خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 53 از 53
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      معمولا این تاپیک هارو نمیتونم جوابی بدم چون شرایط افراد کامل مشخص نیست که بشه نظر داد ولی برای شما مشخص تره.
      بنظرم به اندازه ی کافی(دراصل خیلی بیشتر از کافی) به کنکور و رسیدن به پزشکی وقت از زندگیتون رو اختصاص دادید.
      شاید اگر سال بعد بمونید پزشکی بیارید!ولی هم اینکه پزشکی ارزش ۶ سال موندن نداره(به نطر من)و هم بنظر خسته شده اید و شاید سال بعد حتی بدتر بشه.پس بنظرم کنکور دادن دیگه بسه و این راه زیاد امتحان شده و بهتره وارد مرحله ی بعدی بشید.
      درمورد فرهنگیان به نظر من یکی از نرمال ترین(از جنبه ی خوب منظورمه)رشته هاست. هم درآمد هم جایگاه اجتماعی هم هدفش و...حتی برای اونایی که درآمد مهمه بحث کلاس خصوصی و...هم میتونه باشه.
      پس من اگر جای شما بودم فرهنگیان میرفتم. حسرت پزشکی رو هم نخورید چون هم چیز خاصی از دست ندادید و هم اینکه رشته خوبی هم بدست میارید و هم به قول خودتون به سایر ابعاد زندگی می‌رسید.
      موفق باشید ور تصمیمتون
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

2. Top | #47
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      ولی،بیشترشان نمی دانند...!

این جمله،در تورات،انجیل،قرآن و خیلی از کتب برجسته دیگر آورده شده و یکی‌ از بهترین و کامل ترین جملاتی است که بشر تا به امروز به خود دیده است!

البته نظام طبیعیت بر این قانون استوار است!
      اگر این جمله را درک کنی،میفهمی بحث ،توجه به اظهار نظرات و وقت گذاشتن سر اثبات خود به خیلی از افراد،کاری بیهوده و پوچ است.

چون قرار نیست همه بفهمند!
      قرار نیست همه موفق شوند،خیلی ها وارد دانشگاه می شوند و فکر می‌کنند این،موفقیت است! اما باز هم اکثر این افراد،موفق نمی شوند!

برای اینکه در تاریخ ماندگار شوی،باید شجاع باشی!شجاعت تغییر داشته باشی،تغییر نسبت به خیلی از کسانی که اطراف تو هستند!
      شجاعت شنیدن هزاران حرف مختلف را داشته باشی و بدون اهمیت به این حرف ها،مسیر خود را ادامه دهی!

اگر اکثریت می‌دانستند،هیچ وقت شهرت افرادی مثل تتلو،دنیا جهانبخت و افرادی از این دست،از فردی مثل پروفسور توفیق موسیوند بیشتر نبود!

انتخاب با توست،که دنبال راهی باشی که اکثریت می پسنند و فردی معمولی شوی،یا دنبال راهی که تو را به قله های وجودت در این جهان می رساند!

انتخاب با توست...

پ.ن:متن مال من نیست ولی متن خوبیست { من هم ادم مذهبی نیستم}
      نقل قول نوشته اصلی توسط matrooke نمایش پست ها
      سلام
      معمولا این تاپیک هارو نمیتونم جوابی بدم چون شرایط افراد کامل مشخص نیست که بشه نظر داد ولی برای شما مشخص تره.
      بنظرم به اندازه ی کافی(دراصل خیلی بیشتر از کافی) به کنکور و رسیدن به پزشکی وقت از زندگیتون رو اختصاص دادید.
      شاید اگر سال بعد بمونید پزشکی بیارید!ولی هم اینکه پزشکی ارزش ۶ سال موندن نداره(به نطر من)و هم بنظر خسته شده اید و شاید سال بعد حتی بدتر بشه.پس بنظرم کنکور دادن دیگه بسه و این راه زیاد امتحان شده و بهتره وارد مرحله ی بعدی بشید.
      درمورد فرهنگیان به نظر من یکی از نرمال ترین(از جنبه ی خوب منظورمه)رشته هاست. هم درآمد هم جایگاه اجتماعی هم هدفش و...حتی برای اونایی که درآمد مهمه بحث کلاس خصوصی و...هم میتونه باشه.
      پس من اگر جای شما بودم فرهنگیان میرفتم. حسرت پزشکی رو هم نخورید چون هم چیز خاصی از دست ندادید و هم اینکه رشته خوبی هم بدست میارید و هم به قول خودتون به سایر ابعاد زندگی می‌رسید.
      موفق باشید ور تصمیمتون
      خیلی ممنونم اما اینکه می گید چیز خاصی از دست ندادم چرا؟

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baran98 نمایش پست ها
      خیلی ممنونم اما اینکه می گید چیز خاصی از دست ندادم چرا؟
      توضیحش مفصله.البته من علاقه ای ندارم که به بقیه بگم پزشکی بده و... ولی در کل پزشکی اینقدر خاص نیست که تو جامعه تصور میشه و کلی رشته های خوب دیگه هم هست.البته خب هرکسی هدف و علاقه و استعداد خاص خودشو داره.ولی در کل مردم تصویر درستی از پزشکی ندارن و نمیتونن داشته باشن قبل از ورود بهش.
      کلا خواستم اینو بگم که اگر رفتید فرهنگیان اصلا فکر نکنید پزشکی ویژگی های خیلی خیلی خاص تری داره نسبت به این‌ رشته. اگر تونستم در یک تاپیک بیشتر توصیح میدم
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

4. Top | #49
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matrooke نمایش پست ها
      توضیحش مفصله.البته من علاقه ای ندارم که به بقیه بگم پزشکی بده و... ولی در کل پزشکی اینقدر خاص نیست که تو جامعه تصور میشه و کلی رشته های خوب دیگه هم هست.البته خب هرکسی هدف و علاقه و استعداد خاص خودشو داره.ولی در کل مردم تصویر درستی از پزشکی ندارن و نمیتونن داشته باشن قبل از ورود بهش.
      کلا خواستم اینو بگم که اگر رفتید فرهنگیان اصلا فکر نکنید پزشکی ویژگی های خیلی خیلی خاص تری داره نسبت به این‌ رشته. اگر تونستم در یک تاپیک بیشتر توصیح میدم
      کلا هیچ رشته ای به نظرم خاص نیست و اون تصوری که افراد نسبت بهش از بیرون دارن نیست
      چه مهندسی چه پزشکی و چه دیگر رشته ها
      برای همین باید با شناخت برن سمت رشته هم خوبیهاش و هم بدی هاش و هم خودشون رو در نظر بگیرن
      تصور ما از پزشک پرفسور سمیعی و پرفسور گیو شریفی و یا دکتر معروف شهرمون هستش که چیز بدی نیست ولی اینکه فقط اونارو ببینیم چیز بدی هستش و باعث سرخوردگی میشه
      کلا شناخت و پذیرفتن تمام جوانب رشته ها میتونه حتی اگر به اون چیزی که میخواستیم هم نرسیم باعث میشه حداقل از انتخابمون پشیمان نباشیم
      منتظر تاپیکت هستیم ها

تگ ام کن حتما هر وقت نوشتی
      این جهان زندان و ما زندانیان.......

5. Top | #50
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها

دقیقا . یه مشکل خیلی بزرگ هم اینه اکثر پشت کنکوریا چون تجربه درس خوندن زیادی دارن , روش هاشون رو تغییر نمیدن و کلا انعطاف پذیریشون خیلی کمه . میخوان حتما با روشای خودشون موفق بشن
      درصورتی که دلیل اینکه قبولی دانش آموزا بیشتر از فارغ التحصیلاست , اینه که راحت روشای درس خوندن و آزمون دادنشون رو تغییر میدن چون میدونن تجربه ای ندارن و باید از بقیه کمک بگیرن
      سلام توی چندتا تاپیک دیدم دراره انعطاف در مطالعه و تغییر صحبت کردین میشه منظورتون رو کامل تر بگین که اگر مطالعه ام مشکل داره تغییر اش بدم
      به شخصه برنامه ام :درسنامه+خلاصه نویسی+تست (روش خاصی هم در انجام هیچکدومشون ندارم)

6. Top | #51
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سنریتا نمایش پست ها
      سلام توی چندتا تاپیک دیدم دراره انعطاف در مطالعه و تغییر صحبت کردین میشه منظورتون رو کامل تر بگین که اگر مطالعه ام مشکل داره تغییر اش بدم
      به شخصه برنامه ام :درسنامه+خلاصه نویسی+تست (روش خاصی هم در انجام هیچکدومشون ندارم)
      اول اینکه شما باید کامل بدونی که چطوری داری درس میخونی ؟! اینکه درسنامه میخونم و بعد تست میزنم نمیشه روش مطالعه و هیچوقت اشکالاتش برطرف نمیشه
      مثلا روش مطالعه زیست من نوعی اینه : اول یه دور روزنامه وار در حد 10 الی 15 دقیقه یه گفتار رو میخونم ببینم چی میگه . مرحله دوم میرم سراغ دقیق خوندن کتاب و با درسنامه رفع اشکال میکنم . مرحله سوم چندتا تست آموزشی میزنم ببینم طراح از کجاها تست طرح میکنه و همزمان کتابم رو هایلایت میکنم . در آخر هم تستای منابعم رو میزنم . اول اموزشی و بعد 5 تا 5 تا و بعد آزمون . آزمون های 20 تایی شروع میکنم تا 50 تا
      این میشه روش مطالعه الانم
      واسه هفته دیگه میام به جای مرحله دوم مطالعه ام , کلا درسنامه میخونم و حفظ میکنم و کتاب رو نمیخونم . 2 هفته دیگه میام به جای مرحله 2 کلاس میبینم و ... انقدر تغییر میدم تا بفهمم کدومش بهتره
      این میشه انعطاف داشتن توی روش مطالعه
      99 درصد بچه ها کلا روش مطالعه شون اینه که درسنامه میخونن میرن تست میزنن . خب اینو دیگه چطوری میشه تغییرش داد و آزمون خطا کرد ؟ ...

7. Top | #52
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط CrdTr- نمایش پست ها
      صاحب تاپیک ، "نظر" خواسته و ایشون و شما و بنده هم "نظرمون" رو اعلام کردیم. قرار نیست به هم بتوپیم. هرکس یه زاویه دیدی داره. از زاویۀ دید من(چه غلط چه درست)، این خانم 5 سال از عمرش رو فرصت داشت یه تصمیم درست بگیره یا برای کنکور تلاش کنه ولی نکرد! کاری به استثناها و ... هم ندارم، سختی های کنکور دربرابر سختی های رشته پزشکی تو ایران و شرایط کاری و تحصیلیش ناچیزه! کسی که نتونه یه سال واسه کنکور سختی بکشه، توی پزشکی هم نهایتا میشه یه پزشک کارنابلد که تکلیفش روشنه.
      راجع به مهاجرت هم بنده حرفی ندارم، بدیهیات رو همه میدونن.
      درنهایت نظر شما هم محترم...
      توصیه‌ای به استارتر تاپیک نمی‌کنم و ترجیح میدم صحبتی در مورد تصمیمی که به نظر من درست‌تر هست، نداشته باشم
      صرفاً درباره این که نوشتید: «سختی‌های کنکور در برابر سختی‌های رشته پزشکی تو ایران و شرایط کاری و تحصیلش ناچیزه»، قصد داشتم چیزی که به چشم خودم دیدم رو بیان کنم، اون هم این که به کرّات افرادی دیدم که بدون کوچک‌ترین شایستگی، کوچک‌ترین تلاش، کوچک‌ترین استعداد و کوچک‌ترین پایه‌ی درسی، وارد رشته پزشکی و دندان‌پزشکی شدند، حالا از طریق سهمیه، پارتی، و یا روش‌های دیگه، و دارن درس‌هاشون رو میگذرونن و روزی هم پزشک و دندانپزشک خواهند شد. به نظر می‌رسه که هرگز نمیشه چیزی که شما گفتید رو به عنوان یک فکت بپذیریم.
      Moonlight Shines Upon The Guilty And The Innocent Alike

8. Top | #53
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa7 نمایش پست ها
      توصیه‌ای به استارتر تاپیک نمی‌کنم و ترجیح میدم صحبتی در مورد تصمیمی که به نظر من درست‌تر هست، نداشته باشم
      صرفاً درباره این که نوشتید: «سختی‌های کنکور در برابر سختی‌های رشته پزشکی تو ایران و شرایط کاری و تحصیلش ناچیزه»، قصد داشتم چیزی که به چشم خودم دیدم رو بیان کنم، اون هم این که به کرّات افرادی دیدم که بدون کوچک‌ترین شایستگی، کوچک‌ترین تلاش، کوچک‌ترین استعداد و کوچک‌ترین پایه‌ی درسی، وارد رشته پزشکی و دندان‌پزشکی شدند، حالا از طریق سهمیه، پارتی، و یا روش‌های دیگه، و دارن درس‌هاشون رو میگذرونن و روزی هم پزشک و دندانپزشک خواهند شد. به نظر می‌رسه که هرگز نمیشه چیزی که شما گفتید رو به عنوان یک فکت بپذیریم.
      من نه گفتم این مسیر غیرممکنه، نه گفتم حرفم فکته. برای بار سوم دارم تاکید میکنم که صرفا نظرم رو اعلام کردم و قرار نیست کسی بپذیره
      ضمنا نگفتم که کسی که کنکورش رو خوب نده "نمیتونه" پزشکی رو تموم کنه. بله میتونه! ولی جمله آخر پاراگراف 2 رو بخونید که نوشتم نهایتش میشه یه پزشک کارنابلد که تکلیفش روشنه
      شما یک عدد پزشک سهمیه ای(پارتی یا...) به من نشون بده که توی کارش ماهر باشه!! (البته اینجا منظور من از سهمیه ای کسیه که در حالت عادی نمیتونسته قبول بشه و فقط با کمک سهمیه تونست رتبه خودش رو به قبولی برسونه)

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن