خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

لات بازی پشت خط؟؟ آره قشنگه

سلام حضرات
      وقت انتخاب رشته 3 روز تمدید شد یه وقت خوبی هست که مجدد رو رشته ای که میخوایین برین یا نرین فک کنین
      چنتا توضیه دارم به عنوان پیر این راه

مورد اول

اینکه نقد رو ندین به نسیه .
      اگه امسال چیزی قبول میشید که دندون گیره برید

مورد دوم
      اینکه واسه هر چیزی بیانه ندین که بعدا مجبور شید واسه فسخش ضرر ببینید
      یه رشته ای نرین که از پسش بر نیایین حالا نه تو پاس کردن بعدا تو خود کار.یه رشته ای نرید که بعد 4 سال بخاطر عدم علاقه توانایی جسمی و نبود کار و بازار کار درست درمون(حالا نه صرفا کارمندی و حقوق بگیری ) نتونید ادامه بدید

مورد سوم
      فاز نگیرین .تا شرایط رو تغییر ندین نتیجه تغییری نمیکنه .

"Old Ways Won't Open New Doors" mean that if you just keep doing the same thing for the rest of your life nothing new is going to come into your life and change it.

ببینید میتونید اون شرایطی که واسه موفقیت لازمه حالا چه درونی چه بیرونی تو خودتون بسازید یا نه .از محیط خونه درست و درمون از نظر ارامش و همراهی (به زور بمونید جهنم میکنن واستون ببینید تحمل اون رو دارید یا نه)
      از دوست و رفیقاتون ،از سرگرمی ها و اینستاگرام و ... ببینید میتونید شبیه شرایطی کنید که واسه موفقیت لازمه یا نه .
      حالا یا عینش یا با پوست کلفتی و زحمت بیشتر و تحمل و صبر بیشتر شبیهش ....(مثل اون عدم همراهی که گفتم که ببینید میتونید قدرت صبر داشته باشید ،مثل نیاز به امکانات و کلاسا و .. که با این رقابت میتونه خیلی رقیبتون رو جلو بندازه و شما اگه بهش دسترسی ندارید یا کمتر دسترسی دارید میتونید با تلاش بیشتر من باب ساعت مطالعه و تعهد به نظم و روتین تون جبران کنید)

و مورد اخر
      ببینید واقعا کشش ذهنی رتبه ای که مد نظرتون هست رو دارید یا نه .وقتی رقابت میره بالا طبق قانون داروین قوی ها زنده میمونند
      یه چک رو رتبه هاتون بکنید .نخوندید بنا به دلایل موجه یه چک رو رزومه تحصیلی تون بکنید ببنید جای مشابه ای بوده که تو رقابت سر بلند بیرون اومدید یا نه
      حالا شاید یکم واسه کسی که دچار سو برداشت میشه بر بخوره ولی دارم روی یسری فکت باهاتون صحبت میکنم .ضریب هوشی .واسه هر کی متفاوته
      درسته درس های کنکور واقعا با این همه راه و کتاب نیاز به ضریب هوشی نداره ولی وقتی بحث تایم یا زمان میاد وسط جریان متفاوته .
      شما یه تایم مشخصی دارید تو طی یه سال واسه خوندن و این تایم محدوده سر جلسه یه تایم مشخص دیگه ای دارید واسه جواب دادن که رو همه اینا ضریب هوشی رخ میده
      قابل جبران هست؟حتما ولی تو یه تایم محدود تا یه جایی
      رفیقی داشتم که از دوم دبیرستان تا یه سال پشت کنکوری به شدت واسه کنکور داشت میخوند(تایم باز پیش دانشگاهی و تایم پشت کنکوری ساعت مطالعه بین 77-98 هفتگی به گواه دفتر برنامه ریزی هایی که پر کرده بود )نهایتا 2000 منطقه دو آورد
      در حالی که تو همون بازه بدون پشت کنکور موندن با ساعت مطالعه کمتر تو همون مدرسه یه رتبه 5 و 53 داشتیم

هرسال گفته میشه که این سال دیگه رقابت وحشتناکه و از این دست صحبتا .ولی امسال واقعا همینه
      تغییرات گسترده ای که واسه 402 خواهند داد و در صورت تغییرات هم تا خود کنکور دقیق مشخص نمیشه و یه حاله از ابهام توشه
      باعث شده اوناییکه میخونند به شدت بیشتری بخونند که دیگه تو 402 نببینند هرچی عمومی خوندن باد هواس .میخونند که قالش رو ببندن
      چون عمومی درصد گرفتنش بالاس دانشجوی انصرافی بیتشری هم امسال خواهد بود که اخرین تیرشون رو بزنند
      خلاصه شرایط واقعا سخت خواهد بود و اگه بخوایین بدون درست سنجیدن شرایط خودتون و کنکوری که در پیش دارید صرفا با منم منم پشت کنکور بمونید
      دقیقا دارید کاری میکنید ک لات تلفنی ها پشت خط انجام میدن رو میکنید .قمپز بیجا که تهش باعث زخم شدن خود ادم میشه
      https://mos1to.ir/musics/ho3ein/sobhone#/musics/61342
      .

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 18 مرداد 1400 در ساعت 22:28

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این دیگه چه عنوانیه آخه؟؟
      همیشه یادتان باشد که وضعیت کنونی شما..
      سرنوشت نهاییتان نیست..
      روزهای خوب خواهند آمد

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ربطی به ۱۴۰۲ و این چیزا نداره ، کنکور همیشه این بوده ، همیشه رقابت بالاست ، حالا چون خودتون قبول شدید و دارید میرید میان تو دل بقیه رو خالی میکنی؟ یعنی شما که قبول شدی باهوشی؟ ربطی به این چیزا نداره .

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همین حرفا و تاپیکی هستن که اعتماد به نفس خیلیا میاد پایین ، دیروز لایو رتبه یک کشور و دیدم که آموزشگاهی از تبریز باهاش مصاحبه میکرد ، حرفای خیلی خوبی میزد ، گفت تمام اتفاقات بد از نامنظمی و بی نظمی میاد ، چقدر از روحیه بالا و شادابی گفتن ، مسیر کنکور سخت هست اما میشه از پس بر اومد . این حرفا هیچ تاثیر مثبتی ندارن که شما میزنید

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      انجمن پر شده از تاپیکای سمی ، مزه هیدرویدیک اسید و هیدروبرمیک اسید میدن ، تلخ و به شدت ویرانگر

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واقع بینانه بود اما بعضی جاها زیاده روی کردید
      درضمن کسایی که با خوندن ایجور چیزا یا شنیدن همچین حرفایی ته دلشون خالی میشه و اعتماد به نفسشون میاد پایین و همیشه دوست دارن بقیه بهشون حرفای قشنگ بزنن اصلا برای طی کردن مسیر کنکور مناسب نیستن چون یا آخر یا با خوندن اینجور نوشته ها نا امید میشن و قید کنکور رو میزنن یا فریب حرف های قشنگ موسسات و رتبه برتر ها رو میخورن و کلا از مسیر کنکور دور میشن

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط misha نمایش پست ها
      یه قسمت از آهنگ حصینه

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      واقعا درک نمی کنم چرا اونایی که رتبه ی خوبی میارن قصد دارن بقیه رو از کنکور دادن منصرف کنن؟؟شما خودتم سالای قبل دانش آموز زرنگی نبودی حالا چون امسال رتبت تقریبا خوب شده فکر می کنی میتونی برای بقیه بیانیه صادر کنی؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط misha نمایش پست ها
      با لینک اخر متن بیشتر تجلی پیدا میکنه
      .

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا خیلی از افرادی که یه رتبه خوب میارن به خودشون اجازه میدن راجع به هرچیزی تز بدن, کی گفته هرکی تو یه آزمون غیر استانداری مثه کنکور رتبه شه الزاما باهوشه؟تعریف شما از نبوغ برمیگرده به رتبه برتر شدن؟اون خانمه راست میگف ضریب هوشی ایرانیا 80 ام نیست!چند وقت پیش یه سریال چینی میدیدم راجع به یسری دانش آموز دبیرستانی بود ,چین هم مثه ایران یه آزمونی مثل کنکور داره و مثه اینجا بود که رشته های تجربی و پزشکی شاخ و نشونه نبوغ بود,دختر داستان هنر دوست داشت و دانش آموز تنبل (به قول شما ضریب هوشی کم)بود ,رشته هنر هم مثه خانواده های اینور میگفتن در کنار درس اصلی ادامه بده!دختره رفت دانشکده هنر رشته پیکر تراشی ,فرد دیگر داستان دندون پزشکی رفت ولی در نهایت اون دختره موجود موفق تری شد.نمیخوام شعار بدم من خودم 4 سال رشته ای خوندم که نتونستم باهاش سازگار شم و برگشتم برای کنکور مجدد ولی توصیه میکنم هیچ وقت خودتون رو در حد نوابغی مثه ارسطو ندونین و نظریات تولید نکنین چون در تخصص شما نیست.
      پ ن1:قبل از قانون بقای داروین ,قانون بقای اصلح جناب اسپنسر حضور داشتن و جناب داروین این قانون از قانون خودشون کامل تر میدونن ,مثال شما در این رابطه مثه استفاده کلمه ژن خوبه پسر آقای عارفه که خب خشم عموم در بالا برانگیخت.
      پ ن 2:منتظر نقل قولی هم از سریال فرندز بودیم ولی انگار اونا چیزی نگفتن راجع به کنکور!آ حواسم نبود فقط در جهان نوابغ ما کنکور هست اونجا کنکور ندارن مثه اینکه!
      ویرایش توسط miss_shadow : 18 مرداد 1400 در ساعت 21:54

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Vanil نمایش پست ها
      واقعا درک نمی کنم چرا اونایی که رتبه ی خوبی میارن قصد دارن بقیه رو از کنکور دادن منصرف کنن؟؟شما خودتم سالای قبل دانش آموز زرنگی نبودی حالا چون امسال رتبت تقریبا خوب شده فکر می کنی میتونی برای بقیه بیانیه صادر کنی؟
      @ parisa@
      ایشون رو نقل نمیگرفت یحتمل بخاطر نحوه نام کاربریشون چون صحبتاتون شبیه هست گفتم یکجا توضیحاتی رو عرض کنم
      در ارتباط با صحبت شما ک فرمودین بیانیه صادر کردم باید بگم که به هیچ عنوان اینطور نیست .اگه نیاز باشه این کار رو میکنم ولی در این مورد صرفا انتقال دانسته های شخصی در قالب توصیه بود
      شما رو رجوع میدم به خط سوم از اول تاپیک ....چنتا توصیه دارم به عنوان پیر راه ...که الان که نگاه میکنم توصیه رو توضیه نوشتم
      در ارتباط با رتبه هم به هیچ وجه من الوجوه رتبه من خوب محسوب نمیشه .یه رتبه کاملا معمولی طوره که هر بابایی میتونه بیاره
      اگر هم صرفا تو متن نقطه زنی نمیکردین که اینکه روی یه جمله یا فعل تمرکز کنید راحت متوجه می شدید که متنی که نوشتم سیاه نبود
      درسته سفید هم نبود ولی سیاه و منفی نبود .متن رو سعی کردم خاکستری بنویسم و در نهایت تصمیم گیرنده غایی شما باشید و هیچ چیزی رو القا نکنم
      کسی که کنکور رو سیاه میبینه یه لوزره و کسی که سفید میبینه یه فریب خورده است
      من از این راه مشاوره صرفا کنکور پول درنمیارم و علاقه ای هم به این کار ندارم
      کسی که تو پلتفرمی مثل اینستاگرام داره لایو میگذاره واسه افزایش بازدید واسه افزایش فالور واستون قشنگ مسیر رو سنگ فرش شده نشون میده
      چون این اسون ترین راه واسه جذب مخاطبه .
      ریسک ریپورت بلاک انفالو و در مجموع اجر شدن نونش رو هم نداره
      مثل پیجایی که تا 40 روز مونده برنامه واسه پزشکی میفروشن
      مثل پیجایی که تا شنبه هفته کنکور از تعویق حرف میزدن
      مثل دبیر های مطرح مثل آ.ح ا.م که درس رو جفنگی درس میدن و تهش مثل 99 میگن که اقا 40 هم هرکی زده عالی زده
      مثل مشاورهایی که با گفتن میتونم میتونی بیجا و بدون سنجیدن شرایط جمعیت پشت کنکور ها رو دارن به یه میلیون نفر میرسونند
      من هیچ کدوم نیستم
      از این راه نونی نمیبرم جایی مشکلی هم با ریپورت و ... تو یه سایت مثل اینجا ندارم .چون با هر تعداد رای منفی اتومات بن نمیشم و یه ادم میاد چک میکنه ک جریان چیه
      اینکه واقعا توهینی شده یا نه یه عده دارن بخاطر سو برداشت دراما کویین بازی در میارن
      بخاطر همین خاکستری مینویسم .میگم عزیز من ،من دیدم من رفتم جریان اینه .اوضاع خیته .با حرفای قشنگ چیزی عوض نمیشه باید دو پنچ تا ده تات رو نه از رو حفظ و تلقین بلکه درست با انگشت بشماری ببینی همه انگشت هات رو میتونی خم کنی یا نه شرایط و واقعیت نمیگذاره .در اون صورت تصمیمت هرچی باشه چه رفتن چه پشت موندن منطقیه در غیر این صورت امکان اینکه خطا بزنی بالاس
      .

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      توی تمدن جدید که چند هزار ساله شکل گرفته ، میلیون ها بار دیده شده که یه نفر کاملا عوض شده و خودشو از لَجن کشیده بیرون و شده یکی از موفق ترین آدم های دوره خودش ، و برعکسش هم میلیون ها بار دیده شده که یه نفر از اوج با کله سقوط کرده پایین ! خلاصه که حال الانتون اگه خوبه جوگیر نشید چون دست بالای دست زیاده ، اگه هم حالتون بده بگم که میتونی عوضش کنی و اوضاع اینجوری نمیمونه . پس نه مغرور شو ن مثل شکست خورده ها باش ... هر چی هم بشه نهایتش یه سنگ دو متری روی هممونه . فقط تلاشتو بکن ، شد شد نشد نشد . زندگی رو سخت نگیرید .
      ویرایش توسط گالتیه : 18 مرداد 1400 در ساعت 22:08

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miss_shadow نمایش پست ها
      نمیدونم چرا خیلی از افرادی که یه رتبه خوب میارن به خودشون اجازه میدن راجع به هرچیزی تز بدن, کی گفته هرکی تو یه آزمون غیر استانداری مثه کنکور رتبه شه الزاما باهوشه؟تعریف شما از نبوغ برمیگرده به رتبه برتر شدن؟اون خانمه راست میگف ضریب هوشی ایرانیا 80 ام نیست!چند وقت پیش یه سریال چینی میدیدم راجع به یسری دانش آموز دبیرستانی بود ,چین هم مثه ایران یه آزمونی مثل کنکور داره و مثه اینجا بود که رشته های تجربی و پزشکی شاخ و نشونه نبوغ بود,دختر داستان هنر دوست داشت و دانش آموز تنبل (به قول شما ضریب هوشی کم)بود ,رشته هنر هم مثه خانواده های اینور میگفتن در کنار درس اصلی ادامه بده!دختره رفت دانشکده هنر رشته پیکر تراشی ,فرد دیگر داستان دندون پزشکی رفت ولی در نهایت اون دختره موجود موفق تری شد.نمیخوام شعار بدم من خودم 4 سال رشته ای خوندم که نتونستم باهاش سازگار شم و برگشتم برای کنکور مجدد ولی توصیه میکنم هیچ وقت خودتون رو در حد نوابغی مثه ارسطو ندونین و نظریات تولید نکنین چون در تخصص شما نیست.
      پ ن1:قبل از قانون بقای داروین ,قانون بقای اصلح جناب اسپنسر حضور داشتن و جناب داروین این قانون از قانون خودشون کامل تر میدونن ,مثال شما در این رابطه مثه استفاده کلمه ژن خوبه پسر آقای عارفه که خب خشم عموم در بالا برانگیخت.
      پ ن 2:منتظر نقل قولی هم از سریال فرندز بودیم ولی انگار اونا چیزی نگفتن راجع به کنکور!آ حواسم نبود فقط در جهان نوابغ ما کنکور هست اونجا کنکور ندارن مثه اینکه!
      نقل بالا رو خواستی چک کن
      تو جایی ک فرق توصیه با نظریه و بیانیه دونسته نمیشه و وقتی یه 20 خط میخونن جزئیات یه حرفایی که اول متن زده میشه از یاد میره و صرفا از روی یه تصویر از پیش زمینه ذهنی نظر داده میشه 80 واسه میانگین زیادم دیده میشه
      خود شما اگه مورد دوم متن بالا رو توصیه نامه بالا رو لحاظ میکردین نیازی نبود 4 سال رشته ای بخونید که باهاش نتونید سازگار بشید
      قیاس کنکور اینجا با هرجای دیگه ما رو به سمت همون عدد 80 سوق میده چون قیاس مع الفارقه
      شرایط اموزشی نحوه امتحان و شرایط اجتماعی و در کل نحوه اداره کشور اینجا با جایی مثل چین بسیار متفاوته . از روی نگاه کردن به فیلم سینمایی دارید اطلاعات میدید؟ اگه هم بشه گفت بازهم همونطور که گفتم شرایط چین متفاوته
      در مورد هوش گفتم ک کنکور اصلا چیزی به نام هوش در اون معنی نداره 1/ اگه وقت واسه مطالعه برای اون باز باشه و تایم پاسخ دهی به سوالات هم با توجه ب تعداد و سختی و جدید بودن سوالا پایین نباشه
      2/ رقابت در این حد بالا نباشه
      تو چینی که گفتید بخاطر کمونیسمی بودنشون و نحوه اداره کشور یک دانش اموزا اکثرا یه دستن یعنی مدرسه همشون رو تو کل کشور هدایت میکنه در قریب به همه کشور همه یه میزان میخونند منابع یکسانی دارن و چون از نظر درامدی و بازار کار زیاد به حالشون فرق نداره رقابت مثل کنکور ایران نیست .از طرفی در راستای همون یه دستی سوالای کنکور به غایت استاندارد تری هم داره .هم از رو منابع است (نه اینکه صرفا اسمش باشه شما یه نفر پیدا کن شیمی رو بتونه با کتاب های درسی بالای 15 درصد بزنه) هم تایم سر جلسشون مهندسی شده تره هم سوالا استاندارد تر

میتونید با خودتون هیچی رو لحاظ نکنید .همینطور پشت کنکور بمونید با شعار همه چی قشنگه همه چی آرومه و من می توانم .حالا اینکه چطور می توانی و واسه تونستن باس چه کاری انجام بشه مهم نیست
      مهم اون حال دله .ادم باید همه چیز رو ناز ببینه ...
      انتخاب با خودتونه ولی در نهایت همونطور که تو خط اخر تاپیک گفتم خودتون زخم میشید
      .

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط گالتیه نمایش پست ها
      توی تمدن جدید که چند هزار ساله شکل گرفته ، میلیون ها بار دیده شده که یه نفر کاملا عوض شده و خودشو از لَجن کشیده بیرون و شده یکی از موفق ترین آدم های دوره خودش ، و برعکسش هم میلیون ها بار دیده شده که یه نفر از اوج با کله سقوط کرده پایین ! خلاصه که حال الانتون اگه خوبه جوگیر نشید چون دست بالای دست زیاده ، اگه هم حالتون بده بگم که میتونی عوضش کنی و اوضاع اینجوری نمیمونه . پس نه مغرور شو ن مثل شکست خورده ها باش ... هر چی هم بشه نهایتش یه سنگ دو متری روی هممونه . فقط تلاشتو بکن ، شد شد نشد نشد . زندگی رو سخت نگیرید .
      اون بابایی که خودش رو از لجـن کشیده بیرون تو مرحله و قدم اول فهمیده که تو لجنه
      وگرنه میشست توش لجـن رو جا آب طالبی پالپ دار میزد تو بدن
      .

15. Top | #15
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ���������������� � parisa نمایش پست ها
      انجمن پر شده از تاپیکای سمی ، مزه هیدرویدیک اسید و هیدروبرمیک اسید میدن ، تلخ و به شدت ویرانگر
      نقل قول نوشته اصلی توسط miss_shadow نمایش پست ها
      نگاه کنید ادما دو جورن یا تست میزنن یا دمبل (کنایه از کار کردن)
      البته یک عده نه تست میزنن و نه دمبل و اخرش هم همه چیزشون اوکیه ،اینا از ما بهتران اند.
      هر دو جور میتونن موفق باشن با هر رشته ای به همراه علاقه زیاد و خلاقیت.
      استارتر کاملا منطقی حرف زده
      من تا همین الان خیلی ها رو دیدم که سال سوم خسته شدن و ****** رفتن (خودمم شانس اوردم که رتبه ام از سال قبل کم تر نشد)
      سال دوم هم همین اتفاق میافته ولی به نسبت کمتر ، به عبارت دیگه اصولا برخی از کنکوری ها بعد نتایج یهو می افتن رو دور لج بازی که الا و بلا من باید سال بعد بمونم.
      اینها چند دسته میشن:
      1- طرف مثل خر خونده بوده به دلایلی نتونسته سر جلسه موفق بشه ( دیر رسیده،پاش شکسته،رو ورقه بالا اورده و...)
      اینها باید بمونن برای سال دیگه،نمونن به خودشون ظلم کردن

2- یک عده سال کنکور بد خوندن ، طرف همیشه شاگرد اول کلاس بوده ، فلان بوده و پشمدان ولی به دلایلی سال کنکور نتونسته یا یاد نداشته بخونه و به همین دلیل موفق نشده
      اینها باید مطمئن شن که سال بعد میتونن خوب بخونن،بعد بمونن پشت کنکور.

3- یک عده سال کنکور تلاششو کرده،کل زورشو زده،قبول نشده. این یا مورد 2 بوده و خودش خبر نداره.
      یا اصلا نباید بره سمت کنکور، تو فامیل داشتیم ؛کل زورشو زد و رتبه خوب نیاورد ،سال بعد رفت هنر الان به چنان یال و کوپالی رسیده که نگو ، راهشو عوض کرد به همین سادگی

4- یه عده هم فقط برای بستن دهن والدین دارن کنکور میدن.نه میخونه و نه قراره بخونه ،خودشم میدونه اینو. من با اینها کاری ندارم.

ولی همه افراد 1 و 2 و 3 باید اینو در نظر بگیرن که از کجا معلوم سال بعد اتفاقی نیوفته.طرف دو سال پشت کنکور بود ، سال سوم کنکورش رو خیلی خوب قرار بود بده که یکی از عزیزانش مرد.اون یکی روز قبل کنکور بردنش باغ که حال و هواش عوض شه،افتاد تو چاه پاش شکست.

نمیگم #شاید_برای_شما_هم_اتفاق_بیفت ه ولی اگر قراره پشت کنکور بمونید خودتون رو برای بدترین شرایط آماده کنید ،انشاالله که اتفاقی رخ نده ولی اگر رخ داد آماده باشید.
      به عبارتی عزیزم که رتبه خوبی آوردی برای چشم و هم چشمی نرو دوباره پشت کنکور،برو دانشگاه.
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)