خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 85
    1. Top | #61
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Uptodate

2. Top | #62
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امیدوارم حال دلتون خوب باشه امروز روی ی مسئله ای تاکید کردم که اگر جدی بگیرین به نفع خودتونه ،اولا تو زندگی همه انواعی از دغدغه ها مشکلات بزرگ و کوچیک دیده میشه با تمام این مشکلات چاره ای جز تحمل و سازش نداریم و برای اینکه از این وضعیت خارج شیم باید مستقل شیم مسیر زندگی خودمونو پیدا کنیم چه از طریق درس کار و....به هر طریقی و تو جامعه باید حداقل ی مدرک لیسانس داشته باشیم تا فردا اگر به هر شغلی هم رفتیم ازمون پرسیدن حداقل بگیم لیسانس یا وقتی ازدواج کردیم بچمون سرشو بالا بگیره بگه لیسانس فوق لیسانس ... حداقلش. با دید مثبت به حرفام نگاه کنین و حرفم با عزیزانی که از طریق درس میخوان بیان جلو امروز 13 دی . مهر . آبان . آذر گذشت روزایی که گذشته رو به هییچ وجه نمیشه دوباره زندگی کرد و براش جنگید.
      از خودت خشمگینی؟
      میفهمم...
      ولی...به خودِ گذشتت حق بده...
      اون نمیدونست...بلد نبود...آگاه نبود...
      قوی نبود... .حق نداری بخاطر اینکه تو الآن آگاهی و قدرتمندی اون خودِ قدیمیتو شماتت کنی...ببخش...بگذر...
      و از این آگاهی و قدرتی که داری استفاده کن...
      این وجودی که الان هستی...
      قدرتمند ترین و آگاه ترین و لایق ترین وِرژن تو نسبت به کلِ زندگی گذشته ی توئه...
      با آرامش از این حجم قدرت و آگاهی استفاده کن و از پیشرفت ودرخششت لذت ببر...♥️
      برای کسی که شروع به تغییر میکنه...همیشه وقت کافی هست
      و وقتتو واس افرادی که برات ارزش قائل نیستن یا حتی راضین اشکتو ببینن به هیچ وجه تلف نکن چون تهش پوچی پس گذشته گذشته هر اتفاقی که افتاده چه تلخ چ شیرین بالاخره تموم شده و غصه خوردن برای روزایی که گذشت بی فایدس اینو باید درک کنین خودتون چون یه فرد بالغ هستین این نظر شخصی منه و انقدری بزرگ شدین که خوب و بد از هم تشخیص بدین با این جامعه و ادمایی ک داریم. و با حرف هیچکس سرنوشت خودتو تغییر نده و نزار دیگران برات تعیین تکلیف کنن چون ما فقط ۱ بار زندگی میکنیم و تو این زندگی ما عزیزانی(پدرومادر) داریم حتی اگر پیشمون هم دیگ نیستن ولی مطمعن باشین با موفقیت با شادی شما اونا هم خوشحال میشن اینو مطمعن باشین .پس هر هدفی که تو زندگیتون دارین پاش وایستین اینم تاکید میکنم هدفی که موفقت کنه هدفی که مستقلت کنه هدفی ک روحتو ارضا کنه و هروقت خواستي جا بزني ،هروقت نااميد شدي و خواستي ببري
      به اين فكر كن كه
      سال ديگه كجا و تو چه موقعيتي هستي اگه جا نزني!
      رفیق!همین روزای سختن که ارزش هدفت رو بیشتر و بیشتر میکنن...میرسه روزی که میرسی به قله موفقیت و میگی: بالاخره تونستم✨ نزارین این روزها،ساعت ها،دقیقه ها،ثانیه ها، بخاطر یه سری مسائل یه سری اشخاص بیهوده نابود شن و هیچکس تو این دنیا مهم نیست دنیا پر از ادمای متفاوت با لایف استایل متفاوت ک فکر نکنین ک ادمایی ک دیدین فقط اونا خوبن .اگر که نه حتما ک دانشگاه رفتین معیار های جدیدی برای انتخاب دوست رفیق...واسه خودتون انتخاب میکنین و زندگی دانش اموزی با زندگی دانشجویی و قدم گذاشتم به دهه سوم زندگیت با دو تا دهه قبلی خیلی متفاوته چون مسیرت کاملا عوض میشه و مسیر ها و آدمای جدید پیش روت قرار میگیرن.از امروز تصمیم بگیرین ی ورژن دیگه از خودتون تو این 6 ماهی ک مونده از خودتون بجای بزارین ک چ ادمی بودم چ روزای سختیو تحمل کردم و ثابت کردم بهترینم و میتونم برسم و همه اونایی که باورت نداشتن مطمعن باش یه روز خودشون بهت پیم میدن و نمیدونن چی بهت بگن اصلا، اینا حرفای انگیزشی نیست اینا واقعیت های زندگی که ما ب دنیا اومدیم بخاطر این روزامون که سخت تلاش کنیم و وقتی به موفقیت رسیدیم وقتی به چیزی ک دلمون براش میلرزه رسیدیم احساس خوشبختی و آرامش کنیم و هیچکس برای ما دل نمیسوزونه وقتشو نمیزاره حتی ترحم هم نمیکنه اگر امروز شروع کردی ۱ و ۲ ماه دیگ ب این پیام برمیگردی و دنبال نویسنده این پیام میگردی ک ازش تشکر کنی ک چ تلنگری بهم زد اما ۱ و ۲ دگ که اگر زنده باشیم این پیامو ریپلای کنم حسرت و افسوس کل بدنتو میلرزونه پس شانس سرنوشت گاهی وقتا دست خودمونه سعی کنیم بهترین انتخاب که همیشه سخت ترین انتخاب هست رو محکم بچسبیم همتون لایق بهترینایین و امیدوارم همیشه لباتون شاد و خندون باشه پیش عزیزانتون و تو این روزای سرد دست نیازمندارو هم بگیرین .از شروع کردن نترس اونی که تلاش کنه سختی بکشه قطعا موفق میشه و به چیزی ک میخواد میرسه پس فقط تلاش کن شروع کن که بعدا وجدانن راحت باشی که من شروع کردم..

چه کسی می‌داند که تو در پیله تنهایی خود تنهایی؟
      چه کسی می‌داند که تو در حسرت یک روزنه‌ی فردایی؟
      پیله‌ات را بگشا...
      تو به اندازه‌ی پروانه شدن زیبایی......

یاعلی ♥️

3. Top | #63
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Up.

4. Top | #64
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

5. Top | #65
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Up

6. Top | #66
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up
      تجربه های تک تک بچه‌ها به نوبه خودشون ارزشمنده و میشه ازش درس گرفت..(:

7. Top | #67
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

8. Top | #68
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها
      Up
      ببخشید سوال ضروری دارم ،اگه میشه یاایدی تلگرام بدی یا پ.خ رو باز کنی
      کار با انجمن یکم سخته واسم

9. Top | #69
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام زیرو جان . لطف میکنید آیدی تلگرامتون رو بدید ؟ چندتا سوال داشتم. ممنون میشم ازتون . @z3r0
      ویرایش توسط FloweryMrym : 18 مرداد 1401 در ساعت 21:20

10. Top | #70
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بجای تخیل و آرمان گرایی تلاش و عمل گرایی
      بجای مهیا شدن شرایط ،مهیا کردن شرایط

بجای داشتن رابطه (های) بی سرانجام نداشتن رابطه
      بجای چند منبعی بودن تمام کردن یک منبع و بعد تصمیم گیری
      راجب منابع جدید
      بجای تجدید نظر مکرر در برنامه حفظ پیوستگی با یک برنامه

بجای شروع از شنبه شروع از همین الان

بجای حاشیه ،آرامش
      ....
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

11. Top | #71
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      منتظر مشارکت و به اشتراک گذاری تجربیات ارزشمند بچه های 1401 هستیم

12. Top | #72
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقت همگی بخیر و خیلی منونم بابت تگ و ایجاد این تاپیک مفید
      چندتا مورد رو میگم که شاید خیلی زیاد شنیده باشید و به نظرتون این حرفا تکراری به نظر بیاد، ولی واقعیت اینه که من خودم با تموم وجود این نکات زیر رو تجربه کردم
      اول از همه که همون پیوستگی خیلی مهم، اینطور نباشه که اول سال که کلی انرژی دارید روزی ۱۲ ساعت بخونید بعد نزدیکای عید که خسته شدین هر روز دنبال یه بهونه برا نخوندن یا کم خوندن باشید
      ۲- وقتایی که حس میکنید حوصله درس خوندن ندارید و نمیتونید درس بخونید هر طور که شده خودتونو مجبور به درس خوندن بکنید، واقعا استراحت کردن(بعضی وقتا) جوابگو نیست و مثل یه سیاهچاله است که شما رو هر روز پایین میکشه، هر چه قدر استراحت میکنید برگشت به درس خوندن براتون سخت تره
      ۳- اگه ماه های پایانی دیدید نمیتونید خونه درس بخونید، کتابخونه نزدیک خونه اتون خیلی جای خوبی برا درس خوندنه، اما با رعایت چند نکته ی خیلی مهم، به هییییچ وجههه توی این محل رفیق پیدا نکنید، فقط سلام بدین، اولش با یه صحبت کوچیک شروع میشه بعد هی میان مزاحمتون میشن و نمیذارن درس بخونید، گوشی هوشمند نبرید، یه نوکیایی چیزی فقط برای ارتباط با خانواده، میتونید نهار هم با خودتون ببرید که هی مجبور به رفت و آمد نباشید، چیدمان کتابخونه هم مهمه که میز هاش طوری باشه که بچه های کناری رو نبینید
      ۴- انجمن، و بقیه شبکه های مجازی: حتی همین فروم توی دوران کنکور خیلییی میتونه حواس پرتی ایجاد کنه، من خودم از سال ۹۹ تا الان در طول سال های کنکورم خیلییی فعالیتم کم بود و وقتی توی دی ماه که دیدم یه کوچولو زیاد اینجا رو چک میکنم، روی گوگل و کروم و جیمیل رمز گذاشتم که نتونم بیام فروم؛ تازه خودمم گوشی ندارم و از مال مامانم استفاده میکردم و میکنم، گوشی واقعا سمی هست
      ۵- سریال: این سریالایی که قبلا پخش شدن ( مثلا ۲۰۰ قسمت ازش اومده) رو شروع نکنید، مثل خوره میمونه، خب حالا یه کوچولو از قسمت بعدی رو ببینم حالا یکمم قسمت بعدی... یهو به خودتون میاید میبینید ۶ ساعت گذشته، من خودم سریالی که توی تلویزیون میداد رو سر ساعت شام و نهارم نگاه میکردم، البته این سریال های چرت تلویزیون نه ها
      ۶- ارتباطتون با رفیق اینارو به حداقل برسونید، من که خودم از یازدهم با کسی در ارتباط نبودم و خیلی هم اعصابم آروم بود، بعضی رفیقا راحت میتونن وقتتون رو بگیرن و کلا خیلی سمی باشن
      فعلا اینا یادم بود بازم اگه چیزی یادم افتاد اضافه میکنم
      mucizelere inanırım

13. Top | #73
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به استمرارش

14. Top | #74
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      خیلی ممنون از تگ
      به خودتون یاد بدید که زیاد بخونید(زیاد خوندن به معنی فقط خوندن درسنامه نیست تست ها هم درس محسوب میشن) ریز ریز شروع کنید به زیاد کردنش تا زده نشید(ساختمونی که بر پایه کاه سر پا شده باشه هرچقدرم دیواراشو سنگ و اهن و آجر بذاری بازم با یه باد کوچیک میریزه پایین )
      اعتماد به نفس رو به رو شدن با تست های سخت رو داشته باشید چون دورانی که دارید برای کنکور می‌خونید وقت آزمون و خطاست نه سر جلسه کنکور
      اگه تعداد غلط تست های تمرینیت زیاده ناراحت نشو بالاخره اسمش روشه (تمرینی) داری تمرین میکنی تا هرکول شی دیگه
      اگه آزمون شرکت میکنید و رتبه و تراز پایین دارید اجازه ندید تمام فکرتونو درگیر خودش کنه چون اون کنکور نیست فقط داره بهت میگه کجا کارت رو زمینه بیا ورشدار
      همه ما چه رتبه برتر و چه رتبه بدتر مطمئناً یه نقطه ضعفی داشتیم ولی فرق بین برتر و بدتر اینه که رتبه برتر ضعفشو قبول کرده روش کار کرده و تبدیل به یکی از نقاط قوتش شده
      اما رتبه بدتر حتی نخواسته با ضعفش رو به رو بشه و بفهمه چیه همین ضعف توی برخی مواقع یه چیز کوچیک با ظاهر بزرگ بوده(تجربشو داشتم )
      خودتونو چندان درگیر حواشی نکنید چون علاوه بر زمان یه تمرکز خوب و ذهن آروم میخواید تا بهترین استفاده رو از دوران مهم زندگیتون بکنید حرف ها بهت زده میشه تیکه ها بهت انداخته میشه تو اختیار هیچکدومو نداری ولی اختیار ساختن ایندتو داری اختیار قبول کردن یا نکردن حرفاشونو داری
      اگه دوستی دارید که فقط به فکر کلاس رفتن و خرید منابع وافر و شکایت از اینکه وای فلانی سهمیه داشته قبول شده و من چرا ندارم و اینکه طرف اوضاع داخلی روابط با خانواده و دوست‌پسر و دوست‌دختر و اون یکی دوست و اشنارو هی میاد میشینه مثه درسنامه زیست خیلی سبز ریز به ریز شرح میده بر حذر باشید که برای آخرت کنکوری و بهتر بگم یکی از آزمون هایی که میتونه کل رندگیتو تحت شعاع قرار بده خوبه

استرس اینو نداشته باشید که آره بقیه مشاور دارن و کلاس میرن پس از من جلوترن (من که ندیدم کسی بره کلاس و از بقیه جلوتر باشه تجربه مشاور داشتنو هم دارم والا به قول یه عزیزی که یادم نمیاد کی بود: بهترین مشاور آدم خودشه )
      حواستون به خورد و خوراکتونو سلامتیتون باشه که مثل من نشید (یک ماه درگیر کرونا بودم و هشت نه ماه درگیر عوارض کذاییش )

گوشی رو کم کم بذارید یا از زندگیتون یه مدت حذفش کنید اگه توانایی کم استفاده کردن ازشو ندارید(من که خانوادم میگن گوشیت دست خودت باشه خودت یاد بگیر که چقد ازش استفاده کنی [البته جمله معروف از بس سرت تو گوشیه رو هم میگن حتی در صورت تسلیم کردن جانم به جان آفرین به دلیل کتاب خواندن روان‌پریشانه مانند ] )

و در آخر ببخشید بخاطر حرافیم

15. Top | #75
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب اول از همه تشکر از زیرو به خاطر تگ
      واقعا امیدوارم حرفام به دردتون بخوره
      به درد یک نفر هم بخوره برای من بسه

اول از اشتباهات خودم بگم

خوب طبیعتا شما هر چی رتبتون بیشتر باشه اشتباهاتتون هم بیشتره

یکی با رتبه 5000 میمونه پشت کنکور و میدونه تست زیاد نزده یا ازمون جامع کمی کار کرده

ولی یکی با رتبه 50000 میمونه و نمیدونه اصلا اشتباهش چی بوده ..فضای مجازی زیاد رفته+.بلد نبود بخونه +اصلا نخونده+ روحیه نداشته باور نداشته و....
      خوب یه لیست میشه که باید بنویستش

من با رتبه تقریبا متوسط موندم پشت کنکور و با کلی اشتباه ولی مهم تریناش:

سطحی خوندن : من هیچوقت نتونستم اینو درست کنم ،یه سری مباحث تو درسها بود که من همیشه بلد بودم و برام کامل جا افتاده بود و خوب حتی اگر سطحیم میخوندم بازم میزدمشون اما من هیچوقت حوصله اینو نداشتم که یه مطلبو به طور عمقی یاد بگیرم مثلا یا فیلمشو میدیدم دیگه تست نمیزدم یا فقط تست میزدم درسنامه نمیخوندم یا ... به هر حال من برای هیچ درسی مراحل کامل یادگیریو طی نکردم
      در حقیقت حوصلم نمیکشید
      و طبیعتا با این عادتم مرورای خوبیم نداشتم و تسلط کمی هم داشتم روی مطالب
      و کنکور از شما چی میخواد ؟ تسلط

فکرهای چرت و طولانی : من دوران کنکور وسواسای زیادی گرفته بودم . به نظرم خودم به خاطر فشار کنکور یا فرار از درسها بود چون الان اونارو ندارم
      مثلا اگر به یکی یا تو گروهی پیامی میذاشتم ، تا زمانی که جواب بگیرم تمرکز نداشتم و هیچی از درس نمیفهمیدم
      علنا انگار بیکار منتظر میموندم تا جوابمو بدن
      یا مثلا از مشاورم یه سوال میپرسیدم هزار بار چک میکردم ببینم جواب داده یا نه

گوشی : دو دسته ادم تو این زمینه داریم
      دسته اول که کلا گوشی نداشته ، حالا به خواست خودش یا هرچی. یا گوشی داشته ولی تو هیچ شبکه اجتماعی نبوده
      خوب این دسته همچنان ادامه بده و تو هیچ جاییم عضو نشه

ولی دسته دوم که از اول تو گوشی بوده فیلم ،گیم،رمان ، تلگرام،اینستا ،واتساپ و...همه رو داشته (که خودم جزو این دسته بودم )
      بدترین اشتباه برای این دسته اینه که یهو همه رو دی اکتیو کنه و گوشیو ببوسه بزاره کنار (که خودم اینکارو کردم )
      خوب شما چیکار میکنی پس
      میای یه اپ میریزی تو گوشیت که زمان استفاده از گوشیتو نشون بده بعد هر روز یا هر دو روز در حد 5-10 دقیقه از زمانی که تو گوشیتی کم میکنی
      تا به یه حد معقولی برسه
      یعنی صفر نمیکنی میزان استفادتو
      مثلا به یه ساعت تو رو میرسونیش و تو اون یک ساعتم ترجیحا فیلم انگیزشی و خنده دار و ... میبینی
      اخبار کنکوری و سریال ترکی 300 قسمتی و رمان 10 جلدی نه !
      ترجیحا یه سریال در حال پخش خوب و شاد یا فیلم یا ...

چیزیم یاد نمیگیری ها ، نیا به خودت بگو که من خیلی ادم فرهیخته ایم و روزی نیم ساعت 10 صفحه کتاب چگونه ثروتمند شویم میخونم نیم ساعت دیگه هم بورس و فارکس یاد میگیرم
      تمرکزت خواهشا رو کنکور باشه

حالا اگر شما کلا گوشیو یهو بزاری کنار میدونی چی میشه ؟ صد در صد دو روز بعدش داری 12 ساعت پشت سر هم یه سریال میبینی یا بیخودی تو گوشی هستی یا داری عکسای ده سال پیشتو نگاه میکنی و..

خواب: با این یکی هیچوقت کنار نیومدم و اخرا فهمیدم نیازیم نبود بجنگم باهاش و فکر کنم حتما باید 6 صبح بیدار شم
      اینکه 5 و6 صبح بتونی بیدار شی فوق العادست ولی نتونیم اشکالی نداره بازم خوبه چیز مهمش اینه که بتونی از زمان بیداریت نهایت استفاده رو ببری نه اینکه غصه بخوری که چرا 6 شده 9

تست:تست زیاد بزنید همین

نفرت از یه درس خاص :

خوب مسلما شما وقتی از درس فیزیک بدت میاد و نمیتونی تستشو بزنی سمتشم نمیری که هی سر هر تست نا امید شی و دائم پشت گوش میندازی
      در حالیکه باید ایراد کارتو پیدا کنی نه اینکه به زور خودتو علاقه مند کنی ها

تو ایراد کارتو پیدا کن و اون درسو بخون ...وقتی میبینی داری یادمیگیری اون درسو و درصدت خوبه ناخوداگاه علاقه مند میشی و بیشتر میخونیش
      طبیعیه دیگه نتیجه که بگیری از کارت بیشتر سمتش میری

پس ببین اگه تو فیزیک ایراد دای مشکل از یادگیریته ؟ دبیر خوب
      مشکل تو مفهوم نداری تست نمیتونی ؟ تست تکراری و راحت زیاد
      و....

چند تا توصیه کلی هم دارم :
      از نظر من تلاش و روحیه و باور مهم ترین فاکتوره
      اوایل سال تلاش حرف اولو میزنه ،اواخر سال روحیه و باور به خود
      ببینید 3 ماه اخر جوری زمان مییگذره که اصلا متوجه نمیشید
      از نظر علمی نمیشه ثابت کرد ولی یه پشت کنکوری میفهمه که سه ماه اخر مثل یه ماه فرتی میگذره میره
      حواستو جمع کن پس

دیگه اگه چیزی یادم اومد اضافه میکنم
      ممنون که خوندید

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن