خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      البته بگم همین الان یکی رو میشناسم که برای سال پنجم داره میخونه و هر سال هم رتبه اش نصف میشه (امسال 2500 بود)
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      سلام حضرات
      وقت انتخاب رشته 3 روز تمدید شد یه وقت خوبی هست که مجدد رو رشته ای که میخوایین برین یا نرین فک کنین
      چنتا توضیه دارم به عنوان پیر این راه

مورد اول

اینکه نقد رو ندین به نسیه .
      اگه امسال چیزی قبول میشید که دندون گیره برید

مورد دوم
      اینکه واسه هر چیزی بیانه ندین که بعدا مجبور شید واسه فسخش ضرر ببینید
      یه رشته ای نرین که از پسش بر نیایین حالا نه تو پاس کردن بعدا تو خود کار.یه رشته ای نرید که بعد 4 سال بخاطر عدم علاقه توانایی جسمی و نبود کار و بازار کار درست درمون(حالا نه صرفا کارمندی و حقوق بگیری ) نتونید ادامه بدید

مورد سوم
      فاز نگیرین .تا شرایط رو تغییر ندین نتیجه تغییری نمیکنه .

"Old Ways Won't Open New Doors" mean that if you just keep doing the same thing for the rest of your life nothing new is going to come into your life and change it.

ببینید میتونید اون شرایطی که واسه موفقیت لازمه حالا چه درونی چه بیرونی تو خودتون بسازید یا نه .از محیط خونه درست و درمون از نظر ارامش و همراهی (به زور بمونید جهنم میکنن واستون ببینید تحمل اون رو دارید یا نه)
      از دوست و رفیقاتون ،از سرگرمی ها و اینستاگرام و ... ببینید میتونید شبیه شرایطی کنید که واسه موفقیت لازمه یا نه .
      حالا یا عینش یا با پوست کلفتی و زحمت بیشتر و تحمل و صبر بیشتر شبیهش ....(مثل اون عدم همراهی که گفتم که ببینید میتونید قدرت صبر داشته باشید ،مثل نیاز به امکانات و کلاسا و .. که با این رقابت میتونه خیلی رقیبتون رو جلو بندازه و شما اگه بهش دسترسی ندارید یا کمتر دسترسی دارید میتونید با تلاش بیشتر من باب ساعت مطالعه و تعهد به نظم و روتین تون جبران کنید)

و مورد اخر
      ببینید واقعا کشش ذهنی رتبه ای که مد نظرتون هست رو دارید یا نه .وقتی رقابت میره بالا طبق قانون داروین قوی ها زنده میمونند
      یه چک رو رتبه هاتون بکنید .نخوندید بنا به دلایل موجه یه چک رو رزومه تحصیلی تون بکنید ببنید جای مشابه ای بوده که تو رقابت سر بلند بیرون اومدید یا نه
      حالا شاید یکم واسه کسی که دچار سو برداشت میشه بر بخوره ولی دارم روی یسری فکت باهاتون صحبت میکنم .ضریب هوشی .واسه هر کی متفاوته
      درسته درس های کنکور واقعا با این همه راه و کتاب نیاز به ضریب هوشی نداره ولی وقتی بحث تایم یا زمان میاد وسط جریان متفاوته .
      شما یه تایم مشخصی دارید تو طی یه سال واسه خوندن و این تایم محدوده سر جلسه یه تایم مشخص دیگه ای دارید واسه جواب دادن که رو همه اینا ضریب هوشی رخ میده
      قابل جبران هست؟حتما ولی تو یه تایم محدود تا یه جایی
      رفیقی داشتم که از دوم دبیرستان تا یه سال پشت کنکوری به شدت واسه کنکور داشت میخوند(تایم باز پیش دانشگاهی و تایم پشت کنکوری ساعت مطالعه بین 77-98 هفتگی به گواه دفتر برنامه ریزی هایی که پر کرده بود )نهایتا 2000 منطقه دو آورد
      در حالی که تو همون بازه بدون پشت کنکور موندن با ساعت مطالعه کمتر تو همون مدرسه یه رتبه 5 و 53 داشتیم

هرسال گفته میشه که این سال دیگه رقابت وحشتناکه و از این دست صحبتا .ولی امسال واقعا همینه
      تغییرات گسترده ای که واسه 402 خواهند داد و در صورت تغییرات هم تا خود کنکور دقیق مشخص نمیشه و یه حاله از ابهام توشه
      باعث شده اوناییکه میخونند به شدت بیشتری بخونند که دیگه تو 402 نببینند هرچی عمومی خوندن باد هواس .میخونند که قالش رو ببندن
      چون عمومی درصد گرفتنش بالاس دانشجوی انصرافی بیتشری هم امسال خواهد بود که اخرین تیرشون رو بزنند
      خلاصه شرایط واقعا سخت خواهد بود و اگه بخوایین بدون درست سنجیدن شرایط خودتون و کنکوری که در پیش دارید صرفا با منم منم پشت کنکور بمونید
      دقیقا دارید کاری میکنید ک لات تلفنی ها پشت خط انجام میدن رو میکنید .قمپز بیجا که تهش باعث زخم شدن خود ادم میشه
      https://mos1to.ir/musics/ho3ein/sobhone#/musics/61342
      کاملا باهات موافقم

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نقل بالا رو خواستی چک کن
      تو جایی ک فرق توصیه با نظریه و بیانیه دونسته نمیشه و وقتی یه 20 خط میخونن جزئیات یه حرفایی که اول متن زده میشه از یاد میره و صرفا از روی یه تصویر از پیش زمینه ذهنی نظر داده میشه 80 واسه میانگین زیادم دیده میشه
      خود شما اگه مورد دوم متن بالا رو توصیه نامه بالا رو لحاظ میکردین نیازی نبود 4 سال رشته ای بخونید که باهاش نتونید سازگار بشید
      قیاس کنکور اینجا با هرجای دیگه ما رو به سمت همون عدد 80 سوق میده چون قیاس مع الفارقه
      شرایط اموزشی نحوه امتحان و شرایط اجتماعی و در کل نحوه اداره کشور اینجا با جایی مثل چین بسیار متفاوته . از روی نگاه کردن به فیلم سینمایی دارید اطلاعات میدید؟ اگه هم بشه گفت بازهم همونطور که گفتم شرایط چین متفاوته
      در مورد هوش گفتم ک کنکور اصلا چیزی به نام هوش در اون معنی نداره 1/ اگه وقت واسه مطالعه برای اون باز باشه و تایم پاسخ دهی به سوالات هم با توجه ب تعداد و سختی و جدید بودن سوالا پایین نباشه
      2/ رقابت در این حد بالا نباشه
      تو چینی که گفتید بخاطر کمونیسمی بودنشون و نحوه اداره کشور یک دانش اموزا اکثرا یه دستن یعنی مدرسه همشون رو تو کل کشور هدایت میکنه در قریب به همه کشور همه یه میزان میخونند منابع یکسانی دارن و چون از نظر درامدی و بازار کار زیاد به حالشون فرق نداره رقابت مثل کنکور ایران نیست .از طرفی در راستای همون یه دستی سوالای کنکور به غایت استاندارد تری هم داره .هم از رو منابع است (نه اینکه صرفا اسمش باشه شما یه نفر پیدا کن شیمی رو بتونه با کتاب های درسی بالای 15 درصد بزنه) م تایم سر جلسشون مهندسی شده تره هم سوالا استاندارد تر

میتونید با خودتون هیچی رو لحاظ نکنید .همینطور پشت کنکور بمونید با شعار همه چی قشنگه همه چی آرومه و من می توانم .حالا اینکه چطور می توانی و واسه تونستن باس چه کاری انجام بشه مهم نیست
      مهم اون حال دله .ادم باید همه چیز رو ناز ببینه ...
      انتخاب با خودتونه ولی در نهایت همونطور که تو خط اخر تاپیک گفتم خودتون زخم میشید
      آقا جان من میگم شما بیا تجارب درس خوندن و کتاب و منابع و سایر موارد موفقیتتون رو در اختیار بقیه بزار من کلی تشکر میکنم ولی مساله اینه صدها فرد مثه شما اینجا دیده میشه صرفا به خاطر موفقیت در یک زمینه خودش رو صاحب نظر و صاحب حق و پنددهنده میدونه.شما صراحتا در جملاتت کنکور ملاک ضریب هوشی قرار دادین و الان میگین نه!شرایط همه گل و بلبل نیست الان من باید بشکافم اینجا چرا نخوندم و اینا؟یا نظرتون راجع به مورد دوم توصیه نامه متاسفانه یکم سریال دارک طوره من باید یه سری بزنم سال 93 بعد بیام توصیه نامه قصار شمارو بخونمو ادامه ندم.اون سریالم به خاطر مثال آوردم به طور تخصصی که از شرایط تحصیل در چین خبر ندارم ولی همین الانش تو جامعه خودمون یه مشت اسگل بلاگر در برنامه های اجتماعی درآمدهایی مشابه یه پزشک دارن حتی.
      ختم کلام:آقا در مسائلی که بر اون احاطه نداری نظر و پند نده.
      پ ن:شما میگین توصیه ما میگیم نظریه
      ویرایش توسط miss_shadow : 18 مرداد 1400 در ساعت 23:09

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      نگاه کنید ادما دو جورن یا تست میزنن یا دمبل (کنایه از کار کردن)
      البته یک عده نه تست میزنن و نه دمبل و اخرش هم همه چیزشون اوکیه ،اینا از ما بهتران اند.
      هر دو جور میتونن موفق باشن با هر رشته ای به همراه علاقه زیاد و خلاقیت.
      استارتر کاملا منطقی حرف زده
      من تا همین الان خیلی ها رو دیدم که سال سوم خسته شدن و ****** رفتن (خودمم شانس اوردم که رتبه ام از سال قبل کم تر نشد)
      سال دوم هم همین اتفاق میافته ولی به نسبت کمتر ، به عبارت دیگه اصولا برخی از کنکوری ها بعد نتایج یهو می افتن رو دور لج بازی که الا و بلا من باید سال بعد بمونم.
      اینها چند دسته میشن:
      1- طرف مثل خر خونده بوده به دلایلی نتونسته سر جلسه موفق بشه ( دیر رسیده،پاش شکسته،رو ورقه بالا اورده و...)
      اینها باید بمونن برای سال دیگه،نمونن به خودشون ظلم کردن

2- یک عده سال کنکور بد خوندن ، طرف همیشه شاگرد اول کلاس بوده ، فلان بوده و پشمدان ولی به دلایلی سال کنکور نتونسته یا یاد نداشته بخونه و به همین دلیل موفق نشده
      اینها باید مطمئن شن که سال بعد میتونن خوب بخونن،بعد بمونن پشت کنکور.

3- یک عده سال کنکور تلاششو کرده،کل زورشو زده،قبول نشده. این یا مورد 2 بوده و خودش خبر نداره.
      یا اصلا نباید بره سمت کنکور، تو فامیل داشتیم ؛کل زورشو زد و رتبه خوب نیاورد ،سال بعد رفت هنر الان به چنان یال و کوپالی رسیده که نگو ، راهشو عوض کرد به همین سادگی

4- یه عده هم فقط برای بستن دهن والدین دارن کنکور میدن.نه میخونه و نه قراره بخونه ،خودشم میدونه اینو. من با اینها کاری ندارم.

ولی همه افراد 1 و 2 و 3 باید اینو در نظر بگیرن که از کجا معلوم سال بعد اتفاقی نیوفته.طرف دو سال پشت کنکور بود ، سال سوم کنکورش رو خیلی خوب قرار بود بده که یکی از عزیزانش مرد.اون یکی روز قبل کنکور بردنش باغ که حال و هواش عوض شه،افتاد تو چاه پاش شکست.

نمیگم #شاید_برای_شما_هم_اتفاق_بیفت ه ولی اگر قراره پشت کنکور بمونید خودتون رو برای بدترین شرایط آماده کنید ،انشاالله که اتفاقی رخ نده ولی اگر رخ داد آماده باشید.
      به عبارتی عزیزم که رتبه خوبی آوردی برای چشم و هم چشمی نرو دوباره پشت کنکور،برو دانشگاه.

من بقیه رو نمیدونم ولی به شخصه نمیتونم بپذیرم وقتی کسی از شرایط دیگری اطلاع نداره به خودش این حق بده که قضاوت کنه.ولو اینکه این نظر یکی دیگه میخونه و جدا از اثرات منفی بار روانیش که خودشو با آیکیو پایین تصور میکنه مسیر تحصیلش ممکنه عوض شه.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

اون بابایی که خودش رو از لجـن کشیده بیرون تو مرحله و قدم اول فهمیده که تو لجنه
      وگرنه میشست توش لجـن رو جا آب طالبی پالپ دار میزد تو بدن
      عالی بود. کاشکی میشد هزار بار لایک کرد. هر کسی همین یه نکته رو بفهمه کلی تو زندگیش جلو میفته

6. Top | #21
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miss_shadow نمایش پست ها
      من بقیه رو نمیدونم ولی به شخصه نمیتونم بپذیرم وقتی کسی از شرایط دیگری اطلاع نداره به خودش این حق بده که قضاوت کنه.ولو اینکه این نظر یکی دیگه میخونه و جدا از اثرات منفی بار روانیش که خودشو با آیکیو پایین تصور میکنه مسیر تحصیلش ممکنه عوض شه.
      فیلم بین 1997 رو دیدی؟
      یک سکانسی تو ماشین نشسته و به همه انگشتشو نشون میده
      تو کل زندگیت اگه اونجوری نباشی ،له میشی ولی هیچوقت نباید اون کارو با واقعیت کرد، مثل اینه که ستون طبقه همکف رو با چکش خراب کنی،میافته رو خودت
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      فیلم بین 1997 رو دیدی؟
      یک سکانسی تو ماشین نشسته و به همه انگشتشو نشون میده
      تو کل زندگیت اگه اونجوری نباشی ،له میشی ولی هیچوقت نباید اون کارو با واقعیت کرد، مثل اینه که ستون طبقه همکف رو با چکش خراب کنی،میافته رو خودت
      نه ولی گاهی در این جهان با مواردی مواجه میشم که دلم میخواد مثه سکانس آخر فیلم تلما و لوییس خودم پرت کنم ته دره مرسی بابت معرفی فیلم میبینمش حتما.
      ویرایش توسط miss_shadow : 18 مرداد 1400 در ساعت 23:33

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اون بابایی که خودش رو از لجـن کشیده بیرون تو مرحله و قدم اول فهمیده که تو لجنه
      وگرنه میشست توش لجـن رو جا آب طالبی پالپ دار میزد تو بدن

مشکل تنبلی رو از قلم ننداز دوست من ... مطمئن باش همه دنیا میدونن بــــایــــد تلاش کنن ، بـــایــــد سختی بکشن و از این حرفای کلیشه ای ؛ همه میدونن ولی همونی از لَجن در میاد که تنبلی رو بزاره کنار !
      خانم مل رابینز هم تا 42 سالگی صرفا یه آدم معمولی بود تا بالاخره تنبلی رو کنار گذاشت

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آقا جان من میگم شما بیا تجارب درس خوندن و کتاب و منابع و سایر موارد موفقیتتون رو در اختیار بقیه بزار من کلی تشکر میکنم ولی مساله اینه صدها فرد مثه شما اینجا دیده میشه صرفا به خاطر موفقیت در یک زمینه خودش رو صاحب نظر و صاحب حق و پنددهنده میدونه.شما صراحتا در جملاتت کنکور ملاک ضریب هوشی قرار دادین و الان میگین نه!شرایط همه گل و بلبل نیست الان من باید بشکافم اینجا چرا نخوندم و اینا؟یا نظرتون راجع به مورد دوم توصیه نامه متاسفانه یکم سریال دارک طوره من باید یه سری بزنم سال 93 بعد بیام توصیه نامه قصار شمارو بخونمو ادامه ندم.اون سریالم به خاطر مثال آوردم به طور تخصصی که از شرایط تحصیل در چین خبر ندارم ولی همین الانش تو جامعه خودمون یه مشت اسگل بلاگر در برنامه های اجتماعی درآمدهایی مشابه یه پزشک دارن حتی.
      ختم کلام:آقا در مسائلی که بر اون احاطه نداری نظر و پند نده.
      الان میگم نه؟! اتفاقا تو اون نقل داشتم توضیح میدادم که چرا ضریب هوشی مهمه و با جاهایی که شما مقایسه کردی داستان متفاوته
      از شما خواستم بشکافید چرا نخوندید؟ خیر گفتم که تو متن اغازین تاپیک بدون اینکه شما درست بفهمیش شمشیر رو از رو بستی جاهای بدربخور هم داره که میتونه باعث بشه کسی مسیر مشابه رو طی نکنه که بعد 4 سال مجبور بشه دوربرگردون بزنه بیاد جای اول
      به هیچ عنوان قضاوتی نبوده مطمعنا شما هم شرایط خاص خودتون رو داشتید ولی وقتی هدف تخریبه و صحبتا از روی احساسات و شرایط شخصی گفته میشه ،ضریب هوشی 80 ، از این ، از توصیه نامه قصار،صادرات و ... استفاده میشه بجای بحث داری مغلطه میکنی مجبورم رک تر صحبت کنم
      هرچی باشه تاپیک داره خونده میشه و یسری صحبتای بی پایه باعث میشه یکی دیگه هم نتیجه ای که باید رو از این حرفا نگیره .نمیگم متن اول بی مشکله که نیست ولی فضای فکری متفاوت رو وا میکنه که بحث میطلبه و از تو این بحثا نتیجه خوب میزنه بیرون .چیزی که یحتمل شما بهش اعتقاد نداری

پ.ن:تجارب درسی پله بعد ماجراست و اتفاقا در دسترس ترین (یه قسمتیش شخصی سازی که کاره که یا باید با ازمون خطا برسی یا یه مشاور واقعا کاربلد نه صرفا تلکه کن بهت بهت بگه)
      فعلا این پله اوله .از طرفی رتبه های به مراتب بهتری تو این انجمن از رتبه چندر غاز من هست که خیلی خوشگل توضیح دادن
      نمونش اقا سعید @Saeed79@
      http://forum.konkur.in/thread76539.html
      روش های من رو خیلی ها پاسخگو نخواهد بود .از روش های کلی استفاده کردم ولی شخصی طور عوضش کردم .تو بازه کوتاه تری درس ها رو جمع کردم با حجم تست کمتر و تو بازه های بعدی حجم تست رو مرحله مرحله بردم بالا.پله پله رفتم بالا نه سرسره طور که یجا دست و پام گرفت از اونجا لیز بخورم بیام پایین
      این شد که سه ماه اخر رو که خیلی کم خوندم کارم با اون تورق طور گذشت و نگذاشت دیگه خیلی رتبه بیاد پایین .که حتما اگه میخوندم خیلی بهتر میشد ولی نشد

.

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 19 مرداد 1400 در ساعت 09:01

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

الان میگم نه؟! اتفاقا تو اون نقل داشتم توضیح میدادم که چرا ضریب هوشی مهمه و با جاهایی که شما مقایسه کردی داستان متفاوته
      از شما خواستم بشکافید چرا نخوندید؟ خیر گفتم که تو متن اغازین تاپیک بدون اینکه شما درست بفهمیش شمشیر رو از رو بستی جاهای بدربخور هم داره که میتونه باعث بشه کسی مسیر مشابه رو طی نکنه که بعد 4 سال مجبور بشه دوربرگردون بزنه بیاد جای اول
      به هیچ عنوان قضاوتی نبوده مطمعنا شما هم شرایط خاص خودتون رو داشتید ولی وقتی هدف تخریبه و صحبتا از روی احساسات و شرایط شخصی گفته میشه ،ضریب هوشی 80 ، از این ، از توصیه نامه قصار،صادرات و ... استفاده میشه بجای بحث داری مغلطه میکنی مجبورم رک تر صحبت کنم
      هرچی باشه تاپیک داره خونده میشه و یسری صحبتای بی پایه باعث میشه یکی دیگه هم نتیجه ای که باید رو از این حرفا نگیره .نمیگم متن اول بی مشکله که نیست ولی فضای فکری متفاوت رو وا میکنه که بحث میطلبه و از تو این بحثا نتیجه خوب میزنه بیرون .چیزی که یحتمل شما بهش اعتقاد نداری

پ.ن:تجارب درسی پله بعد ماجراست و اتفاقا در دسترس ترین (یه قسمتیش شخصی سازی که کاره که یا باید با ازمون خطا برسی یا یه مشاور واقعا کاربلد نه صرفا تلکه کن بهت بهت بگه)
      فعلا این پله اوله .از طرفی رتبه های به مراتب بهتری تو این انجمن از رتبه چندر غاز من هست که خیلی خوشگل توضیح دادن
      نمونش اقا سعید @Saeed79@
      http://forum.konkur.in/thread76539.html
      روش های من رو خیلی ها پاسخگو نخواهد بود .از روش های کلی استفاده کردم ولی شخصی طور عوضش کردم .تو بازه کوتاه تری درس ها رو جمع کردم با حجم تست کمتر و تو بازه های بعدی حجم تست رو مرحله مرحله بردم بالا.پله پله رفتم بالا نه سرسره طور که یجا دست و پام گرفت از اونجا لیز بخورم بیام پایین
      این شد که سه ماه اخر رو که خیلی کم خوندم کارم با اون تورق طور گذشت و نگذاشت دیگه خیلی رتبه بیاد پایین .که حتما اگه میخوندم خیلی بهتر میشد ولی نشد

خیلی از ما هرروز داریم با بحث های روانی خانواده هامون کلنجار میریم ,پست شمارو حداقل الان 50 نفر دیدم که 40 تاش یا پشت کنکورین یا رتبه شون دلخواهشون نیست , تاثیر یسری حرفها از طرف هم سن و سالهای ما خیلی دردناک تر از والدینه چون الان خیلی ها خودشون با شما مقایسه میکنن و میگن آره حتما ضریب هوشی شما خیلی خفن بوده واسه همین تونستین ولی ما نمیتونیم پس نمیشه ,تو همین انجمن کلی تایپیک هست با مضامین کوبانده شدن حقیقت بر صورت و تلخی و از خواب غفلت بیدار شو ولی خلاصه کلام اینه که قریب به 90 درصد از ماها تحمل شنیدن نصیحت برنمیتابه چون خودش باید به این نتیجه برسه که الان دبگه راهی واسش نمونده ,حرفهای شما همش بد نبود ولی اون قسمتی که درباره من میگین من هیچوقت اون سال قبولیم تو رشته م این شجاعت پیدا نکردم که برم انصراف بدم چون اگه انصراف بزنم باید برگردم به دوران تلخ پشت کنکوری بودن اما الان به میزان 50درصد پشیمونم که نموندم و این سالهارو با عذاب وجدان تلاش واقعی نکردن صرف نمیکردم, 50 درصد عدم پشیمانیم اینه که حداقل یه نقطه ای هست که اگه به چیزی که خواستم نرسیدم هنوز برام مونده.پس هیچی قطعی نیست و همه زندگیمون براساس احتمالاته.پاراگراف آخرتون اتفاقا مفید بود و دلیل استفاده ازاون کلمات مغلطه نبود همونجور که گفتم کسی دلش نمیخواد نصیحت بشنوه و قضاوت شه.

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اگه امسال چیزی قبول میشید که دندون گیره برید
      یه رشته ای نرین که از پسش بر نیایین

مورد سوم
      فاز نگیرین .تا شرایط رو تغییر ندین نتیجه تغییری نمیکنه .

ببینید میتونید اون شرایطی که واسه موفقیت لازمه حالا چه درونی چه بیرونی تو خودتون بسازید یا نه .از محیط خونه درست و درمون از نظر ارامش و همراهی (به زور بمونید جهنم میکنن واستون ببینید تحمل اون رو دارید یا نه)

ببینید واقعا کشش ذهنی رتبه ای که مد نظرتون هست رو دارید یا نه .وقتی رقابت میره بالا طبق قانون داروین قوی ها زنده میمونند

شما یه تایم مشخصی دارید تو طی یه سال واسه خوندن و این تایم محدوده سر جلسه یه تایم مشخص دیگه ای دارید واسه جواب دادن که رو همه اینا ضریب هوشی رخ میده

رفیقی داشتم که ... ))

خلاصه شرایط واقعا سخت خواهد بود و اگه بخوایین بدون درست سنجیدن شرایط خودتون و کنکوری که در پیش دارید صرفا با منم منم پشت کنکور بمونید

حاجی حداقل اول در و دیوار دانشگاه رو ببین بعد واسه بقیه نسخه بپیچ.
      والا این مشکلایی که بچه ها دارن در مورد پشت کنکور موندن بچه بازیه. من زمانی که شروع کردم به درس خوندن (زمستون 98) 360 میلیون سفته دست طلبکار داشتم (که با پول الان معادل 2 3 میلیارده) و یه سال با این کابوس که قراره فردا صبح بلند بشم و بیفتمزندان درس خوندم. این موضوع رو هم فقط یکی از اعضای انجمن می دونست ولی الان علنی گفتم.
      این که الان یکی پشت کنکور بمونه و بابا مامانش 4 تا حرف بهش بزنن اسمش شرایط سخته؟ تا وقتی یه اطاق و چهار تا کتاب و یه غذا برای خوردن هست میشه قبول شد.
      رشته ای نرین که از پسش بر نیاین هم که جک روزگاره حالا به امید خدا رفتی دانشگاه و برادران و خواهران سهمیه ای رو کنارت دیدی که چه جلبک هایی هستن و در نهایت خیلی زیبا و به موقع همه چی رو پاس می کنن، متوجه میشی که همه، قابلیت هر رشته ای رو دارن.
      کنکور هم دیگه الان تقریبا به همه ثابت شده که درصد زیادیش به تلاش مرتبطه. نمونه ی واضحش هم عده ی زیادی از قبولی های امسال انجمن که امسال چندمین کنکورشون بود و رتبه های خیلی بدی داشتن. ولی امسال رتبه های مناسبی آوردن.

خلاصه این که #جوگیر نباشیم.

12. Top | #27
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تجربه به من ثابت کرده که آدم موفق کسی هست که به هیچ حرفی گوش نکنه و فقط مسیر درستِ خودش‌ رو بره . اگه مدام بخوای بشماری چند نفر کنکوری هستن و دولت مردان چه تصمیمی گرفتن و فلان دبیر چی گفته ، بدون هیچ وقت موفق نمیشی

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این جاش بد چوری گنگش بالا بود و مرا به خاطرات فرو برد
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی از ما هرروز داریم با بحث های روانی خانواده هامون کلنجار میریم ,پست شمارو حداقل الان 50 نفر دیدم که 40 تاش یا پشت کنکورین یا رتبه شون دلخواهشون نیست , تاثیر یسری حرفها از طرف هم سن و سالهای ما خیلی دردناک تر از والدینه چون الان خیلی ها خودشون با شما مقایسه میکنن و میگن آره حتما ضریب هوشی شما خیلی خفن بوده واسه همین تونستین ولی ما نمیتونیم پس نمیشه ,تو همین انجمن کلی تایپیک هست با مضامین کوبانده شدن حقیقت بر صورت و تلخی و از خواب غفلت بیدار شو ولی خلاصه کلام اینه که قریب به 90 درصد از ماها تحمل شنیدن نصیحت برنمیتابه چون خودش باید به این نتیجه برسه که الان دبگه راهی واسش نمونده ,حرفهای شما همش بد نبود ولی اون قسمتی که درباره من میگین من هیچوقت اون سال قبولیم تو رشته م این شجاعت پیدا نکردم که برم انصراف بدم چون اگه انصراف بزنم باید برگردم به دوران تلخ پشت کنکوری بودن اما الان به میزان 50درصد پشیمونم که نموندم و این سالهارو با عذاب وجدان تلاش واقعی نکردن صرف نمیکردم, 50 درصد عدم پشیمانیم اینه که حداقل یه نقطه ای هست که اگه به چیزی که خواستم نرسیدم هنوز برام مونده.پس هیچی قطعی نیست و همه زندگیمون براساس احتمالاته.پاراگراف آخرتون اتفاقا مفید بود و دلیل استفاده ازاون کلمات مغلطه نبود همونجور که گفتم کسی دلش نمیخواد نصیحت بشنوه و قضاوت شه.
      به هیچ عنوان قصد قضاوت شما رو نداشتم اگه این سوتفاهم پیش اومده عذر میخوام .شرایطی که توضیح دادین رو کاملا درک میکنم چون تو حالت مشابه بودم
      امیدوارم شما هم درک کنید که من هیچ کدوم از عنواینی که گفتین قصدش نداشتم که چیزی رو بکوبم به صورت کسی یا هرچی .یسری کلیات بود از یه زاویه دید دیگه با یه لحن متفاوت که یحتمل باهاش اشنا نیستین
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      حاجی حداقل اول در و دیوار دانشگاه رو ببین بعد واسه بقیه نسخه بپیچ.
      والا این مشکلایی که بچه ها دارن در مورد پشت کنکور موندن بچه بازیه. من زمانی که شروع کردم به درس خوندن (زمستون 98) 360 میلیون سفته دست طلبکار داشتم (که با پول الان معادل 2 3 میلیارده) و یه سال با این کابوس که قراره فردا صبح بلند بشم و بیفتمزندان درس خوندم. این موضوع رو هم فقط یکی از اعضای انجمن می دونست ولی الان علنی گفتم.
      این که الان یکی پشت کنکور بمونه و بابا مامانش 4 تا حرف بهش بزنن اسمش شرایط سخته؟ تا وقتی یه اطاق و چهار تا کتاب و یه غذا برای خوردن هست میشه قبول شد.
      رشته ای نرین که از پسش بر نیاین هم که جک روزگاره حالا به امید خدا رفتی دانشگاه و برادران و خواهران سهمیه ای رو کنارت دیدی که چه جلبک هایی هستن و در نهایت خیلی زیبا و به موقع همه چی رو پاس می کنن، متوجه میشی که همه، قابلیت هر رشته ای رو دارن.
      کنکور هم دیگه الان تقریبا به همه ثابت شده که درصد زیادیش به تلاش مرتبطه. نمونه ی واضحش هم عده ی زیادی از قبولی های امسال انجمن که امسال چندمین کنکورشون بود و رتبه های خیلی بدی داشتن. ولی امسال رتبه های مناسبی آوردن.

خلاصه این که #جوگیر نباشیم.
      زیبا بعد اینکه تاپیک رو خوندی اگه یه بدبرداشتی برات پیش اومد اول یه چرخ ریز بزن ببین فرد توضیحی داده در مورد اون برداشتت یا خیر.تکمیل تو صفحه قبل توضیح دادم واس دوستان صفحه 2 تاپیک
      فازی گرفته نشده به هیچ عنوان برعکس چیزی که خودت توش غوطه وری
      360 بدهی و سفته داشتی؟؟ خب عزیزم مالیــدی که .چیزیه که ادم باید قایم کنه به هیچ عنوان دیگه جایی علنی نگو
      صحبت از اینکه کار بیرون کردی که بدهی بالا اوردی؟ سختی کار بیرون میدونی و من نه ؟؟ عزیزم از 17 سالگی دارم کار میکنم.بجز سال کنکورم یه تک تومنی هم از حاجی نگرفتم واسه کتاب و خرج خودم (دمش گرم داره خوراک و جامکانم رو میده تو 23 رو این موج ندی یه وفت)جز اول این سال که سه ماه یه خونه واسم اجاره کرد اونم دیدم منت بالا سرشه برگشتم مجدد خونه و ککتابخونه
      بدهی بالا نیاوردم هیچ یه دانگ یا خود پدر خونه خریدم 1.5 میلیارد همون قیمت یه دانگه .یه ماشین خسته هم هست موقع خرید 30 تومن حاجی داد دمش گرم 90 خودم جور کردم الان 310 قیمتشه
      حالا اون خونه مخروبه هایی که تابستونا تعمیر کردم(کارفرما) و فروختیم و پولش صفر تا صد رفته تو جیب پدر بماند کارایی که تو باغ کردم واسه مامان بماند که سر جمع واسه هردوشون سه چهار میلیاردی میشه
      بگم بازم یا چی؟
      منم کار کردم استاد .فقط بدهی تو کار نداشتم .چشم بسته کار نکردم کارمو بلد بودم قمار نکردم رو کارم راه صد ساله رو نخواستم یه شبه برم و...
      میدونم سختی چیه بیشتر از شما استاد بزرگ ندونم مطمعن بدون کمتر نمیدونم
      شما به جا اینکه بچسبی به اصل کار رفتی زوم کردی رو یه قسمت که اقا تو خونه حرف بگن چی میشه؟؟جناب تو خونه همراه نباشن واسه دختری که نمیتونه کار کنه واسه پسر تاج سری که به خاطر نبود شرایط کار نکرده میتونن از نظر مالی طوری بچلوننش که غیر قابل تحمل بشه براش.
      صحبت کلی من روی شرایط بود .مثال ها رو بیخیال.فشار کنکور به حدی هست رو یه نفر پشت کنکوری که اگه یه فشار دیگه روش باشه نمیتونه هندل کنه.از دعوای خانوادگی بگیر تا همین تو مضیقه گذاشتن و محدود کردن طرف از نظر مالی به طرق مختلف
      صحبت این بود که اقا اول اون شرایطی که باعث شده پشت کنکور بشید رو بررسی کنید ببینید میتونید ازش در بیایید یا نه ببینید میتونید تغییرش بدید یا نه
      با کجا این صحبت مشکل داری ؟!
      درسم شما نمیدونم الان که 31 سالته ترم چند دندونی ولی به غایت و به غایت رفیق دارم تو سه تا رشته تاپ و بقیه رشته های تجربی و مهندسی که زاییدن زیر درسا
      صرفا پاس کردنش نیست صرفا به پسر دخترش نیست .امار خود زنی و خودکشی و سیگار و اعتیاد رو داری تو دانشجو ها؟؟ از دلخوشی شونه ؟؟!
      زاییدن زیر رشته استاد .یا کشش ندارن یا علاقشو یا توانایی جسمیشو یا توانایی مالیش رو (ولو تو سراسری) یا هر کوفت و زهرمار دیگه
      در کل تو جو غوطه ور نشیم
      هشتگ هم زدن هم تو این سایت کار عبثیه .این فاز شما رو تو اینستاگرام و توییتر دارن که صحیحه ولی اینجا نمیگنجه
      میگی نه رو هشتگ خودت یه کلیک کن ؟افرین دیدی هیچی نشد
      .

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 19 مرداد 1400 در ساعت 17:22

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      لات بازی قشنگ نیست

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)