خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 44
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چرا فکرمیکنی حتما باید "خانم دکتر" بشی تا عمرت رو نسوزونده باشی؟
      این همه راه، این همه مسیر. حتما باید دکتر بشی؟ کلی آدم تو کلی رشته دیگه به بالاترین درجات رسیدن و موفق بودن. آیا این علاقه به دکتر شدن علاقۀ قلبیه یا صرفا به خاطر اسم و پرستیژشه؟

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو مطمئن باش پزشکیم قبول شی ی ترم بیشتر نمیکشی !
      منم مث توام
      من تا حدی فکر کردم ک ی سال بشینم بخونم فقط رتبم خوب شه و پزشکی قبول شم حتی بعدش نرم دانشگاه !
      ینی فقط همین مهم !
      ما رد دادیم
      حرفامون برای بقیه خنده دار و مسخرس!
      ولی سعی کن سرگرم ی چی بشی
      کاری
      درسی
      خارج رفتن دردسرای خودش داره ! اگ پول داشته باشی برای همیشه و به قصد زندگی کردن بری خب بجثش جداس !
      اما برای درس بری خب اونجا فرش قرمز برای همه پهن نکردن که !
      اگ همیطوری و صرفا برای گذروندن ی تایمی میخوای بری خارج و دو سال دیگ سرافکنده برگردی ! همون هزینه هاشو تو ایران صرف خوشی و خودت کن !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چرا همه سعی میکنن با حرف ایشون رو به اصطلاح هدایت کنن ؟!
      ایشون 8 سال این حرفا و پیشنهادا رو شنیده مطمئن باشین دنبال راه حل من و شما نیست . گوشش پره
      راه حل ایشون صحبت با روانشناسه ولی وقتی خودشون نمیخوان کاری از من و شما ساخته نیست

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NiNi نمایش پست ها
      سلام بچه ها.

کم و بیش میشناسین منو از بس که غر زدم اینجا. 24 سالمه، امسال هشتمین سال پشت کنکوریمه. درس خوان نیستم، طوری که سال قبل روانشناسی آزاد ثبت نام کردم ولی نتونستم بخونم. تنبلی میکنم، اضطراب شدید دارم، صبح تا شب سرم تو گوشی و لپ تاپه، الکی ول میچرخم. با پدرم قهرم و خودمو تو اتاق حبس میکنم مبادا که درباره درسم باهام حرف بزنن. میدونن که نمیخونم. بهشون دروغ گفتم که امسال میخوام پایه ام رو تقویت کنم و سال بعد برم خارج بخونم. ولی میدونم که بازم قراره ول بچرخم. میدونم که نمیخونم. از یک طرف فکر میکنم روانشناسی یا هر رشته ای غیر از پزشکی و دندانپزشکی برای من تو این سن خجالت آور و بی فایده است، انگار عمرمو الکی سوزوندم این همه سال. از یک طرف هم مطمئنم اگه برم خارج هم نمیتونم بخونم چون پایه ام ضعیفه. خانواده ام میگن همین امسال برم. من که ریاضی اول ابتداییم رو یادم رفته حتی. من نمیتونم بهشون بفهمونم من واقعاً به این یکسال برای تقویت خودم احتیاج دارم. من خیلی تحمل کردم بچه ها. من مشکلات زیادی دارم که کسی درک نمیکنه و همین همه چی رو بدتر کرده. فکر کنم واقعاً دیگه چاره ای جز تموم کردن زندگیم ندارم. فقط اومدم به همه تون بگم. خواهش میکنم پشت کنکور نمونید. تحت هر شرایطی با کنکور اولتون برین دانشگاه و خداحافظ.

هیچ تلاشی نه برای بهتر شدن وضعیت الانتون و نه برای قبولی توی رشته ای که میخواید نمیکنید و از طرفی اعتقاد دارید روانشناسی و هر رشته ای غیر از پزشکی و دندون برای شما خجالت آور بی فایده اس به نظر من روانشناسی که سهله هیچ رشته ای برای شما مناسب نیست تا موقعی که چنین نگرشی داشته باشید

گذشته از این طبق گفته خودتون شما توی سال هایی که پشت کنکور بودید تلاشی نکردید و دارید به بقیه به کسانی که شاید سال اول کنکور با فضای کنکور آشنا نباشن شاید به خاطر لجبازی درس نخونن و به هزاران دلیل دیگه سال اول به هدفشون نرسن و میخوتن دوباره پشت کنکور بمونن و ایندفعه تمام تلاششون رو بکنن توصیه میکند پشت کنکور نمونید؟ واقعا خنده داره

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سه نفر از همکلاسیای خودم
      نزدیک به ۳۰ سالشونه با اینکه ترم دو هستیم !!!! شما تازه ۲۴ سالته ! اما بحث اینکه کنکور بدی یا ندی جداس . اما اگه میخوای بازم تلاش کنی فقط بدون ک دیر نیست . اگه هم میتونی بری خارج ک خیلی بهتره

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NiNi نمایش پست ها
      فقط اومدم به همه تون بگم. خواهش میکنم پشت کنکور نمونید. تحت هر شرایطی با کنکور اولتون برین دانشگاه و خداحافظ.
      اینکه هیشکی پشت کنکور نمونه که اصولا منطقی نیست ... من خودم دو سال پشت کنکور بودم ؛ ولی خب الان که تازه اواخر علوم پایه هستم ، مجبورم به مراتب خیلی بیشتر از دوره کنکورم درس بخونم و حجم مطالب و دروس خیلی خیلی بیشتر از کنکوره . تازه وارد فاز بالینی که بشیم ، حجم درس هامون دو برابر هم میشه . اینکه کنکور بدید و به هر طریقی هم رشته های علوم پزشکی رو قبول بشید ، تازه اول مسیره و باید تازه درس خوندن جدی رو شروع کنید ... اونم یه سری مطالب کاملا مفهومی که نیاز به درک و تجزیه تحلیل داره ..
      پس با خودتون دو دو تا چهار تا کنید و اگه واقعا کشش درس خوندن زیاد روزانه اونم به مدت 6-7 سال رو دارید ، وارد این رشته ها بشید و الکی عمرتون رو هدر ندید ... همه ی افراد استعداد هایی دارند که اگه برن دنبال علاقشون و بهترین اون فیلد کاری باشند ، قطعا میتونند خیلی خیلی موفق تر از پزشک یا مهندسین معمولی جامعه باشند .... این که الان کمتر از پزشکی براتون افت داره ، به عنوان یه برادر کوچیکتر میگم که این عمرته که داره میگذره و تمام سال هایی که میتونستی ازش لذت ببری ، اضطراب کنکور و ... رو داشتی ؛ پس از الان به بعد دیگه لذت ببر و دنبال علایقت باش .

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نمیدونم برای اولین بار چه کسی برای موفقیت سن رو تعریف کرد ؟ یعنی اومد و باعث این تفکر در ذهن من و شما شد که اگر ۱۸ رفتیم دانشگاه موفقیم فلان رشته رفتیم موفقیم و اگر غیر از بشه خجالت اوره و و مردم چی میگن و اینا بابا من ی سال رتبه ام خیلی خوب شد( از نظر خودم) در حد بینایی سنجی یا کاردرمانی تهران که الان عاشقشم پدر و مادر من مدام گفتن پزشکی پزشکی بمون بخون ی عده هیچی ندون اطراف هم بهم گفتن بری این رشته باید اینطوری کنی اونطوری کنی . منم نرفتم و موندم و موندم و الان اوردن اون رتبه برام شده آرزو. ولی باز همه ی اینا رو به فال نیک میگیرم( چاره ای جز این ندارم ) و میخوام دوباره زندگیم رو بسازم. نمیگم پزشکی و دندون فلانه و خوشبختی نمیاره چرا ک خوشبختی میاره، ولی از راه های دیگه هم میشه به خوشبختی رسید . خواهش میکنم فقط دنیا رو برای خودت بن بست نبین . نمیگم کنکور بده نمیگم کنکور نده اینا همشون بستگی داره به تصمیم خودت ولی هر کدوم رو که خواستی این بار تمام وجودت رو بذار براش . به قول دکتر عظیمی جنگههه دیگه رقابت نیست . ی بار یکی از افرادی که به شدت دوستشون دارم و پزشکی دانمارک میخونن ی استوری گذاشتن که استاد ۹۰ سالشون پیانو خریده که یاد بگیره بعد جوون ایرانی ۲۳ ساله چون کنکورش خوب نشده فکر میکنه دنیا به آخر رسیده ( خودم رو میگم) بزرگ شم کاشکی
      پ.ن: ی چیزی یادم افتاد ی دختر خانمی هست که بازم خیلی دوستشون دارم سال ۱۰ ام قبول شدن دندون ولی به قول خودشون اون ۱۰ سال رو زندگی کردن . کاری که من نکردم و برای همین خسته شدم از ادامه راه . مثلا جمله ی " از مسیر لذت ببر" برای من خنده دار ترین جمله است چون نتونستم هیچ زمانی این کار رو کنم حتی وانمود کنم که دارم از مسیر لذت میبرم چون مدام به آخر قضیه نگاه کردم یا سال های قبل خودم رو دیدم و گفتم نمیتونی و نمیشه . ی مدتی به خودت استراحت بده رفیق و بعد دوباره این راه رو اگر خواستی شروع کن . من که بهت افتخار میکنم و بهت خسته نباشید میگم راه طولانی اومدی،هر کسی نمیتونه ، بااراده ای که من دیدم و خودت تقویتش کنی میتونی چیزی که میخوای رو عملی کنی . برات از صمیم قلبم آرزوی موفقیت میکنم .

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ني ني جان ميشه خصوصي رو چك كني؟!

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ول کن درس رو عزیز

برو بیرون حال کن بدون دغدغه درس و زندگی و آینده ، تو همین ثانیه زندگی کن و لذت ببر ، بعدشم بگو گور بابای درس و مشق و هرچی کتاب و دفتره ، من میخوام برم دنبال چیزی که علاقه دارم

ببین از چی تو زندگی خوشت میاد ، مثلا آشپزی ، خیاطی ، آرایشگری و ... ی عالمه کار باحال و جذاب تو دنیا وجود داره ، انصافا حیف نیست تو زندگی ب این قشنگی دنبال پزشکی باشه؟ خنده داره دیگه شما عظمت کائنات رو ببین ، حیف نیست در این جهان به این عظمت شما دنبال یدونه برگه کاغذ ب نام مدرک پزشکی باشی و عمرت رو بزاری روی تشخیص بیماری چن تا پیرمرد و پیرزن
      باور کن اعصاب خوردیه

پول هم ک ماشالا الان شما تو هرچی مهارت داشته باشی ، دنبالت میاد { میگم مهارت نه مدرک } ، هررررررررررچی ، شما کارت خوب باشه بقیه اش خودش میاد ، شما نقاش ، خیاط یا هرچی هم باشی میتونی تو یوتیوب آموزش بزاری و کسب درآمد دلاری کنی { این ساده ترین بود }

خلاصه از من گفتن بود ، خواستی هم برو دنبال پزشکی و 7 سال عمومی و 2 سال تخصص و 2 سال فوق تخصص و ...
      تهش چی؟

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      با توجه به جملاتت فهمیدم، خانواده سرنوشت تورو تعیین میکنه نه خودت
      پس دور شو
      برو یه شهر دیگه
      فقط برو
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      پول هم ک ماشالا الان شما تو هرچی مهارت داشته باشی ، دنبالت میاد { میگم مهارت نه مدرک } ، هررررررررررچی ، شما کارت خوب باشه بقیه اش خودش میاد ، شما نقاش ، خیاط یا هرچی هم باشی میتونی تو یوتیوب آموزش بزاری و کسب درآمد دلاری کنی { این ساده ترین بود }

خلاصه از من گفتن بود ، خواستی هم برو دنبال پزشکی و 7 سال عمومی و 2 سال تخصص و 2 سال فوق تخصص و ...
      تهش چی؟
      سلام

با استارتر و مضمون و حرف شما کاری ندارم ولی در مورد پول میخوام بگم

متاسفانه دو روز پیش رفتیم دکتر به خاطر گردن درد مادرم که اینقدر بد بود که نمیتونست تکون بخوره . پزشک عمومی که پشت درب مطبش تو یه شهر کوچیک ما که نزدیک 20 هزار نفر جمعیت داره و 5 تا دکتر و یدونه کلینیک تخصصیو ... باز هم پشت در مطب دکتر عمومی صف بود خلاصه بعد از گذست 1 ساعت انتظار با ویزیت 60 تومن رفتیم داخل و نوشتن رادیولوژی هزینه رادیولوژی گردن 200 تومن شد بعدش برگشتیم دومین بار احوالات پول نگرفتن عکس رو دید نوشت متخصص جراحی مغز و اعصاب
      رفتیم تبریز و متخصص نوشت ام آر آی هزینه ام آر آی با بیمه شد 388 هزار تومن در ضمن هزینه ویزیت مختصص 90 تومن بود که دو دقیقه هم طول نکشید ویزیتش تازه اونجا هم صف بود { صف که چی بگم والا میدان جنگ بود تازه تو این دوران کرونا و تو نیم ساعت جلو چشمم ایشون حدود 900 هزار تومن{10نفر} کاسب شدند فقط تازه هزینه ویزیت فقط در نیم ساعت تازه اونا قبل ما بودن بعد ما هم 10 نفری بودن و تا تایم اخر مطبش هم 10 الی 20 نفری قطعا میومدن اصلا بگیر روزی 30 تا مریض ببینه فقط ویزیتش میشه روزی 2700000 تومن فقط ویزیت { تازه بیشترم ویزیست میکنه} . میدونم کاسب شدن کلمه درستی برای این کار نیست ولی خوب واقعیت زندگی هست }

بگذریم از شلوغی و هم همه کلینیک تخصصی گلگشت و مطب دکتر ها و درد مریضها و گریه نوزادها ........ بگذریم از شلوغی سی تی اسکن و ام آر آی و ..... بگذریم از داروخونه شلوغی که 8 تا پرسنل هم نمیتونستن دارو خونه رو اداره کنن با اینکه عین موتور جت کار میکردن ولی شلوغی اینقدر بود که باید 20 دقیقه منتظر میبودی تا کارت رو بکشی و دارو تحویل بگیری ..... بگذریم از همه اینها و صدایی که هر 1 دقیقه میگفت رمز کارت / رمز کارت / رمز کارت و .....
      عکس ام آر آی رو دومین بار که میخواستیم نشون بدیم پول نگرفتن و رفتیم نشون دادیم گفتن باید عمل بشه و دیسک گردن داره نخاع رو فشار میده و اگه عمل نشه فلج میشه و ...
      هزینه عملش با بیمه و پلاتین و ... گفت 35 ملیون تومن میگیرم عمل کنم
      رفتیم دکتر بعدی جراع مغز و اعصاب ایشون هم همین نظر رو گفتن ولی با این تفاوت که گفتن 55 ملیون تومن میگیرم عمل میکنم
      رفتیم سومی گفت 80 ملیون میگیرم عمل کنم و باید هم پول رو واریز کنید { کارت بکشید }{ این سومی معروفترین و پول پرت ترین جراح مغز و اعصاب تبریزه در اذهان عمومی}
      برگشتیم با پزشک شهر خودمون که انصافا انسان خوبی هستند و یکی از فامیلهامون که پزشک هستند مشورت کردیم و اجماع جمعی شد که بریم دومی که جراح مغز و اعصاب معروفی هم هست عمل کنن 55 ملیون تومن

پ.ن: توی مطب که منتظر بودیم از بیماران هر سه دکتر پرس و جو میکردم و ... یکیشون که از کردستان اومده بود تبریز و یک ماه پیش عمل کرده بود میگفت تومور داشتم تو مغزم و 90 ملیون دادم عمل کنه تازه میگفت چون ریسک عمل بالا بود فقط این پزشک قبول کرد عمل کنه بقیه رد میکردن/ یکی دیگشون میگفت من دیسک کمر عمل کردم شد 25 ملیون و خدا حفظشون کنه آقای دکتر رو / یکی دیگه میگفت من اومدم برا ویزیت دکتر های قبلی گفتن 100 ملیون میگیرم ببینیم این چی میگه و ....
      یه حساب سر انگشتی کردم دیدم یک پزشک متخصص مغز و اعصاب حتی اگر تجربه اندکی هم داشته باشد باز هم روزی کف کف اش 50 ملیون رو در میاره کف کف اش هااااا سقفش واقعا ناپیداست چون کلینیک کلا جلو همه پزشکا صف بود اسانسور و پله ها پر آدم بود در او نتبریز به اون دردندشتی و ....
      پ.ن2: اسم دکتر ها رو نمینویسم ولی یکشون 5 سال تجربه داشت اون دوتای دیگه معروفترین های تبریز بودن/ ولی همینقدر بدونید که کم تجربه ترینشون هم بالای 30 ملیون تومن بود
      پزشک عمومی هم اگه دل بده به کار و بلد باشه چجوری مطب داری کنه و با مریض سروکله بزنه و اخلاق مدار باشه روزی زیر 2 تومن در نمیاره مطمئن باشید. حالا ممکنه یه روز کم بشه ولی روزایی هم واقعا ممکنه زیاد هم بشه از 2 تومن ولی میانگین قطعا بالای 1 ملیون تومنه روزی

حساب و کتاب با خودتون و یکم هم به اندیشه تون پناه ببرید
      من با شغل و ... حرفه ش کار ندارم که از مرض و درد ادمها برای خودشون زندگی میسازن و .... { هر چند همه مریضا واقعا چند ده ملیون خرج کرده بودن تا سلامتی شون رو به دست بیارن ولی اینقدر راضی بودن و ذکر خیر دکتر میکردن انگار دکتر خدای اوناست و هیچ کدومشون نمیگفت زیاد میگیرن و ... همه میگفتن خدا خیرشون بده و نگه شون داره ما رو نجات داد و .... }
      مخلص کلام اینکه : شما هر شغلی برید نمیتونید اینقدر درامد و احترام و شان و منزلت کسب کنید . این مورد برای من در عرض دو سه روز مطب گردی و کلینیک و ... ثابت شد . باشد که برای شما هم ثابت بشود.
      پ.ن 3 : برای سلامتی مادر من و سلامتی همه دعا کنید .ممنون

خداحافظ همتون

ویدیو زیر باورم نمیشد ولی متاسفانه درسته

" چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 05 شهریور 1400 در ساعت 23:49

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها

پ.ن 3 : برای سلامتی مادر من و سلامتی همه دعا کنید .ممنون

خداحافظ همتون

انشالا شفا برای همه مریض ها من جمله مادر شما

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hassan24 نمایش پست ها
      انشالا شفا برای همه مریض ها من جمله مادر شما
      ممنون دوست عزیز
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دو سال پیش که عضو این انجمن شدم،شما باز هم راجب این موضوع صحبت کردید که چندساله پشت کنکورمو،کسی منو نمیفهمه و .......
      باز یه عده اومدن بهتون راهکار دادن ولی الان بعد دو سال همون شرایط رو داری،همون حرف ها رو میزنی.

من اصن قصد قضاوت ندارم
      ولی

اگه میخوای دو سال دیگه باز یه تاپیک با همچین مضمونی نزنی تو رو خدا برو پیش یه روانشناس.

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شاید همه میدونن که حتی فکر کردن به اینکه یک سال بخوان پشت بممون هم اشتباه هست ولی فقط کسایی درک میکنن که این تجربه رو داشتن و میدونن چفدر تلخه پس همون طور که استارتر گفتن راهی رو برین که نیاز نباشه این مورد رو تجربه کنیین موفق باشین

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن