خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

نیاز شدید به راهنمایی(چندین سال پشت کنکور)

سلام دوستان عزیز
      بابت تاپیک معذرت میخوام اما واقعا چاره ای نداشتم و به شدت به نظر شخص دیگه ای غیر از خودم احتیاج دارم
      یه خلاصه در مورد خودم بگم: من سمپادی بودم و سال 94 اولین کنکورم رو دادم یعنی تا الان 7 بار کنکور دادم و 6 سال پشت کنکوری بودم
      بدترین رتبه ام 11000(سال اول) بود و بهترینش 5200(در کنکور99) امسال هم 7800 منطقه 2 تجربی و 242 زبان
      از نظر درسی هر سال تو چندتادرس قوی بودم(شیمی و عربی و زبان نقطه قوت ثابتم هستن،یکسال فیزیکم 78 شد یه سال زیست 85 زدم و..) و درس های دینی و ریاضی همیشه نقطه ضعفم بودن.
      قبل از کنکور امسال با خودم عهد کردم هرچی شد امسال برم حتی وویس ضبط کردم که حرفام یادم نره خانواده م هم برای اولین بار انتخاب رو به عهده خودم گذاشتن اما با کمال تعجب حالا که وقتش شده دست و دلم به انتخاب رشته نمیره قلبم میلرزه وقتی به این فکر میکنم که دیگه آخر خطه برای آرزوهام و حسرت رشته مورد علاقه م،شغل مورد علاقه م احتمالا تو دلم میمونه
      هرسال آه و ناله میکردم که چرا اینطوریه و کاش هر لیسانسی قبول میشم بزنم و برم اما امسال احساس ترس ولم نمیکنه
      انگار که یه پرده ای رو از جلو چشمم زده باشن کنار تازه میفهمم در برابر کسانی که موفق شده ن من عملا 0 درصد انرژی گذاشتم و با روش های نادرست وقت خودم رو هدر دادم.
      موندم سر یه دوراهی سخت و میخواستم نظر شخص دیگه ای رو هم بپرسم تا تصمیمی که کمترین اشتباه رو داره بگیرم.

ممنون میشم اگه جوابم رو بدین

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KingFrosta نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز
      بابت تاپیک معذرت میخوام اما واقعا چاره ای نداشتم و به شدت به نظر شخص دیگه ای غیر از خودم احتیاج دارم
      یه خلاصه در مورد خودم بگم: من سمپادی بودم و سال 94 اولین کنکورم رو دادم یعنی تا الان 7 بار کنکور دادم و 6 سال پشت کنکوری بودم
      بدترین رتبه ام 11000(سال اول) بود و بهترینش 5200(در کنکور99) امسال هم 7800 منطقه 2 تجربی و 242 زبان
      از نظر درسی هر سال تو چندتادرس قوی بودم(شیمی و عربی و زبان نقطه قوت ثابتم هستن،یکسال فیزیکم 78 شد یه سال زیست 85 زدم و..) و درس های دینی و ریاضی همیشه نقطه ضعفم بودن.
      قبل از کنکور امسال با خودم عهد کردم هرچی شد امسال برم حتی وویس ضبط کردم که حرفام یادم نره خانواده م هم برای اولین بار انتخاب رو به عهده خودم گذاشتن اما با کمال تعجب حالا که وقتش شده دست و دلم به انتخاب رشته نمیره قلبم میلرزه وقتی به این فکر میکنم که دیگه آخر خطه برای آرزوهام و حسرت رشته مورد علاقه م،شغل مورد علاقه م احتمالا تو دلم میمونه
      هرسال آه و ناله میکردم که چرا اینطوریه و کاش هر لیسانسی قبول میشم بزنم و برم اما امسال احساس ترس ولم نمیکنه
      انگار که یه پرده ای رو از جلو چشمم زده باشن کنار تازه میفهمم در برابر کسانی که موفق شده ن من عملا 0 درصد انرژی گذاشتم و با روش های نادرست وقت خودم رو هدر دادم.
      موندم سر یه دوراهی سخت و میخواستم نظر شخص دیگه ای رو هم بپرسم تا تصمیمی که کمترین اشتباه رو داره بگیرم.

منم دقیقا شرایط تو رو دارم ... سمپادی بودم ولی چند ساله پشت کنکورم . بزرگترین مشکل ما اینه که فکر میکنیم مثلا یه برتری نسبت به بقیه داریم و با کمتر درس خوندن هم پزشکی قبول میشیم ! همین باعث میشه درس خوندن به تعویق بیوفته و پشتش تنبلی بیاد و وقتمون هم تلف بشه بره !!

حالا به دور از این مسائل ، برخلاف رتبه هات شرایط درسی خوبی داری ‌. قشنگ معلومه رتبه های بدت بخاطر مرور ناکافی و عدم پیوستگی درس خوندنت بوده . همین دو مورد رو درست کنی شک نکن توی ۱۴۰۱ پزشکی شهر خوب قبولی

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من دخترخالم پارسال 5400 شد امسال 986 البته افراد مختلف با هم فرق می کنند
      من خودم تجربه ای ندارم اما لینک یه ویس براتون میزارم دختر خاله من ازتجربیات ایشون اسفاده می کردند شاید کمک کنه لینک ویس

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fariba23 نمایش پست ها
      من دخترخالم پارسال 5400 شد امسال 986 البته افراد مختلف با هم فرق می کنند
      من خودم تجربه ای ندارم اما لینک یه ویس براتون میزارم دختر خاله من ازتجربیات ایشون اسفاده می کردند شاید کمک کنه لینک ویس
      کاش حداقل به جای تبلیغ سایت و ویستون توی هر پستی , زحمت میکشیدین و یه تاپیک میزدین و خلاصه نکات ویس رو مینوشتین

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان عزیز

رتبه ۵۲۰۰اثبات میکنه که تو کند ذهن و ناتوان نیستی
      ولی از افزایش نزدیک ۲۶۰۰رتبت مشخصه خیلی خسته ای خیلی
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      کاش حداقل به جای تبلیغ سایت و ویستون توی هر پستی , زحمت میکشیدین و یه تاپیک میزدین و خلاصه نکات ویس رو مینوشتین
      از حق بودن سخنانت گریه هایم بند نمی آید

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستش بنظرم دوباره موندنت ریسک بزرگیه با توجه به افزایش رتبه ای که از کنکور ۹۹تا۴۰۰ داشتی.هیچ تضمینی وجود نداره که امسال ۱۰۰درصد توانتو بذاری.

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      با رتبه 242 زبان وارد یه رشته خوب و یه دانشگاه خوب از شاخه زبان شو و بهترینش باش و بمون و لذت ببر.
      ستاد حمایت از حلقه حیدریون و شوهر عمه های کشور

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Khazan1 نمایش پست ها
      جونم برات بگه که زندگی ارزش این همه استرس و دوندگی رو نداره.درمورد رشته های دیگم تحقیق کندر مورد دست و دل نرفتن همه اینجوریم یجوری واسمون اطرافیان نسخه پیچ کردن که اگه سه رشته رو نیاریم هیچ پخی نیستیم.در جواب ما نیز آنها را به پشم خود به حساب نیاورده و هیچ پخی در نظر نمیگیریم

همه حرفاتون درسته اما من واقعا فقط به دوتا رشته علاقه دارم(دندان و فیزیوتراپی)که هیچکدومو نمیارم، در مورد رشته های دیگه هم تحقیق کردم ولی فکر اینکه 4 سال تو رشته ای که هیچ علاقه ای بهش ندارم وقت تلف کنم اشکمو درمیاره.
      تا حالا انقدر در مورد آینده م سردرگم نبودم.
      الان هم تنها نگرانیم اینه که از نظر روحی کم بیارم وگرنه با به عقب افتادن ورودم به دانشگاه مشکلی ندارم.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها
      با رتبه 242 زبان وارد یه رشته خوب و یه دانشگاه خوب از شاخه زبان شو و بهترینش باش و بمون و لذت ببر.
      آینده ی شغلی ای که من میخوام رو نداره متاسفانه.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ester نمایش پست ها
      راستش بنظرم دوباره موندنت ریسک بزرگیه با توجه به افزایش رتبه ای که از کنکور ۹۹تا۴۰۰ داشتی.هیچ تضمینی وجود نداره که امسال ۱۰۰درصد توانتو بذاری.
      هرسال که موندم ریسک بزرگی بوده و حتی اگه رتبه م تغییر آنچنانی نکنه چیز خاصی از دست نرفته فقط دانشگاه رفتنم یه سال به تاخیر افتاده که اونم خیلی برام مهم نیست چون زمان رسما برام معنیش رو از دست داده

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط telma_alen نمایش پست ها
      رتبه ۵۲۰۰اثبات میکنه که تو کند ذهن و ناتوان نیستی
      ولی از افزایش نزدیک ۲۶۰۰رتبت مشخصه خیلی خسته ای خیلی
      بله خنگ نیستم اصلا
      خستگی تنها علت مردد بودنم تو انتخاب رشته ست

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط گالتیه نمایش پست ها
      منم دقیقا شرایط تو رو دارم ... سمپادی بودم ولی چند ساله پشت کنکورم . بزرگترین مشکل ما اینه که فکر میکنیم مثلا یه برتری نسبت به بقیه داریم و با کمتر درس خوندن هم پزشکی قبول میشیم ! همین باعث میشه درس خوندن به تعویق بیوفته و پشتش تنبلی بیاد و وقتمون هم تلف بشه بره !!

حالا به دور از این مسائل ، برخلاف رتبه هات شرایط درسی خوبی داری ‌. قشنگ معلومه رتبه های بدت بخاطر مرور ناکافی و عدم پیوستگی درس خوندنت بوده . همین دو مورد رو درست کنی شک نکن توی ۱۴۰۱ پزشکی شهر خوب قبولی

دقیقا! از بس از بچگی با کمترین تلاش ممکن نتیجه گرفتیم حالا که میرسه به یه موضوعی که مرارت و سختی کشیدن میخواد خیلیامون کم میاریم
      این مرور ناکافی که گفتی اشک من رو درآورد چون خیلی از جمع بندی ضربه خوردم حتی امسالم وضعیت درسیم خوب بود ولی از اردیبهشت به بعد حتی یه روز هم نتونستم کامل و درست و حسابی بخونم
      من از همون دوم دبیرستان با توجه به علاقه م به دندانپزشکی اومدم تجربی و بغیر از دندان و فیزیوتراپی هیچ علاقه و میلی به رشته های دیگه ندارم وبا تصور رها کردن هدفم احساس پوچی بهم دست میده.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همه حرفاتون درسته اما من واقعا فقط به دوتا رشته علاقه دارم(دندان و فیزیوتراپی)که هیچکدومو نمیارم، در مورد رشته های دیگه هم تحقیق کردم ولی فکر اینکه 4 سال تو رشته ای که هیچ علاقه ای بهش ندارم وقت تلف کنم اشکمو درمیاره.
      تا حالا انقدر در مورد آینده م سردرگم نبودم.
      الان هم تنها نگرانیم اینه که از نظر روحی کم بیارم وگرنه با به عقب افتادن ورودم به دانشگاه مشکلی ندارم.
      خوب شد امسالم موندی و بالاخره به خواسته ت رسیدی. ولی برام جالبه که ۷ سال فکر میکردی تنها علاقه ت دندون و فیزیوتراپیه. ولی امسال گفتی انقد برام مهمه که دارو قبول بشم که همه اولویتای اولم رو دارو زدم. دلیل این چرخش ۱۸۰ درجه ای چی بود؟

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_kheiri نمایش پست ها
      خوب شد امسالم موندی و بالاخره به خواسته ت رسیدی. ولی برام جالبه که ۷ سال فکر میکردی تنها علاقه ت دندون و فیزیوتراپیه. ولی امسال گفتی انقد برام مهمه که دارو قبول بشم که همه اولویتای اولم رو دارو زدم. دلیل این چرخش ۱۸۰ درجه ای چی بود؟
      ببین دندون رو خانواده م دوست داشتن منم اونموقع توهمم این بود که رشته مورد علاقه من اونه. اما امسال که میتونستم با فراغ بال انتخاب رشته کنم بهشون گفتم دارو میخوام. کلی هم سر انتخاب رشته گریه کردم 4 بار هم انتخاب رشته مو ویرایش کردم آخرش مامانم بابامو دعوا کرد که ولش کن بذار بره دنبال علاقه اش.
      کل 7 سال رو هم فکر نمیکردم اون دوتا مورد علاقه من هستن. اون دو سه سال اول هم دارو میخواستم بعد دیدم دندان پزشکی در چشم فامیل باکلاس تره میگفتم دندون میخوام و خودم هم باورم شده بود. دیروز بابام اومد پیشم گفت وقتی میبینم انقد خوشحالی میدونم که انتخابت درست بوده و سربلندمون کردی و ازین حرفا
      ولی باورم نمیشه تو این تاپیک پست کردی حیثیتم رفت

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)