خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 56
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

به نظرتون برم آزاد یا فرهنگیان یا یکسال پشت کنکور بمونم؟

سلام
      من توی یه سه راهی موندم که واقعا نمی دونم چکار کنم و هر چی فکر می کنم هیچ راهی به ذهنم نمی رسه
      رتبه ام شده حدود 2300 منطقه 1
      زیر گروه 2 ام زمین رو منفی زدم بدتره رتبه ام
      روزانه که تقریبا جایی قبول نمی شم می مونه پردیس و آزاد که اونم تهران قبول نمیشم یعنی باید برم یه شهر دیگه با یه عالمه هزینه و خود هزینه ازاد و پردیس
      مرخصی دو ترم هم حداقل 30 تومن هزینه اش که کم نیست
      من چون پیراپزشکی دوست ندارم گفتم می رم فرهنگیان
      خانواده ام اما بشدت مخالفن یعنی با پشت کنکور موندنم موافقترن تا برم فرهنگیان مامانم میگه تو خسته شدی می خوای بری یه رشته راحت و یه شغل راحت ولی بعد که از این فضا بیایی بیرون و حالت بهتر بشه پشیمون می شی.
      امروز زنگ زدم به دانشگاه فرهنگیان سوال کنم درمورد شرایط پزشکی و اینا رتبه و معدل رو پرسید گفت کارت اشتباه و پشیمون می شی
      حالا واقعا نمی دونم چکار کنم؟ از پشت کنکور بودن می ترسم سال دیگه این رتبه رو هم نیارم از اون طرف برم دانشگاه دیگه حرف و حدیث معلم و فامیل و بقیه سر اینکه چکار می کنم تموم میشه وراحت می شم و حداقل ارامش پیدا میکنم
      ولی انقدر همه می گن پشیمون می شی که می ترسم برم بعد چند سال برگردم سر این نقطه ایی که الان هستم.
      می دونم یه تصمیمیه که خودم باید بگیرم ولی ممنون می شم کمک کنید ذهنم در مورد هر کدوم بازتر بشه

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Beau نمایش پست ها
      سلام
      من توی یه سه راهی موندم که واقعا نمی دونم چکار کنم و هر چی فکر می کنم هیچ راهی به ذهنم نمی رسه
      روزانه که تقریبا جایی قبول نمی شم می مونه پردیس و آزاد که اونم تهران قبول نمیشم یعنی باید برم یه شهر دیگه با یه عالمه هزینه و خود هزینه ازاد و پردیس
      خانواده ام اما بشدت مخالفن یعنی با پشت کنکور موندنم موافقترن تا برم فرهنگیان مامانم میگه تو خسته شدی می خوای بری یه رشته راحت و یه شغل راحت ولی بعد که از این فضا بیایی بیرون و حالت بهتر بشه پشیمون می شی.
      امروز زنگ زدم به دانشگاه فرهنگیان سوال کنم درمورد شرایط پزشکی و اینا رتبه و معدل رو پرسید گفت کارت اشتباه و پشیمون می شی
      حالا واقعا نمی دونم چکار کنم؟ از پشت کنکور بودن می ترسم سال دیگه این رتبه رو هم نیارم از اون طرف برم دانشگاه دیگه حرف و حدیث معلم و فامیل و بقیه سر اینکه چکار می کنم تموم میشه وراحت می شم و حداقل ارامش پیدا میکنم
      ولی انقدر همه می گن پشیمون می شی که می ترسم برم بعد چند سال برگردم سر این نقطه ایی که الان هستم.
      می دونم یه تصمیمیه که خودم باید بگیرم ولی ممنون می شم کمک کنید ذهنم در مورد هر کدوم بازتر بشه
      چه خانواده خوبی داری واقعا غبطه خوردم
      درست میگن معلمی حقوق خوبی نداره و تعهدش هم دست و پای آدمو میبنده
      الان دیروز خبر دادن که حقوق نو معلم ها رو افزایش دادن و کردن 4200 و دریافتیشون میشه چیزی حدود 3500 و 3600
      خب با این هزینه ها که میبینی واقعا به نظرت این حقوق کافیه در برابر زحمتی که داره؟
      شاید بگی خب با افزایش سایقه حقوق هم افزایش پیدا میکنه که سخت در اشتباهی چون دوتا بند بود از حکم ورودی های 98 به بعد حذف کردن که مانع از افزایش حقوق حتی به مقدار اندک قبل میشه و نسبت به بقیه معلما خیلی کمتر افزایش پیدا میکنه
      پس با این وجود بری حتی پیرا خیلی خیلی بهتره
      در مورد هزینه هم خب با خونواده مشورت کن ببین اگر با یکم فشار آوردن به خودشون تواناییشو دارن برو چه اشکالی داره مرخصی هم نگیر دیگه همونجا بخون
      فرهنگیان همیشه گزینه آخرت باشه
      با اینکه فرهنگیان و معلمی برای دخترا گزینه مناسبیه اما وقتی همچین خونواده ای داری که حمایتت میکنن چرا استفاده نمیکنی؟
      درست میگن قطعا پشیمون میشی
      پردیس رو برو و با قدرت ادامه بده
      LEFT
      4/19/2021

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      چه خانواده خوبی داری واقعا غبطه خوردم
      درست میگن معلمی حقوق خوبی نداره و تعهدش هم دست و پای آدمو میبنده
      الان دیروز خبر دادن که حقوق نو معلم ها رو افزایش دادن و کردن 4200 و دریافتیشون میشه چیزی حدود 3500 و 3600
      خب با این هزینه ها که میبینی واقعا به نظرت این حقوق کافیه در برابر زحمتی که داره؟
      شاید بگی خب با افزایش سایقه حقوق هم افزایش پیدا میکنه که سخت در اشتباهی چون دوتا بند بود از حکم ورودی های 98 به بعد حذف کردن که مانع از افزایش حقوق حتی به مقدار اندک قبل میشه و نسبت به بقیه معلما خیلی کمتر افزایش پیدا میکنه
      پس با این وجود بری حتی پیرا خیلی خیلی بهتره
      در مورد هزینه هم خب با خونواده مشورت کن ببین اگر با یکم فشار آوردن به خودشون تواناییشو دارن برو چه اشکالی داره مرخصی هم نگیر دیگه همونجا بخون
      فرهنگیان همیشه گزینه آخرت باشه
      با اینکه فرهنگیان و معلمی برای دخترا گزینه مناسبیه اما وقتی همچین خونواده ای داری که حمایتت میکنن چرا استفاده نمیکنی؟
      درست میگن قطعا پشیمون میشی
      پردیس رو برو و با قدرت ادامه بده
      خیلی ممنونم
      خانواده ام بیشتر می گن امسال بمونم اگه نمی خوام و نمی تونم دیگه پشت کنکور بمونم نهایتا برم پردیس یا آزاد
      راستش الان یه دوره هست برامون که خیلی اذیت می شن اگه بخوام انقدر هزینه کنم دلم نمی خواد اینجوری اذیت بشن
      از معلمی همه بد می گن نمی دونم چرا البته خودمم واقعا دوست ندارم می گم با توجه به شرایط بهتره
      بازم ممنونم ازتون
      ویرایش توسط Beau : 17 مرداد 1400 در ساعت 11:17

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      معلم شدن خوب نیست و واقعا شرایطتت سخت میشه نه راه پیش داری نه راه پس
      پشت کنکورم بستگی بع رو حیت داره
      وضعیت مالیت اگه خوبه گزینه ازاد و پردیسم خوبه
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم
      خانواده ام بیشتر می گن امسال بمونم اگه نمی خوام و نمی تونم دیگه پشت کنکور بمونم نهایتا برم پردیس یا آزاد
      راستش الان یه دوره هست برامون که خیلی اذیت می شن اگه بخوام انقدر هزینه کنم دلم نمی خواد اینجوری اذیت بشن
      از معلمی همه بد می گن نمی دونم چرا البته خودمم واقعا دوست ندارم می گم با توجه به شرایط بهتره
      بازم ممنونم ازتون
      موندن فقط به خودت بستگی داره اگه میبینی دو دلی اصلا نمون چون کسی موفق میشه که 100 درصد مطمئنه میتونه و تواناییشو داره حتی 1 درصد هم شک داری نمون
      ببین وقتی خودشون میگن برو پردیس یا آزاد خب دیگه چرا نمیخوای بری
      خانواده برای همین وقتهاست دیگه بهشون تکیه کن درسته به سختی میفتن درسته به زحمت میفتن اما اگه تو هم نتیجه بگیری این زحمت ها ارزششو پیدا میکنه و زمانی هم که اونا نیاز داشته باشن بهت تکیه میکنن
      اون حس دلسوزی رو کنار بزار خود پدر و مادر میخوان هر آنچه که در توان دارن برای بچه هاشون بزارن باور کن ناراحت که نمیشن هیچ خوشحال هم میشن که برای بچه شون کاری کردن
      از معلمی کسی بد نمیگه من خودم دانشجو معلمم میگم وقتی علاقه نداری با توجه به شرایط انتخاب نکن چون دووم نمیاری تو این شرایط
      متاسفانه باید این واقعیت رو قبول کرد که شرایط کشور خوب نیست و با محدودتر کردن خودت چیزی به دست نمیاری که هیچ اعصابتم از دست میدی
      به حرف پدر و مادرت گوش کن و برو آزاد و پردیس
      LEFT
      4/19/2021

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      شاید برای یک پسر پیراپزشکی بهتر از فرهنگیان باشه اما برای شما به نظرم فرهنگیان بهتر از هر چیزیه
      من جای شما بودم بی درنگ میزدم فرهنگیان و خودم رو راحت میکردم
      باور کن اینایی که پزشکی قبول میشن واقعا نخبه هستن و شایسته تقدیر تلاششون ، اما همه ک نباید پزشک بشن.

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      با این رتبه حیفه فرهنگیان بری

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما دارو روزانه هم میارید چرا نمیرید؟
      تو ایین نامه جدید داروخانه زدن راحت تر شده

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فرهنگیان پره از این رتبه ها. کسایی که سه رشته تاپ تجربی رو نمیارن از اون طرف علاقه ای به پیرا پزشکی ها ندارن معمولا فرهنگیان میزنن. در مورد حقوق هم بگم الان 4.500 میگیرن و اینو هم در نظر بگیرید که به ازای روزی 4 ساعت کار هست بماند که پنجشنبه ها و 4ماه سال هم کار نمی کنی. و حالا مقابسه کن با پیراپزشکی ها با روزی 6 تا 8 ساعت کار اونم 12 ماه سال و هزار تا آقا بالا سر.
      در هر صورت من نظزم اینه اون سه تا رشته تجربی رو بزن اگه قبول شدی که عالی .نشد فرهنگیان رو بعدش بزن با اولویت دبیری زیست و شیمی
      ویرایش توسط M_ndr : 17 مرداد 1400 در ساعت 13:25

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۲۳۰۰ مگه پزشکی آزاد نمیده؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      من برم خودمو بکشم
      با ۲۳۰۰ منطقه میخوای بمونی پشت کنکور اخهههه؟؟؟؟؟؟؟؟
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      پدر و مادرت دهه پنجاهی نیستن ؟ عجیبه ! اخه همچین تفکر بازی کم پیدا میشه توی خانواده ها !
      به نظر منم با این رتبه واقعا به خودت و استعدادت ظلم میکنی اگر فرهنگیان بری
      همین الان میتونی به راحتی پزشکی های ازاد و پردیس رو قبول بشی
      با خانواده صحبت کن اگر مشکل مالی ندارید بنظرم همین امسال انتخاب کن یکی از پردیس یا ازادهارو و برو...نگران دور شدن از شهرتون نباش...میری وارد یک فضای جدید میشی با کلی ادم جدید و اتفاقای خوبی میتونه واست بیوفته مخصوصا که داری میری رشته ای رو میخونی که سطحش بالاست و مطمعن باش ارزش داره
      اگر مشکل مالی دارید و هیچ جوره نمیتونید هزینه ازاد رو بدید هم بنظرم باز پشت موندنت بهتر از فرهنگیان رفتنه !! مخصوصا اگر سال اولت بوده...درست تلاش کنی میتونی رتبه ات رو 3 رقمی کنی
      واقعا حیفه با این رتبه فرهنگیان بری...خیلی ها ارزوی این رتبه رو دارند

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      موندن فقط به خودت بستگی داره اگه میبینی دو دلی اصلا نمون چون کسی موفق میشه که 100 درصد مطمئنه میتونه و تواناییشو داره حتی 1 درصد هم شک داری نمون
      ببین وقتی خودشون میگن برو پردیس یا آزاد خب دیگه چرا نمیخوای بری
      خانواده برای همین وقتهاست دیگه بهشون تکیه کن درسته به سختی میفتن درسته به زحمت میفتن اما اگه تو هم نتیجه بگیری این زحمت ها ارزششو پیدا میکنه و زمانی هم که اونا نیاز داشته باشن بهت تکیه میکنن
      اون حس دلسوزی رو کنار بزار خود پدر و مادر میخوان هر آنچه که در توان دارن برای بچه هاشون بزارن باور کن ناراحت که نمیشن هیچ خوشحال هم میشن که برای بچه شون کاری کردن
      از معلمی کسی بد نمیگه من خودم دانشجو معلمم میگم وقتی علاقه نداری با توجه به شرایط انتخاب نکن چون دووم نمیاری تو این شرایط
      متاسفانه باید این واقعیت رو قبول کرد که شرایط کشور خوب نیست و با محدودتر کردن خودت چیزی به دست نمیاری که هیچ اعصابتم از دست میدی
      به حرف پدر و مادرت گوش کن و برو آزاد و پردیس
      خیلی ممنونم راستش خودم خیلی دلم می خواد یه بار دیگه م کنکورو امتحان کنم شاید به اونی که می خوام برسم مامانم اوایل که می گفت نه هر رشته ایی که شد برو چون روحیه ات نمی کشه ولی الان نظرش کاملا عوض شده حالا دقیق نمی دونم چرا و می گه بمون پولی که قراره بدی دانشگاه ازاد معلم زیست و شیمی بگیر که دانشگاه خوب قبول بشی چون درصد فیزیک و ریاضیم خوبه ولی زیست و شیمی فاجعه اس اصلا متناسب نیستن درصدام ولی یه جورایی همین الانم احساس شکست می کنم چون بچه هایی که باهم المپیاد بودیم همه رتبه عالی اوردن فقط این وسط من فاجعه امدر واقع خنگشون من بودم سال دیگه نمی دونم اگه بدتر شم یا همین دیگه احساس شکست رهام نمی کنه با این حال خیلی دوست داشتم امتحان می کردم یه بار دیگه تلاش کردن و کنکورو اینا به امید اینکه اونی می شدم که از خودم انتظار داشتم
      ازاد و پردیس تهران و کرج قبول بشم می رم ولی نمی شم فقط گفتن شاید قم قبول بشم که اونم شهر خاصیه
      اوایل گفتم ازاد ثبت نام می کنم مرخصی می گیرم ولی خانواده ام می گن پولشو بده برو کلاس
      حس دلسوزیه حق با شماست ولی واقعا الان شرایط مون خاص مثل همه سالهای زندگی مون نیست باز تهران ادم سر کار می ره پول خانه و بقیه چیزه نیست ولی شهر دیگه خوب کلی هزینه جانبی هم هست
      در مورد معلمی هم خاله خودم که دبیره می گه یه جور ثبات داره که ادم اسیر می کنه چون خوب یا بد باشی شرایط ت فرقی نداره اونم می گه نیا
      خیلی ممنونم از نظرهای دلسوزانه تون خیلی حس خوبی داشتن ممنونم خدا کنه تصمیم درست بگیرم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _POORYA_ نمایش پست ها
      شما دارو روزانه هم میارید چرا نمیرید؟
      تو ایین نامه جدید داروخانه زدن راحت تر شده
      نه متاسفانه زمین شناسی منفی زدم و رتبه زیر گروه دو فاجعه شده وگرنه اونو ترجیح میدم

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M_ndr نمایش پست ها
      فرهنگیان پره از این رتبه ها. کسایی که سه رشته تاپ تجربی رو نمیارن از اون طرف علاقه ای به پیرا پزشکی ها ندارن معمولا فرهنگیان میزنن. در مورد حقوق هم بگم الان 4.500 میگیرن و اینو هم در نظر بگیرید که به ازای روزی 4 ساعت کار هست بماند که پنجشنبه ها و 4ماه سال هم کار نمی کنی. و حالا مقابسه کن با پیراپزشکی ها با روزی 6 تا 8 ساعت کار اونم 12 ماه سال و هزار تا آقا بالا سر.
      در هر صورت من نظزم اینه اون سه تا رشته تجربی رو بزن اگه قبول شدی که عالی .نشد فرهنگیان رو بعدش بزن با اولویت دبیری زیست و شیمی
      آزاد شهر دورم برم یعنی؟

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن