خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 53
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ۲۲ سالمه _شرایط سنی هم تغییر کرده درمورد فرهنگیان

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      من فقط یه نکته میتونم بگم و اونم اینه که شدنیه. شما اگر یک سال بمونی و برای ۱۴۰۱ کنکور بدی قطعا میتونی پزشکی قبول بشی. ولی شرایط داره؛ میتونی به مدت یک سال هر روز ۱۰ الی ۱۲ به طور مستمر درس بخونی؟ میتونی به برنامه ریزی متعهد باشی؟
      اصلا علاقه داری به پزشکی؟
      اگر شرایط بالا رو نداری که انتخاب رشته کن. اگر داری و میتونی یه سال دیگه بمون.

اگر علاقه داشتی یه مقدار راجب این شیش سال توضیح بده که دقیقا چیکار کردی. درس میخوندی؟ استراتژی داشتی؟ دلیل شکست هاتو میدونی؟ از هر کدوم از شکست هات نکته ای یاد گرفتی؟
      ببینید من سال اولم اصلا کنکور محسوب نمیکنم چون هیچی از کنکور نمیدونستم یدونه کلاس یا فیلم نرفتم توی مدرسه فوق عادی منطقه سه
      سال دوم بیشتر فیلم میدیم از آلا تا تست چون واقعا چیزی که تو مدرسه بود حتی برای امتحان نهایی هم کاملا کافی نبود خب برای من که دانش اموز زرنگی بودم سخت بود سال سوم به بعد پشت کنکوری بودن اذیتم میکرد اینکه نشده و... اما مشکل ۹۸ و۹۹ بیشتر مدیریت ازمون واین بود که تست زمان دار کم داشتم اما خب بازم ۹۹ رتبه م نسبت به ۹۸ نصف کردم یه مثال ساده اینکه من تو ازمونا گاهی شیمی ۷۰ میزدم گاهی ۸۰ و..گاهی ۴۰ و۵۰ بعد فهمیدم نباید شیمی درس اخر قرار بدم چون استرس باعث میشه خوب عمل نکنم همین شدکه ۹۹ شیمی ۵۰ زدم توی تایم مناسب اما خب در کل واقعا به لحاظ روحی این همه پشت کنکور موندن سخته و تاثیر خودش توی عملکرد میذاره درمورد ۱۴۰۰ هم تغییر نظام دادم حدوددی شروع کردم و فروردین دیگه جدی تر شد باهاش چالش داشتم از بابت متن زیست و حفظیات شیمی و.. بازم مشکل مدیریت ازمون داشتم که خب ناشی از استرس تا حدی

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baran98 نمایش پست ها
      ۲۲ سالمه _شرایط سنی هم تغییر کرده درمورد فرهنگیان
      سازمان سنجش آموزش کشور
      اصلاح شد و کردنش 24
      LEFT
      4/19/2021

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baran98 نمایش پست ها
      ببینید من سال اولم اصلا کنکور محسوب نمیکنم چون هیچی از کنکور نمیدونستم یدونه کلاس یا فیلم نرفتم توی مدرسه فوق عادی منطقه سه
      سال دوم بیشتر فیلم میدیم از آلا تا تست چون واقعا چیزی که تو مدرسه بود حتی برای امتحان نهایی هم کاملا کافی نبود خب برای من که دانش اموز زرنگی بودم سخت بود سال سوم به بعد پشت کنکوری بودن اذیتم میکرد اینکه نشده و... اما مشکل ۹۸ و۹۹ بیشتر مدیریت ازمون واین بود که تست زمان دار کم داشتم اما خب بازم ۹۹ رتبه م نسبت به ۹۸ نصف کردم یه مثال ساده اینکه من تو ازمونا گاهی شیمی ۷۰ میزدم گاهی ۸۰ و..گاهی ۴۰ و۵۰ بعد فهمیدم نباید شیمی درس اخر قرار بدم چون استرس باعث میشه خوب عمل نکنم همین شدکه ۹۹ شیمی ۵۰ زدم توی تایم مناسب اما خب در کل واقعا به لحاظ روحی این همه پشت کنکور موندن سخته و تاثیر خودش توی عملکرد میذاره درمورد ۱۴۰۰ هم تغییر نظام دادم حدوددی شروع کردم و فروردین دیگه جدی تر شد باهاش چالش داشتم از بابت متن زیست و حفظیات شیمی و.. بازم مشکل مدیریت ازمون داشتم که خب ناشی از استرس تا حدی
      همین کلمه من "باهوش" بودم یا "زرنگ" بودم عامل پشت کنکور موندن 99 درصد بچه هاست
      شما اگه میخوای امسالت تفاوت داشته باشه اول بشین یه لیست 100 تایی از ضعف ها و کم کاری هات تهیه کن . یکم فکر کن ببین چند درصد این لیست رو میتونی امسال جبران کنی ؟
      اگه دیدی که قبول کردی سال هاست به بهونه زرنگ بودن یا باهوش بودن تنبلی کردی , ایراد کارت رو پذیرفتی و خواستی که اصلاحش کنی سال دیگه قطعا بهترین نتیجه رو میگیری
      ولی اگه جبهه گرفتی که نه من جندساله درس خوندم من خیلی نکته ها بلدم من فلانم بهمانم ... امسال هم همون آش و همون کاسه است
      سال اول که درس نخوندی چون فک میکردی زرنگی و کنکور مسیر ساده ایه واست
      سال دوم فیلم دیدی چون فک میکردی زرنگ تر از بقیه بچه ها هستی و نیاز به روزی 300 400 تا تست زدن نیاز نیست و با 50 تا هم یادمیگیری
      سال های بعد هم به بهونه درصد بالای یک درس خاص مثل شیمی و غیره تنبلی کردی ...

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed79 نمایش پست ها
      همین کلمه من "باهوش" بودم یا "زرنگ" بودم عامل پشت کنکور موندن 99 درصد بچه هاست
      شما اگه میخوای امسالت تفاوت داشته باشه اول بشین یه لیست 100 تایی از ضعف ها و کم کاری هات تهیه کن . یکم فکر کن ببین چند درصد این لیست رو میتونی امسال جبران کنی ؟
      اگه دیدی که قبول کردی سال هاست به بهونه زرنگ بودن یا باهوش بودن تنبلی کردی , ایراد کارت رو پذیرفتی و خواستی که اصلاحش کنی سال دیگه قطعا بهترین نتیجه رو میگیری
      ولی اگه جبهه گرفتی که نه من جندساله درس خوندم من خیلی نکته ها بلدم من فلانم بهمانم ... امسال هم همون آش و همون کاسه است
      سال اول که درس نخوندی چون فک میکردی زرنگی و کنکور مسیر ساده ایه واست
      سال دوم فیلم دیدی چون فک میکردی زرنگ تر از بقیه بچه ها هستی و نیاز به روزی 300 400 تا تست زدن نیاز نیست و با 50 تا هم یادمیگیری
      سال های بعد هم به بهونه درصد بالای یک درس خاص مثل شیمی و غیره تنبلی کردی ...
      دقیقا! چقدر این حرف رو از پشت کنکوری ها میشنوم. واقعا همه چیز به تلاش آدمه. شاید یه کم در حد 5-10 درصد هوش توی کنکور نقش داشته باشه که اون هم قابل تمرین و تقویته. نسبت به کلمات "هوش" و "iq" و... آلرژی پیدا کردم

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط CrdTr- نمایش پست ها
      دقیقا! چقدر این حرف رو از پشت کنکوری ها میشنوم. واقعا همه چیز به تلاش آدمه. شاید یه کم در حد 5-10 درصد هوش توی کنکور نقش داشته باشه که اون هم قابل تمرین و تقویته. نسبت به کلمات "هوش" و "iq" و... آلرژی پیدا کردم

دقیقا . یه مشکل خیلی بزرگ هم اینه اکثر پشت کنکوریا چون تجربه درس خوندن زیادی دارن , روش هاشون رو تغییر نمیدن و کلا انعطاف پذیریشون خیلی کمه . میخوان حتما با روشای خودشون موفق بشن
      درصورتی که دلیل اینکه قبولی دانش آموزا بیشتر از فارغ التحصیلاست , اینه که راحت روشای درس خوندن و آزمون دادنشون رو تغییر میدن چون میدونن تجربه ای ندارن و باید از بقیه کمک بگیرن

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      فقط حواست به تعداد شمع هایی که هر سال برا کیک تولدت اضاف میشه هم باش
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      دوست عزیز این سوالو معمولا کسی میپرسه که دو یا سه بار کنکور داده باشه ولی برای شما یکم وضع فرق میکنه با توجه به ۵ سال کنکور دادن و رتبه های آخرین کنکورات که تفاوت چندانی با هم ندارن یا میشه فرض کرد مشکل هوشی دارید یا مشکل عصبی و استرس دارید یا اونچنان که فکر میکنید پزشکی رو دوست ندارید و فقط در این چند سال تلاشی در حد حال و حوصله خودتون و در حد علاقه واقعیتون به پزشکی کردید . فرض اول که من اعتقادم اینه که برای پزشک شدن ۹۹% داوطلبا هوششون به یک اندازست و هوش شرط لازم برای قبولی نیست اون ۱% درصد هم رتبه برترا هستن که بله از من و شما باهوش ترن ( خوش به حالشون ) فرض دوم اگر برای شما صدق کنه تا زمانیکه مشکل روحی و استرستون رو ( اگر داشته باشید ) به طور ریشه ای با کمک روانشناس و روانپزشک حل نکنید صد بار دیگم کنکور بدید باز نتیجه همینه که به خاطر تداوم شکست ها سال به سال بدتر هم خواهد شد. اما من فکر میکنم شما اونقدرام که فکر میکنید عاشق پزشکی نیستید و حداقل خودتونم نمیدونید که اونقدرام عاشق پزشکی نیستید فقط تحت تاثیر جو جامعه قرار گرفتید وگرنه کسی که عاشق کاری باشه احتیاج نداره ۶ سال پشت اون کار بمونه شما اگه مثل یه دانش آموز دهمی هم بودید بعد از ۳ سال کل مطالب کنکور رو به نحو احسن جمع میکردید پس به نظر من بگردید دنبال علاقتون و پشت یک در بسته انقدر نشینید
      من تا ته نخوندم ولی مشکل هوشی آخه
      هزارتا دلیل میتونه داشته باشه
      من خودم همین رتبه هارو میوردم هر سال ولی کلا ۴ الی ۵ ماه میخوندم

استارتر عزیز ببین مشکل کجاس من گشتم دیدم مشکل محیطه تو این محیط بیشتر این نمیتونم بخونم همش حاشیش محیطو نتونستم عوض کنم بیخیال شدم حالا شماهم همین کارو کن بگرد دنبال مشکل و ببین جون پشت کنکور موندنو داری یا نه با خودت روراست باش اگه نه برو که کنکور سال به سال فاجعه بار تر میشه

9. Top | #39
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط n3gin2000 نمایش پست ها
      ولی فرهنگیان شرایط سنیش تا22سال هستش شمااحتمالا کنکوراولتون سال95بوده؟یعنی الان باید23سالتون باشه پس شرایط پذیرشش روندارید ب
      ه گزینه های دیگتون فکرکنید
      نههههه، فرهنگیان تا سن 24سال پذیرش داره
      ینی از مهر 75 به بعد
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط baran98 نمایش پست ها
      تا اینجا که نظرتون گفتین برام محترمه چون نظر خواهی کردم اما از اینجا به بعد که من با یه رتبه سنجیدید اصلا ‌.... محض اطلاعتون من بارها کتاب های پزشکی دیدم ودرک کردم ....محض اطلاعتون کلی مقام علمی از جشنواره های خوارزمی و... دارم محض اطلاعتون جز دسته تیز هوشم طبق ازمون های مختلفی که دادم در مورد تلاش هم شاید کاستی های داشتم که اونم وابسته به شرایطم بوده الزاما کسی که تلاش میکنه پزشکی قبول نمیشه مثال واضحش کلی افراد که یا انتقالی خارجن یا ..... اما اینکه خودم تردید دارم برای موندن و رفتن وخواستم نظرات مختلف بررسی کنم صرفا برای فاصله گرفتنه .....
      دوست خوبم چرا بد برداشت میکنی ، من حرفی از هوش تو زدم آخه

اتفاقا اغلب افراد دارای iq بالا افسرده هستن و دروس دبیرستان هوش شخص رو مشخص نمیکنه اما تلاش شخص رو مشخص میکنه

خداوکیلی یکسال یا نهایتا دو سال با ساعت مطالعه میانگین روزانه 8 الی 10 ساعت میخوندید و تست میزدید و با برنامه جلو میرفتید ، آیا نتیجه بهتری کسب نمیکردید؟ حداقلش میتونستید رتبه زیر 5000 کسب کنید

پس خودت رو گول نزن و برو فرهنگیان ، وجدانا و انصافا فرهنگیان برای خانم ها از پزشکی هم از نظر من بهتره { تنها این رشته میتونه 5 سال تو رو جبران کنه و انگار ماشین زمانیه ک شما رو 4 سال میکشه عقب ، چون بقیه رشته ها باید 4 سال بخونن برا لیسانس و بعدش حقوق بخور و نمیر ، فرهنگیان 4 سال حقوق خوب و بیمه و کار تضمینی و ... داری }

من منطقی صحبت میکنم نه از روی احساسات و هیجانات

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .Delaram نمایش پست ها
      من تا ته نخوندم ولی مشکل هوشی آخه
      هزارتا دلیل میتونه داشته باشه
      من خودم همین رتبه هارو میوردم هر سال ولی کلا ۴ الی ۵ ماه میخوندم

استارتر عزیز ببین مشکل کجاس من گشتم دیدم مشکل محیطه تو این محیط بیشتر این نمیتونم بخونم همش حاشیش محیطو نتونستم عوض کنم بیخیال شدم حالا شماهم همین کارو کن بگرد دنبال مشکل و ببین جون پشت کنکور موندنو داری یا نه با خودت روراست باش اگه نه برو که کنکور سال به سال فاجعه بار تر میشه
      اتفاقا اگر تا انتها میخوندید منم منظورم همین بود که هوش نمیتونه عامل موفقیت در کنکور باشه مگر در نفرات برتر کنکور من فرض هایی که ایشون ممکنه برای عدم موفقیت خودشون داشته باشن رو شمردم

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      اتفاقا اگر تا انتها میخوندید منم منظورم همین بود که هوش نمیتونه عامل موفقیت در کنکور باشه مگر در نفرات برتر کنکور من فرض هایی که ایشون ممکنه برای عدم موفقیت خودشون داشته باشن رو شمردم
      ببخشید من اصلا نمیتونم تا ته یه متن برم تیک شده برام

بهرحال اگه همه دنیا هم بگن نخون ته دلش خوندن باشه میخونه و بالعکس
      حداقل واسه منکه اینجوری بود

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها

اتفاقا اغلب افراد دارای iq بالا افسرده هستن و دروس دبیرستان هوش شخص رو مشخص نمیکنه اما تلاش شخص رو مشخص میکنه

خداوکیلی یکسال یا نهایتا دو سال با ساعت مطالعه میانگین روزانه 8 الی 10 ساعت میخوندید و تست میزدید و با برنامه جلو میرفتید ، آیا نتیجه بهتری کسب نمیکردید؟ حداقلش میتونستید رتبه زیر 5000 کسب کنید

پس خودت رو گول نزن و برو فرهنگیان ، وجدانا و انصافا فرهنگیان برای خانم ها از پزشکی هم از نظر من بهتره { تنها این رشته میتونه 5 سال تو رو جبران کنه و انگار ماشین زمانیه ک شما رو 4 سال میکشه عقب ، چون بقیه رشته ها باید 4 سال بخونن برا لیسانس و بعدش حقوق بخور و نمیر ، فرهنگیان 4 سال حقوق خوب و بیمه و کار تضمینی و ... داری }

حقوق خوب

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها

کم کاریم قبول دارم اتفاقا بارها به خودم گفتم که نباید اینقدر طول می کشید
      درمورد رتبه ها رتبه کشورین
      حرفتون‌منطقی و قبولش دارم

بله من خودمم بارها به به خودم تذکر دادم که نباید اینقدر طول می کشید اینام که گفتم رتبه کشورین و خب قبول دارم که کاهششون کمه ممنونم از توصیه تون

15. Top | #45
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اول اینکه به عنوان یک دوست بهت توصیه میکنم خودت مسئولیت تصمیم گیری برای این مسائل مهم زندگیت رو برعهده بگیری چون بازگو کردنش برای افرادی که در شرایط تو نبودن ممکنه باعث بشه حرف هایی رو بشنوی که بدتر روحیه ی تو رو هم از بین ببره. اما خب میدونم بعضی وقت ها نیاز داریم با دیگران همفکری کنیم حتی اگر جواب خوبی نگیریم.دوم اینکه بهت خسته نباشید میگم بابت ۵ سالی ک زحمت کشیدی و واقعا من میفهمم چی کشیدی دمت گرمه که در وقتی ک همه ی ما میتونیم خیلی راحت وارد دانشگاه بشیم و به قولی دانشجو بشیم تو مصمم پی هدفت بودی و کم یا زیاد براش تلاش کردی .و بعد تبریک بگم بابت رتبه ی خیلی خوبت. دوست عزیزی بالاتر گفته بود که شما ک نتونستی ۵ سال دروس کنکور رو بخونی نمیتونی از پس درس های پزشکی بربیای حیف که نمیشه تمام مثال هایی که نتونستن این کار رو بکنن رو ردیف کنم ولی به قول معروف در خانه اگر یک کس است یک حرف بس است . من دوستی دارم که دقیقا سال دهم قبول شدن دندون پزشکی و امسال معدل الف کلاس شدن کاری که هیچ کدوم از همکلاسی هاشون نتونستن انجام بدن پس اصلا ربطی نداره ببین رفیق رتبه ی سال قبل تو هیچ رابطه ای به رتبه ی سال بعد تو نداره . با خودت دو دو تا چهار تا کن مشکلات مسیر رو میدونی و ببین چقدر میتونی با این مشکلات بجنگی اگر این شک و دو دلیت از بین رفت شروع کن و پیوسته برای کنکور ۱۴۰۱ بخون با روحیه ی بالا ،اصلا مهم نیست چند ساله کنکور میدی چون واقعا وارد شدن به دانشگاه و دانشجو شدن کار سختی نیست میتونی همین یک ماه دیگه با مراجعه به دانشگاه اصلا ثبت نام کنی و مهر سر کلاس باشی . اگر تو این مدت رو پشت هدفت موندی مطمئنا در وجود خودت چیزی رو میدیدی و با انگیزه موندی. و خب میدونیم هر سال که بزرگتر میشیم توان یادگیریمون بیشتر میشه . کار سختی هست ولی شدنیه قبل تو تونستن بعد از تو هم میتونن با خودت دو دو تا چهار تا کن و به دور از هیجان تصمیم بگیر ولی این بار بدون انجام هیچ گونه آزمون و خطایی جلو برو . اگر وارد فرهنگیان شدی امیدوارم کلی بترکونی و اگر موندی برای ۱۴۰۱ امیدوارم خبر قبولیت رو سال بعد همینجا بهمون بدی . ولی فقط خواهش میکنم به همه ی ابعاد فکر کن و وقتی تصمیم گرفتی دیگه بدون هیچ اما و اگر ی تلاش کن
      آینده ات درخشانه دختر بااراده

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن