خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 63
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      در ضمن ما که منبعی از حرف شما ندیدیم. هر چی هم سرچ زدیم چیزی پیدا نشد. ولی واسه این که فضا عوض بشه یه خبر با منبع میذارم:
      در حالی که کشور در شرایط عادی و بدون بحران هم با کمبود پزشک به ویژه پزشک متخصص مواجه است، مسئولین وزارت بهداشت در بحبوحه بحران شیوع موج پنجم کرونا در اقدامی عجیب، ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری را در سال 1400 قریب به 20 درصد کاهش داده و این ظرفیت از 4300 نفر در سال 1399 به 3600 نفر در سال 1400 رسیده‌است.
      https://www.farsnews.ir/news/1400051...B4%DA%A9%D9%84
      آمار از مقایسه ظرفیت های 99 و 1400 ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته استخراج شده است .
      ستاد حمایت از حلقه حیدریون و شوهر عمه های کشور

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بله من دفترچه رو چک کردم و این موضوع کاملا درسته. متاسفانه با این روند، وضعیت پزشکان عمومی از اینی که هست فاجعه تر میشه. دندون پزشکی هم دیگه تا شیش هفت سال دیگه اشباع میشه. دیگه کم کم شرایط داره میشه مثل رشته ریاضی. با این تفاوت که ریاضی ها راحت تر اپلای و مهاجرت میکنن. در کل دیگه اون درامدای رویایی و پولدار شدن و اینجور اراجیف رو بریزید تو توالت و سیفونم روش بکشید. من خودم دانشجوی سال ۲ دندونم و دارم به طور جدی فارکس کار میکنم. ایشالا تا هفت هشت سال دیگه یه پولی جمع میکنم و بای بای. استرالیایی کانادایی دانمارکی سوئدی چیزی...

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی جالبه اگه ظرفیت صدهزار نفر هم اضافه بشه باز بعضی دوستان کف و سوت میزنن اما همینجوریش وضع پزشکی خرابه، آمار خودکشی بین دانشجوهای پزشکی و پزشکان سرسام آوره، حجم کاریشون و درآمد کمشون واقعا غیرقابل تحمله. هنوز نتونستن اینایی که دارن رو ساپورت کنن، دارن روش اضافه هم میکنن. مطمئن باشید اونایی که اضافه شد بیشترشون مال خودشونه و بین سهمیه ها به اسامی مختلف پخش میکنن و کسی که ضرر میکنه جامعۀ پزشکانه!

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یه سوال؟؟ اینکه کسانی که پردیس ، ازاد و شهریه پرداز میخونن، بعد از اتمام، مدرکشون ازاده و تعهدی به دولت ندارن، چه مزایایی داره؟؟؟
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها
      اطلاعات استخراج شده از دفترچه انتخاب رشته 1400 نشان میدهد ظرفیت پذیرش رشته ی پزشکی به عدد 7044 نفر افزایش پیدا کرده است .

این عدد در سال 99 برابر 5958 ، سال 98 برابر 5073 و سال 97 برابر 4930 بوده است .

با این حساب رشته ی پزشکی نسبت به سال گذشته ، 1087 نفر دانشجوی بیشتر به خود اختصاص میدهد .

+ قدمی بزرگ و فوق العاده در انحصار شکنی رشته پزشکی+
      منکه نمیدونم تاثیرش چی خواهد شد ولی به نظرم فقط پاک کردن صورت مسئله به جای حل مشکل هستش مثل همیشه /:

در مورد کسانی هم که میگن پزشکی و دندون اشباع میشه و .....
      ببینید بزگواران الآن یک جوان و کنکوری به خود بگوید که خوب پزشکی هم اشابع میشه پس وللش / دندونم که اشباع میشه وللش / مهندسی که اوه اوه 10 برابر پزشکی اشباعه / بازار کار هم که نیست / شغل آزادم که تا آخر عمر باید پادویی کنی / بازار و تولیدی هم که سرمایه میخواد که نیست / رفتن به کشورای دیگه و مهاجرت و ... هم که پول میخواد و .... که اونم نیست
      پس بریم بمیریم؟؟؟؟
      چیکار کنیم؟؟؟
      شما هم به جای ارائه راه حل اصولی و درست بلدید فقط صورت مسئله رو پاک کنید.
      به خدا دیگه خسته شدیم بزارید یکم نفس بکشیم
      به قول سهراب سپهری : جای مردان سیاست درختی بنشانید که هوا تازه شود !!

" چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 14 مرداد 1400 در ساعت 00:15

6. Top | #21
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اکثر دانشگاه ها رو که میدیدم دقیق دقیق 20 درصد اضافه کردن..دارو هم همین درصدا زیاد شده.. انگار بخشنامه هست که هر سال باید ده درصد افزایش داشته باشیم..ولی یه جا هم خوندم که ترکیه سه برابر ایران سالی پزشک میگیره(اون موقع میگفتن 15 هزار و ایران 5 تا بود)

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فقط من یه چیزی تو دلم مونده بگم. کاشکی جنبه مسابقه و باختن رو داشتیم. متاسفانه هر سال ۶۰۰۰۰۰ نفر با زور خانواده و علاقه یا هر چیز دیگه ای میان سمت کنکور تجربی و از این جمعیت، ۹۹ درصد متاسفانه به اون چیزی که میخوان نمیرسن. نمیگم همه‌، ولی یه تعداد قابل توجهی از این قشر ۹۹ درصدی، به خاطر فشاری که از طرف خانواده و اطرافیان یا وضعیت اقتصادی کشور میبینن، تبدیل میشن به دشمن شماره یک جامعه پزشکی! و یه کینه عجیبی از پزشکان به دل میگیرن. و از هر ضربه ای که به پیکر این قشر میخوره احساس سرخوشی و شادمانی میکنن. نماینده های مجلس و... وقتی این موج بزرگ و انرژی رو از طرف این جمعیت میلیونی میبینن، شروع میکنن به موج سواری و برای محبوب شدن و مطرح کردن خودشون از این پتانسیل استفاده میکنن. با رمز انحصار شکنی! مناطق محروم! و هزار تا کوفت دیگه.شمایی که این پیام رو میخونی اگر احیانا جزو افرادی هستی که به رتبه مورد نظرت نرسیدی، خواهشا جنبه باختن داشته باش. و انقدر نسبت به قشری از جامعه کینه توزی نکن.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دو برابر این ظرفیت داره پزشک از چرخه طبابت در اایراان خارج میشه وضعش عالی نیست دیگه ولی توجه کنید وضعیت خیللی رشته های دیگه قهوه ای هستشاین هزارتاا هم هردانشگاه ده بیستا اضاف کرده جمعش شده هزارتاا در براابر اون جمعیت عظیمی که از خارج میان عددی نیست وللی محض اطلاعتون اون خارج اومده هارو خیییلی فیلتر سختی گذاشته وزارت بهداشت مثل قبل نیست من یکی از نزیکانم ددو تا دخترشو فرستاد روسیه دو سه سال خوندن الان واسه برگشت با اینکه مورد تاایید وزارت بهداشته به مشکل خوردن حااللاا بابای طرف پولدارو پارتی کلفته خودش هییت علمیه کلی دوست داره تو مدیریت خیلی علوم پزشکیا یکی از دختراشو زووری اورد شهرستان اون یکی رو هنوز نتونسته الان یکی دو ساله گیره فقط در صورتی که دوسال قبلش عین چی میومدن راحت دانشگاه های تااپ لول
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      دندون پزشکی هم دیگه تا شیش هفت سال دیگه اشباع میشه
      شت بِرو. نمیشد این شیش هفت سال بشه هفت هشت سال که من حداقل یه سال از مدرکم استفاده کنم بعدش اشباع بشه؟
      باشه اوکی. بریم قدیم:

سال 1391: "در بسیاری از کشور‌ها که تعداد دندانپزشک‌ها افزایش یافتند دانشکده‌ها را تعطیل کرده‌اند یا در مواردی ظرفیت پذیرش دانشجو را محدود کرده‌اند. ولی ما علی رغم تعداد زیاد دندانپزشکان شاهد افزایش دانشکده‌های دندانپزشکی هستیم که این یکی از مشکلاتی است که سلامت جامعه را تهدید می‌کند.
      مشکل دیگری که وجود دارد نیاز به کار و بازار کار دندانپزشکی است که با توجه به شرایط موجود و گرانی ابزار و وسایل و خیلی از مواد دندانپزشکی که از خارج کشور می‌آید و افزایش نرخ ارز به وجود آمده است.
      لینک
      ددم وای ... دندانپزشکی اشباع شد... *مرورگر را بسته و شروع به خر زدن می کند.

سال 1391: " یه دوستی دارم میگه دندانپزشکی هم اشباع شده. دندانپزشکان زیادی هستن که مریض زیاد ندارن و کارشون نمیگیره. به خصوص شهرهای بزرگ"
      لینک
      ددم وای ... دندانپزشکی اشباع شد.
      *مرورگر را بسته و شروع به خر زدن می کند.

سال 1391: "اشباع شدن کل بازار کار در چند سال اینده با وجود ازدیاد دانشکده های دندانپزشکی بسیار زیاد است."
      لینک
      ددم وای ... دندانپزشکی اشباع شد. *مرورگر را بسته و شروع به خر زدن می کند.

سال 1394: " شرایط چند سال دیگر قابل پیش بینی دقیق نیست چون ممکن است به دلیل فار غ التحصیلان فراوان، این رشته اشباع گردد."
      لینک

سال 1396: "در حال حاضر رشته های دندانپزشکی و داروسازی به شدت در خطر اشباع هستند.حال اگر شما همین امسال وارد این رشته ها شوید و 6 سال بعد فارغ التحصیل شوید وضیعت به مراتب بدتر از امروز خواهد بود پس باید چاره ای اندیشید"
      لینک
      لینکلین
      سال 1396: "صددرصد همينطوره كه ميگي تو تهران كه واقعا دندونپزشكي اشباع شده به خصوص براي خانومها الان هم كلي دندونپزشك بيكار داريم"
      لینک

ببخشید دیگه بیشتر از این بیکار نبودم در بیارم. اگه لازم هست برم سراغ ارشیو وبلاگ ها و از سال 83 مطالب مربوط به اشباع شدن این سه تا رشته ی منحوس رو استخراج کنم.

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      شت بِرو. نمیشد این شیش هفت سال بشه هفت هشت سال که من حداقل یه سال از مدرکم استفاده کنم بعدش اشباع بشه؟
      باشه اوکی. بریم قدیم:

سال 1391: "در بسیاری از کشور‌ها که تعداد دندانپزشک‌ها افزایش یافتند دانشکده‌ها را تعطیل کرده‌اند یا در مواردی ظرفیت پذیرش دانشجو را محدود کرده‌اند. ولی ما علی رغم تعداد زیاد دندانپزشکان شاهد افزایش دانشکده‌های دندانپزشکی هستیم که این یکی از مشکلاتی است که سلامت جامعه را تهدید می‌کند.
      مشکل دیگری که وجود دارد نیاز به کار و بازار کار دندانپزشکی است که با توجه به شرایط موجود و گرانی ابزار و وسایل و خیلی از مواد دندانپزشکی که از خارج کشور می‌آید و افزایش نرخ ارز به وجود آمده است.
      لینک
      ددم وای ... دندانپزشکی اشباع شد... *مرورگر را بسته و شروع به خر زدن می کند.

سال 1391: " یه دوستی دارم میگه دندانپزشکی هم اشباع شده. دندانپزشکان زیادی هستن که مریض زیاد ندارن و کارشون نمیگیره. به خصوص شهرهای بزرگ"
      لینک
      ددم وای ... دندانپزشکی اشباع شد.
      *مرورگر را بسته و شروع به خر زدن می کند.

سال 1391: "اشباع شدن کل بازار کار در چند سال اینده با وجود ازدیاد دانشکده های دندانپزشکی بسیار زیاد است."
      لینک

سال 1394: " شرایط چند سال دیگر قابل پیش بینی دقیق نیست چون ممکن است به دلیل فار غ التحصیلان فراوان، این رشته اشباع گردد."
      لینک

سال 1396: "در حال حاضر رشته های دندانپزشکی و داروسازی به شدت در خطر اشباع هستند.حال اگر شما همین امسال وارد این رشته ها شوید و 6 سال بعد فارغ التحصیل شوید وضیعت به مراتب بدتر از امروز خواهد بود پس باید چاره ای اندیشید"
      لینک
      لینکلین
      سال 1396: "صددرصد همينطوره كه ميگي تو تهران كه واقعا دندونپزشكي اشباع شده به خصوص براي خانومها الان هم كلي دندونپزشك بيكار داريم"
      لینک

ببخشید دیگه بیشتر از این بیکار نبودم در بیارم. اگه لازم هست برم سراغ ارشیو وبلاگ ها و از سال 83 مطالب مربوط به اشباع شدن این سه تا رشته ی منحوس رو استخراج کنم.
      اولا که من خودم دانشجوی دندون هستم. و طبیعتا مثل شما دوست دارم رشته ای که درش تحصیل میکنم آینده درخشانی داشته باشه. و خودم وقتی اینارو مینویسم واقعا ناراحت میشم. ولی چشممون رو روی واقعیت نمیتونیم ببندیم. شما یه رشته اخبار از سال ۹۱ تا الان رو بررسی کردی‌ که گفتن اشباع میشه و شرایط نامطلوب خواهد بود و فلان. سوال من اینه که از همون ۱۰ سال پیش تا الان، شرایط تغییر نکرده؟ ۱۰ سال پیش دندونپزشک ها میانگین چقدر در میوردن الان چقدر در میارن؟کسی که ۱۰ سال پیش دندونپزشک عمومی بوده و مطبشو راه انداخته از یه متخصصی که الان بخواد وارد کار بشه ۱۰۰ هیچ جلوتره. اصلا نمیتونن رقابت کنن!و اون متخصص نه هنگام استارت زدن کارش و نه ۱۰ سال آیندش هیچ شباهتی به اون دندونپزشک قدیمی نداره. اصلا قابل مقایسه نیست!

11. Top | #26
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      فقط من یه چیزی تو دلم مونده بگم. کاشکی جنبه مسابقه و باختن رو داشتیم. متاسفانه هر سال ۶۰۰۰۰۰ نفر با زور خانواده و علاقه یا هر چیز دیگه ای میان سمت کنکور تجربی و از این جمعیت، ۹۹ درصد متاسفانه به اون چیزی که میخوان نمیرسن. نمیگم همه‌، ولی یه تعداد قابل توجهی از این قشر ۹۹ درصدی، به خاطر فشاری که از طرف خانواده و اطرافیان یا وضعیت اقتصادی کشور میبینن، تبدیل میشن به دشمن شماره یک جامعه پزشکی! و یه کینه عجیبی از پزشکان به دل میگیرن. و از هر ضربه ای که به پیکر این قشر میخوره احساس سرخوشی و شادمانی میکنن. نماینده های مجلس و... وقتی این موج بزرگ و انرژی رو از طرف این جمعیت میلیونی میبینن، شروع میکنن به موج سواری و برای محبوب شدن و مطرح کردن خودشون از این پتانسیل استفاده میکنن. با رمز انحصار شکنی! مناطق محروم! و هزار تا کوفت دیگه.شمایی که این پیام رو میخونی اگر احیانا جزو افرادی هستی که به رتبه مورد نظرت نرسیدی، خواهشا جنبه باختن داشته باش. و انقدر نسبت به قشری از جامعه کینه توزی نکن.
      عزیزم اگر منظورت من هستم که باید بگم هنوز اولین کنکورم هم ندادم و طعم مسابقه رو هنوز نچشیدم ولی در هیچ چیزی انحصارطلبی خوب نیست.
      ستاد حمایت از حلقه حیدریون و شوهر عمه های کشور

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      همه مواردی که از اشباع صحبت میشه این هست که بازار مالیش خراب میشه .
      اگر درآمد میلیونی دارند دیگه در آمد میلیونی نداشته باشند و همه این نگرانی ها برای اونها از همین جهت هست !
      در صورتی که کمترین اشاره ای به وضعیت درمان و مشکلات مردم نمیشه ! باید ظرفیت ها از بیخ و بین زیاد بشه تا بالا ! تا فوق تخصص و .... !
      باید نظام سلامت و درمان ، خودش درمان بشه تا بعدش ! اگر تعداد بیشتر بشه مردم خدمات بیشتر و با هزینه کمتر پرداخت می کنند !
      کی جرات داره بره دندون پزشکی و بخواد دندون هاشون درست و درمون کنه ؟ خدا تومنه باید هزینه کنه !
      قبلاً هم در خصوص رشته های مثل مهندسی زیاد صحبت کردیم، که اونهای که کارشون رو بلدن، خوب پولشون رو هم درمیارند ! در جهان سومی خصوصا ً مثل ایران ، پزشکان رو مثل پادشاه کشیدند بالا که بر مردم حکومت و سواری کنند و بقیه رشته ها که دکتری دارند خصوصاً اون های که علوم پایه ای هستند ( ریاضی فیزیک شیمی زیست و... ) اون قرب و منزلت رو ندارند که به مراتب سخت تر از پزشکی هم هستند ! هیچ اشباعی هم نشده ولی اکثراً مشکل کار دارند چون بهش توجه نمیشه در صورتی که در جهان اول و دومی ها علوم پایه ای ها رو بهتر و بیشتر از پزشکی پذیرش می کنند!
      یکی دیگه از مسائل اشباع شدن این هست که همه پزشک ها اکثرا توی پایتخت یا مرکز نشستند وحاضر نیستند یکم اونطرف تر و مناطق کم برخوردارتر یا مناطق محروم برند ! در صورتی که همین مهندسی که میگن اشباع شده، اگر براشون کار توی کوه و دشت هم باشه حاضرند برن سرکار و مشغول بشند در صورتی که پزشکان هرگز این طوری نیستند!
      یکی دیگه از مشکلات پزشکی، بزک کردن آدمها و تجارت سازی این موضوع شده ! این که جراحی بینی و پیکر تراشی و ابرو و گونه و.... !!! که همین بس در راجبش که دکتر ملک حسینی میگه این پولها خوردن داره ؟ مگر این بینی که خدا داده چشه ؟!

مشکل هرگز هرگز ظرفیت ها نیست ! مشکل ظرفیت تفکری هست که همه پزشکی رو مثل کت جادویی میدونند که میلیونر باشند ! در کل انسان طمع کار هست و مشکل اساسی هم همین هست، سایر مسائل رو نمیشه منکر شد مثل مسئولین و...

مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آمار از مقایسه ظرفیت های 99 و 1400 ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته استخراج شده است .
      کاملا داری اشتباه برداشت میکنید !
      در متن خبری که شما درج کردید:
      ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری را در سال 1400 قریب به 20 درصد کاهش داده و این ظرفیت از 4300 نفر در سال 1399 به 3600 نفر در سال 1400 رسیده‌است
      مربوط به آزمون دستیاری هست و این که 900 نفر هم کم نشده 700 نفر کم شده ! و ربطی به آزمون سراسری کنکور 1400 نداره که 900 نفر بیشتر نسبت به سال قبل باشه! برداشتتون و عنوان تاپیک کاملا اشتباه است !
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

عزیزم اگر منظورت من هستم که باید بگم هنوز اولین کنکورم هم ندادم و طعم مسابقه رو هنوز نچشیدم ولی در هیچ چیزی انحصارطلبی خوب نیست.
      یک مشت عقده ای

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها
      همه مواردی که از اشباع صحبت میشه این هست که بازار مالیش خراب میشه .
      اگر درآمد میلیونی دارند دیگه در آمد میلیونی نداشته باشند و همه این نگرانی ها برای اونها از همین جهت هست !
      در صورتی که کمترین اشاره ای به وضعیت درمان و مشکلات مردم نمیشه ! باید ظرفیت ها از بیخ و بین زیاد بشه تا بالا ! تا فوق تخصص و .... !
      باید نظام سلامت و درمان ، خودش درمان بشه تا بعدش ! اگر تعداد بیشتر بشه مردم خدمات بیشتر و با هزینه کمتر پرداخت می کنند !
      کی جرات داره بره دندون پزشکی و بخواد دندون هاشون درست و درمون کنه ؟ خدا تومنه باید هزینه کنه !
      قبلاً هم در خصوص رشته های مثل مهندسی زیاد صحبت کردیم، که اونهای که کارشون رو بلدن، خوب پولشون رو هم درمیارند ! در جهان سومی خصوصا ً مثل ایران ، پزشکان رو مثل پادشاه کشیدند بالا که بر مردم حکومت و سواری کنند و بقیه رشته ها که دکتری دارند خصوصاً اون های که علوم پایه ای هستند ( ریاضی فیزیک شیمی زیست و... ) اون قرب و منزلت رو ندارند که به مراتب سخت تر از پزشکی هم هستند ! هیچ اشباعی هم نشده ولی اکثراً مشکل کار دارند چون بهش توجه نمیشه در صورتی که در جهان اول و دومی ها علوم پایه ای ها رو بهتر و بیشتر از پزشکی پذیرش می کنند!
      یکی دیگه از مسائل اشباع شدن این هست که همه پزشک ها اکثرا توی پایتخت یا مرکز نشستند وحاضر نیستند یکم اونطرف تر و مناطق کم برخوردارتر یا مناطق محروم برند ! در صورتی که همین مهندسی که میگن اشباع شده، اگر براشون کار توی کوه و دشت هم باشه حاضرند برن سرکار و مشغول بشند در صورتی که پزشکان هرگز این طوری نیستند!
      یکی دیگه از مشکلات پزشکی، بزک کردن آدمها و تجارت سازی این موضوع شده ! این که جراحی بینی و پیکر تراشی و ابرو و گونه و.... !!! که همین بس در راجبش که دکتر ملک حسینی میگه این پولها خوردن داره ؟ مگر این بینی که خدا داده چشه ؟!

مشکل هرگز هرگز ظرفیت ها نیست ! مشکل ظرفیت تفکری هست که همه پزشکی رو مثل کت جادویی میدونند که میلیونر باشند ! در کل انسان طمع کار هست و مشکل اساسی هم همین هست، سایر مسائل رو نمیشه منکر شد مثل مسئولین و...

مهندس بیکار عزیز اینکه رشته پزشکی به‌ سرنوشت رشته های مهندسی دچار شه باید فراموش کنی

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن