ، داره حرف هایی میزنه ، مشابه حرفای پارسال من
      واقعا جالب بود
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن