خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

درباره پردیس چندتا سوال داشتم. سرنوشت سازه لطفا کمک کنید

سلام خوبید؟ خوبم
      من دارم انتخاب رشته می کنم. می خواستم بین پردیس و روزانه و نوبت دوم انتخاب هامو بچینم. چندتا سوال درباره دانشگاه پردیس دارم.
      *پردیس که بریم مصاحبه داره؟
      *روی مدرک می نویسن پردیس این چه دردسرایی می تونه داشته باشه؟ مزایایی هم داره؟
      *کسی هست پردیس خونده باشه؟ راضی بوده؟
      *توی یه کلاس که میشینیم (بعضی دانشگاها اینطورین) جدا می کنن؟ واسه من مهمه. جو و نگاه بقیه بهت خیلی تاثیر میذاره. همه بهت با نگاه پردیسی و بچه پولدار نگاه نکنن؟ والا منم بچه پولدار نیستم بدبیاری آوردم. بگذریم...
      *اینکه میگن رتبه اول تا سوم معاف میشن از قسمتی از شهریه... این یعنی چی؟ یعنی رتبه اول تا سوم دانشکده یا پردیس یا دانشکده بین بچه های پردیس ) . یعنی اگه توی یه کلاس 50 نفرن 10 نفرشون پردیسی هستن. رتبه اول تا سوم که معاف میشن کیان؟
      *چه راه هایی هست از شهریه کم کنیم؟ به جز رتبه و این حرفا.
      فعلا همین
      همینا رو هر کدومو می دونید بگید خیلی کمک کردید بهم. بازم اگر سوالی بود می فرستم
      خیلی ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      در دانشگاه معمولا پردیسی ها با بچه ها شبانه و روزانه در یک کلاس و استاد میشینند ... ( شاید دانشگاه به دانشگاه متفاوت باشه ولی درس ها و استادها تا حد خیلی خیلی زیادی یکسان هست).
      بله روی مدرک می نویسند پردیس ( تا 2 سال قبل خبر دارم برای مقطع دکتری هم جست و جو کرده بودم که دیگه حضوری از مسئولش پرسیده بودم )
      حتی در بعضی از موارد دیده شده که طرف پردیسی بوده ولی شاگرد اول شده و حسابی پیشرفت کرده.
      میزان شهریه اش از شبانه بالاتر هست ( چیزی حدود 30 درصد) و برای اپلای و... مشکلی هم نداره .
      کم کردن شهریه و ... هر دانشگاه به دانشگاه متفاوت هست ! معمولاً هم همین روشی که که گفتی هست نمره درسی بالا و یا مسابقه ای خاص و... ! و یه وقتی رئیس دانشگاه میگه 500 هزارتومن کم کنید و نگیرید ازش، یه وقت میگن مثلا 20 درصد 10 درصد و... !
      بیشترین موضوع سر پردیس همین موضوع هزینه اش هست که مثل این بمونه که طرف بخواد بره آزاد ولی میاد دانشگاه دولتی و هزینه ای که میده تقریبا همون هست ! حالا یه نفر پیش خودش میگه میخوام فلان قدر هزینه کنم کمی میزارم روش میرم آزاد ! حالا اون دانشگاه آزاده از این دولتی بهتر و قوی تر و استادهای بهتری داره !
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها

بیشترین موضوع سر پردیس همین موضوع هزینه اش هست که مثل این بمونه که طرف بخواد بره آزاد ولی میاد دانشگاه دولتی و هزینه ای که میده تقریبا همون هست ! حالا یه نفر پیش خودش میگه میخوام فلان قدر هزینه کنم کمی میزارم روش میرم آزاد ! حالا اون دانشگاه آزاده از این دولتی بهتر و قوی تر و استادهای بهتری داره !
      سلام ممنون بابت پاسختون
      شما پردیسی هستید یا بودید؟
      واقعا هزینه آزاد و پردیس یکی درمیاد؟ آخه من شنیدم پردیس بیشتره. جدولشم درآوردم چیزی حدود 20 تومن شده ولی برای آزاد شد حدود 9 تومن! البته رشته تاثیر زیادی میذاره فکر کنم.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiyehsyfi نمایش پست ها
      سلام ممنون بابت پاسختون
      شما پردیسی هستید یا بودید؟
      واقعا هزینه آزاد و پردیس یکی درمیاد؟ آخه من شنیدم پردیس بیشتره. جدولشم درآوردم چیزی حدود 20 تومن شده ولی برای آزاد شد حدود 9 تومن! البته رشته تاثیر زیادی میذاره فکر کنم.

قابلی نداشت.
      نه من برای مقطع دکتری پرسیده بودم که نرفتیم .
      بله گرون تر هم در میاد ! اسم دانشگاه دولتی هست و از امکانات دانشگاه دولتی و برند اون استفاده میکنند ! معمولاًهزینه های پردیس رو هم خود همون دانشگاه و هیئت امنای اون دانشگاه تعیین می کنند.واین طور نیست همه یکی باشند ! معمولا پردیس های دانشگاه های شهر تهران و مراکز کلان شهر گرون تر هم هستند .
      به نظرم اگر از نظر هزینه فکر میکنید باعث اذیت میشه، دانشگاه آزاد درست و درمون دم دستتون هست حتما ًبرید ! مثلا ً در تهران برید دانشگاه آزاد تهران بهتر هست تا پردیس دانشگاه های تهران ! اگر شرایط راه دور و دانشگاه های دولتی راه دور رو ندارید، ولی در شهرستان شما دانشگاه آزاد ( همین طور قارچ گونه هستند ) به پردیس دانشگاه دولتی برید بهتر میتونه براتون باشه که ارشد رو هم حتما ً همونجا بیارید که مقطع دکتری بتونید راحت تر پذیرش بگیرد ! چون کیفت دانشگاه و معدل و سال تحصیلی و... همه از عوامل موئثر در پذیرش میتونه باشه و خصوصا ً خصوصا استادهای راهنما هیئت علمی های که باهاشون درس و مقطع تحصیلات تکمیلی رو سپری میکنید.
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام خوبید؟ خوبم
      من دارم انتخاب رشته می کنم. می خواستم بین پردیس و روزانه و نوبت دوم انتخاب هامو بچینم. چندتا سوال درباره دانشگاه پردیس دارم.
      *پردیس که بریم مصاحبه داره؟
      *روی مدرک می نویسن پردیس این چه دردسرایی می تونه داشته باشه؟ مزایایی هم داره؟
      *کسی هست پردیس خونده باشه؟ راضی بوده؟
      *توی یه کلاس که میشینیم (بعضی دانشگاها اینطورین) جدا می کنن؟ واسه من مهمه. جو و نگاه بقیه بهت خیلی تاثیر میذاره. همه بهت با نگاه پردیسی و بچه پولدار نگاه نکنن؟ والا منم بچه پولدار نیستم بدبیاری آوردم. بگذریم...
      *اینکه میگن رتبه اول تا سوم معاف میشن از قسمتی از شهریه... این یعنی چی؟ یعنی رتبه اول تا سوم دانشکده یا پردیس یا دانشکده بین بچه های پردیس ) . یعنی اگه توی یه کلاس 50 نفرن 10 نفرشون پردیسی هستن. رتبه اول تا سوم که معاف میشن کیان؟
      *چه راه هایی هست از شهریه کم کنیم؟ به جز رتبه و این حرفا.
      فعلا همین
      همینا رو هر کدومو می دونید بگید خیلی کمک کردید بهم. بازم اگر سوالی بود می فرستم
      خیلی ممنون
      [size=4]سلام. سالها قبل پردیس بین الملل نیمه متمرکز بود و مصاحبه داشت ، ولی بعد از چند سال این طرح برداشته شد...
      مدرک پردیس کاملا معادل دولتیه و هیچ فرقی نداره ، از مزایاش هم اینه که بعد از اتمام شما تعهدی درقبال دولت ندارید، و مثلا بدون دردسر میتونید مهاجرت کنید ، درحالیکه اکر روزانه باشید باید دوبرابر مدت تحصیل برای دولت خدمت کنید و اگر قصد مهاجرت داشته باشید باید هزینه آزاد کردن مدرکتون رو بپردازید...
      درباره هزینه هم، اگر معدل الف باشید میتونید تخفیف بگیرید و اینکه وام میتونید بگیرید و ... و اگر وسع مالی ندارید و عضو کمیته باشید قسط بندی میشه براتون... ولی پدر کل هزینش به قدری نیست که از پسش برنیاید...اگه وضع مالی معمولی دارید مشکلی نخواهید داشت ...
      بعضی پردیس ها کلاسشون با روزانه یکسانه و بعضیا هم خیر، ولی در هرصورت سطح علمی و استاد یکسانه...
      درباره امکانات و خوابگاه، بستگی به دانشگاه داره،گاها به روزانه ها هم خوابگاه نمیدن و خب بعضی دانشگاه ها به پردیس غذا و خوابگاه میدن ولی با هزینه بیشتر....size]

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم از شما
      من نگران مباحث استخدام و اینا هستم چون رو مدرک می نویسن پردیس. بعد فرد مقابل نمیدونه که ارزش مدرک دولتی و پردیس یکی هست. اینو چیکار کنم؟

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنونم از شما
      من نگران مباحث استخدام و اینا هستم چون رو مدرک می نویسن پردیس. بعد فرد مقابل نمیدونه که ارزش مدرک دولتی و پردیس یکی هست. اینو چیکار کنم؟
      استخدام چه ربطی به مدرک شما داره، برای هر استخدامی شما ازمون میدید و اگر نمرتون بالا باشه قبول میشید، چه بسا شما پزشکی روزانه تهران خونده باشید ولی نتونید استخدامی قبول شید ...
      هیچ فرقی بین مدرک ها در ایران نیست،خیالتون راحت...
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

8. Top | #8
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrDark13 نمایش پست ها
      [size=4]سلام. سالها قبل پردیس بین الملل نیمه متمرکز بود و مصاحبه داشت ، ولی بعد از چند سال این طرح برداشته شد...
      مدرک پردیس کاملا معادل دولتیه و هیچ فرقی نداره ، از مزایاش هم اینه که بعد از اتمام شما تعهدی درقبال دولت ندارید، و مثلا بدون دردسر میتونید مهاجرت کنید ، درحالیکه اکر روزانه باشید باید دوبرابر مدت تحصیل برای دولت خدمت کنید و اگر قصد مهاجرت داشته باشید باید هزینه آزاد کردن مدرکتون رو بپردازید...
      درباره هزینه هم، اگر معدل الف باشید میتونید تخفیف بگیرید و اینکه وام میتونید بگیرید و ... و اگر وسع مالی ندارید و عضو کمیته باشید قسط بندی میشه براتون... ولی پدر کل هزینش به قدری نیست که از پسش برنیاید...اگه وضع مالی معمولی دارید مشکلی نخواهید داشت ...
      بعضی پردیس ها کلاسشون با روزانه یکسانه و بعضیا هم خیر، ولی در هرصورت سطح علمی و استاد یکسانه...
      درباره امکانات و خوابگاه، بستگی به دانشگاه داره،گاها به روزانه ها هم خوابگاه نمیدن و خب بعضی دانشگاه ها به پردیس غذا و خوابگاه میدن ولی با هزینه بیشتر....size]
      صرفا جهت اطلاع پردیس هم تعهد دوساله طرح رو مثل روزانه ها داره حالا اون دوبرابر که گفتیم در جریان نیستم.
      و إن لو إستقاموا علی الطریقة لأسقیناهم ماء غدقا

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن