خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات

Angry کمک:خواب آلودگی

سلام امید وارم پر انرژی باشید
      من مشکل خواب آلودگی دارم
      صبح ها هیچ خواب آلودگی ندارم حتی شباهم خواب آلودگی ندارم
      فقط مشکلم اینه تا نهار میخورم خوابم میگیره
      چیمارکنم بنظرتون

2. Top | #2
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.soltani نمایش پست ها
      من مشکل خواب آلودگی دارم
      چیمارکنم بنظرتون
      ۱_ نصف همیشه ناهار بخور،بقیه ناهار رو سه چهار ساعت بعد بخور
      ۲- نسکافه و قهوه
      ۳- نیم ساعت بخواب،ایراد نداره،مغزت ریست میشه ولی نزار از ۴۰ دقیقه بیشتر بخوابی که دیگه میری که بیدار شی
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یه تحقیق جالبی در مورد خواب ظهر شده که مشخص کرده اگه بیشتر از ۵ دقیقه در ظهر بخوابی ، کیفیت خواب شب خیلی پایین میاد و باعث خستگی طول روز میشه . شاید بهتره که ظهر خوابی نباشه

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من مشکل خواب آلودگی دارم
      چیمارکنم بنظرتون
      سلام روز بخیر
      کم خوابی میتونه یک از نشانه های کمبود انرژی باشه الان میگی چشم بسته غیب گفتیا
      ولی بطور کلی بی انرژی بودن از دوعامل نشات میگیره ؛ 1.یا یه بیماری زمینه ای در خصوص عدم توازن انرژی داری مثل دیابت یا چاقی که اینجا باید اقدامات پزشکی صورت بگیره و درصد کمی این مورد رو دارن و 2. یسری هورمون و ویتامیناتون کمه که این شایعه
      اگه مورد دوم باشه یکی از بهترین راه کار ها ورزش صبحگاهیه چون ورزش باعث ترشح سروتونین میشه و خواب الودگیو دور میکنه . ورزش سنگین لازم نیس در حد فعالیت بدنی ای که بدنو در استانه عرق کردن ببره مثل ده دیقه بپر بپر یا بیست دیقه پیاده روی و ...
      اگه مورد ویتامین هاتون باشه باید یه چکاپ برید و با اوردر پزشک ویتامیناتونو بخورید ولی بطور کلی کمبود ویتامین های گروه B و D میتونن موجب بیحالی و بیخوابی بشن
      خب اگه اینا هم نباشه احتمالا بهداشت و سیکل خوابتون درست نیست
      تعجب کردم از دوستی که گفت طبق تحقیقات خواب روز بده و نباید بیشتر از 5 دیقه باشه ممنون میشم ازشون که لینک مقاله رو بفرستن ولی تا جایی که من خوندم و اگه خواستید منابعشو میفرستم براتن چون در طول صبح بیشترین فعالیت نورون ها اتفاق می افته و نیاز به ریکاوری دارن اگه خواب ظهر نباشه و نتونن ریکاوری کنن اولا خسته میشید دوما نوروجنسیس (افزایش نورون) اتفاق نمی افته که تو مسیر یادگیری به افزایش نورون نیاز داریم البته خواب ظهر بیشتر از یکساعت هم باعث بیخوابیه نرمال ترین حالتش نیم ساعه
      از این موارد بگذریم در مورد بهداشت خواب بگم بهتون که حتما دوساعت قبل از خواب باید تکنولوژی ( تلویزیون ، موبایل ، لپتاپ ) خاموش بشه چون نور آبی اسکرین این تکنولوژی ها روی خواب اثر میذاره ، قبل خواب در حد ممکن یه دوش گرم برید و روی رخت خواب راحت و نرم بخوابید و حداقل 6 تا 8 ساعت رو باید بخوابید زیر 6 ساعت و بالای 8 ساعت مشکل جدی داره
      و در مورد صبح کافه و نسکافه و هرچی کافئین داره رو قبل از ساعت 11 صبح میل نکنید ( چون کورتیزول خون رو میبره بالا و استرس میده) و اگه تونسید دوش اب سرد موقع صبح معجزه میکنه
      خب اگه مشکل اینا هم نبود احتمالا به انگیزه شما برمیگرده که باید اینجا برید اهداف و ارزش هاتونو چک کنید ببینید در راستای اهدافتون هستید یا نه و براش تلاش میکنید و یاگه درست نیست اهداف کوتاه میان و بلند مدت برا خودتون بریزید و براش برنامه ریزی کنید
      ویرایش توسط mr.masomi : 19 مرداد 1400 در ساعت 20:18

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      ۱_ نصف همیشه ناهار بخور،بقیه ناهار رو سه چهار ساعت بعد بخور
      ۲- نسکافه و قهوه
      ۳- نیم ساعت بخواب،ایراد نداره،مغزت ریست میشه ولی نزار از ۴۰ دقیقه بیشتر بخوابی که دیگه میری که بیدار شی
      ممنونم ازتون ولی اگه بگم نیم ساعت یا یک ساعت میگیرم می خوابم بعد از اینری اینکه تایم از دست میدم خوابم نمیبره

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melodii نمایش پست ها
      یه تحقیق جالبی در مورد خواب ظهر شده که مشخص کرده اگه بیشتر از ۵ دقیقه در ظهر بخوابی ، کیفیت خواب شب خیلی پایین میاد و باعث خستگی طول روز میشه . شاید بهتره که ظهر خوابی نباشه
      خودمم دوست دارم نخوابم امروز بعد ناهار خوابم گرفت نتونستم درس بخونم ولی خودمم نخوابیدم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها

سلام روز بخیر
      کم خوابی میتونه یک از نشانه های کمبود انرژی باشه الان میگی چشم بسته غیب گفتیا
      ولی بطور کلی بی انرژی بودن از دوعامل نشات میگیره ؛ 1.یا یه بیماری زمینه ای در خصوص عدم توازن انرژی داری مثل دیابت یا چاقی که اینجا باید اقدامات پزشکی صورت بگیره و درصد کمی این مورد رو دارن و 2. یسری هورمون و ویتامیناتون کمه که این شایعه
      اگه مورد دوم باشه یکی از بهترین راه کار ها ورزش صبحگاهیه چون ورزش باعث ترشح سروتونین میشه و خواب الودگیو دور میکنه . ورزش سنگین لازم نیس در حد فعالیت بدنی ای که بدنو در استانه عرق کردن ببره مثل ده دیقه بپر بپر یا بیست دیقه پیاده روی و ...
      اگه مورد ویتامین هاتون باشه باید یه چکاپ برید و با اوردر پزشک ویتامیناتونو بخورید ولی بطور کلی کمبود ویتامین های گروه B و D میتونن موجب بیحالی و بیخوابی بشن
      خب اگه اینا هم نباشه احتمالا بهداشت و سیکل خوابتون درست نیست
      تعجب کردم از دوستی که گفت طبق تحقیقات خواب روز بده و نباید بیشتر از 5 دیقه باشه ممنون میشم ازشون که لینک مقاله رو بفرستن ولی تا جایی که من خوندم و اگه خواستید منابعشو میفرستم براتن چون در طول صبح بیشترین فعالیت نورون ها اتفاق می افته و نیاز به ریکاوری دارن اگه خواب ظهر نباشه و نتونن ریکاوری کنن اولا خسته میشید دوما نوروجنسیس (افزایش نورون) اتفاق نمی افته که تو مسیر یادگیری به افزایش نورون نیاز داریم البته خواب ظهر بیشتر از یکساعت هم باعث بیخوابیه نرمال ترین حالتش نیم ساعه
      از این موارد بگذریم در مورد بهداشت خواب بگم بهتون که حتما دوساعت قبل از خواب باید تکنولوژی ( تلویزیون ، موبایل ، لپتاپ ) خاموش بشه چون نور آبی اسکرین این تکنولوژی ها روی خواب اثر میذاره ، قبل خواب در حد ممکن یه دوش گرم برید و روی رخت خواب راحت و نرم بخوابید و حداقل 6 تا 8 ساعت رو باید بخوابید زیر 6 ساعت و بالای 8 ساعت مشکل جدی داره
      و در مورد صبح کافه و نسکافه و هرچی کافئین داره رو قبل از ساعت 11 صبح میل نکنید ( چون کورتیزول خون رو میبره بالا و استرس میده) و اگه تونسید دوش اب سرد موقع صبح معجزه میکنه
      خب اگه مشکل اینا هم نبود احتمالا به انگیزه شما برمیگرده که باید اینجا برید اهداف و ارزش هاتونو چک کنید ببینید در راستای اهدافتون هستید یا نه و براش تلاش میکنید و یاگه درست نیست اهداف کوتاه میان و بلند مدت برا خودتون بریزید و براش برنامه ریزی کنید
      خیلی ممنونم از پاسخ حرفه ای تون ولی من صبح ها بمب انرژیم شبا هم حتی بعد خوردن شام مشکلی ندارم فقط تا ناهار می خورم نیم ساعت بعدش خوابم میگیره

