خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      مدیر کل

نمایش مشخصات

منابع آزمون کارشناسی ارشد - مجموعه مهندسی مکانیک

سلام به همه کنکوریهای ارشد

با توجه به اینکه ایام نمایشگاه کتاب هست و خیلی از کنکوریای ارشد 94 دنبال تهیه منابع ارشد خودشون هستند و با در نظر گرفتن اینکه خودم پارسال کنکور ارشد دادمو با خیلی از این کتابا سر و کار داشتم , تصمیم گرفتم که منابع مهم این رشته رو براتون لیست کنم

منابعی رو که اینجا می نویسم همه تجربیات رتبه های خوب کشور هست و قصد تبلیغ هیچ موسسه و انتشارات خاصی رو ندارم و بهترینها در درس مورد نظر براتون معرفی میکنم )

باکس ریاضیات

» ریاضی 1 و 2 : مسعود آقاسی ( ریاضی یک و دو هر کدام دو جلد می باشد که جلد اول هر کدام مربوط به آموزش و توضیحات کامل و تست های برگزیده و متداول از ایام کهن تا سال 82 می باشد
      جلد دوم تست های کنکور سراسری و آزاد از سال 82 تا 93 می باشد - پیشنهاد من این است که ابتدا در تابستان جلد اول ریاضی 1 و 2 را کامل بخوانید و بعد در پاییز و زمستان فقط تست های جلد دوم رو بزنید
      روش استفاده از این دو جلد در سایت جناب آقاسی نیز به صورت کامل موجود می باشد .
      اگر هم از جمله افرادی هستید که وقت ندارید , فقط جلد اول ریاضیات 1 و 2 رو بخوانید و همین هم کفایت میکند و کامل تمام تستهای مشابه رو پوشش میدهد
      نکته مهم : تست های دهه هشتاد با دهه نود قابل قیاس نیست , هر چقدر جلوتر میرویم , سخت تر می شوند :yahoo (4): - کتاب جناب آقاسی یکی از زشت ترین ویراستها را دارند و بدون هیج کادر و شکل و ... ساده ساده می باشد که یخرده تو ذوق میزنه )

» ریاضی مهندسی :
      محمود کریمی یا معتقدی پارسه (یکی از بدقلق ترین درسهای ارشد می باشد - یکی از این دو کتابی رو معرفی کردم تهیه کنید - من خودم معتقدی پارسه را خوندم که واقعا مفصله و از نظر خودم خیلی خیلی زیاده و نتونستم باهاش ارتباط خوبی برقرار کنم ولی انصافا کتاب فوق العاده کاملیه که همه چیز ریز و درشت رو توش ,توضیح کامل داده .
      هر کدومو که دوست داشتید تهیه کنید , ترجیحا کتاب جناب کریمی :yahoo (3): )

» معادلات دیفرانسیل : گاج ( عالی و خلاصه و کم حجم و کامل )

باکس سیالات

» ترمودینامیک :
      مدرسان شریف ( خودم دو جلدی راهیان ارشد رو خوندمو و بد نبود ولی پیشنهاد جمعی دوستان مدرسان شریف هست :yahoo (4): )

» سیالات : مدرسان شریف ( خودم تک جلدی راهیان ارشد مخصوص رشته مکانیک رو خوندم که خلاصه و مفید بود ولی میگن به پای مدرسان شریف نمیرسه :yahoo (4): )

» انتقال حرارت : راهیان ارشد یا مدرسان شریف یا پوران پژوهش یا پارسه ( هر کدوم از دوستان ما یه چیز گفتند و همه شون خوبند - من خودم راهیان ارشد رو خوندم و جالب بود )

باکس جامدات

» استاتیک : پوران پژوهش دکتر نائی ( خودم راهیان ارشد خوندمو و زیاد جالب نبود ولی با این حال جز اسونترین تست های این باکس محسوب می شود و با کمی دقت میتونید چندتاش رو به راحتی بزنید )

» مقاومت مصالح : پوران پژوهش دکتر نائی ( خودمم همین رو خوندمو به نظرم عالی بود )

» طراحی اجزا : مدرسان شریف ( این درس هم فرمولهای بسیار زیادی دارد و جز دروس بدقلق هست - خودم راهیان ارشد خوندم که اصلا جالب نبود )

باکس کنترل

» دینامیک : پوران پژوهش یا راهیان ارشد ( خودم راهیان خوندم و بد نبود )

» دینامیک ماشین : پوران پژوهش یا مدرسان شریف ( خودم راهیان داشتم و چون وقت نداشتم این درس رو حذف کردم , که الان به اشتباه خودم پی بردم :yahoo (4): با این حال راهیان ارشد زیاد جالب نبود )

» ارتعاشات : پوران پژوهش ( خودم راهیان ارشد داشتم که بازم خوب نبود )

» کنترل : جهش ( من هر دو کتاب آریاز و جهش رو داشتم و قابل قیاس نیستند , جهش یه سطح بالاتره و از نظر من خیلی بهتره )

اینم از کتابهای برگزیده ای که بهتون معرفی کردم و امیدوارم براتون مفید باشه

یکی از دوستان عزیزم که رتبه 85 ارشد مکانیک 92 رو آورده بود نیز این کتابا رو بهم معرفی کرد که در زیر با توضیحات و درصد خودشون میارم ( ولی نظر من همون کتابهایی ست که بالا معرفی کردم )

توضیجات از زبان دوستمون :

باکس زبان=صفر (بهترین کتاب پارسه)
      باکس ریاضی=70% (بهترین کتاب پارسه)
      باکس سیال=65% (بهترین کتاب راهیان ارشد آّبی رنگ)
      باکس جامدات=45% (بهترین کتاب طراحی راهیان ارشد قرمز رنگ/استاتیک و مقاومت پوران پژوهش از دکتر نایی)
      باکس دینامیک وکنترل=10%(کنترل آریاز برادرانی/دینامیک تمرینات آخر فصل کتاب مریام/ارتعاش و دینامیک ماشین پوران پژوهش آبی رنگ و راهیان ارشد قرمز رنگ)

بازم میگم اینا صرفا پیشنهاد است و کتابایی رو که تعداد زیادی از دوستان استفاده کردند و نتیجه گرفتند رو در بالا معرفی کردم

شاد و سلامت و موفق باشید

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منابع کنکور کارشناسي ارشد مهندسي مکانيک:
      اين متن را براي انتقال تجربيات کنکورهاي گذشته براي کنکوريهاي 92 به اونور نوشتم. اميدوارم مثمر ثمر واقع بشه:
      مجموعه زبان انگليسي:

1-زبان عمومي:

اگر تافل زبان نداريد يا در سطح بالايي نيستيد،به هيچ وجه وقت خود را با خواندن کتابهايي مثل 504 و..... تلف نکنيد.
      اگر به درصد رتبه هاي زير 100 نگاه کنين،ميبينين که اکثرا زبان را سفيد ميگذارند، مگر کسيکه هدفش قبولي در مهندسي پزشکي است

2- زبان تخصصي:

اين درس هم نياز به هيچ مرجعي ندارد.
      اگر در دوران تحصيل ، لغات تخصصي به گوشتان خورده باشد، مي*توانيد جواب دهيد.
      از اين قسمت معمولاً سه متن به صورت درک مطلب،در کنکور ميدهند که بسيار وقت گير است و خواندن بيشتر از يک متن،توصيه نميشود.

مجموعه رياضيات:
      1- رياضيات 1و2:

براي اين دو درس،اگر از تابستان شروع به خواندن ميکنيد،حتما کتاب هاي مسعود آقاسي را بخوانيد،بدون نياز به هيچ چيز ديگري.

اما اگر فرصت کافي ندارين،براي رياضيات 1 کتاب گاج و براي رياضيات 2 کتاب پوران پژوهش تا حد خوبي،کفايت ميکنند.

2-معادلات ديفرانسيل:

براي تمامي گرايش ها،کتاب معادلات ديفرانسيل گاج،يک کتاب فوق العاده عالي است.
      کتابي با حجم کم،اما بسيار پر محتوا.

با خواندن آن به راحتي ميتوانيد همه تست هاي معادلات را بدون استثنا جواب دهيد.

3-رياضيات مهندسي:

رياضي مهندسي،معتقدي (پارسه) دو جلد کتاب داره (درس + تست).

حتما درس را کامل مطالعه کرده و سپس تست هاي تاليفي را حل کنيد.

آنگاه به سراغ جلد دوم رفته و تست هاي سالهاي گذشته رياضيات مهندسي رشته هاي برق و مکانيک را هم حل کنيد.

کتاب رياضيات مهندسي محمود کريمي انتشارات نصير هم کتاب هاي بسيار خوب و با تشريح بيشتر هستند.

مجموعه حرارت و سيالات:

1- ترموديناميک و مکانيک سيالات:

بدون شک کتابهاي دو جلدي راهيان ارشد براي اين دو درس بهترين منبع است.
      حتما ابتدا يکبار درس و تست هاي داخل کتاب را حل کنيد و يک دور کتاب ها را تمام کنيد.

سپس تست هاي مکانيک+ تست هاي مهم مهندسي شيمي+ عمران را حتما حل کنيد.

2- انتقال حرارت:

کتاب انتقال حرارت پوران پژوهش، نوشته دکتر محمد سميع پور.

کتاب بسيار خوبيست، فقط حتما علاوه بر مکانيک، تست هايي از مهندسي شيمي هم حل شود.

مجموعه جامدات:
      1-استاتيک:

استاتيک بهترين و تنها مرجع مورد اعتماد کتاب مريام است.

مطالعه کامل درس و حل اکثر مثالهاي مهم انتهاي هر بخش حتما توصيه ميشود.

سوالات کنکور استاتيک معمولا تکراري نيست به دليل گستردگي مسائل مريام.
      استاتيک شايد تنها درسي باشد که فرمول خاصي ندارد و تنها با حل تحليلي مسئله ميتوان به جواب رسيد.
      به عنوان کتاب تست هم کتب راهیان ارشد و پوران پژوهش بهترینها هستند. اولی کمی خلاصه تره و دومی خیلی مفصل. بستگی به سلیقه شما داره!

2- مقاومت مصالح:

تنها يک کتاب،مقاومت پوران پژوهش نوشته محمد حسن نائي.

کتابيکه اگر کامل بر آن مسلط شويد قادر به پاسخگويي همه تست هاي مقاومت خواهيد بود.

ابتدا درس اين کتاب را کامل بخوانيد.

سپس فقط مثال هاي حل شده را مطالعه کنيد.

به هيچ وجه تست هاي تکميلي را نزنيد،فقط تست هاي مکانيک + تست هاي مهم عمران کفايت ميکنه.

در اين درس مسئله مهم،مرور پي در پي درس و مثالهاي حل شده و تست هاي مهم است.

3- طراحي اجزا:

تنها يک کتاب، طراحي اجزاي راهيان ارشد نوشته روح*اله حسيني. هم متن کاملي داره و خوب درس را ياد ميده و هم تستهاي کامل و زيادي داره. مثلاً تستهاي کارداني به کارشناسي را هم پوشش ميده.
      نکته جالب اينجاست که همه سوالات کنکور 90 داخل اين کتاب بود. همچنین مشابه اکثر سوالات کنکور 92 !!!
      اما اگر وقت نمي*کنيد کلش را بخونيد حتماً فصلهاي معيارهاي شکست، خستگي و چرخ*دنده*ها را بخونيد.

مجموعه ديناميک و ارتعاشات

1- ديناميک:

اول بگم که اين درس علاوه بر خوندن نياز به تمرين و تست زدن زيادي داره و بايد پس از اينکه درس را ياد گرفتيد تا ميتونيد نمونه سوال گير بياريد و تست بزنيد و ... . اين درس خيلي مهمه، چرا که پيش نياز درسهاي ديناميک ماشين و ارتعاشات و کنترل هم هست.

کتاب راهيان ارشد نوشته روح*اله حسيني خيلي از اين لحاظ کامله. هم تستهاي مکانيک را داره و هم هوافضا و مکاترونيک و بعضاً تست تاليفي هم داره.

2- ارتعاشات:

با کتاب ارتعاشات جباري پوران پژوهش،نميشه بيشتر از دو تا سه تست زد. بايد مفاهيم ارتعاشات را خوب ياد بگيريد که کتاب ارتعاشات رائو براي فقط درس و حل مسئله سري شومز (ستو) تقريبا مناسب است. البته کتاب ارتعاشات صالحي پور و حسيني هم خوبه. هم خوب آموزش داده و هم مثال زياد داره و هوافضا را هم شامل ميشه. در حال حاضر بهترين منبع همين کتابه

اما اين درس منابع زيادي دارد،که خواندنش خيلي وقت ميگيرد.

به هرحال همين تعداد کتابها با توجه به زمان کافيست.

3- ديناميک ماشين:

باز هم مثل دو درس اول اين قسمت (ديناميک و ارتعاشات) کتاب راهيان ارشد (نوشته حسيني). واقعاً هم از نظر درس و هم از نظر تست کامله و از رجوع به ساير مراجع مثل مارتين و ... بي*نياز ميشيد. فقط سعي کنيد همه مسائل را بتونيد خودتون حل کنيد و يا حداقل نگاهي بهشون بندازيد. راه حلش دستتان مياد.

4-کنترل اتوماتيک:

تا 89 اگر کسي کتاب کنترل آرياز برادراني را ميخواند،راحت ميتوانست 3 تا 4 سوال کنترل را جواب دهد.

اما براي ارشد89 قضيه فرق کرد و فرم سوالات عوض شد!!!!

اما به هر حال کاملترين مرجع همين کتاب است،البته جزوه پارسه هم کنارش خوب است.

چون کتاب آرياز بعضي مسائل مکانيکي و سيالاتي را ندارد.

و اما ساخت و توليد:
      1- سيستمهاي اندازه گيري :
      منبع : جزوه امير کبير، کتاب سيستم هاي اندازه گيري نوشته حرير پوش. منبع ديگر کتاب زبان اصلي : Metrology for Engineers از J.F.W.Galyer و C.R.Shotbolt مي باشد.
      2- اونيورسال عمومي ( ماشين ابزار)
      کتاب زبان اصلي : Technology of Machine Tools مي باشد.
      3- توانايي ماشينکاري :
      کتاب درسي به همين نام نوشته دکتر محمدرضا رازفر انتشارات دانشگاه صنعتي اميرکبير
      4- متالورژي ( علم مواد ) :
      منبع : کتابي با عنوان ( علم مواد ) نوشته تويسرکاني انتشارات دانشگاه صنعتي اصفهان
      در ضمن کتابهاي ديگري نيز در اين زمينه وجود دارد از جمله : کتاب متالورژي حرارتي اونر که البته به زبان فارسي نيز ترجمه شده است. و نيز کتاب علم مواد نوشته گلعذار
      5- عمليات حرارتي :
      منبع : کتاب عمليات حرارتي فولاد ها
      6- جوشکاري تخصصي :
      جزوه جوشکاري دکتر دکتر ستاري فر عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير مي باشد.
      7- ماشينهاي CNC :
      نشر طراح چندين کتاب مختلف با عنوانهاي مشابه در اين زمينه منتشر کرده است.
      8- قيد و بند ( جيگ و فيکسچر) :
      جزوه امير کبير .
      9- قالب پرس :
      منبع اصلي جزوه امير کبير ،کتاب قالب هاي برش نشر طراح
      10- هيدروليک و پنوماتيک :
      منابع : جزوه درسي ( بصورت کتاب ) نوشته دکتر رضاعي عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير

11- توليد مخصوص:
      منابع: جزوه درسي دکتر عبداله عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير
      کتابي با عنوان (( روشهاي مدرن ماشينکاري )) از نشر طراح
      12- مديريت توليد:
      مديريت صنعتي(فصل 11:مذيريت توليد) نوشته دکتر حدادي اصل (دانشيار دانشگاه صنعتي اميرکبير)

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مواد و ضرایب امتحانی
      ۱- زبان عمومی و تخصصی
      ۲- ریاضی
      ۳- حرارت و سیالات (ترمودینامیک، مکانیک سیالات، انتقال حرارت)
      ۴- جامدات (استاتیک، مقاومت مصالح، طراحی اجزاء)
      ۵- دینامیک و ارتعاشات (دینامیک، ارتعاشات، دینامیک ماشین، کنترل)
      ۶- ساخت و تولید (ماشین* ابزار، قالب پرس، علم مواد، ماشین**های کنترل عددی، اندازه*گیری، تولید مخصوص، هیدرولیک و نیوماتیک، مدیریت تولید).
      ضرایب به ترتیب مواد درسی:
      ۱- ساخت تولید (۱، ۲، ۱، ۲، ۱، ۴)
      ۲- طراحی کاربردی (۱، ۲، ۲، ۳، ۲، ۰)
      ۳- تبدیل انرژی (۱، ۲، ۳، ۲، ۲، ۰)
      ۴- مهندسی پزشکی- بیومکانیک (۳، ۴، ۳، ۴، ۳، ۳)
      ۵- سیستم محرکه خودرو (۲، ۳، ۳، ۳، ۲، ۰)
      ۶- طراحی سیستم**های تعلیق، ترمز و فرمان (۲، ۳، ۱، ۳، ۴، ۰)
      ۷- سازه بدنه خودرو (۲، ۳، ۲، ۴، ۳، ۰)
      منابع مطالعاتی
      زبان تخصصی: متون تخصصی مکانیک
      زبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته*های کارشناسی ارشد، راهیان ارشد۲-لغات و گرامر پوران پژوهش ۳- لغت: ۵۰۴ -۴-absolutely essntial words , TOFEL flash (vocabulary) درک مطلب : TOFEL flash (Reading)
      ریاضیات:
      ریاضی ۱: مسعود آقاسی، نیکوکار
      ریاضی ۲: مسعود آقاسی، فرزین حاجی جمشیدی
      ریاضی مهندسی: پارسه (معتقدی)، موسسه نصیر (کریمی)
      معادلات دیفرانسيل: گاج، پارسه (معتقدی)

دروس تخصصی:
      ترمودینامیک: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)
      مکانیک سیالات: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)
      انتقال حرارت: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)<o:p></o:p>استاتیک: راهیان ارشد( حمزه صالحی پور، روح اله حسینی)
      مقاومت مصالح: پوران پژوهش(دکتر نائی)
      طراحی اجزاء: راهیان ارشد( روح اله حسینی)<o:p></o:p>دینامیک : راهیان ارشد( روح اله حسینی،صالحی پور)
      ارتعاشات : راهیان ارشد( حمزه صالحی پور، روح*اله حسینی)
      دینامیک ماشین : راهیان ارشد( روح اله حسینی، حمزه صالحی پور)
      کنترل : انتشارات آزاده(آریاز برادرانی)

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Arrow منابع پیشنهادی برای کنکور ارشد مکانیک 94

منابع مطالعاتی پیشنهادی

زبان انگلیسی:زبان تخصصی: متون تخصصی مکانیک
      زبان عمومی:۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، راهیان ارشد۲-لغات و گرامر پوران پژوهش۳- لغت: absolutely essential words 504 و Essential Words for the TOEFL۴- کتاب English Grammar in Use سطح متوسط کفایت میکند و هزاران منبع برای تقویت reading و سایر مهارتهای زبانی از جمله کتب آمادگی برای تافل

ریاضیات:
      ریاضی ۱: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)، پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
      ریاضی ۲: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)، پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
      معادلات دیفرانسيل: گاج (مهندس کلاهدوز)، پارسه (معتقدی)

دروس تخصصی:
      ترمودینامیک: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)
      انتقال حرارت: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)
      استاتیک: راهیان ارشد (حمزه صالحی پور، روح اله حسینی)
      مقاومت مصالح: پوران پژوهش (دکتر نائی)
      طراحی اجزاء: راهیان ارشد (روح اله حسینی)
      دینامیک : راهیان ارشد (روح اله حسینی،صالحی پور)
      ارتعاشات : راهیان ارشد (حمزه صالحی پور، روح‌اله حسینی)
      دینامیک ماشین : راهیان ارشد (روح اله حسینی، حمزه صالحی پور)
      کنترل : انتشارات آزاده (آریاز برادرانی)

منابع تکمیلی:
      ۱- کتاب آزمونهای مرحله ای مهندسی مکانیک (راهیان ارشد)
      ۲- بانک سوالات کنکورهای سراسری مهندسی مکانیک (راهیان ارشد)
      ۳- کتاب بانک جامع سوالات مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد (راهیان ارشد)
      ویرایش توسط IEEE : 05 مهر 1392 در ساعت 13:25

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منابع پیشنهادی کنکور ارشد مکانیک
      %D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1.jpg

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منابع مطالعاتی پیشنهادی
      زبان انگلیسی:
      زبان تخصصی: متون تخصصی مکانیک
      زبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، کانون فرهنگی آموزش
      ۲-لغات و گرامر پوران پژوهش
      ۳- لغت: absolutely essential words 504 و Essential Words for the TOEFL
      ۴- کتاب English Grammar in Use سطح متوسط کفایت میکند
      و هزاران منبع برای تقویت reading و سایر مهارتهای زبانی از جمله کتب آمادگی برای تافل

ریاضیات:
      ریاضی ۱: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)، پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
      ریاضی ۲: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)، پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
      معادلات دیفرانسيل: گاج (مهندس کلاهدوز)، پارسه (معتقدی)

دروس تخصصی:
      ترمودینامیک: پوران پژوهش (دکتر سمیع پور)
      انتقال حرارت: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)، پوران پژوهش(دکتر سمیع پور)
      استاتیک: پوران پژوهش(دکتر نائی)، راهیان ارشد (دکتر صالحی پور، دکتر حسینی)
      مقاومت مصالح: پوران پژوهش (دکتر نائی)
      طراحی اجزاء: راهیان ارشد (دکتر حسینی)
      دینامیک : راهیان ارشد (دکتر حسینی،دکتر صالحی پور)
      ارتعاشات : راهیان ارشد (دکتر صالحی پور، دکتر حسینی)
      دینامیک ماشین : راهیان ارشد (دکتر حسینی، دکتر صالحی پور)
      کنترل : انتشارات آزاده (آریاز برادرانی)
      منابع تکمیلی:
      ۱- کتاب آزمونهای مرحله ای مهندسی مکانیک (راهیان ارشد)
      ۲- بانک سوالات کنکورهای سراسری مهندسی مکانیک (راهیان ارشد)
      ۳- کتاب بانک جامع سوالات مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد (راهیان ارشد)

7. Top | #7
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام به همه کنکوریهای ارشد

با توجه به اینکه ایام نمایشگاه کتاب هست و خیلی از کنکوریای ارشد 94 دنبال تهیه منابع ارشد خودشون هستند و با در نظر گرفتن اینکه خودم پارسال کنکور ارشد دادمو با خیلی از این کتابا سر و کار داشتم , تصمیم گرفتم که منابع مهم این رشته رو براتون لیست کنم

منابعی رو که اینجا می نویسم همه تجربیات رتبه های خوب کشور هست و قصد تبلیغ هیچ موسسه و انتشارات خاصی رو ندارم و بهترینها در درس مورد نظر براتون معرفی میکنم )

باکس ریاضیات

» ریاضی 1 و 2 : مسعود آقاسی ( ریاضی یک و دو هر کدام دو جلد می باشد که جلد اول هر کدام مربوط به آموزش و توضیحات کامل و تست های برگزیده و متداول از ایام کهن تا سال 82 می باشد
      جلد دوم تست های کنکور سراسری و آزاد از سال 82 تا 93 می باشد - پیشنهاد من این است که ابتدا در تابستان جلد اول ریاضی 1 و 2 را کامل بخوانید و بعد در پاییز و زمستان فقط تست های جلد دوم رو بزنید
      روش استفاده از این دو جلد در سایت جناب آقاسی نیز به صورت کامل موجود می باشد .
      اگر هم از جمله افرادی هستید که وقت ندارید , فقط جلد اول ریاضیات 1 و 2 رو بخوانید و همین هم کفایت میکند و کامل تمام تستهای مشابه رو پوشش میدهد
      نکته مهم : تست های دهه هشتاد با دهه نود قابل قیاس نیست , هر چقدر جلوتر میرویم , سخت تر می شوند :yahoo (4): - کتاب جناب آقاسی یکی از زشت ترین ویراستها را دارند و بدون هیج کادر و شکل و ... ساده ساده می باشد که یخرده تو ذوق میزنه )

» ریاضی مهندسی :
      محمود کریمی یا معتقدی پارسه (یکی از بدقلق ترین درسهای ارشد می باشد - یکی از این دو کتابی رو معرفی کردم تهیه کنید - من خودم معتقدی پارسه را خوندم که واقعا مفصله و از نظر خودم خیلی خیلی زیاده و نتونستم باهاش ارتباط خوبی برقرار کنم ولی انصافا کتاب فوق العاده کاملیه که همه چیز ریز و درشت رو توش ,توضیح کامل داده .
      هر کدومو که دوست داشتید تهیه کنید , ترجیحا کتاب جناب کریمی :yahoo (3): )

» معادلات دیفرانسیل : گاج ( عالی و خلاصه و کم حجم و کامل )

باکس سیالات

» ترمودینامیک :
      مدرسان شریف ( خودم دو جلدی راهیان ارشد رو خوندمو و بد نبود ولی پیشنهاد جمعی دوستان مدرسان شریف هست :yahoo (4): )
      » سیالات : مدرسان شریف ( خودم تک جلدی راهیان ارشد مخصوص رشته مکانیک رو خوندم که خلاصه و مفید بود ولی میگن به پای مدرسان شریف نمیرسه :yahoo (4): )
      » انتقال حرارت : راهیان ارشد یا مدرسان شریف یا پوران پژوهش یا پارسه ( هر کدوم از دوستان ما یه چیز گفتند و همه شون خوبند - من خودم راهیان ارشد رو خوندم و جالب بود )

باکس جامدات

» استاتیک : پوران پژوهش دکتر نائی ( خودم راهیان ارشد خوندمو و زیاد جالب نبود ولی با این حال جز اسونترین تست های این باکس محسوب می شود و با کمی دقت میتونید چندتاش رو به راحتی بزنید )

» مقاومت مصالح : پوران پژوهش دکتر نائی ( خودمم همین رو خوندمو به نظرم عالی بود )

» طراحی اجزا : مدرسان شریف ( این درس هم فرمولهای بسیار زیادی دارد و جز دروس بدقلق هست - خودم راهیان ارشد خوندم که اصلا جالب نبود )

باکس کنترل

» دینامیک : پوران پژوهش یا راهیان ارشد ( خودم راهیان خوندم و بد نبود )

» دینامیک ماشین : پوران پژوهش یا مدرسان شریف ( خودم راهیان داشتم و چون وقت نداشتم این درس رو حذف کردم , که الان به اشتباه خودم پی بردم :yahoo (4): با این حال راهیان ارشد زیاد جالب نبود )

» ارتعاشات : پوران پژوهش ( خودم راهیان ارشد داشتم که بازم خوب نبود )

» کنترل : جهش ( من هر دو کتاب آریاز و جهش رو داشتم و قابل قیاس نیستند , جهش یه سطح بالاتره و از نظر من خیلی بهتره )

اینم از کتابهای برگزیده ای که بهتون معرفی کردم و امیدوارم براتون مفید باشه

یکی از دوستان عزیزم که رتبه 85 ارشد مکانیک 92 رو آورده بود نیز این کتابا رو بهم معرفی کرد که در زیر با توضیحات و درصد خودشون میارم ( ولی نظر من همون کتابهایی ست که بالا معرفی کردم )

توضیجات از زبان دوستمون :

باکس زبان=صفر (بهترین کتاب پارسه)
      باکس ریاضی=70% (بهترین کتاب پارسه)
      باکس سیال=65% (بهترین کتاب راهیان ارشد آّبی رنگ)
      باکس جامدات=45% (بهترین کتاب طراحی راهیان ارشد قرمز رنگ/استاتیک و مقاومت پوران پژوهش از دکتر نایی)
      باکس دینامیک وکنترل=10%(کنترل آریاز برادرانی/دینامیک تمرینات آخر فصل کتاب مریام/ارتعاش و دینامیک ماشین پوران پژوهش آبی رنگ و راهیان ارشد قرمز رنگ)

بازم میگم اینا صرفا پیشنهاد است و کتابایی رو که تعداد زیادی از دوستان استفاده کردند و نتیجه گرفتند رو در بالا معرفی کردم

شاد و سلامت و موفق باشید

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن