خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تدریس زیست همدانی و کشیدن شکل

سلام دوستان
      من زیست رو همدانی میبینم. واقعا خوب توضیح میده. اما یه مشکلی داره اینه که میگه شکل هارو خودتون هم بکشین. دیروز داشتم قلب رو نگاه میکردم نزدیک یک ساعت درگیر کشیدن شکل قلب بودم. بنظرتون اگه شکل هارو نکشم و فقط نکته هارو بنویسم مشکلی پیش نمیاد؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      شکل در نهایت ملاک کتاب درسی و برخی کتابهای رفرنس هست

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ham1 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من زیست رو همدانی میبینم. واقعا خوب توضیح میده. اما یه مشکلی داره اینه که میگه شکل هارو خودتون هم بکشین. دیروز داشتم قلب رو نگاه میکردم نزدیک یک ساعت درگیر کشیدن شکل قلب بودم. بنظرتون اگه شکل هارو نکشم و فقط نکته هارو بنویسم مشکلی پیش نمیاد؟
      این روش واسه یاد گرفتن دقیق شکل ها خوبه و از قدیم ندیم ها توصیه می شده. حتی مثلا کتابی هم داریم به نام Drawing to Learn Biology که هدف دقیقا آموزش با رسم شکله.

اما مشکلش اینه که یه کم وقت گیره. یه راه کمتر وقتگیر که من خودم انجامش میدادم این بود که پی دی اف کتاب رو می گرفتم و شکل هاش رو ادیت می کردم. به این صورت که جاهایی که کتاب شکلها رو معرفی کرده، اون قسمت هاش رو با پاک می کردم. بعد میدادمش به برنامه های فلش کارت و سعی می کردم یادم بیاد که هر قسمت چی بوده. زیر شکل چی نوشته. تو متن در مورد اون شکل چی گفته و ...
      مثلا:

screenshot-2021-08-06-000741.jpg

و بعد :

screenshot-2021-08-06-000753.jpg
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 61t3h0ivtyl._sx384_bo1-204-203-200_.jpg  

ویرایش توسط MoeinSanjary : 15 مرداد 1400 در ساعت 01:12

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آره روش خوبیه ولی زیاد وسواس به خرج ندید و حواستون به زمان باشه
      این کارا بیشتر برای سالهای پایه‌ست. زیاد وقتتونو روش نذارید. یه سری نکات هم حتما طی رسم باید رعایت بشه که یادگیری تکمیل شه. درکل خوبه

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      در درس زیست شناسی همونطور میدونید باید تسلط ۱۰۰ در ۱۰۰ روی اشکال داشت و حتی دونست کنار هر قسمتی چه چیزایی قرار داره و وضعیت اناتومیکالیش رو نسبت به سایر اجزا باید دونست( منظور م اینه که باید جز به جز دونست ) کشیدن یکی از راهاشه که واقعا سخته ، شخصا تصویر رو یدور از کتاب نگا میکردم وسعی میکردم به صورت تصور 3d و حافظه تصویری تو ذهنم بکشمش و تو ذهنم تصویر رو داشته باشم
      ویرایش توسط Sinus : 15 مرداد 1400 در ساعت 09:09

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      این مشکل نیست دوست من یه پیشنهاد فوق العاده است برای به یاد سپاری اشکال کتاب
      بعضی اشکال مهم رو سعی کن بکشی / به همون تسلطی که همدانی تو کشیدن داره میرسی قطعا بعد دو سه بار کشیدن/
      ولی برای بقیه میتونی شکل رو با دقت ببینی و بعدش چشمات رو ببندی و تو مغزت شروع کنی به کشیدن شکل / این روش هم روش خوبیه و باعث میشه تصویر سازی ذهنت ازش قویتر بشه و یادت بمونن شکل ها / ولی بعضی شکلها واقعا مهم ان و به نظر چند بار بکش به صورت شماتیک که وقتت رو هم نگیره
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      این مشکل نیست دوست من یه پیشنهاد فوق العاده است برای به یاد سپاری اشکال کتاب
      بعضی اشکال مهم رو سعی کن بکشی / به همون تسلطی که همدانی تو کشیدن داره میرسی قطعا بعد دو سه بار کشیدن/
      ولی برای بقیه میتونی شکل رو با دقت ببینی و بعدش چشمات رو ببندی و تو مغزت شروع کنی به کشیدن شکل / این روش هم روش خوبیه و باعث میشه تصویر سازی ذهنت ازش قویتر بشه و یادت بمونن شکل ها / ولی بعضی شکلها واقعا مهم ان و به نظر چند بار بکش به صورت شماتیک که وقتت رو هم نگیره
      یه سوال داشتم
      بنظرتون جزوه همدانی به همراه تدریسش و تست برای زیست کافیه یا حتما درسنامه یه کتابی مثل خیلی سبز لازمه؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه سوال داشتم
      بنظرتون جزوه همدانی به همراه تدریسش و تست برای زیست کافیه یا حتما درسنامه یه کتابی مثل خیلی سبز لازمه؟
      کافیه جزوه اش +تدریس + تست
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن