خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 92
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      من با کنکور۴۰۱میشه پنج سال و الان ۲۱سالو هشت ماه سنم
      من ب رشته های دبیری علاقه دارم و پیرپزشکیا
      راستش خودمو قبول ندارم ک رشته های تاپو بخوام
      و کلا ارتباطم با دروس مفهومی بهتره تا حفظی
      مرسی گلم

جدی 21 سالته ؟
      به نظرم میتونی بمونی پشت کنکور من فکر میکردم 24/25 سالته
      ببین اگه به هدفت ایمان داری و میخوای و براش تلاش میکنی حتما این کارو بکن ولی با خودت روراس باش اگه بازم میخوای مثل سال های قبل عمل کنی به نظرم بهتره مسیرتو تغییر بدی
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نمیتونم واقعا ب این رشته ها قانع شم
      خیلی درس خوندم و تلاش کردم بخاطر اون سالا از زندگیم دوس دارم الان تمومش کنم
      الان آدم بدی شدمو نمیخونم و نخوندم
      چه شهری هستی ؟
      نگاهی انداختی به رشته هاش ؟
      تو باید همه جوانب در نظر بگیری
      هم به این فکر کن اگه بری دانشگاه ازاد چه رشته ای انتخا کنی
      هم به اینکه اگه بری کنکور بدی چه رشته ای میخوای بری و هدفت چیه
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

3. Top | #33
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام امیدوارم ک حالتون خوب
      باشه بعضیاتون منو میشناسین
      کلا هرچی تاپیک میزنما انگاری هیچی ب هیچی و نحسم هیچکی هیچ کمکمی نمیکنه
      من امسال پنج ساله ک پشت کنکورم پشت کنکور ب معنای درس خوندن ن ها درسی نخوندم اگرم خوندم شاید تو این پنج سال سرجمع ی ماه نشده
      من کلا درسم خوب بود تو مدرسه شاگرد ممتاز بودم ولی از پیش دانشگاهی دیگ ول کردم
      شهرمون کوچیکه و از اونجاییم ک شاگرد ممتاز بودم همه انتظار پزشکی داشتن ازم
      از پیش دانشگاهی ب بعد درسی نخوندم و کنکورام همه با رتبه های نجومی بوده
      ی سالم ریاضی دادم ک بازم هیچی قبول نشدم
      ملتمسانه ازتون خواهش میکنم ک ی بار بهم کمک کنید
      من تو این چند سال هیچ کار مثبتی انجام ندادم و بیشترشو ب خواب گذروندم
      دچار افسردگی شدیدی شدم ک حوصله هیچکیو ندارم و بیخودی همش زیر گریه میرنم دکترم رفتم ی سالم تحت درمان بودم ولی بدتر شدم

خانوادم ک دیگ کلا خسته شدن ازم مشخصه دیگ
      همشم فشار میارن بهم ک ازدواج کن ولی من اینو نمیخوام
      امسالم هی یکی بهم چیزی میگ یکی میگ کنکور ریاضی بده برو ی رشته ای
      یکی میگ انسانی بده برو تربیت معلم
      یکی میگه خودتو خسته نکن تو هیچی نمیشی
      کلا نظر خودم راجب رشته ها اینه ک انسانی و ریاضی اگه تربیت معلم قبول نشم باقی رشته هاشو دوس ندارم اصلا و هیچ علاقه ای ندارم
      خیلی خیلیییی سردرگمم واقعا ب کمکتون نیاز دارم کسیو ندارم مثل دوستای ندیده ام بهم کمک کنین واقعا دیگ دارم ب قهقرا میرم
      نگاه کن یک نکته کلا وجود داره
      خسته شدی
      همین
      حوصله نداری

ببین چه کاری حوصله ات رو سر جاش میاره.
      تا اون وقت یک رشته مثلا علوم پایه یا ... بدون کنکور برو .

اگر علوم پایه بری که بعدا مهاجرت و ... خیلی راحت با پول خوب میتونی انجام بدی
      اگر بعد یک مدت حوصله ات کشید برو بخون برای کنکور
      اینهمه سال پشت کنکوری فقط زوال عقل میاری والسلام ،یکم استراحت بده به خودت، تا وقتی هم نصیحت های والدین کم یا تموم میشه هم خستگی خودت درمان میشه.
      تنها راهه،
      البته یک راه دیگه هم هست که بری کار کنی

در هر صورت از کنکور فاصله بگیر (خیلی زیاد) برو یه دانشگاه ،بعدا که اوضاع خوب شد انصراف بده و برو برای کنکور
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

4. Top | #34
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      باید فک کنی می تونی خودتو تغییر بدی یا نه؟ برای فرهنگیان که شده 24 سال ولی حسی که از نوشته ات گرفتم اینکه به نظرت حقت بیشتره
      باید با خودت صادق باشی به نظرت حق ت مثلا پزشکی فلان دانشگاه حالا می تونی به اون حد تلاش کنی یا نه
      ولی با خودت اتمام حجت کن برا امسال
      باید گذشتت رو ازش بگذری کاری نمی شه کرد حتی نمیشه یه ثانیه رو تغییر داد
      در مورد ازدواجم اگه ادم بدونه چی می خواد خیلیم خوبه ولی اینکه من ازدواج کنم چون نتونستم دانشگاه برم یا ... اشتباه ازدواج باید تصمیم و خواست ادم باشه
      هر چیزی از سر اجبار و ناچاری اشتباه ه اینکه من این رشته رو برم چون اونو قبول نشدم م اشتباه من این رشته رو انتخاب می کنم چون از بقیه بیشتر دوستش دارم حداقل از بین اونایی که می تونم انتخاب کنم نه اینکه این و انتخاب کنم چون دیگه چاره نیست بهتر از دانشگاه نرفتن و این حرفها
      برای افسردگی هم برو دکتر البته هر مشاوری رو انتخاب نکن اگه دارو هم لازمه نترس
      ورزشم خیلی حال ادم رو بهتر می کنه
      امیدوارم موفق باش دوست من

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کلا پولدارم باشن
      ارزش اون حس مستقل بودنو ندارع اون خیال راحتی ک داری

اخرش ی پیر کچل پیدا میشه برا زندگی

اگه میخوای کنکور بدی که فقط مستقل شی به نظرم راه های خیلی زیادی هست بدون کنکور مستقل شدن
      اصلا کی گفته دخترا با کنکور دادن فقط میتونن مستقل شن ؟؟!
      اینکه یه حرفه ای رو یاد بگیری مثلا کاشت نخون اینا که خیلی ها رو دیدم پول زیادی ازش میگیرن چون همیشه بازار کار دار
      یا حرفه ها و کار های دیگه.

بعد اینکه پیر کچل چیه ارزش خودتون بیشتر از این حرفاس ...
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      نمیدونم والا
      ولی اگر من این شرایط رو داشتم و دختر هم بودم قطعا و 100 درصد ازدواج میکردم چون خیلی کیسهای اینطوری دیدم تو فامیلمون که بعد ازدواج به همه اون چیزایی که دلشون میخواست رسیدن / یعنی پول مفتی و ماشین مفتی و عمل جراحی زیبایی و مسافرت خارج کشور و ... یدونه اغا پسری که خانواده اش پولدار بودن رفتن گرفتنش / یکی دیگه اش هم دیروز ازدواج کرد که دومین بار کنکورش بود

ولی دست خودتونه و زندگی خودتون
      ولی به دختر ها واقعا حسودییم میشه / چون تا به الان که 24 سالم شده دختری رو ندیدم که ازدواج کنه و ناراضی باشه توی فامیلمون و همه شون وقتی رفتن خونه شوهر از این رو به اون رو شده همه چیشون / از زیبای یو چهره بگیر تا کیف کردن و ...
      جالبیش اینجاست اوناای که رفتن دانشگاه هم دنبال شوهر میگردن بعد چند سال ولی توی دانشگاه معمولا شوهر پولدار گیر نمیاد زیاد/ تو جامعه ای هم که ما داریم زندگی میکنیم { مخصوصا گفتی شهرتون کوچیکه} سنت که بره بالا و دختر باشی تا آخر عمر شاید دیگه نگیرنت و تنها بمونی
      یا بخون امسال و یا اگه نخوندی برو ازدواج کن

با احترام
      تک تک جملات شما، جملات آشنایی بود که ماها این روزها خیلی میشنویم و واقعا نای واکنش نشون دادن ندارم با این که خیلی ناراحت و متعجب شدم که تو این جا باز باید بخونم و ببینم که فردی هنوز چنین تفکری داره اما امان از جمله ی "نگیرنت و تنها بمونی" اون طور دیگه ای باعث ناراحتی میشه
      به هر حال که داریم در جامعه ی سنتی زندگی میکنیم و هر چقدر هم که اظهار امیدواری کنیم از پیشرفت تفکر مردم در این مورد هیچ اتفاق خوبی نمیفته
      اما شاید باورتون نشه و عجیب به نظر برسه ولی دخترها هم حق زندگی کردن برای خودشون و نفس کشیدن دارن
      خطاب به استارتر : اصلا نمیخوام از این جملات انگیزشی استفاده کنم چون واقفیم در کجا داریم زندگی می‌کنیم ولی تو حق داری خسته بشی آدمیم و در یک سیکل معیوب گیر افتادیم . خیلی سخته تصمیم گیری چون اگر بخوای یک سال استراحت کنی و بعد بخونی یا بری دانشگاه و تغییری در روتین زندگیت بدی شاید به قول معروف پشتت باد بخوره و از فکر درس به طور کلی دربیای یا شایدم با ی انگیزه بیشتر بیای سمت درس چون ببینی خارج از این جو هیچی نیست مخصوصا تو شهر های کوچیکی که من و تو داریم زندگی میکنیم با افکاری ک خودت میبینی و میدونی . رفیق من دقیقا میفهمم چه حالتی داری ولی این چند روز که مهلت انتخاب رشته است هم فکر کن هم درباره ی رتبه ات با کسی مشورت کن شاید در رشته هایی که ما هیچی ازشون نمیدونیم بتونی رشته ای پیدا کنی که بهش علاقمند بشی و وارد دانشگاه شی و بهترین اون رشته باشی. ولی اگر توان موندن و خوندن این بار بدون هیچ خطایی رو داری این فرصت رو از دست نده . امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری و در اون راه موفق ترین باشی

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هیچ کس به فکر تو نخواهد بود جز خودت
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      انگار از زبانِ من نوشتی : )
      والدینم میگن امسال هر چیزی شد برو !
      really i don't know
      stars can't shine without darkness

9. Top | #39
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط CrdTr- نمایش پست ها
      میشه بگی دلیل اصلی پشت کنکور موندنت چی بوده؟ «دلیل اصلی».راستشو بگو، راهنماییت کنم.

درس نمیخوندم و وسطای سال افسردگیم شدید تر میشه
      مخم اصلااا نمیکشه
      خصوصا درسا جدید شد و این تغییر نظام ک اومد
      کلی دردسرای دیگ

10. Top | #40
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ifmvi نمایش پست ها
      انگار از زبانِ من نوشتی : )
      والدینم میگن امسال هر چیزی شد برو !
      really i don't know

هرچیزی میتونی بری ؟؟؟

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      با احترام
      تک تک جملات شما، جملات آشنایی بود که ماها این روزها خیلی میشنویم و واقعا نای واکنش نشون دادن ندارم با این که خیلی ناراحت و متعجب شدم که تو این جا باز باید بخونم و ببینم که فردی هنوز چنین تفکری داره اما امان از جمله ی "نگیرنت و تنها بمونی" اون طور دیگه ای باعث ناراحتی میشه
      به هر حال که داریم در جامعه ی سنتی زندگی میکنیم و هر چقدر هم که اظهار امیدواری کنیم از پیشرفت تفکر مردم در این مورد هیچ اتفاق خوبی نمیفته
      اما شاید باورتون نشه و عجیب به نظر برسه ولی دخترها هم حق زندگی کردن برای خودشون و نفس کشیدن دارن
      خطاب به استارتر : اصلا نمیخوام از این جملات انگیزشی استفاده کنم چون واقفیم در کجا داریم زندگی می‌کنیم ولی تو حق داری خسته بشی آدمیم و در یک سیکل معیوب گیر افتادیم . خیلی سخته تصمیم گیری چون اگر بخوای یک سال استراحت کنی و بعد بخونی یا بری دانشگاه و تغییری در روتین زندگیت بدی شاید به قول معروف پشتت باد بخوره و از فکر درس به طور کلی دربیای یا شایدم با ی انگیزه بیشتر بیای سمت درس چون ببینی خارج از این جو هیچی نیست مخصوصا تو شهر های کوچیکی که من و تو داریم زندگی میکنیم با افکاری ک خودت میبینی و میدونی . رفیق من دقیقا میفهمم چه حالتی داری ولی این چند روز که مهلت انتخاب رشته است هم فکر کن هم درباره ی رتبه ات با کسی مشورت کن شاید در رشته هایی که ما هیچی ازشون نمیدونیم بتونی رشته ای پیدا کنی که بهش علاقمند بشی و وارد دانشگاه شی و بهترین اون رشته باشی. ولی اگر توان موندن و خوندن این بار بدون هیچ خطایی رو داری این فرصت رو از دست نده . امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری و در اون راه موفق ترین باشی
      جامعه همینه دوست من / منم موافق این شکلی بودن نیستم ولی متاسفانه همینه که هست مخصوصا تو جاهای کوچیک و شهرای کوچیک / یادمه تو شهرمون یه دختر خانومی بود درس میخوند تا دکتری خوند و به همه خواستگاراش جواب رد داد و بعد دکتری هم برگشت سر خونه اول و خونه پدرش / تو شهر پشت سرش میگفتن مشکل داره دختره و هیچ کس نمیرفت خواستگاریش / بعدشم مجبور شد بره زن یه بابایی بشه که همسرش فوت کرده بود و سه تا پسر داشت همسن خودش
      فقط به دلیل اینکه فرار کنه از خونه پدرش و مستقل زندگی کنه
      الآن پول تقریبا میتونم بگم 99 درصد مشکلات زندگی مارو تشکیل میده / هر کی پول داره میشه گفت اعصابش سر جای خودشه و رفتارش خوبه و کلا زندگیش راحت هستش / برای همین میگم اگه شوهر پولدار نصیبتون شد حتما زیاد فکر کنید در موردش /
      چون من دیدم که این تفکری که الان شما دارید تو این جامعه متاسفانه به جدایی منجر میشه در اکثر مواقع / عشق دیگه کشکه پول الآن همه چی شده
      نمونه اش هم زیاده تو جامعه

ای کاش اونطوری که میخواستیم میتونستیم زندگی کنیم چه پسر و چه دختر
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

12. Top | #42
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      من که میگم برو دانشگاه آزاد‌.هیچ تضمینی وجود نداره که امسال بمونی وبخونی.چون منم مثل خودتم دقیقا ودرکت می کنم.یه جایی باید این چرخه تکراری تموم شه بالاخره.

13. Top | #43
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.km نمایش پست ها
      واقعا همیشه نظرات شما رو که میخوندم فکر می کردم شخصیت و دیدگاه خوبی دارین!
      شوهر کردن و وابستگی مالی به شخص دیگه هم شد افتخار؟شما انقد عزت نفس و شخصیتت پایینه که حسرت همچین چیزایی رو میخوری؟فقط واسه همینا میخواستی دختر باشی؟
      بعد مفهوم رضایت از زندگی مشترک فقط توان مالی واسه بزک و دوزکه؟شما تو بطن زندگی اون دخترا بودی ببینی آرامش و احترام دارن یا نه؟
      یا نکنه واسه شما همین که یه پولی باشه که خرج کنین کافیه و مهم نیس درمقابل چجوری با شما رفتار میشه؟
      و واقعا با خوندن جمله ی آخر حالم بهم خورد.یعنی چی که سنت بالا بره کسی نمی گیرتت؟خب گیریم که اصلا نگیره،بدرک مگه اهمیتی داره؟این عقاید مزخرف و قدیمی چیه دیگه که هنوزم واسه ترسوندن بقیه ازش استفاده میکنین
      متاسفم واسه کشورم که نسل جدیدش امثال شماهایین.باید به صورت ریشه ای مغز جوونای این مملکت رو ترمیم کرد
      وابستگی مالی داشتن ؟؟؟ ببینید شما ازدواج رو تو این میبینید فقط؟؟ خوب من میگم شوهر اونایی که میگم با هیچی همسرشون کاری ندارن هر چی همسرشون بگه میگن چشم / ماشین بخر -چشم / برم ادامه تحصیل بدم چشم- بریم ارمنستان چشم و بریم دبی و چشم و .... کلا با سر افتادن تو عسل / همون دخترایی که تو خونشون وقتی روسریشون می افتاد پدر غضب میکرد الآن تو ترکیه و رستوران نصرت بدون روسری دارن استوری میکنن /
      هر چقدر هم شما مقاومت کنید تو اکثر مواقع ازدواج و خونه خودی و خانوم خانه شدن آزادی عمل و احترام عزت و ... بیشتری نسبت به خونه پدری دارید .مثل همین استارتر که پدر و مادرشون بهش میگن سر بار ما شدی و ... و تحقیرش میکنن
      ایشون اگر با یک شخص درستی ازدواج کنن میتونن برن حتی ادامه تحصیل هم بدن تا اینکه حرص بخورن تو تنهایی خودشون
      بله حال منم به هم میخوره از جمله ای که سنت میره بالا هیشکی نمیگیره ولی واقعیت جامعه ماست / جامعه ای که در اون زن و دختر مثل کالایی معامله میشه همینه دوست من / من هم مخالفم ولی همینه که هست /
      بله تو بطنشون بودم خیلی ارامش داشتن و عالی بودن و زندگی اصلا به هیچ جاشون نبود تو کیف داشتن بال بال میزدن / به خاطر همین میگم که اگه دختر بودم ثطعا همین کار رو میکردم /
      بر عکسش دختر هایی رو هم دیدم که با این افکار بر عکس که اتفاقا فکر درستی هم هست و کشور ما جای درست ینیست فقط برای این افکار پیشروی کردن ولی آینده ای رو که برای خودشون ساختن اصلا راضی نیستن / بر عکس برعکسش رو هم دیدم / پسر عمه ام تو 48 سالگی با یه دختر 28 ساله ازدواج کرد / پسر عمه ام پزشک هستن و دختر هم پرستار / پسر ها هم سنشون بالا بره دیگه انتخابی نمیمونه براشون / اون پرستاره هم به خاطر پول پسر عمه ام اومد زنش شد نه چیر دیگه / ماشین بی ام و و .... رو کی ول میکنه تو این جامعه؟؟ / این رو گفتم که بگم فکر نکنید اوضاع دختر ها خرابه نخیرررر اوضاع پیر ها خراب به توان 1000 هستش / سنت که میره بالا کلا یه جور دیگه میبیننت چه پسر باشی چه دختر تر و خشک تو این جامعه با هم میسورن دوست من
      منم متاسفم هم برای خودم و هم برای این کشور ولی چی میشه کرد ؟
      جامعه اینه و اصلاح هم نمیشه مجبوریم یه روزی واقعیت جامعه رو قبول کنیم چه بخواییم چه نخواییم و اگه مقاومت کنیم در برابرش خوردمون میکنه که صدای خورد شدنمون تا اونسر دنیا میره /
      من مقاومت کردم و خورد شدم
      ویرایش توسط _Joseph_ : 14 مرداد 1400 در ساعت 20:08

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هرچیزی میتونی بری ؟؟؟
      نه!
      جداً دلم نمی‌خواد "هر" چیزی برم امّا فکر می‌کنم خودم رو باختم.
      پشتِ کنکور ماندن، فرسوده‌ترم می‌کنه.
      وقتی از افسردگی حرف می‌زنی، دقیقا می‌دونم از چی میگی.
      افسردگی، آدم رو فلج می‌کنه و تویِ یک دورِ باطل نگه می‌داره.
      رشته‌هایی که می‌تونم برم رو بررسی کردم، فقط به یک رشته علاقه دارم (اگرچه بعید می‌دونم در ایران ارزشی داشته باشه ) و اون هم زیست شناسی سلولی مولکولیه.
      نمی‌دونم در ادامه چه اتفاقی می‌افته.
      رشته‌هایی که می‌تونی بری رو بررسی کن و راجع بهشون تحقیق کن. شاید رشته‌ای نظرت رو جلب کرد.
      و در آخر اگر می‌خوای پشتِ کنکور بمونی، باید موانعِ سال‌های قبلت رو رفع کنی.
      stars can't shine without darkness

15. Top | #45
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farzanh نمایش پست ها
      والا داداش یه جوری میگی من این شرایط اگه داشتم ازدواج میکردم مگه پسره پولدار همه جا ریخته والا اگه از ده تا خواستگار یکیش پولدار باشع که اصلن همونم نیس والا الان پسرا ن خونه دارن نه ماشین نه هیچی نه کار میان خواستگاری خواستگار پولدار کجا بود دیگه
      شاید دخترای فامیلتون شانس دارن ������
      بعدشم مگه به خاطر پول شوهر میکنن الان خیلیم کم پیدا میشه خواستگار خوب که بعدها از انتخابت پشیمون نشی ریسک کنکور به نظرم کمتر از ریسک ازدواجه
      گفتم که کیس مناسب و خوب و پوادار گیر بیاد اونو فدای کنکور نکنید / در ضمن حرفهای استارتر رو بخونید حتما

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن