خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 64
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پرستاری/رادیولوژی/دامپزشکی

میشه هر اطلاعاتی راجب این ۳ تا رشته دارید بگید

و اگه از هر ۳ یا ۲ تاشون اطلاعات دارید مقایسه شون کنید

راجب کارشون ، درآمدشون ، مهاجرت بعد از تحصیل، هرچیزی که میدونید

باتشکر پیشاپیش

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اما میخوام درمورد دامپزشکی صحبت کنم ، رشته ای که خیلیا بهم گفتن انتخابش نکنم خیلیا هم موقع انتخابش از بین شنوایی سنجی و کار درمانی و سایر پیرا پزشکی ها پشتم بودن و دلمو گرم کردن ....
      رشته طول تحصیلش ۶ ساله ، دروس علوم پایش مشابه پزشکیه تقریبا ، ترم ۵ آزمون پیش درمانگاهی میدی و از اون به بعد هم دروس کاربردی میشه ....
      به جرعت میتونم بگم یکی از سه رشته ای هستش که اگه به کار با حیوانات علاقه نداشته باشی نابود میشی درونش ... اما اگه هم علاقه داشته باشی واقعا نه تنها با کار بلکه با زندگیت هم عشق میکنی ، متاسفانه این رشته توی ایران مسئولین درست درمونی نداره ! اما با علاقه و هدفمند مطالعه کردن میتونی یه فکری به حال خودت بکنی....
      کسی سوالی داشت درخدمتم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      این نظرم درمورد رشته خودم توی یه تاپیک دیگه بود و گفتم شاید کمکت کنه

اما رادیولوژی رو شنیدم چند سالیه زیاد حال بازارش خوب نیست
      پرستاری هم رشته ای هستش که بالاخره بازار کارش تضمینیه و اگه با شیفتای سنگین و کار جسمی مشکلی نداری توصیه میشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lix_Max نمایش پست ها
      اما میخوام درمورد دامپزشکی صحبت کنم ، رشته ای که خیلیا بهم گفتن انتخابش نکنم خیلیا هم موقع انتخابش از بین شنوایی سنجی و کار درمانی و سایر پیرا پزشکی ها پشتم بودن و دلمو گرم کردن ....
      رشته طول تحصیلش ۶ ساله ، دروس علوم پایش مشابه پزشکیه تقریبا ، ترم ۵ آزمون پیش درمانگاهی میدی و از اون به بعد هم دروس کاربردی میشه ....
      به جرعت میتونم بگم یکی از سه رشته ای هستش که اگه به کار با حیوانات علاقه نداشته باشی نابود میشی درونش ... اما اگه هم علاقه داشته باشی واقعا نه تنها با کار بلکه با زندگیت هم عشق میکنی ، متاسفانه این رشته توی ایران مسئولین درست درمونی نداره ! اما با علاقه و هدفمند مطالعه کردن میتونی یه فکری به حال خودت بکنی....
      کسی سوالی داشت درخدمتم
      مرسی از توضیحاتت
      تاجابی که من میدونم دامپزشکی زیر نظر علوم پزشکی نیس درسته؟ این قضیه رو اشباع شدنش تاثیر نگذاشته؟ از شهریه ی آزاد یا شبانش اطلاع دارین؟
      ویرایش توسط .Delaram : 11 مرداد 1400 در ساعت 16:23

5. Top | #5
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .Delaram نمایش پست ها

باتشکر پیشاپیش
      اطلاعاتم کامل نیست ولی چند تا نکته شنیدم که میگم:
      1- از علوم ازمایشگاهی دامپزشکی میشه دکترای دام گرفت
      2- رادیولوژی شدیدا در معرض اشعه ها هستند . هر کسی تن به این کار نمیده
      3- پرستاری خیلی راحت میتونی مهاجرت کنی، کشور های دیگه کارت راحت تره و پولت بیشتره.

( از چند نفر پرسیدم پرستاری خوبه یا نه همه بجز یکی گفت نه ، حتی یکی هم گفت حاضره مهندسی بر ،پرستاریشو ول کنه. اون یک نفر موافق هم استاد دانشگاه و سر پرستار و ... بود)
      پرستاری بعدا میتونی خصوصی بری و حتی از اتاق عمل و ... هم میتونن بیان پرستاری بخونن(هر وقت نیاز باشه ،دانشگاه ها ازمون میگیرن ازشون)
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها يه سوال اگه كسي ٤ ترم اول پرستاريش معدل الف بشه بعدا كه پزشكي قبول بشه از ترم 5 ميخونه؟!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      پرستاری موقعیت شغلیش و بازار کارش خیییییلی عااالیه. ارتباط مستقیم داره با مردم و کمک به مردم داره که حال آدم و خیییییلی خوب میکنه. حقوقش هم خیییلی بهتر شد با توجه به طرحی که دیروز تو هیئت دولت ثبت شد. پرستیژش بعد کرونا خییییلی رفت بالا.
      در کل من خییلی راضیم.
      درضمن راحت تر و سریعتر وارد بازار کار میشی. در کنارشم میتونی یه سری دوره های بیرون مث دیالیز بری که پول خوبی توشه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar1377 نمایش پست ها
      پرستاری موقعیت شغلیش و بازار کارش خیییییلی عااالیه. ارتباط مستقیم داره با مردم و کمک به مردم داره که حال آدم و خیییییلی خوب میکنه. حقوقش هم خیییلی بهتر شد با توجه به طرحی که دیروز تو هیئت دولت ثبت شد. پرستیژش بعد کرونا خییییلی رفت بالا.
      در کل من خییلی راضیم.
      درضمن راحت تر و سریعتر وارد بازار کار میشی. در کنارشم میتونی یه سری دوره های بیرون مث دیالیز بری که پول خوبی توشه
      سلام ببخشيد يكي از دوستاي من پرستاري ميخونه گفته اگه ٤ ترم اول معدل الف بشي بعدا اگه پزشكي قبول شي از ترم 5 ميتوني بخوني .ايا همچين چيزي صحت داره؟!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دامپزشکی اگه تو شهر شلوغی برو تو یه کلینیکی جایی که مردم حیوونای خونگی شونو میارن واسه چکاب و واکسن اینا واقعا نونت تو روغنه
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اسكار نمایش پست ها
      سلام ببخشيد يكي از دوستاي من پرستاري ميخونه گفته اگه ٤ ترم اول معدل الف بشي بعدا اگه پزشكي قبول شي از ترم 5 ميتوني بخوني .ايا همچين چيزي صحت داره؟!
      احتمال زیاد، من چون به فکر پزشکی نیستم زیاد پیگیر اینجور مسائل نیستم. ولی منم شنیدم حدود۲ سال و نیم که علوم پایس حذف میشه.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      رادیولوژی از نظر سلامت ممکن یه کم ترسناک باشه
      پرستاری اطلاعی ندارم ازش
      دامپزشکی پسر همکار مامانم رفت آزاد الانم توی کشتارگاه 15 می گیره ولی خیلی وحشتناک ه ولی خواهر یکی ازدوستام تو کلینک ه که از خودش نیست حدود 5 تومن می گیره
      ولی راضی نبود میگفت اون6 سال بهم خیلی بد گذشت بخصوص درسهای عملی و اینکه می گفت درسهای سختی داره ولی ارزشش به اندازه سختی ش نیس

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دانشجوی ترم شش پرستاری ام . چیز هایی که میگم فقط نظر شخصی من هست :
      پرستاری : اگه به این رشته علاقه نداشته باشی اصلا نمیتونی واردش بشی . هر چند من خودم ترم اول بدون علاقه وارد این رشته شدم اما الان قطعا ناراضی نیستم !
      این که تا کجا بخوای پیشرفت کنی کاملا به خودت بستگی داره جای پیشرفت تو بالین زیاده از سوپروایزر گرفته تا مترون و ...
      اگه به تدریس هم علاقه داشته باشی میتونی با گرفتن ارشد و دکتری وارد دانشگاه ها بشی.
      هرچند با توجه به شرایط کشور من فقط مهاجرت رو پیشنهاد میکنم بنظرم مهم ترین امتیاز پرستاری همین مهاجرت آسون تری هست که نسبت به بقیه رشته ها داره البته چندین سال طول میکشه از زبان گرفته تا جمع کردن مقداری پول و رفتن به طرح و ...
      درآمد پرستاری تو ایران خیلی به این بستگی داره کجا داری کار میکنی و باتوجه به موقعیتت متفاوته . دو سال طرح پرستاری الان تقریبا بین 6 تا 8 تومن هست .
      اینم بگم اگه یه پرستار باسواد باشی میتونی وارد بخش های تخصصی تری بشی متاسفانه بیشتر بچه ها میان دانشگاه دیگه درس نمی خونن ...
      خلاصه اگه برات زود شاغل شدن و مهاجرت مهمه و کمی هم به کارش علاقه داری انتخاب خوبیه .

رادیولوژی : راستش دوستانم که این رشته رو میخونن زیاد راضی نیستند . وضعیت استخدامش قطعا به خوبی پرستاری نیست و همیشه تحت شعاع متخصص های رادیولوژی هستی اونا خب حق تاسیس مطب و مرکز پرتونگاری دارند . من اطلاعاتم درباره این رشته فقط برآمده از شنیده ها هست اما خب من خودم کلا به محیط کارش و خطراتش اصلا علاقه ای نداشتم .

دامپزشکی : اگه به حیوانات علاقه داری رشته خوبیه . درساشون هم برخلاف تصور بیشتر افراد خیلی سخته . هرچند بنظرم پسر ها تو این رشته یکم کارشون راحت تره.
      الان دیگه تقریبا تو شهر های بزرگ خانواده های زیادی حیوون خونگی دارن . اگه برات استقلال شغلی خیلی مهمه و میتونی با حیوانات ارتباط برقرار کنی بنظرم رشته خوبیه
      درباره مهاجرتش اصلا اطلاع ندارم ولی فکر کنم از پرستاری کمتره . درآمد هم کاملا به زرنگی خودت بستگی داره و این که کجا کار بکنی میشه به درآمد بالا هم رسید .

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      مرسی از توضیحاتت
      تاجابی که من میدونم دامپزشکی زیر نظر علوم پزشکی نیس درسته؟ این قضیه رو اشباع شدنش تاثیر نگذاشته؟ از شهریه ی آزاد یا شبانش اطلاع دارین؟
      بهتره بگیم زیر نظر وزارت بهداشت نیست تا علوم پزشکی !
      یه مقداری تعداد دانشکده هاش زیاد شده ، اما یادت باشه کلا توی بازار کارای اشباع هم با علم و ایده درست میتونی موقعیت سازی کنی واسه خودت.
      شهریه آزاد من کرج که دانشگاهم بود ترمی ۵ ملیون تومن شهریه پایش بود .

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

باتشکر پیشاپیش
      هم از نظر درآمد و هم از نظر مناسب بودن برای مهاجرت تا جایی که میدونم پرستاری بهتره.

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مرسی از توضیحاتت
      ظرفیت دامپزشکی چند سال پیش خیلی زیاد بود ولی کمش کردن

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن