خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

دانشگاه علوم قضایی تهران و چند پرسش

درود و وقت بخیر، من دانشجوی مقطع کارشناسی رشته حقوق هستم و در آستانه فارغ‌التحصیلی قرار دارم. به اصرار بسیار زیاد اطرافیان، مدتی است که در حال تحقیق برای ادامه تحصیل مقطع ارشد در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تهران هستم.
      سپاس‌گزار خواهم بود که اگر در خصوص این دانشگاه اطلاعی دارید، به اشتراک بگذارید.
      عمده سؤالات من، این موارد هست:
      1- من معافیت سربازی ندارم، و در نتیجه نمیتونم در آزمون وکالت شرکت کنم. با توجه به این نکته، آیا ادامه تحصیل در مقطع ارشد در این دانشگاه رو، یک «موقعیت خوب» می دونید؟
      2- حقوقی که به دانشجویان دانشگاه داده میشه چقدر هست؟
      3- مراحل که دانشجوی مقطع ارشد این دانشگاه، بعد از فارغ التحصیلی طی می کنه، به چه شکل هست؟ مدت دوره ارشد، مدت کارآموزی، و عناوین شغلی که باید طی بشه، و حدود تقریبی درآمد اونها رو میدونید؟
      4- آیا تحصیل در این دانشگاه، محدودیت هایی به وجود میاره که باعث تغییر اساسی در زندگی دانشجو میشه؟
      5- اگر صرفاً مقطع ارشد رو در این دانشگاه خونده باشم، مدت تعهد خدمت من چند سال خواهد بود؟ آیا بعد از اتمام مدت، میشه به وکالت روی بیارم؟

پیشاپیش، ممنونم ...
      Moonlight Shines Upon The Guilty And The Innocent Alike

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa7 نمایش پست ها
      درود و وقت بخیر، من دانشجوی مقطع کارشناسی رشته حقوق هستم و در آستانه فارغ‌التحصیلی قرار دارم. به اصرار بسیار زیاد اطرافیان، مدتی است که در حال تحقیق برای ادامه تحصیل مقطع ارشد در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تهران هستم.
      سپاس‌گزار خواهم بود که اگر در خصوص این دانشگاه اطلاعی دارید، به اشتراک بگذارید.
      عمده سؤالات من، این موارد هست:
      1- من معافیت سربازی ندارم، و در نتیجه نمیتونم در آزمون وکالت شرکت کنم. با توجه به این نکته، آیا ادامه تحصیل در مقطع ارشد در این دانشگاه رو، یک «موقعیت خوب» می دونید؟
      2- حقوقی که به دانشجویان دانشگاه داده میشه چقدر هست؟
      3- مراحل که دانشجوی مقطع ارشد این دانشگاه، بعد از فارغ التحصیلی طی می کنه، به چه شکل هست؟ مدت دوره ارشد، مدت کارآموزی، و عناوین شغلی که باید طی بشه، و حدود تقریبی درآمد اونها رو میدونید؟
      4- آیا تحصیل در این دانشگاه، محدودیت هایی به وجود میاره که باعث تغییر اساسی در زندگی دانشجو میشه؟
      5- اگر صرفاً مقطع ارشد رو در این دانشگاه خونده باشم، مدت تعهد خدمت من چند سال خواهد بود؟ آیا بعد از اتمام مدت، میشه به وکالت روی بیارم؟

پیشاپیش، ممنونم ...

سلام

درمورد سوال اول باید بگم بستگی به هدف خودتون داره ولی به طور کلی بله موفقیت هست و موقعیت خوبیه

حقوق علوم قضایی هم حقوق پایه 2 قضایی هست که رقم دقیقش رو نمی دونم ولی قطعا از دانشگاه فرهنگیان که بیش تره

بعد از فارق التحصیلی هم یه مدت دادیار هستید که البته اونم قاضی محسوب میشه و سلسه مراتبش فرق می کنه

بله می تونید بعدش وکیل بشید و حتی اگر 5 سال قضاوت کنید و بعد استفا بدید می تونید بدون آزمون از کانون وکلا پروانه بگیرید

درمورد دوره کار آموزی چیزی نمی دونم

البته فکر کنم اگه بخواهید انصراف بدهید و وکالت بروید باید یه مبلغی رو به قوه قضائیه بپردازید بازم مطمئن نیستم

یه لطفی بکن اگه رفتی به من اطلاع بده چندتا سوال دارم خدا خیرت بده
      ویرایش توسط mgts98 : 18 مرداد 1400 در ساعت 10:50

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mgts98 نمایش پست ها
      سلام

درمورد سوال اول باید بگم بستگی به هدف خودتون داره ولی به طور کلی بله موفقیت هست و موقعیت خوبیه

حقوق علوم قضایی هم حقوق پایه 2 قضایی هست که رقم دقیقش رو نمی دونم ولی قطعا از دانشگاه فرهنگیان که بیش تره

بعد از فارق التحصیلی هم یه مدت دادیار هستید که البته اونم قاضی محسوب میشه و سلسه مراتبش فرق می کنه

بله می تونید بعدش وکیل بشید و حتی اگر 5 سال قضاوت کنید و بعد استفا بدید می تونید بدون آزمون از کانون وکلا پروانه بگیرید

درمورد دوره کار آموزی چیزی نمی دونم

البته فکر کنم اگه بخواهید انصراف بدهید و وکالت بروید باید یه مبلغی رو به قوه قضائیه بپردازید بازم مطمئن نیستم

یه لطفی بکن اگه رفتی به من اطلاع بده چندتا سوال دارم خدا خیرت بده

ممنون، اگر رفتم حتماً اطلاعاتی که کسب کردم به اشتراک میگذارم
      اما با این پروسه ورود به این دانشگاه و با شرایطی که داره، وقتی شرایط مالی ـش رو در نظر میگیرم، شدیداً مردد میشم.
      Moonlight Shines Upon The Guilty And The Innocent Alike

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa7 نمایش پست ها
      ممنون، اگر رفتم حتماً اطلاعاتی که کسب کردم به اشتراک میگذارم
      اما با این پروسه ورود به این دانشگاه و با شرایطی که داره، وقتی شرایط مالی ـش رو در نظر میگیرم، شدیداً مردد میشم.
      پروسه زیاد سختی نداره بعدشم از سربازی هم راحت میشی و بعد اگه خواستی بی آزمون میری وکالت
      ویرایش توسط mgts98 : 18 مرداد 1400 در ساعت 11:45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)