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از پاسخ حرفه ای تون ولی من صبح ها بمب انرژیم شبا هم حتی بعد خوردن شام مشکلی ندارم فقط تا ناهار می خورم نیم ساعت بعدش خوابم میگیره
      طبیعیه این حالت و بیشتر افراد با میزان مختلف درگیرشن
      ببین با غذا خوردن انسولین خون میره بالا و انسولین هورمون توزیع انرژیه (خیلیا فکر میکنن انسولین هورمونیه که قند خونو کنترل میکنه و میده به سلول ولی در کل انسولین هورمون توزیع انرژیه که یکی از 4 وظیفه اصلیش انتقال گلوکز از خون به سلوله) و وقتی انسولین بالا باشه انرژی از سطح مغز به سمت سیستم گوارش جریان پیدا میکنه سر همون این حس میاد سراغت برای این موضوعم سعی کن غذایی که میخوری سنگین و پر از کربوهیدرات نباشه که انسولین کم ترشح بشه
      دومین دلیلش سیستم پاراسمپاتیکه. وقتی غذا میخوری بدن در حالت آرامشه و ضربان قلب میاد پایین و خونرسانی از عصلات و مغز بیشتر به سمت گوارش میره و چون خون کمتری تو مغزه اکسیژن کمی هم بهش میرسه و خواب الودگی ایجاد میشه که برای این موضوعم باید ضربان قلبتو ببری بالا و چی ضربانو میبره بالا؟ یه ورزش خوب یه پیاده روی بعد ناهار یه فعالیت بدنی

ولی در کل بعد غذا بخاطر دلایل بالا طبیعیه خوابت بیاد و اتفاقا خوابم بد نیست و نورون هاتو ریکاوری میکنه یا به اصطلاح عامیانه که دوستمونم گفتن مغزتو ریست میکنه و خستگی تو در میکنه . سعی کن الارم بذاری و بیست دقیقه تا نیم ساعت بخوابی و بعدش بیدار بشی عذاب وجدانم نگیر چون اگه نخوابی و نورونات خسته بشن و خالیشون نکنی نمیتونی تا شبم خوب بخونی ولی اگه نمیخوای یا نمیتونی با دو روشی که گفتم یا با فعالیت بدنی یا با سبک کردن غذا میتونی این حسو از بین ببری
      ویرایش توسط mr.masomi : 19 مرداد 1400 در ساعت 21:02

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من مشکل خواب آلودگی دارم
      چیمارکنم بنظرتون

چرا کنکوریا علاقه دارن با بدن خودشون و خوابشون بجنگن !
      عزیز من ناهار خوردی خون به جای مغزت میره طرف لوله گوارشت واسه هضم غذا ! خوابت میگیره ؟ خب بخواب مشکلش چیه
      اگه بیماری نداری مغزت الکی خوابش نمیگیره . خستس
      بعداز هظر کمتر از 35 دقیقه خواب مجازه بیشتر از این وارد فاز عمیق خواب میشی و دیگه هیچی ...

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب 30-40 دقیقه بخواب چه اشکالی داره

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن