خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ایرادهای شیمی جدید2

دوستان همون طوری که میدونید پارسال کتاب شیمی 2 یه سری تغیرات جزئی کرد.اما بعضی از این تغییرات برای من شده یه درد سر بزرگ .

کتاب شیمی 2 و ازمایشگاه . چاپ یازدهم 1391

1.تا پارسال رادرفورد به عنوان کاشف عدد اتمی معرفی شده بود(تست کنکور سال 88 رادرفورد رو کاشف عدد اتمی معرفی کرده بود) اما در کتاب پارسال متنی به صفحه 11 کتاب افزوده شده (زیر عکس موزلی) که موزلی رو به عنوان کاشف عدد اتمی معرفی میکنه.اخرش رادفورد یا موزلی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      2.اما بزرگترین مشکل من: تو فصل دوم صفحه 38 کتاب لانتانید ها رو عناصر 58 تا 71 جدول تناوبی معرفی کرده (همچنین اکتنید ها رو عناصر 90 تا 103 معرفی کرده) اما طبق جدول تناوبی صفحه 33 لانتانید ها عناصر 57 تا 70 جدول(و اکتنید ها عناصر 89 تا 102 ) هستند. حالا من یه سوال برام پیش اومده که به ساز کدومشون باید برقصیم؟؟؟؟؟؟؟ اخرش لانتانید ها 58 تا 71 اند یا 57 تا 70؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هردو 57 تا70 یا 58 تا 71 درست هستن. چون عنصر 57 جزو لانتانید ها نیست. 57 به بعد درسته

3. Top | #3
      vhd
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دبیر ما دقیقا این بحث رو سر کلاس مطرح کرد
      شما اون چیزی رو بخونید که تو کتاب چاپ سال تحصیلیتون بوده
      یعنی کاری به کتابای بعد اون نداشته باشید
      همون کتابی که سال دوم داشتید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارمان 2 نمایش پست ها
      هردو 57 تا70 یا 58 تا 71 درست هستن. چون عنصر 57 جزو لانتانید ها نیست. 57 به بعد درسته
      چ

مگه میشه هر دو درست باشن اخه؟
      در ضمن تو جدول تناوبی جدید لانتان جرو لانتانید هاست. ( باور نمیکنید برین نگاه کنید)نکته اینجاست که توی یه کتاب دو جواب وجود داره.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مگه میشه لانتان جزو لانتانید ها باشههههههههههههههه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اخه مشکل اینجاست که توی یه کتاب دو جواب وجود داره.
      یعنی تو کتابی که پارسال من خوندم، صفحه 33 (جدول تناوبی) گفته 57 تا 70 ولی تو صفحه 38 (متن کتاب) گفته 58 تا 71 .
      فعلا که میبینی شده.
      تاره تو جدول تناوبی اخر کتاب سال سوم امسال هم لانتان جزو لانتانید هاست

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      كشف عدد اتمي : رادرفورد.............لانتانيد : 14 عنصري كه بعد از La57 قرار ميگيرن . يعني 58 تا71.................اكتينيد : 14 عنصري كه بعد از Ac89 قرار ميگيرن . يعني 90 تا 103
      ویرایش توسط AmirH03in : 02 آذر 1392 در ساعت 19:59

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ضمن تشکر از دوستان عزیز، بالاخره فهمیدم چه باید بکنم
      برای من و دیگر کنکوری های 94 لانتان و اکتنیوم جزو لانتانید ها و اکتنید هاست.
      همچنین کاشف عدد اتمی موزلیه.
      capture.jpg

از دوستان عزیزی که راهنمایی کردن تشکر میکنم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این تغییراتی که تو کتاب شیمی اومده ولی جایی ذکر نکردن آقا اگه کسی بقیه تغییرات شیمی 2 رو پیدا کرده به ما هم بگه ..
      Genius has side effects

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کشف عدد اتمی به صورت مشترک توسط موزلی و رادرفورد انجام شده که قسمت اعظم کار هم با موزلی بوده ( در منابع علمی انگلیسی زبان موزلی به عنوان کاشف عدد اتمی معرفی شده ) ، اما در کتاب سال های قبل به اشتباه رادرفورد کاشف اصلی عدد اتمی معرفی شده که خب نادرست بوده و الان تصحیح شده . در منابع علمی انگلیسی زبان موزلی به عنوان کاشف عدد اتمی معرفی شده .
      در مورد لانتان و اکتینیم فکر میکنم خود این دو عنصر جزو دسته لانتانید ها و اکتینید ها نیستند .

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Icchi نمایش پست ها
      کشف عدد اتمی به صورت مشترک توسط موزلی و رادرفورد انجام شده که قسمت اعظم کار هم با موزلی بوده ( در منابع علمی انگلیسی زبان موزلی به عنوان کاشف عدد اتمی معرفی شده ) ، اما در کتاب سال های قبل به اشتباه رادرفورد کاشف اصلی عدد اتمی معرفی شده که خب نادرست بوده و الان تصحیح شده . در منابع علمی انگلیسی زبان موزلی به عنوان کاشف عدد اتمی معرفی شده .
      در مورد لانتان و اکتینیم فکر میکنم خود این دو عنصر جزو دسته لانتانید ها و اکتینید ها نیستند .
      بله دقیقا اینجوریه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن