خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemehiyy نمایش پست ها
      @mahdi021bay

سلام آقا مهدی
      خسته نباشید...
      میشه راجع به موضوعی خوندن عمومی ها(عربی و زبان) یکم بیشتر توضیح بدین؟

مرسی
      سلام
      روزانه یک ساعت برا عمومی ها وقت میذاشتم و به دوتا نیم ساعت تقسیم میکردم
      یکیش که هر روز ادبیات بود؛اون یکیش عربی و زبان چرخشی بود
      توی هر درس هم مباحث رو جداگانه مشخص میکردم و توی بازه خاصی میخوندم مثلا از مهر تا اذر قرابت و دستور ادبیات؛کلمات زبان و ترجمه عربی و همینطور برا بقیه ماه ها هم همینطور برنامه ریختم و تا عید کل مباحث موضوعی هارو یه دور خوندم؛از عید به بعد هم همین مباحث رو دوباره شروع کردم و این بار زماندار تست زدم(از مهر تا عید برا موضوعی ها فقط اموزشی زدم)

2. Top | #17
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تبریک
      انشاالله همیشه در بقیه مراتب زندگی هم موفق و موید باشی
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi021bay نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟
      سلام
      محمد مهدی سیاه تیری هستم از استان تهران شهرستان ورامین
      مدرسه استعداد های درخشان شهید ستاری

- رتبه منطقه و کشوریتون چند شد و دانش آموز کدام منطقه هستید؟ پشت کنکوری بودید ؟
      657 منطقه دو و 1495 کشور،خیر پشت کنکور نبودم

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      بین دندانپزشکی و داروسازی فعلا شک دارم و هنوز انتخاب قطعی نکردم

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!
      فایل پیوست 98589

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      از همون دهم بود که توی ازمون های قلمچی شرکت کردم و در واقع برای کنکور میخوندم

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ لطفا روش مطالعه و مرورتون را در این بازه ها برامون بگید)

- سال تحصیلی دهم
      خب طبیعتا دانش اموزی که از نهم میره دهم،میشکلات زیادی داره چون هم درس ها سنگین تر میشه و هم اینکه باید روش درس خوندش رو یجورایی از تشریحی به تستی تغییر بده،توی سال نهم هدف اصلی کسب نمره خوب توی امتحانای تشریحی بود اما توی سال دهم بحث تست مطرح میشه و امتحانای تشریحی(حداقل از نظر من)اهمیت زیادی نداره
      من جمعه هایی که ازمون داشتم بعد تحلیل ازمون،برنامه ریزی دو هفته بعدی رو انجام میدادم به این صورت که مشخص میکردم توی هر روز از اون دو هفته چه درسی و چه مبحثی رو بخونم،البته چون تجربه زیادی نداشتم،گاهی اوقات توی اجرای برنامه به مشکل میخوردم اما به نظرم نسبت به اینکه تازه دهم بودم،خوب عمل کردم
      از همون دهم که من ازمون قلم چی ثبت نام کردم تقریبا تا کنکور طبق برنامه قلمچی پیش رفتم و به نظرم برای داوطلب ها بهترین برنامه همین برنامه قلم چیه(هرچند که بدون عیب هم نیست اما فعلا بهترینه) چون شما ملزم میشی توی این دو هفته درس های ازمون رو بخونی و بعد ازموون رفع اشکال کنی و بفهمی کدوم مبحث رو بیشتر مشکل داری تا سری بعد که این مبحث توی ازمون اومد بیشتر روش انرژی بذاری تا به تسلط کافی برسی
      توی این بازه های دوهفته ای هم که برای ازمون میخوندم فقط تست میزدم و اگر هم توی کلاس امتحان تشریحی داشتیم با تکیه بر همون تست زنی هام میرفتم و امتحان میدادم و برنامه ای برای این امتحانای کلاسی نداشتم
      - سال تحصیلی یازدهم
      یازدهم هم مثل دهم میخوندم و تفاوت خاصی نداشت،فقط سعی میکردم توی برنامه ریزی هام با تجربه های جدیدی که کسب میکردم،دقت بیشتری کنم

- تابستان سال دوازدهم
      باز هم مطابق قلمچی پیش رفتم و به بار دیگه دهم و یازدهم رو مرور کردم و دوازدهم هم اصلا پیش خوانی نکردم،به بچه هاهم توصیم اینه که پیش خوانی نکنن و همون پایه رو کار کنن چون برا دوازدهم وقت هست اما در طول سال شاید کمتر به پایه برسید
      - سال تحصیلی دوازدهم
      سال دوازدهم مهم ترین سال تحصیلی یه دانش اموز هست که با توجه به اینکه امسال کرونا بود و کلاس ها کاملا انلاین بود،اهمیتش خیلی بیشتر میشد
      چون کلاس ها انلاین بود،زمان رفت و امد دیگه نداشتم و البته خستگی رفت و امد هم نبود یعنی من تونستم خواب و ستراحتم رو کمتر کنم و تایم مطالعم رو بیشتر کنم به طوری که در روز های مدرسه 7.5 ساعت میخوندم و روز های تعطیل هم حدود 11-12 ساعت
      مثل دوسال گذشته قلمچی ثبت نام کردم و با برنامه اون پیش رفتم و با اینکه ازمون ها انلاین بود،میرفتم دفترچه کاغذی میگرفتم و سر ساعت 8 شروع میکردم،با توجه به انلاین بودن ازمونها،تقلب ها به شدت زیاد شده بود و خب توی روحیم هم تا حدودی تاثیر میذاشت اما تمام سعیمو کردم که تمام توجهم به کار خودم باشه و ذهنم درگیر این نباشه که مثلا فلانی که توش شهرمون اول شده با تقلب اول شده یا خودش خونده
      درسته که یکی ازاهداف ازمون های ازمایشی اینه که خودت رو با بقیه داوطلب ها بسنجی اما متاسفانه با شرایطی که به وجود اومده همچین چیزی امکان نداره و باید فقط حواسمون به رفع اشکالاتمون باشه
      - دوران طلایی نوروز
      از نظر من دوران نوروز اونقدرا هم که میگن طلایی نیست و مثل روز های دیگه ساله
      مطابق برنامه قلمچی نوروز رو گذروندم و مباحثی که از پایه و دوازدهم رو بیشتر مشکل داشتم،بیشتر وقت گذاشتم
      - ماه رمضان
      روزه نمیگرفتم و خب فرقی با بقیه روز ها نداشت برام
      - دوران امتحانات نهایی
      کلا به امتحان های نهایی اهمیت نمیدادم و فکر کنم سرجمع 4 ساعت برا هویت اجتماعی و سلامت بهداشت خوندم،همین،
      توی این دوران برنامه جمع بندیم رو اجرا میکردم
      - دوران جمع بندی
      مثل خیلی دیگه از داوطلب ها به روش سه روز یکبار جمع بندی کردم

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات:میکروطلایی،موضوعی های هفت خوان خیلی سبز و نشر الگو
      به نظرم موضوعی های هفت خوان خیلی سبز کامل ترین کتابه و به عنوان منبع اول باید استفاده شه
      نشر الگو هم کتاب خوبیه اما به هفت خوان نمیرسه،در کل مبتونه برای منبع دوم گزینه منناسبی باشه
      میکروطلایی هم توصیه میکنم سمتش نرید چون بدرد نمیخوره
      عربی:جامع مهر و ماه
      به نظرم کاملترین کتاب همین جامع مهروماهه،سطح تستاش نسبتا بالاست اما برای کسی که میخواد رتبه خوب کسب کنه مهر و ماه بهترین گزینس
      دینی:میکرو(برای سال دهم و یازدهم) و خیلی سبز(برای سال دوازدهم)
      میکرو و خیلی سبز هردو کتاب های خوبی هستن و زیاد با هم تفاوتی ندارن
      البته متن کتاب و توجه به ایه ها و معنیشون خیلی مهمه
      زبان:خیلی سبز،پت و متن(از انتشارات خیلی سبز)
      ریاضی:میکرو سال به سال
      زیست:میکرو(فقط دهم)خیلی سبز تک پایه(یازدهم و دوازدهم)جامع خیلی سبز پینوکیو(فقط دوازدهم)،آزمون های زیستاز
      توی زیست خیلی سبز کتاب کاملیه و تست های خوبی داره،میکرو هم خوبه اما من خیلی سبز رو درکل ترجیح میدم
      آزمون های زیستاز هم خیلی توی مرور به من کمک کرد،چهارشنبه و پنجشنبه های قبل هر ازمون قلمچی مطابق با برنامه قلمچی برگزار میشه و برای مرور فوق العادس
      فیزیک:میکروطلایی
      من از خیلی سبز استفاده نکردم اما کتابشو دیدم و واقعا خوب بود
      جفتش رو بچه ها میتونن استفاده کنن
      شیمی:خیلی سبز(هم پایه به پایه هم چامع)
      مبتکرات استفاده نکردم اما اون هم خیلی کتاب خوب و کامله
      توصیه میکنم از جفتش یه نمونه ببینید و هر کدوم رو بیشتر خوشتون اومد بگیرین وگرنه جفتشون عالی و کاملن

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      برای ازمون های سه روز یکبار و کنکور های عمومی از کنکوریوم مهر وماه استفاده کردم
      توی دروس اختصاصی هم کتاب های موج ازمون و فصل ازمون استفاده کردم
      برای ریاضی موج ازمون یه مقدار سطحش بالاتر از فصل ازمونه
      برای زیست هر دو عالی هستن اما من فصل ازمون رو بیشتر دوست داشتم
      برا فیزیک فصل ازمون اصلا بدرد نمیخوره،اما موج ازمون عالیه
      شیمی هم فصل ازمون به نظرم بهتر بود چون موج ازمون سوالای به شدت حفظی خیلی داشت که توی کنکور اصلا اهمیت ندارن،البته فصل ازمون یه بدی داره اونم اینه که تعداد ازموناش خیلی کمه

- دروس کنکورتون رو چگونه مطالعه میکردید ؟ از روش های خواندنتون در هر درس برامون بگید
      اول از همه من یه برنامه برای عمومی(به غیر از دینی) داشتم که به صورت روزانه 1 ساعت(دوتا نیم ساعت) به صورت موضوعی میخوندمشون
      و خب توی عمومی هم این استمرار خیلی مهمه و باعث میشه پیشرفت کنیم
      هر روز نیم ساعت ادبیات و نیم ساعت عربی یا دینی(به صورت چرخشی) با برنامه میخوندم
      یعنی اولش برنامه ریختم که توی مهر و ابان و آذر من از ادبیات قرابت و دستور میخونم،برا عربی تست ترجمع میزنم و زبان هم معنی کلمه میخونم و تست میزنم و همینظور برا بقیه ماه ها هم برنامه داشتم
      بهترین روش برای پیشرفت همین روازنه های عمومیه که اگه بچه ها بتونن از مهر تا کنکور ادامه بدن خیلی عالی نتیجه میکیرن اما بچه ها باید بدونن که نباید این روزانه ها قطع بشه یعنی اینجوری نشه که شیش روز بخونی بعد یه روز نخونی
      البته تو اون بازه های دو هفته ای هم این دروس رو توی واحد های جداگانه میخوندم اما کمتر،مثلا برای هر ازمون دو واحد 1.5 ساعته برای قواعد عربی که توی اون ازمون میاد
      اما بقیه درس ها:
      دینی:متن کتاب و مخصوصا ایات به شدت مهمه،من همیشه برای اینکه دینی رو بخونم اول متن کتاب رو یه دور میخوندم بعد یه تعداد تست ازاون درس میزدم بعدش خیلی سریع در حد5-10 دقیقه دوباره میومدم متن کتابو مرور می کردم و این کار خیلی برام مفید بود
      ریاضی و فیزیک:اول از همه جزوه معلممون(یا اگه برای یه مبحثی جزوه نداشتم از درسنامه کتاب تست)میخوندم(که اسمش میشه مطالعه تشریحی) بعد تست میزدم البته به صورت اموزشی یعنی زمان اهمیت نداره و هر تست رو بلافاصله بعد جواب دادن میری پاسخش رو چک میکنی،همه میدونن که تنها راه برای پیشرفت توی فیزیک و یاضی تمرین زیاده،تمرین بیشتر مساوری میشه با مهارت بیشتر
      بار اول وقتی یه مبحثی از این دو درس میخوندم،میرفتم خلاصه نویسی میکردم به این شکل که فرمول ها و نکته های مهم رو به صورت خیلییییی خلاصه توی کلاسور مینوشتم مثلا یه فصل فیزیک حدود 2 صفحه(1 برگ) و یا گاهی کمتر میشد
      حالا مزیت این کار چیه؟وقتی دور دوم که میخوای همون مبحث رو بخونی برای مطالعه تشریحی خلاصه نویسی های خودتو میخونی که توی وقت صرفه جویی خیلی زیادی میشه(به جای اینکه سوالای جزوه و یا درسنامه کتاب تست رو جل کرد)
      برای بار دوم به بعد که یه مبحث رو میخونیم باید زماندار تست بزنیم تا مهارتمونم توی کنترل زمان زیاد بشه
      زیست:خیلیا فکر میکنن که زیست درس حفظی هست وبرعکس ریاضی و فیزیک نیازی به تست زیاد نداره،اما من مخالف این حرفم،با بررسی سوالای زیست کنکور 99 و 1400 میبینیم خیلی عبارات به صورت استنباطی هستن و نیاز به تست خیلی زیاد داره برای اینکه از لحاظ ذهنی سر جلسه اماده باشی و بفهمی طراح سوال دقیقا داره درمورد چی صحبت میکنه
      من اولش متن کتاب رو یه دور میخوندم(لطفا به هیچ وجه سراغ درسنامه کتاب های تست نرید،به درد نمیخوره،خوندم که میگم،)بعد هم یه تعداد تست اموزشی میزدم و توی هر تست که نکته جدیدی می دیدم توی حاشیه کتاب درسی(نه توی یه دفتر یه برگه جدا) می نوشتم که این کار میشه حاشیه نویسی،حاشیه نویسی توی زیست خیلی مهمه و توی مرور خیلی کمکمون میکنه نکات رو یاد بگیریم و اینکه حاشیه نویسی هیچ وقت تموم نمیشه،هر نکته جدید که خوندیم باید وارد کتاب بشه
      مثل فیزیک و ریاضی هم برای دفعه های بعدی باید تست به صورت زماندار هم زده بشه
      شیمی:توی شیمی برخلاف زیست به نظرم درسنامه کتاب کمک اموزشی خیلی مهم تر از کتابه چون کتاب شیمی دبیرستان ما متاسفانه خیلی ناقصه،مثلا شما اگر بری نحوه کشیدن ساختار لوییس رو از کتاب درسی بخونی،اصلا نمیفهمی و یجورایی کتاب ناقصه پس باید بریم سراغ درسنامه کتاب تست،بعد درسنامه هم میریم سراغ تست آموزشی و بعدش زماندار(همونطور که برای درس های قبل گفتم)
      توی شیمی هم حاشیه نویسی باید انجام بشه چون توی شیمی هم نکته زیاد هست

- آیا از فیلمهای آموزشی استفاده میکردید؟ نظرتون درباره استفاده از اینگونه فیلمها چیست؟
      استفاده نمی کردم و به شدت حس بدی بهشون دارم(حالا نمیدونم درسته یا نه)

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      در سال دوازدهم رو میگم
      روز های مدرسه حدود 7.5 ساعت و روز های تعطیلی بین 11 تا 13 ساعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      شب ها حدود 6 ساعت و بعد از ظهر ها 1 ساعت

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      قلمچی و زیستاز(فقط زیست داره)

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      دهم و یازدهم حدود 6500
      دوازدهم حدود6700
      البته خب دوازدهم انلاین بوده و سقف تراز خیلی پایین بوده

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال و تحلیل آزمون رو انجام میدادید؟
      سوال هایی که غلط و نزده داشتم رو مشخص میکردم و سعی میکردم خودم بدون مراجعه به پاسخنامه حلشون کنم و اگه نمیتونستم میرفتم سراغ پاسخنامه
      سوال های صحیح هم یه دور سریع چک میکردم که بینشون اگه شانسی چیزی زدم،بررسیشون کنم
      یه دفتر ارزیابی ازمون هم داشتم که توش سوالایی از ریاضی و فیزیک و محاسباتی شیمی ازمون که به نظرم خوب بود رو یادداشت میکردم و توی ماه اخر مرورشون کردم
      توی بقیه درس ها هم چون محاسباتی نیستن،نکات رو حاشیه نویسی میکردم
      - درباره روش آزمون دادن و مدیریت آزمونتون برامون بگید ؟
      مدیریت زمان نقصانی استفاده می کردم که خیلی خوب هست که با تمرین زیاد میتونه خیلی مفید باشه

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      حقیقتش چون سال دوزادهم مشاور داشتم،اون برنامه میریخت و من برنامه ریزی نمیکردم
      برنامه ریزی هم اصولی داره که به نظرم یه مشاور حرفه ای باید انجام بده

- چگونه سرعت تست زنی خودتون رو بالا میبردید؟
      تنها راهش تمرین و تست زیاد به خصوص تست زمانداره
      همین

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      توی ازمون ها سعی میکردم خودم رو با خودم مقاسیه کنم نه با بقیه،اینجوری میشه سریعتر پیشرفت کرد
      مثلا بگم که من عربیم نسبت به دو ماه پیش بهتر شده و تو ازمونا بهتر میتونم سوالارو جواب بدم،اما زیستم یه مقدار ضعیف تر شده و باید ببینم مشکلم کجا بوده که این اتفاق افتاده،نه اینکه برم بگم فلانی ترازش اینقدر شده من
      چرا از اون عقبم و این حرفا

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      شیمی میکروطبقه بندی به دلیل سوال های چرت و پرت و دور از فضای کنکور
      ادبیات میکروطلایی به دلیل سوال های تالیفی اسون

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      پنجشنبه قبل از قلمچی،ازمون پارسالش که مشابه بود رو حل میکردم و رفع اشکال میکردم

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      با مشخص کردن برنامه بلند مدت و هدف اصلیتون،انگیزه بیشتر میشه و یجورایی شمارو هل میده به سمت درس

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      بالاتر برای ریاضی و فیزیک توضیح دادم،برای سایر دروس هم واقعا خلاصه نویسی معنایی نداره،مثلا زیست با اون همه نکته و ریزه کاری چجوری میشه خلاصه نویسی کرد؟وقتی کلمه به کلمه کتاب درسی مهمه خلاصه نویسی معنی نداره

-سبک یادگیری یا روش هایی که به بازدهی مطالعه شما کمک میکرد چی بود ؟

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      میتونم به طور کلی بگم 70 درصدش تست بود

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      اصلا نا امید یا نگران نشن چون با یه برنامه حساب شده میتونن توی سال دوازدهم جبران کنن،البته باید حواسشون باشه که دیگه توی سال دوازدهم زمان رو از دست ندن چون دقیقه به دقیقش مهمه

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و سال دوازدهم به چه میزان بود؟
      فقط پایه

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      چون من علاوه بر تابستان قبل دوازدهم،‌تابستان قبل یازدهم هم مطالعه داشتم میتونم بگم خیلی زیاد

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      دروس اختصاصی چون هم در کنکور اهمیت بیشتری دارن هم حجمشون در مقابل عمومی ها خیلی بیشتره

- چگونه استرس دوران کنکور و ایام کرونا را مدیریت میکردید؟
      به این فکر نمیکردم که نتیجه کنکور چی میشه و اگه قبول نشم چی و از این حرفا،تمام تمرکزم رو میذاشتم روی اون ازمون قلمچی که قراره چند روز دیگه بدم و تمام سعی خودمو میکردم که تمام مطالب اون ازمون رو کامل مسلط شم

- تا به حال از درس خواندن خسته و ناامید شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      هر داوطلبی توی دوران درس خوندنش قطغا خسته میشه،پس این چیز عجیبی نیست،فقط مهم اینه که کنترلش کرد و نذاریم این خستگی ادامه دار شه،اگر کسی احساس کرد خسته شده میتونه چند روز ساعت مطالعش رو کم کنه و
      به جاش یه تفریحی رو که دوست داره انجام بده تا روحیش بهتر شه و نگران نباشه که مثلا تو یه هفته به جای اینکه روزی 7 ساعت بخونه،روزی 4 ساعت خونده،چون این اتفاق برای همه میفته
      البته داشتن هدف مشخص هم خیلی تاثیر داره

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      هر سه سال در خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      چون تجربه نداشتم نظری ندارن

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      میتونم بگم خیلی زیاد
      به نظرم مشاور نیازه
      البته نمیخوام بگم اگه کسی مشاور نداشته باشه نمیتونه موفق بشه،اما با مشاور کار راحت تر میشه

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      تقریبا زیاد

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      بعضی موقع ها جمعه های بعد ازمون با بچه میرفتیم گیم نت یا شنبه های بعد ازمون (توی سال کنکور من همیشه تحلیل کنکور رو شنبه بعد از ازمون انجام میدادم)چون وقت اضافه تر داشتم و لیگ های اروپایی بازی هاشون شنبه و یکشنبه بود فوتبال میدیدم
      یا موقع استراحت بین درس هام اهنگ گوش میدادم که خیلی حس خوبی بهم میداد
      کلا تفریح هام در همین حد بود

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      توی فضای مجازی به هیچ وجه درمورد کنکور و این جور چیزا مطلبی نمیخوندم چون اصل حاشیه دقیقا توی سایت ها و تلگرام و این چیزاست

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      نمیتونم بگم حتما لازمه چون بعضی ها هستن که اگر وقتشون رو به جای کلاس بذارن رو تمرین بهتر نتیجه میگیرن
      ولی بهترین بازه به نظرم از مهر تا اسفنده
      از عید به بعد به نظرم خود دانش اموز خیلی بهتر میتونه بخونه و خوندن خودش مفید تره

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      تلاش با پشتکار زیاد و ایمان داشتن به این موضوع که خدا هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمیذاره

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      همواره به من اعتماد داشتن و هیچ وقت ازم ناامید نمیشدن و همیشه سعی میکردن بهم ارامش بدن حتی موقعی که یه ازمون رو خیلی خراب میکردم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      پدرم رتبه 700 کنکور ریاضی بوده
      یکی از اشنا ها هم 4000 کنکور تجربی بوده

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      من کلا پیش بینی خاصی نداشتم،فقط فکر میکردم زیر هزار بشم که اینطوری هم شد
      توی ازمون های ازمایشی هم که ماشالله اینقدر تقلب بود که رتبه ها خیلی بد بود

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      بعد کنکور اصلا سمت این چیزا نرفتم و فقط تفریح کردم

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      خیر،با توجه به توانایی های خودم و شناختی که از خودم توی ازمونای ازمایشی داشتم به این شکل تغییر دادم
      دینی،عربی،زبان،ادبیات،زیس ت،فیزیک،شیمی،ریاضی،زمین
      به بچه ها هم توصیه میکنم حتما چنتا ازمون ترتیب رو تغییر بدن و اگه دیدن با یه ترتیب دیگه راحتن همونو ادامه بدن

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 1401برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      هیچ وقت برای شروع دیر نیست،به خودشون اعتماد داشته باشن و بدونن که اگر خوب تلاش کنن حتما نتیجشون رو میگیرن

- اگر پشت کنکوری بودید ، چه تغییراتی درشخصیت و مسیرتون ایجاد کردید که باعث موفقیت و پیشرفت تون شد ؟

- چندمورد از مهم ترین عادت های رفتاریه مفید و مضر درسی یا غیردرسی تون رو بیان کنید ؟
      خیلی مهمه که داوطلب کنکور یه الگوی تنظیم شده ای برای خواب و بیداری و زمان شروع درس خواندن داشته باشه،اینجوری نباشه که یه شب ساعت 11 بخوابه 6 بیدار شه یه شب 2 بخوابه 8 بیدار شه
      یه مورد مهم تر اینه که زمان های درس و استراحت رو تنظیم کنید و همون رو ادامه بدید یعنی مثلا 1.5 ساعت مطالعه 20 دقیقه استراحت،جوری نباشه که تایم استراحت از دستتون در بره و وقت تلف بشه

- اهدافتون برای آینده و تصویر ذهنی ای که از چندسال بعدتون دارید چی هست ؟

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      به خانوادم که توی این یک سال واقعا اونا هم برای فراهم کردن شرایط خوب و با ارامش زحمت کشیدن

ممنون از وقتی که گذاشتید
      موفق و موید باشید
      خیلی ممنون،اگر از بچه ها کسی سوالی یا ابهامی داشت حتما همینجا ازم بپرسه و من جواب میدم
      یا علی

سلام. وقتتون بخیر. اول مرسی از توضیحاتتون برای من مفید بود. یه سوال داشتم. میشه لطف کنید شماره ی مشاورتون رو به من بدین؟ مرسی
      نمیدونم پیامم رو میبینید یا نه. امیدوارم ببینید.

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi021bay نمایش پست ها
      سلام
      روزانه یک ساعت برا عمومی ها وقت میذاشتم و به دوتا نیم ساعت تقسیم میکردم
      یکیش که هر روز ادبیات بود؛اون یکیش عربی و زبان چرخشی بود
      توی هر درس هم مباحث رو جداگانه مشخص میکردم و توی بازه خاصی میخوندم مثلا از مهر تا اذر قرابت و دستور ادبیات؛کلمات زبان و ترجمه عربی و همینطور برا بقیه ماه ها هم همینطور برنامه ریختم و تا عید کل مباحث موضوعی هارو یه دور خوندم؛از عید به بعد هم همین مباحث رو دوباره شروع کردم و این بار زماندار تست زدم(از مهر تا عید برا موضوعی ها فقط اموزشی زدم)
      سلام
      ببخشید میخواستم بدونم زیست جامع خیلی سبز سطحش چطوریه ؟
      ایا میشه به عنوان منبع اول خوند ؟
      و اینکه کافیه خودش یا منابع دیگه ای هم باید کار بشه؟

ممنونم

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

سلام

ممنونم
      هرگز جامع خیلی سبز رو نخر کتاب مطابق کنکور نیست وتستای خوبی نداره سال به سال خیلی سبز خیلی بهتره.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

سلام

ممنونم
      برای منبع اول مناسب نیست,من خودم به عنوان منبع دوم استفاده کردمش که به نظرم برای منبع دوم مناسبه,منبع اول پایه به پایه خیلی سبز رو بگیرید بهتره

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      هرگز جامع خیلی سبز رو نخر کتاب مطابق کنکور نیست وتستای خوبی نداره سال به سال خیلی سبز خیلی بهتره.
      از نظر من تستاش خوب بود و اینطوری هم که میگید واقعا نبود

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      احسنت

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      UP
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)